27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Paranormální jevy
Děsivá panenka Emilia: Obývá ji duch mrtvé ženy?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 26.2.2019
4.5tis
551
SDÍLENÍ
4.5tis
ZOBRAZENÍ

Panenky mohou být buď roztomilé hračky pro malá děvčátka, nebo jsou pohonem pro noční můry. Emilia byla obojím. Jak se z půvabné panenky z italského královského dvora stala věc, kolem níž se vznáší opar strachu a neštěstí?

Panenka o vzhledu batolete je působivě provedenou hračkou. Má velké kulaté oči, rudé rty, blonďaté dlouhé vlásky a v těle zabudované mluvící zařízení. Do Emilie se jistě zamilovalo nejedno dítko.

Ovšem více než stoletá historie se na ní nesmazatelně podepsala. Emilia, která změnila několik majitelů, přečkala dvě světové války a dokonce ji nezničil ani blízký výbuch bomby během té druhé. Tato událost ji však údajně změnila.

Panenka prý od té doby v noci pláče, nahlas naříká, výraz v její tváři se mění a někdy prý dokonce volá svou někdejší majitelku. Její mluvící zařízení přitom už léta nefunguje. Za vše prý může duch ženy, která v blízkosti panenky zemřela.

Je Emilia skutečně posedlá duchem jedné z mnoha válečných obětí? A je to jen nešťastná souhra okolností, že lidé kolem panenky mnohdy předčasně umírají?

Umberto I.

ÚMRTÍ A NEHODY

Historii Emilie lze vystopovat až na dvůr italského krále Umberta I. (1844–1900), který je zřejmě prvním zdokumentovaným vlastníkem panenky. Poté, co je zavražděn, putuje Emilia ke kapitánovi královské stráže.

Tím je Ulvado Bellina, muž, kterému král plně důvěřoval, a jenž je ovšem také zanedlouho zavražděn. Panenku poté dostává jeho dcera Maria a téměř okamžitě si k ní vytváří silné pouto a považuje ji za svou nejlepší přítelkyni.

Dívka s Emilií sdílí všechna svá tajemství, objímá ji a mluví k ní. Bez panenky se nehne ani na krok. Miluje ji natolik, že později v dospělosti dokonce pojmenuje svou dceru Emilia. První světovou válku panenka sice přežije bez újmy, ale během té druhé je silně poškozena.

Osudného dne cestuje Maria, jak jinak než ve společnosti Emilie, do severoitalského města Udine. V jejich vlaku ovšem exploduje nálož. Na místě je mnoho zraněných i mrtvých. Maria jako zázrakem přežije, avšak její věrná přítelkyně Emilia přijde o obě paže, část vlasů a mluvící zařízení přestane fungovat. Přitahuje snad tato panenka smrt a neštěstí?

Panenka Emilia

TO NENÍ DOBRÉ!

Po incidentu se s panenkou začnou dít podivné věci. Už krátce po výbuchu prý z jejích úst zazní věta: „To není dobré.“ Než válka skončí, musí se Maria často ukrývat v ulicích. Při jedné takové příležitosti se panenka na dívku usměje.

Výraz v její tváři se prý v průběhu dalších let několikrát dramaticky změní. To ale není to nejpodivnější. Za temných nocí z panenky vychází žalostný pláč a vzlykání. Jindy Emilia volá mámu, čímž je zřejmě myšlena Maria.

Její mluvící zařízení přitom dávno nefunguje! Několik svědků také pozoruje, jak panenka sama zamrkala. Je snad posedlá? Po smrti Marie se panenky ujímá její dcera, načež se Emilia dostává do muzea a je součástí putovní výstavy strašidelných hraček.

Návštěvníci expozice potvrzují, že její výraz v tváři je smutný a lidé v jejích očích spatřují lítost. Za vše prý může dávná exploze ve vlaku. Do panenky se tehdy podle přesvědčení mnohých přenesla duše ženy, kterou výbuch zabil. Skutečně panenku obývá duch oběti neštěstí?

Foto: bbcc.ibc.regione.emilia-romagna.it, www.hauntedamericatours.com, Youtube (HD Paranormal Research)
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 25.5.2022 1.7tis
Vědci se již desetiletí pokoušejí najít způsob, jak ve zlomku vteřiny přenést objekt z jednoho místa na jiné. Zatímco věda tápe, některým lidem se teleportace přihodí zcela samovolně, aniž by o takový zážitek stáli. Britskému spiritistovi však spontánní teleportace velice pomohla.     Major Wellesley Tudor Pole (1884–1968) byl nejen ctihodným členem armády, který za […]
od Dalibor Vrána 25.5.2022 2.4tis
Mount Everest je se svými 8848 metry monstrem mezi všemi vrcholy, které v koutku duše touží setnout každý horolezec. Těla těch, kteří svůj boj prohráli, leží na svazích Everestu zmrzlá dodnes. Zůstávají k nim připoutány i jejich duše? V září 1975 si britští horolezci Dougal Haston (1940–1977) a Doug Scott (*1941) myslí, že nadešla jejich […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.4tis
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 2.9tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]