20. ledna 1996: V jižní části brazilské oblasti Minas Gerais pozorují farmáři August a Enrica Rodriguesovi neznámý objekt, který záhadně zmizí.
Domů     Reportáže
Co dělá Rain Man v tolika klipech? Symbolizuje ďábla!
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 29.8.2021
5.0tis
Rihanna a její tajmená Umbrella. Foto: Liam Manley / Creative commons – CC BY-SA 3.0
600
SDÍLENÍ
5.0tis
ZOBRAZENÍ

„Jay, Rain Man je zpět,“ zpívá rapper Jay-Z v úvodu písně Umbrella, na níž se podílí s Rihannou. „Když mluvíme o ďáblu, je to útok Rain Mana,“ zní úryvek textu ze skladby Old Time´s sake amerického rappera Eminema (*1972).

Rihanna a její tajmená Umbrella. Foto: Liam Manley / Creative commons - CC BY-SA 3.0 Rain Man je zpět. Ale koho tím Jay-Z myslí? Foto: chickswithguns / Creative commons - CC BY-SA 2.0 Umbrella. Tolik symboliky na jednom    místě se  hned tak nevidí. Foto: Noble Monrose / Creative commons - CC BY-SA 3.0

„Rain Man mi dal dva léky. Pak řekl: Skoč do toho po hlavě,“ slyšíme zase ve skladbě Boba Dylana (*1941) Stuck Inside of Mobile with the Memphis Blues Again. Tyto příklady jsou jen vzorkem řady dalších textů, kde se zpívá o tajemném Rain Manovi.

Kdo, nebo co to má být? Zdánlivě nesmyslné spojení slov Rain (déšť, dešťový) a Man (člověk, muž) nabývá na významu jedině těm, kteří viděli stejnojmenný americký snímek z roku 1988. Film předkládá příběh o geniálním autistovi, duševně postiženém Raymondovi, jehož ztvárnil americký herec Dustin Hoffman (*1937).

Získá čtyři Oscary a dodnes patří mezi kultovní snímky. Jenže spojení s hudebním průmyslem se najít jaksi nedaří. Proč se na něj tedy v tolika písních odkazuje?

Rain Man je zpět. Ale koho tím Jay-Z myslí? Foto: chickswithguns / Creative commons – CC BY-SA 2.0

AUTISTA IKONOU RAPERŮ?

Odůvodnit výraz Rain Man není právě jednoduché, přesto některá vysvětlení existují. Jay-Z uvádí, že na něj odkazuje proto, že si stejně jako filmový autista neustále něco mumlá. Možná mezi nimi existuje souvislost.

Je to ale dostatečný důvod, aby rapper zmiňoval Rain Mana v řadě svých textů a chtěl, aby „Rain Man“ skandovali jeho fanoušci na koncertech? Pokud by tomu tak skutečně bylo, nabízí se ještě jedna hypotéza.

Jde v ní o samotný snímek Rain Man. Co když byl vytvořen až dodatečně, aby podal odpovědi v případě, že se lidé začnou ptát, kdo Rain Man vlastně je? Příznivci teorií o spiknutí iluminátů věří, že film tuto úlohu skutečně plní.

Opravdový Rain Man – ten, na něhož se umělci prostřednictvím své tvorby obrací, je totiž údajně ďábel. Má symbolizovat déšť peněz, které budou padat iluminátům do klína, až nastane Nový světový řád. Taková spekulace se může zdát nesmyslná, ovšem existenci čehosi, co nazýváme ďáblem, přiznávají někteří umělci zcela otevřeně – i když ne v obvykle známé náboženské podobě!

Umbrella. Tolik symboliky na jednom místě se hned tak nevidí. Foto: Noble Monrose / Creative commons – CC BY-SA 3.0

O ČEM TO VŠICHNI MLUVÍ?

Roku 2009 proběhne zarážející rozhovor s Bobem Dylanem pro pořad televize CBS 60 Minut. Reportér se zpěváka ptá: „Proč to pořád děláte, proč tady jste?“ Načež Dylan říká: „Myslím, že jde o osud. A kdysi dávno jsem udělal obchod. A tak dodržuji slib.“

Dále pak vysvětluje, že obchod udělal s „hlavním velitelem… téhle země a světa, který nevidíme.“ O čem to mluvil? O Rain Manovi? Ten v současnosti platí za jeden z nejjasnějších signálů iluminátské nadvlády.

Četnost používání jeho jména se jednoduše vysvětlit nedá. Ale není to jediná indicie. V mnoha textech se objevují naprosto přímé zmínky o tajné společnosti a novém světovém řádu. Namátkou: kapela Prodigy vydává píseň s názvem „Iluminati“, kde se zpívá:

„Trvalo mi 33 let, než jsem pochopil… nejsou to žvásty, konspirace je opravdová.“ Další je kapela Black Eyed Peas: „Pomalu jsme poráženi, buďte připraveni na Nový světový řád,“ slyšíme v písni Say Goodbye (Řekni sbohem). Jsou takové zmínky skutečným varováním, nebo vůbec nic neznamenají?

Foto v úvodu: Liam Manley / Creative commons - CC BY-SA 3.0, fota v textu Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 18.10.2021 7.9tis
Na světě existuje jen malé množství náboženských relikvií spojených s islámem či jeho zakladatelem. Jednou z nich je plášť, který měl údajně prorok Mohamed na sobě, když se jedné noci setkal s anděli a Bohem. Pravost pláště je však důvodně zpochybňována.     V muslimském světě existuje pouze malá hrstka náboženských artefaktů. Jde o přísně […]
od Matěj Soukup 17.10.2021 5.2tis
Ačkoliv nejznámějším místem, kde se ztrácejí lidé, letadla i lodě, je bezesporu bermudský trojúhelník, nejsevernější výspa americké pevniny, Aljaška, má také své tajuplné místo. V oblasti mezi městy Barrow, Anchorage a Juneau, která pokrývá celý Aljašský poloostrov, nápadně často mizí turisté i místní. Oblast začala přitahovat pozornost veřejnosti v říjnu 1972, kdy malé soukromé letadlo […]
od Mirek Brát 14.10.2021 5.6tis
Začátek konce napoleonské éry se začal odpočítávat u Moskvy v roce 1812. Na počátku ruského tažení čítala francouzská armáda téměř 700 000 mužů. Domů se jich vrátí pouhá desetina. A někteří z nich brzy zemřou za záhadných okolností!   Je září roku 1812. Před branami Moskvy usilovně přemýšlí „malý velký muž“, který dovedl obrovskou mnohonárodnostní armádu až sem, […]
od Matěj Soukup 11.10.2021 4.8tis
Jedna z nejvíce seismologicky aktivních oblastí na naší planetě se nachází u pobřeží Japonska. Téměř každoročně jsou Japonci svědky několika desítek silnějších zemětřesení. To vůbec nejničivější v posledním desetiletí zlikvidovalo spolu s následnou vlnou tsunami jadernou elektrárnu Fukušima. Hrozící ekologickou katastrofu se jen tak tak podařilo odvrátit. Ačkoliv dnes víme, že zemětřesení způsobují posuny a […]
od Matěj Soukup 9.10.2021 5.0tis
Když se pětice mladých mužů vracela z basketbalového zápasu na Kalifornské státní univerzitě, určitě ještě netušili, že je to jejich poslední cesta. Čtyři z nich za záhadných okolností zahynuli. Pátého se nikdy nepodařilo najít, je však také pokládán za mrtvého. Pětice se vracela v noci 24. února 1978 z utkání na univerzitě do města Yuba […]