29. září 1812: Den, kdy se dle jedné z teorií narodil Kašpar Hauser, chlapec, který se roku 1828 zjevil v Norimberku dezorientovaný, v otrhaných šatech a zcela bez vzpomínek.
Domů     Ďábel z New Orleansu: Dokázal chytat kulky i měnit podobu?
Ďábel z New Orleansu: Dokázal chytat kulky i měnit podobu?
od 2.3.2023
3.5tis
325
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Ze zapadlé uličky v Alžírské čtvrti v New Orleansu se ozve křik. Patří mladé ženě, která nemůže uvěřit vlastním očím. Ze tmy se naproti ní vynořilo stvoření s planoucíma očima a rohy na hlavě. Naštěstí jí rychle přispěchá na pomoc policista. Je pravda, že po bytosti několikrát vystřelí, té se ale vůbec nic nestane?

Podle některých svědků šlo o vyšinutého jedince, který si nasazoval masku. Podivná bytost se v roce 1938 objevovala v Alžírské čtvrti. Neobjasněná vražda - Seekrník z New Orleans.

Obyvatele New Orleansu svírá strach, zejména ty, kteří bydlí na západním břehu řeky Mississippi. Na podzim 1938 se zde začne v noci objevovat podivná existence. Svědci ji popíší jako mohutnou postavu s „pichlavýma očima, černými rohy a ušima ve tvaru hvězdy“.

Neshodnou se ovšem na tom, zda šlo o skutečnou podobu jedince, nebo jen o někoho s maskou. Záhy se pro neznámého každopádně vžije označení Devil Man, tedy ďábel nebo ďábelský muž.

Stvoření se potuluje po ulicích, děsí ženy, vyvolává rvačky v barech, napadá opilce a bezdomovce. Všechny přitom častuje urážkami a vulgárnostmi. Nadané má být i nadpřirozenými schopnostmi.

Sedlá ohnivého oře

Mladý pár se vrací autem domů. Když se přiblíží ke kolébce jazzu, za níž je New Orleans považovaný, spatří u krajnice muže, který je požádá o svezení. Ženě nahání strach, a tak odmítnou.

Po pár kilometrech narazí na podobně vypadajícího člověka, jenž na ně opět mává, aby zastavili. Dvojice to ignoruje a jede dál. Těsně před městem ho spatří znovu. Tentokrát se promění v ďábla a vyhoupne se do sedla ohnivého oře.

„Vyděšený pár vyrazil na policii a po podivné postavě bylo vyhlášeno pátrání,“ píše záhadolog Robert Tallant (1909–1957). Strážníci na ni záhy narazí, a protože se odmítne vzdát, začnou po ní střílet.

Rohaté monstrum ale kulky údajně pochytá a hodí je na policisty. Pak se rozplyne ve tmě.

Podle některých svědků šlo o vyšinutého jedince, který si nasazoval masku.
Podle některých svědků šlo o vyšinutého jedince, který si nasazoval masku.

Umí se prý teleportovat

Takového vězně ještě v Alžírské čtvrti na okraji New Orleansu neměli. Policie totiž jednoho dne záhadného muže dopadne. Nebo si to alespoň myslí. Na podzim 1938 se Devil Man postaví do cesty mladé ženě, jíž rychle přispěchá na pomoc místní strážník.

Ten po osobě s rohy několikrát vypálí, ovšem bezúspěšně. Údajný ďábel prý sebere kulky ze země a hodí je po policistovi. Tomu se ho ale podaří zatknout a odvést do vězení. „Klid v ulicích nenastal.

Nadále zde docházelo k oněm nevysvětlitelným incidentům,“ upozorňuje publicista Lyle Saxon (1891–1946). Zatčený muž prohlašuje, že za nimi stojí on sám, neboť umí zmizet z cely. To policistům o několik dní později i dokáže, když se po něm zničehonic slehne zem.

Podivná bytost se v roce 1938 objevovala v Alžírské čtvrti.
Podivná bytost se v roce 1938 objevovala v Alžírské čtvrti.

Služebník krále

„Přišel jsem s hvězdami a temnotou nocí mě vedl sám Neptun,“ prohlašuje jistý Carleton Clark. Neworleanskou policii přivede pátrání na stopu právě tohoto muže.

Má jít o vyšinutého jedince, který na začátku roku 1938 dorazil do města z Arkansasu a začal si zde hrát na Satana. Situace ve městě se nicméně ani po jeho zatčení nezlepší. Clark policistům řekne, že umí měnit podobu a že byl i mužem, kterého zatkli předtím.

„Sloužím mocnému panovníkovi, někdy známému jako král Zulu,“ dodá. Krátce nato zmizí. Co se s ním stalo, není jasné. Podle některých se teleportoval do jiného města, podle jiných ho raději „nechali zmizet“ sami policisté.

Buď jak buď, od té doby se už v New Orleansu neobjevil. Anebo nikdy neexistoval a jde jen o děsivou městskou legendu?

Neobjasněná vražda - Seekrník z New Orleans.
Neobjasněná vražda – Seekrník z New Orleans.

Vraha se nepodařilo vypátrat

V manželské posteli leží dvě mrtvá těla s podříznutým hrdlem a hlubokou ranou na hlavě po úderu sekerou. Jde o Josepha a Catherine Maggiovy. Ti se 23. května 1918 stávají prvními oběťmi vraha, který dostane přezdívku Sekerník z New Orleansu.

Ve městě totiž v minulosti neřádil jen Devil Man, ale i záhadný masový zabiják. Ten zde během roku a půl zavraždil 7 lidí a dalších minimálně 7 poranil. Kdo za brutálními útoky zaměřenými hlavně na italské imigranty stál, není jasné.

Nejčastěji se zmiňuje jistý Joseph Monfre, který byl na sklonku roku 1920 zastřelen vdovou po jedné z obětí bestiálních vražd.

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org
Lokalita:
reklama
Související články
od 29.9.2023 259
Víra v magickou moc kosterních pozůstatků sahá snad až do dob keltských lovců lebek. Zejména pak součástí britského folkloru jsou v moderní době příběhy o lebkách, z nichž vychází nervy drásající křik. Kolem některých z nich se dokonce navíc odehrává i poměrně velké množství dalších paranormálních jevů… Nejslavnější křičící lebka Snad nejslavnější křičící le
od 29.9.2023 593
Úkolem soudců při projednávání kriminálních kauz zpravidla bývá rozhodnout o vině či nevině obžalovaných. V některých případech však věci dostávají nečekaný spád, pročež muži a ženy v taláru musejí také rozhodnout, zda soud oficiálně připouští existenci duchů a démonů. Na lavici obžalovaných usedá mladý muž v dobře padnoucím obleku. J
od 28.9.2023 1.7tis
Na zapomenutý, opuštěný objekt v pražské čtvrti Troja mě upozornil přítel, jenž byl k němu přiveden v podstatě náhodou. Objevil jej při svých pravidelných toulkách. Okamžitě ho zaujal svou tísnivou energií. A tak, bez přílišného váhání, navíc, když viděl, že dům není oplocený, vypadá neobydleně a velice zchátrale, vstoupil… Okamžitě však zaznamenal pon
od 27.9.2023 1.9tis
Legendy o bílé paní najdeme v mnoha kulturách celého světa. Většinou se jedná o do bílého oděvu oblečený přízrak tragicky zemřelé ženy. Její duch z nějakého důvodu nenalézá po smrti klid. Příběh bílé paní z jednoho severoitalského hradu je však jiný. V čem? Legenda o bílé paní se váže k hradu Duino v severní Itálii. Pevnost byla vystavěna již ve čt
od 26.9.2023 2.7tis
Barokní zámek Lemberk, který najdeme nedaleko Jablonného v Podještědí, patří mezi velmi tajemná a mystická místa. Předchůdcem dnešního zámku byl středověký hrad, založený v polovině 13. století Havlem z rodu Markvarticů. Jeho manželka Zdislava z Lemberka se do širšího povědomí veřejnosti dostala v roce 1995, kdy byla papežem Janem Pavlem II. prohlášena za svatou. Zázraky, které prý Zdislava z Lemb
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Waldorf Astoria Seychelles Platte Island povede Elias Pertoft
iluxus.cz
Waldorf Astoria Seychelles Platte Island povede Elias Pertoft
Vedení luxusního resortu Waldorf Astoria Seychelles Platte Island, o jehož brzkém otevření jsme nedávno informovali, oznámilo jmenování Eliase Pertofta generálním ředitelem resortu. Elias Pertoft p
Podzimní rovnodennost: Nejmagičtější okamžik roku!
epochaplus.cz
Podzimní rovnodennost: Nejmagičtější okamžik roku!
Poznačte si datum 23. září, čas 8:50. Tehdy dojte k výjimečné chvíli! Slunce se dostane do takové pozice vůči Zemi, že severní i jižní polokouli bude osvěcovat naprosto stejně. Den i noc také obdaří stejnou dobou vlády. Spravedlivý den se jmenuje… podzimní rovnodennost! Když strážce podsvětí Hádes unese krásnou Persefonu, její matka Déméter to neunese.
Velký problém mikrorozměrů
21stoleti.cz
Velký problém mikrorozměrů
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních záv
Český hudební projekt Nemuer probudí Knihu mrtvých zpět k životu
21stoleti.cz
Český hudební projekt Nemuer probudí Knihu mrtvých zpět k životu
Po letech studia a spolupráce s egyptology složil Michael Zann, zakladatel českého hudebního projektu NEMUER, album s tematikou starověkého Egypta. Ve spolupráci s českou pop-surrealist malířkou Kláro
Léčivá síla bylinek: Jak naši předci léčili nachlazení, horečku, černý kašel či chřipku?
epochaplus.cz
Léčivá síla bylinek: Jak naši předci léčili nachlazení, horečku, černý kašel či chřipku?
Na přelomu 19. a 20. století bylo lékařů pomálu, a jejich služby byly navíc drahé. Není proto divu, že se zejména chudí spoléhali na rady babek kořenářek, které k léčbě nemocí využívaly hlavně sílu bylinek. Jaké rostliny či jiné dostupné suroviny tedy sloužily k léčbě nemocí? Co zabíralo na úrazy a zhmožděniny? A jakou roli
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
epochanacestach.cz
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
Herecké osobnosti první velikosti na jednom jevišti nabízí vyhlášené Divadlo Kalich, které je vedle precizně provedených muzikálů vyhlášené také svým výběrem výborně napsaných komedií, do kterých zve ty největší české hvězdy. Díky tomu si Divadlo Kalich rychle vybudovalo pověst elitního hereckého klubu, v jehož komediích se vždy potkáte s nejoblíbenějšími hereckými tvářemi. Činoherní repertoár divadla
S dcerou má krásný vztah
nasehvezdy.cz
S dcerou má krásný vztah
Krásná herečka ze seriálu Co ste hasiči Jana Bernášková (42) pyšně sleduje, jak se daří její půvabné dceři Justýně (16). Bohužel se nedávno musela vyrovnat s tím, že jí poprvé odjela do zahraničí.
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Vydejte se na jeřabiny
panidomu.cz
Vydejte se na jeřabiny
Když se na podzim začervenají, je to krása. Možná teprve v tu chvíli si uvědomíte, kolik jich kolem nás roste. Oranžové bobule lákají ptáky, my si je spíše nosíme domů jako dekoraci a to je škoda, protože jeřabiny jsou zdravé. Jen je nesmíte jíst syrové, tedy alespoň ne ve velkém množství, protože obsahují látky, které mohou
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
epochalnisvet.cz
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
„Doneste mi další víno,“ rozkáže římský císař Caligula, když se usadí na jednom z bohatě zdobených lehátek na přídi své obrovské lodi. Plaví se s ní rád, nejčastěji po hladině sopečného jezera Nemi, k
Na rozvod rodičů nikdy nezapomenu
skutecnepribehy.cz
Na rozvod rodičů nikdy nezapomenu
Byla jsem ještě malá holka. A naši po mně chtěli, abych si vybrala, zda chci po rozvodu bydlet s mámou, nebo s tátou. Probrečela jsem tenkrát celé noci. Naši se rozvedli, když mi bylo jedenáct. Nikdy na to nezapomenu, straší mě to ve snech dodnes, a to jsem v důchodu. A tak to občas ve spánku prožiji znovu a budím se zpocená