21. května 1953: Pád neznámého objektu u letiště Kingman v Arizoně doprovází spekulace o zřícení mimozemské lodi.
Domů     Paranormální jevy
Co je zakopáno na prokletém ostrově Oak Island
Jana Dvořáková
od Jana Dvořáková 26.8.2019
5.9tis
634
SDÍLENÍ
5.9tis
ZOBRAZENÍ

S tím ostrovem odjakživa nebylo něco v pořádku. Lidé na něm v noci vídali podivná světla, a když se pár místních rybářů vydalo zjistit, co se tam děje, zmizeli. Nikdo už je nikdy neviděl. Od té doby se začalo povídat, že na Oak Islandu, Dubovém ostrově, straší.

Duchové prý zardousí každého, kdo se odváží narušit jejich klid. A kdo se pokusí vyzvednout tajemný poklad.

Píše se rok 1795. Tři místní šestnáctiletí chlapci se rozhodnou uspořádat dobrodružnou výpravu na strašidelný ostrov. Ještě netuší, jak moc tento den změní život všech obyvatel několika vesniček na poklidném pobřeží nedaleko kanadského Halifaxu.

Od pevniny dělí ostrov jen úzký průliv. Anthony Vaugham, Daniel MacGinnis a Jackie Smith doveslují na loďce k ostrovu a vydávají se na průzkum. Zanedlouho nacházejí podivnou propadlinu, zbytky nářadí a stopy po kopání. Důkazy jsou jasné – někdo tu ukryl poklad.

OSTROV ODHALUJE PRVNÍ TAJEMSTVÍ

Další den se chlapci vypraví na ostrov znovu, tentokrát s kopáčskou výbavou. V hloubce 3 metrů narazí na plošinu ze silných dubových prken. Velká očekávání záhy vystřídá zklamání – pod prkny se skrývá jen hlína.

Vaugham, MacGinnis a Smith se postupně prokopou do hloubky 9 metrů a ještě třikrát narazí na podobnou dubovou plošinu. Vždy po 3 metrech. Hoši usoudí, že je kopání nad jejich síly a vzdávají to. O 9 let později, v roce 1804, se do uskutečňování snu o vyzvednutí pokladu pustí obchodník Simeon Lynd.

Najímá kopáče a vrhá se do práce. Dělníci brzy nato narazí na další plošiny, ty jsou ale pokryté kokosovými vlákny. Jenže tropické kokosové palmy na studeném kanadském pobřeží samozřejmě nerostou. Neúnavné úsilí nese své ovoce – v hloubce 27 metrů konečně něco je. Zvláštní kamenná deska popsaná neznámým písmem podobným runám.

Po 200 letech hledání je kanadský Oak Island doslova provrtaný šachtami, přesto se k pokladu nepodařilo nikomu dostat. Nepomohlo ani nasazení moderní důlní techniky.

NEJMODERNĚJŠÍ PŘÍSTROJE A VRTNÉ SOUPRAVY

Do dnešních dní se na Oak Islandu vystřídaly desítky skvěle vybavených společností, které se postupně prokopaly až do hloubky 80 metrů. Bez výsledku. Nepomohlo kopání souběžných šachet, ani ucpávání kanálů spojujících hlavní šachtu s mořem.

Hledači dokonce zkoušeli vyhodit do vzduchu část pobřeží, aby se přítokové kanály utěsnily. Nasazovali nejmodernější přístroje k vyhledávání podzemních dutin i nejvýkonnější vrtné soupravy. Všechno bylo zbytečné.

V 60. letech provedli vědci datování kokosových vláken z plošin radiouhlíkovou analýzou. Zjistili, že vlákna pocházejí z let 1200 až 1400. Jiná měření ale udávají období mezi lety 1490 a 1600. V roce 1976 spustili inženýři společnosti Triton Alliance do jednoho z vrtů podvodní kameru.

Na monitoru se údajně objevily tři bedny v zatopené jeskyni v hloubce více než 80 metrů. Nad nimi se ve vodě volně vznášela lidská ruka. Na jedné z truhlic prý ležela lidská postava bez zubů, ale se zachovalými vlasy. Vrt se zanedlouho zhroutil a další natáčení už nebylo možné.

Poklad stále čeká na svého majitele.

NIKDY NEVYDANÉ TAJEMSTVÍ

Kdo tuto důmyslnou vodní past ochraňující uložený poklad postavil? Nikdo neví. Ostrov Oak Island své tajemství dodnes nevydal. Naopak na něm vyhasly naděje na rychlé zbohatnutí a slávu spousty dobrodruhů i seriózních vědců a inženýrů.

Hledání pokladu pohltilo miliony dolarů – a bez výsledku. Na ostrově, dnes skrz naskrz provrtaným šachtami a průzkumnými vrty, už zahynulo 6 lidí. A poklad tam dole pod zemí stále ještě je.

Foto: oakislandmoneypit.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 19.5.2022 1.0tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 2.5tis
Nevysvětlitelné nadpřirozené události mohou v lidských životech vést k mnoha nepohodlím a bolestem – skotský most Overtoun Bridge v Dumbartonu je toho dokonalým příkladem. Most, který lidi, včetně odborníků z celého světa, mate, má nevysvětlenou pověst jako most, kde umírají psi. Zapomeňte na duhový most Ne, není to nic jako duhový most, o kterém se […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]
od Adriana Vojtíšková 15.5.2022 1.6tis
Strach a zděšení zažívá v roce 2011 rodina Britky Lisy Manning. Podivné jevy v domě nejprve hlásí její dvě malé děti Ellie (11 let) a Jaydon (6 let). Děsí je nevysvětlitelné zvuky a samovolný pohyb předmětů.     Matka tomu však nevěnuje pozornost. Dětská fantazie je přece tak veliká! Jenže v tomto případě to neplatí. […]
od Lucie Kubešová 14.5.2022 1.5tis
Lesní porosty jsou zdrojem odpočinku, načerpání sil a pohody. Proto jsou lidmi tak oblíbené. Ale jsou oblasti, kdy se les může tvářit také nepřátelsky. Vzpomeňme známý a obávaný Branišovský les u Českých Budějovic, který je opředený celou řadou děsivých pověstí. V cizině mezi ty obávané lesy patří také rumunský, zvaný Hoia – Baciu. LES HOIA […]