Skip to content

Děsivá panenka Emilia: Obývá ji duch mrtvé ženy?

Panenky mohou být buď roztomilé hračky pro malá děvčátka, nebo jsou pohonem pro noční můry. Emilia byla obojím. Jak se z půvabné panenky z italského královského dvora stala věc, kolem níž se vznáší opar strachu a neštěstí?

Panenka o vzhledu batolete je působivě provedenou hračkou. Má velké kulaté oči, rudé rty, blonďaté dlouhé vlásky a v těle zabudované mluvící zařízení. Do Emilie se jistě zamilovalo nejedno dítko. Ovšem více než stoletá historie se na ní nesmazatelně podepsala.

Emilia, která změnila několik majitelů, přečkala dvě světové války a dokonce ji nezničil ani blízký výbuch bomby během té druhé. Tato událost ji však údajně změnila. Panenka prý od té doby v noci pláče, nahlas naříká, výraz v její tváři se mění a někdy prý dokonce volá svou někdejší majitelku.

Její mluvící zařízení přitom už léta nefunguje. Za vše prý může duch ženy, která v blízkosti panenky zemřela. Je Emilia skutečně posedlá duchem jedné z mnoha válečných obětí? A je to jen nešťastná souhra okolností, že lidé kolem panenky mnohdy předčasně umírají?

Umberto I.
ÚMRTÍ A NEHODY

Historii Emilie lze vystopovat až na dvůr italského krále Umberta I. (1844–1900), který je zřejmě prvním zdokumentovaným vlastníkem panenky. Poté, co je zavražděn, putuje Emilia ke kapitánovi královské stráže.

Tím je Ulvado Bellina, muž, kterému král plně důvěřoval, a jenž je ovšem také zanedlouho zavražděn. Panenku poté dostává jeho dcera Maria a téměř okamžitě si k ní vytváří silné pouto a považuje ji za svou nejlepší přítelkyni.

Dívka s Emilií sdílí všechna svá tajemství, objímá ji a mluví k ní. Bez panenky se nehne ani na krok. Miluje ji natolik, že později v dospělosti dokonce pojmenuje svou dceru Emilia. První světovou válku panenka sice přežije bez újmy, ale během té druhé je silně poškozena.

Osudného dne cestuje Maria, jak jinak než ve společnosti Emilie, do severoitalského města Udine. V jejich vlaku ovšem exploduje nálož. Na místě je mnoho zraněných i mrtvých. Maria jako zázrakem přežije, avšak její věrná přítelkyně Emilia přijde o obě paže, část vlasů a mluvící zařízení přestane fungovat.

Přitahuje snad tato panenka smrt a neštěstí?

Panenka Emilia
TO NENÍ DOBRÉ!

Po incidentu se s panenkou začnou dít podivné věci. Už krátce po výbuchu prý z jejích úst zazní věta: „To není dobré.“ Než válka skončí, musí se Maria často ukrývat v ulicích. Při jedné takové příležitosti se panenka na dívku usměje.

Výraz v její tváři se prý v průběhu dalších let několikrát dramaticky změní. To ale není to nejpodivnější. Za temných nocí z panenky vychází žalostný pláč a vzlykání. Jindy Emilia volá mámu, čímž je zřejmě myšlena Maria.

Její mluvící zařízení přitom dávno nefunguje! Několik svědků také pozoruje, jak panenka sama zamrkala. Je snad posedlá? Po smrti Marie se panenky ujímá její dcera, načež se Emilia dostává do muzea a je součástí putovní výstavy strašidelných hraček.

Návštěvníci expozice potvrzují, že její výraz v tváři je smutný a lidé v jejích očích spatřují lítost. Za vše prý může dávná exploze ve vlaku. Do panenky se tehdy podle přesvědčení mnohých přenesla duše ženy, kterou výbuch zabil.

Skutečně panenku obývá duch oběti neštěstí?

Foto: bbcc.ibc.regione.emilia-romagna.it, www.hauntedamericatours.com, Youtube (HD Paranormal Research)
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články