reklama
1. července 1976: Po sérii rituálů exorcismu umírá Němka Anneliese Michel, dívka údajně posedlá šesticí démonů.
Domů     Záhady historie
Děsivé nálezy u Salish Sea: Komu patří torza lidských nohou?
Jiří Mareček
od Jiří Mareček 5.12.2019
4.4tis
296
SDÍLENÍ
4.4tis
ZOBRAZENÍ

Hlubiny všech světových moří čas od času vyplaví na břeh podivné věci. Pobřeží v kanadské provincii Britská Kolumbie a v americkém státě Washigtonu ale asi hned tak něco nepřekoná. Mezi kameny, mušlemi a odpadky se tam totiž pravidelně objevují lidské nohy!

Sališské moře je pásem studené vody oddělující pobřeží Kanady a Vancouver Island.

Takový nález příliv vynesl na pláž třeba v únoru 2016, a to hned dvakrát. Celkový počet hrůzných nálezů v dané oblasti tak stoupl na 16! Třikrát patřily obě končetiny stejnému člověku. Co je za tímto morbidním fenoménem?

Proč jsou to právě nohy a z jakého důvodu se vyskytují na tomto místě? Jde snad o oběti nějaké přírodní katastrofy? A proč jsou všechny nalezené nohy obuty do sportovní obuvi?

Jeden z posledních nálezů torza lidské nohy, který byl obutý do sportovní tenisky.

MAFIE NEBO ZVRÁCENÝ VTIP?

Teorií o původu nohou dosud padlo skutečně hodně, často značně kreativních. Spekulovalo se například o tom, že může jít o pozůstatky obětí tsunami v Asii z roku 2004, letecké katastrofy, k níž došlo o rok později, ostatky sebevrahů či o výsledek únosů mimozemšťany!

Jedna z hypotéz zmiňuje možnost, že v moři je skladiště nebožtíků, zemřelých v souvislosti s organizovaným zločinem. Další scénář uvažuje o práci sériového vraha nebo obchodníků s lidskými orgány. Patrně nejdivočejší teorie tvrdí, že po prvních nálezech si zkrátka a dobře někdo dělal perverzní legraci.

Nohy oddělené v kotníku a nacpané do ponožek a tenisek tu zkrátka pohazoval nějaký zvrhlý patolog. Které z výše předložených vysvětlení je nejblíže pravdě?

Mapka ukazuje oblast, kde byla torza nohou objevena. Dotýká se jižního pobřeží Kanady a severu USA.

OSTATKY NADNÁŠENÉ TENISKAMI

Lidské nohy se na pobřeží Salish Sea začnou poprvé objevovat v roce 2007 a možná to není tak velká záhada. Podle kanadské soudní vyšetřovatelky Gail Anderson je důvodem zdokonalená konstrukce sportovní obuvi, používající vzduchové kapsy.

„Ty umožní, aby bota po oddělení nohy od zbytku těla při rozkladném procesu vyplavala na hladinu i s obsahem,“ vysvětluje kriminalistka s tím, že teniska tak funguje vlastně jako plavací vesta. Ale jak se vlastně těla do vody dostala?

Zdejší policejní vyšetřovatel a jeho tým v tom mají poměrně jasno. Lidé, jež se podařilo pomocí DNA identifikovat, prý trpěli depresemi a nejspíše spáchali sebevraždu skokem z mostu. Těch je u tohoto pobřeží hodně.

V ostatních případech pak mohlo jít o oběti náhlé nehody při rybaření nebo koupání. Je ovšem možné s jistotou určit příčinu smrti, pokud nebyl nalezen zbytek těla?

Zvláštní okolností je, že všechna torza lidských nohou byla obuta do sportovních tenisek.

POCHYBNOSTI TRVAJÍ

Navzdory poměrně přesvědčivému vysvětlení pochybnosti stále přetrvávají. Mnozí jedinci tvrzení oficiálních míst považují za zjednodušené řešení. „Opravdu má každý, kdo se rozhodne skočit z mostu, na nohou běžecké boty?

Dokud vás někdo definitivně a jednoznačně nepřesvědčí o přirozeném původu těchto nálezů, pak musíte přemýšlet o různých jiných možnostech,“ říká třeba bývalý detektiv z Toronta a nyní policejní poradce Mark Mendelson.

Přímořských měst s vysokými mosty existuje hodně a lidí s depresemi je v nich jistě také dost. Proč tedy není běžné nacházet tenisky s děsivým obsahem i jinde? Jak je možné, že se s takovou frekvencí objevují pouze na pobřeží Salish Sea?

Autor článku: Kateřina Magdalena Košutová

Foto: Archiv
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 1.7.2022 188
Být považovaný za čaroděje, neznamená rezignovat na klasickou vědu. Příkladem je John Napier z Merchistonu (1550-1617). Co všechno Napier objevil a pomohly mu k tomu i nějaké ty „čáry máry“? John Napier se zapsal do historie jako matematik, fyzik a astronom. Známý je jako objevitel logaritmů i primitivních počítačích „strojů“. Angažoval se i ve zbrojařských vizích. Je […]
od Mirek Brát 30.6.2022 541
Skoro to vypadá, že v dávné mytologii už skoro nebylo pro samé ptáky fénixe (či jejich bratránky), kam šlápnout. Samozřejmě, ten nejznámější bude pták fénix z antických příběhů. Byl pták fénix pouze bájný tvor, nebo opravdu takový opeřenec někdy žil? Od dob, kdy Heinrich Schliemann se svazkem Homéra v ruce celkem úspěšně pátral po rozvalinách […]
od Mirek Brát 29.6.2022 2.2tis
Jako Avalon je označován mýtický ostrov známý z artušovských legend. Poprvé je Avalon zmiňován v díle Historia Regum Britanniae. To, že se od té doby stal Avalon symbolem artušovské mytologie, nijak neřeší základní otázku… Kde se vlastně ostrov Avalon nacházel? Avalon bývá obvykle spojován s lokalitou Glastonbury, konkrétně pak s horou Glastonbury Tor v jihozápadní […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 2.6tis
V Egyptském městečku Dendera se nachází tisíce let starý chrámový komplex. Jedna ze zdejších staveb je zasvěcena bohyni Hathor a právě tam archeologové objeví nástěnný motiv, před nímž zůstanou v úžasu stát. Výjev zobrazuje několik postav držících cosi, co na první pohled připomíná klasickou žárovku, jen v mnohem větším provedení! Z jejího konce navíc jako […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.4tis
V roce 2016 vzbudí pozdvižení nález starověkých egyptských mincí. Dojde k němu během rekonstrukce jednoho domu na jihu Egypta, jak informuje web zaměřený na konspirační teorie mysteriousearth.net. Mince zachycují výjevy, které jako kdyby vůbec nebyly z našeho světa! Na rubu vidíme hlavu a ramena stvoření, které zcela odpovídá současným představám o vzhledu mimozemšťanů. Snad jediné […]