Skip to content

Děsivý záznam z léčebny Bellshire

V oknech se prý objevují siluety lidí, přestože je budova léčebny Bellshire už dlouhá léta prázdná. Občas se tu údajně i rozléhá pláč či podivné bušení a uvnitř se prý po schodišti prochází duch malého děvčátka. Právě tady před časem vznikla nejděsivější nahrávka nadpřirozených jevů!

Chátrající budova v Ogdenu na severu amerického státu Utah má za sebou dlouhou minulost. Od roku 1930, kdy ji otevřeli, byla využívána k mnoha různorodým účelům. Na krátkou dobu například sloužila jako kancelářská budova či burzovní dům, bylo v ní také vybudováno zábavní bludiště. V neposlední řadě pod její střechou našlo domov několik duševně chorých pacientů. Domov to ovšem nebyl příliš láskyplný. Podle zvěstí v léčebně Bellshire během 60. let působí psychiatr, který nachází zálibu v mučení svých pacientů. Několika z nich má dokonce přivodit smrt. V blízkém okolí budovy navíc dochází k několika vraždám a smrtelným nehodám, z nichž některé zůstávají neobjasněny. Jako by místo zlo samo přitahovalo. V návaznosti na to přitahuje také celou řadu lovců duchů. Budova je definitivně uzavřena v roce 2011, tou dobou je však už několik let nefunkční a svědectví o paranormálních jevech, k nimž za zdmi zařízení dochází, je zaznamenáno víc než dost. Obývají bývalou léčebnu zmučení duchové zavražděných?

V Bellshire údajně jeden psychiatr mučil pacienty.
NEJDĚSIVĚJŠÍ EVP, KTERÉ KDY BYLO NAHRÁNO

Duchové někdejších pacientů údajně stále obývají chátrající budovu. Na schodišti bývá vídána malá dívka, která pláče či volá o pomoc a chodí při tom nahoru a dolů. Ještě před oficiálním uzavřením objektu, který je nyní obehnán vysokým plotem a střežen, se sem vydává Ghost Investigators Society, skupina lovců duchů. Mezi nimi je i zakladatel skupiny Brendan Cook, jehož notebook během večera pořídí matoucí a silně znepokojivý záznam. „Procházeli jsme budovou. Já si všiml, že se mi na laptopu vybíjí baterka a tak jsem ho odnesl dolů, připojil k nabíječce a nechal ho na polici. Zapnul jsem nahrávání a odešel pryč,“ vysvětluje okolnosti vzniku nahrávky. Celá skupina poté pracuje v jiné části budovy. Jeho notebook tak nahrává v prázdné místnosti. Když si pak nahrávku poslechnou, zůstanou všichni v šoku. Jsou totiž přesvědčeni, že nahráli sestru, která utopila malé dítě! Je skutečně na nahrávce echo dávné události?

Chátrající budova přitahuje lovce duchů.
MÁ TO HÁČEK

„Žádné dítě se do budovy dostat nemohlo a žádné s námi nepřišlo. Osoby mladší 18 let se našich vyšetřování neúčastní. Navíc budova už přes dvacet let nemá přívod vody,“ tvrdí Cook. Přesto se na nahrávce ozývá hlasité šplouchání vody a také tři hlasy. Jeden hluboký mužský, druhý patří ženě a třetí nezpochybnitelně dítěti. Dětský hlas na záznamu opakuje: „Pomoz mi. Nemůžu dýchat.“ Pak šplouchání zesílí. Ozývá se přidušený dětský hlas, nakonec krátké zadunění a rozhostí se ticho. Co má tato nahrávka znamenat? Nahráli snad jednu z vražd, které se v léčebně odehrály? Nejspíš nikoliv. V léčebně totiž měli být ubytování pouze dospělí. Jak tedy takovou nahrávku vysvětlit? Že by se v Bellshiru dělo víc, než je dosud známo? Jiná teorie hovoří o neštěstí, které se odehrálo nedaleko léčebny. Pod malým chlapcem se propadla země a proud vody ho strhl s sebou. Jeho otec mu nedokázal pomoci a dítě se utopilo. Mohl hlas z nahrávky patřit jemu?

Foto: thedeadhistory.com, Pinterest.com, Youtube (Urban Exploration Adventures), Youtube (ArtBellFan1)
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Vědci z Olomouce se zaměřili na klíšťata
epochalnisvet.cz

Vědci z Olomouce se zaměřili...

Podle odborníků z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého a...
Bojí se, že ji opustí i druhý manžel?
nasehvezdy.cz

Bojí se, že ji opustí i...

Herečce a moderátorce Tereze Kostkové (43) se...
Jaké potraviny možná skladujete špatně?
epochaplus.cz

Jaké potraviny možná...

Podle nezávislých průzkumů až 40 % potravin,...
Šikmá věž v Pise: Měla být nejvyšší zvonicí na světě!
epochanacestach.cz

Šikmá věž v Pise: Měla být...

„Co teď budu dělat?“...
Designér Alex Chinneck otevírá cestu k nové budoucnosti
iluxus.cz

Designér Alex Chinneck...

Pražský Desingblok představí již tradičně svým...
Exkluzivní usedlost televizního magnáta
rezidenceonline.cz

Exkluzivní usedlost...

V jedné z nejdražších čtvrtí jižní Kalifornie...
Zvěrstva na frontě i v zázemí: Pedofilní velitel jednotky kriminálníků
epochaplus.cz

Zvěrstva na frontě i v zázemí:...

Může být násilnický pedofil velitelem...
Existuje mimozemský život? Čerstvý držitel Nobelovy ceny Didier Queloz v to věří
21stoleti.cz

Existuje mimozemský život?...

Protože švýcarský astronom Didier Queloz...
Trolí jazyk v Norsku: Adrenalinová vyhlídka s pachutí smrti
epochanacestach.cz

Trolí jazyk v Norsku:...

 „A ještě předveď stojku,“...
Kdo byl opravdu autorem Staroměstského orloje?
21stoleti.cz

Kdo byl opravdu autorem...

Dvanáct apoštolů postupně vyhlédne ze dvou oken....
Nezvládá rozchod
nasehvezdy.cz

Nezvládá rozchod

Přestože se oba holedbali, že se na svém...
Koloseum se chlubilo zatahovací střechou
epochalnisvet.cz

Koloseum se chlubilo...

Skupinka gladiátorů míří do středu arény. „Jdoucí na...