18. srpna 1587: V Roanoke se narodí Virginia Dare, první dítě evropských kolonistů v Americe, čili úplně první Američanka, která se pak stává symbolem této záhadně zmizelé osady.
Domů     Paranormální jevy
Děsivý záznam z léčebny Bellshire
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 12.8.2019
6.0tis
504
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

V oknech se prý objevují siluety lidí, přestože je budova léčebny Bellshire už dlouhá léta prázdná. Občas se tu údajně i rozléhá pláč či podivné bušení a uvnitř se prý po schodišti prochází duch malého děvčátka. Právě tady před časem vznikla nejděsivější nahrávka nadpřirozených jevů!

Chátrající budova v Ogdenu na severu amerického státu Utah má za sebou dlouhou minulost. Od roku 1930, kdy ji otevřeli, byla využívána k mnoha různorodým účelům. Na krátkou dobu například sloužila jako kancelářská budova či burzovní dům, bylo v ní také vybudováno zábavní bludiště.

V neposlední řadě pod její střechou našlo domov několik duševně chorých pacientů. Domov to ovšem nebyl příliš láskyplný. Podle zvěstí v léčebně Bellshire během 60. let působí psychiatr, který nachází zálibu v mučení svých pacientů.

Několika z nich má dokonce přivodit smrt. V blízkém okolí budovy navíc dochází k několika vraždám a smrtelným nehodám, z nichž některé zůstávají neobjasněny. Jako by místo zlo samo přitahovalo. V návaznosti na to přitahuje také celou řadu lovců duchů.

Budova je definitivně uzavřena v roce 2011, tou dobou je však už několik let nefunkční a svědectví o paranormálních jevech, k nimž za zdmi zařízení dochází, je zaznamenáno víc než dost. Obývají bývalou léčebnu zmučení duchové zavražděných?

V Bellshire údajně jeden psychiatr mučil pacienty.

NEJDĚSIVĚJŠÍ EVP, KTERÉ KDY BYLO NAHRÁNO

Duchové někdejších pacientů údajně stále obývají chátrající budovu. Na schodišti bývá vídána malá dívka, která pláče či volá o pomoc a chodí při tom nahoru a dolů. Ještě před oficiálním uzavřením objektu, který je nyní obehnán vysokým plotem a střežen, se sem vydává Ghost Investigators Society, skupina lovců duchů.

Mezi nimi je i zakladatel skupiny Brendan Cook, jehož notebook během večera pořídí matoucí a silně znepokojivý záznam. „Procházeli jsme budovou. Já si všiml, že se mi na laptopu vybíjí baterka a tak jsem ho odnesl dolů, připojil k nabíječce a nechal ho na polici.

Zapnul jsem nahrávání a odešel pryč,“ vysvětluje okolnosti vzniku nahrávky. Celá skupina poté pracuje v jiné části budovy. Jeho notebook tak nahrává v prázdné místnosti. Když si pak nahrávku poslechnou, zůstanou všichni v šoku.

Jsou totiž přesvědčeni, že nahráli sestru, která utopila malé dítě! Je skutečně na nahrávce echo dávné události?

Chátrající budova přitahuje lovce duchů.

MÁ TO HÁČEK

„Žádné dítě se do budovy dostat nemohlo a žádné s námi nepřišlo. Osoby mladší 18 let se našich vyšetřování neúčastní. Navíc budova už přes dvacet let nemá přívod vody,“ tvrdí Cook. Přesto se na nahrávce ozývá hlasité šplouchání vody a také tři hlasy.

Jeden hluboký mužský, druhý patří ženě a třetí nezpochybnitelně dítěti. Dětský hlas na záznamu opakuje: „Pomoz mi. Nemůžu dýchat.“ Pak šplouchání zesílí. Ozývá se přidušený dětský hlas, nakonec krátké zadunění a rozhostí se ticho.

Co má tato nahrávka znamenat? Nahráli snad jednu z vražd, které se v léčebně odehrály? Nejspíš nikoliv. V léčebně totiž měli být ubytování pouze dospělí. Jak tedy takovou nahrávku vysvětlit? Že by se v Bellshiru dělo víc, než je dosud známo?

Jiná teorie hovoří o neštěstí, které se odehrálo nedaleko léčebny. Pod malým chlapcem se propadla země a proud vody ho strhl s sebou. Jeho otec mu nedokázal pomoci a dítě se utopilo. Mohl hlas z nahrávky patřit jemu?

Foto: thedeadhistory.com, Pinterest.com, Youtube (Urban Exploration Adventures), Youtube (ArtBellFan1)
Lokalita:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 17.8.2022 711
Cassadaga se pyšní titulem nejdéle fungující aktivní náboženské komunity na jihovýchodě USA. Roku 1875 ji založil původně newyorský spiritualista George Colby. Colby byl samozvaným médiem putujícím od města k městu, kde pořádal své seance, při nichž tvrdil, že se dostává do kontaktu s mrtvými… K usazení na Floridě ho přimělo zjevení ducha Indiána jménem Seneca. […]
od Dalibor Vrána 17.8.2022 1.4tis
Státní hřbitov v Tallahassee na Floridě je otevřen roku 1829. O 60 let později zde pochovávají nejslavnější místní „nájemnici“, údajnou čarodějnici Elizabeth Budd-Graham (1866–1889)! Její hrob je nejhonosnější na celém hřbitově, navzdory tomu, že má konkurenci ve vojenských hrdinech i guvernérech. Náhrobek tvoří vysoký obelisk zdobený ornamenty, celý je obehnán zídkou, na níž se nachází […]
od Eva Soukupová 16.8.2022 2.4tis
Poblíž ruského města Perm se rozprostírá oblast, v níž dochází k podivným anomáliím všeho druhu. Časté jsou například záhadné světelné jevy či nevysvětlitelné zvuky vycházející zdánlivě odnikud. Badatelé se domnívají, že zde působí nějaký neznámý druh energie. Lidé, kteří přicházejí do oblasti kolem ruského města Perm, často prožívají nepochopitelné stavy úzkosti, strach, nevolnosti, bolesti hlav […]
od Dalibor Vrána 15.8.2022 2.2tis
V Americe nesmírně populární herní série Madden je pro fanoušky NFL, ligy amerického fotbalu, obdobou i u nás známých titulů NHL či FIFA. Zarážející je, že z 22 hvězd na přebalu Maddenu jich rovných 17 následně stihnou problémy! Začíná to hned tím prvním. Tváří hry pro rok 1999 se stává Garrison Hearst (*1971). Po skvělé […]
od Dalibor Vrána 14.8.2022 2.8tis
Jak je možné, že jsou některé příběhy či postavy magnetem na tragédie? Podezřelá neštěstí a nevysvětlitelné jevy nejčastěji provází horory, ale proč něco takového zažívá i Superman? Proč kolem nejkladnějšího a nejčestnějšího hrdiny všech dob pravidelně přibývá bolestných událostí? Ta otázka musela přijít. Když je oznámeno, že novým filmovým Supermanem se ve snímku Muž z […]