27. listopadu 2001: S pomocí Hubbleova teleskopu je objevena první vzdálená planeta s atmosférou.
Domů     Reportáže
Co dělá Rain Man v tolika klipech? Symbolizuje ďábla!
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 29.8.2021
5.0tis
Rihanna a její tajmená Umbrella. Foto: Liam Manley / Creative commons – CC BY-SA 3.0
600
SDÍLENÍ
5.0tis
ZOBRAZENÍ

„Jay, Rain Man je zpět,“ zpívá rapper Jay-Z v úvodu písně Umbrella, na níž se podílí s Rihannou. „Když mluvíme o ďáblu, je to útok Rain Mana,“ zní úryvek textu ze skladby Old Time´s sake amerického rappera Eminema (*1972).

Rihanna a její tajmená Umbrella. Foto: Liam Manley / Creative commons - CC BY-SA 3.0 Rain Man je zpět. Ale koho tím Jay-Z myslí? Foto: chickswithguns / Creative commons - CC BY-SA 2.0 Umbrella. Tolik symboliky na jednom    místě se  hned tak nevidí. Foto: Noble Monrose / Creative commons - CC BY-SA 3.0

„Rain Man mi dal dva léky. Pak řekl: Skoč do toho po hlavě,“ slyšíme zase ve skladbě Boba Dylana (*1941) Stuck Inside of Mobile with the Memphis Blues Again. Tyto příklady jsou jen vzorkem řady dalších textů, kde se zpívá o tajemném Rain Manovi.

Kdo, nebo co to má být? Zdánlivě nesmyslné spojení slov Rain (déšť, dešťový) a Man (člověk, muž) nabývá na významu jedině těm, kteří viděli stejnojmenný americký snímek z roku 1988. Film předkládá příběh o geniálním autistovi, duševně postiženém Raymondovi, jehož ztvárnil americký herec Dustin Hoffman (*1937).

Získá čtyři Oscary a dodnes patří mezi kultovní snímky. Jenže spojení s hudebním průmyslem se najít jaksi nedaří. Proč se na něj tedy v tolika písních odkazuje?

Rain Man je zpět. Ale koho tím Jay-Z myslí? Foto: chickswithguns / Creative commons – CC BY-SA 2.0

AUTISTA IKONOU RAPERŮ?

Odůvodnit výraz Rain Man není právě jednoduché, přesto některá vysvětlení existují. Jay-Z uvádí, že na něj odkazuje proto, že si stejně jako filmový autista neustále něco mumlá. Možná mezi nimi existuje souvislost.

Je to ale dostatečný důvod, aby rapper zmiňoval Rain Mana v řadě svých textů a chtěl, aby „Rain Man“ skandovali jeho fanoušci na koncertech? Pokud by tomu tak skutečně bylo, nabízí se ještě jedna hypotéza.

Jde v ní o samotný snímek Rain Man. Co když byl vytvořen až dodatečně, aby podal odpovědi v případě, že se lidé začnou ptát, kdo Rain Man vlastně je? Příznivci teorií o spiknutí iluminátů věří, že film tuto úlohu skutečně plní.

Opravdový Rain Man – ten, na něhož se umělci prostřednictvím své tvorby obrací, je totiž údajně ďábel. Má symbolizovat déšť peněz, které budou padat iluminátům do klína, až nastane Nový světový řád. Taková spekulace se může zdát nesmyslná, ovšem existenci čehosi, co nazýváme ďáblem, přiznávají někteří umělci zcela otevřeně – i když ne v obvykle známé náboženské podobě!

Umbrella. Tolik symboliky na jednom místě se hned tak nevidí. Foto: Noble Monrose / Creative commons – CC BY-SA 3.0

O ČEM TO VŠICHNI MLUVÍ?

Roku 2009 proběhne zarážející rozhovor s Bobem Dylanem pro pořad televize CBS 60 Minut. Reportér se zpěváka ptá: „Proč to pořád děláte, proč tady jste?“ Načež Dylan říká: „Myslím, že jde o osud. A kdysi dávno jsem udělal obchod. A tak dodržuji slib.“

Dále pak vysvětluje, že obchod udělal s „hlavním velitelem… téhle země a světa, který nevidíme.“ O čem to mluvil? O Rain Manovi? Ten v současnosti platí za jeden z nejjasnějších signálů iluminátské nadvlády.

Četnost používání jeho jména se jednoduše vysvětlit nedá. Ale není to jediná indicie. V mnoha textech se objevují naprosto přímé zmínky o tajné společnosti a novém světovém řádu. Namátkou: kapela Prodigy vydává píseň s názvem „Iluminati“, kde se zpívá:

„Trvalo mi 33 let, než jsem pochopil… nejsou to žvásty, konspirace je opravdová.“ Další je kapela Black Eyed Peas: „Pomalu jsme poráženi, buďte připraveni na Nový světový řád,“ slyšíme v písni Say Goodbye (Řekni sbohem). Jsou takové zmínky skutečným varováním, nebo vůbec nic neznamenají?

Foto v úvodu: Liam Manley / Creative commons - CC BY-SA 3.0, fota v textu Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 9.10.2022 1.7tis
Závěr jeho životní cesty připomíná osud Napoleona Bonaparta. Také on zemřel na vzdáleném ostrově. I v jeho případě to byl zřejmý trest za pokus o návrat na trůn. Blahoslavený Karel I. z habsbursko-lotrinské dynastie, v letech 1916-1918 poslední rakouský císař i král český. Po zániku Rakouska-Uherska je Karel I. nucený odejít do exilu. Po neúspěšných […]
od Eva Soukupová 6.9.2022 2.9tis
Představitelé města Amarillo v oficiální tiskové zprávě žádají veřejnost o pomoc při identifikaci podivného tvora, kterého letos v květnu natočila bezpečnostní kamera tamní zoologické zahrady. Na přiloženém snímku je zachyceno vzpřímené dvounohé stvoření s psími či snad vlčími rysy.     „V temných a časných ranních hodinách dnes 21. května (kolem 1:25 hodin) zachytily bezpečnostní […]
od Eva Soukupová 2.9.2022 2.8tis
Žena, která si vyrazili na túru v přírodě, během procházky narazila na neidentifikovaného tvora. Pohotově se chopila telefonu a začala nahrávat. Její sestra a několik diskutérů na internetu nyní věří, že by na záznamu mohl být zachycen „tasmánský tygr“, psovitá šelma označovaná za vyhynulou.     Jessie Milde se v polovině srpna vydala ve společnosti […]
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]