28. března 1709: Německý alchymista Johann Friedrich Böttger odhaluje tajemství výroby a složení bílého východoasijského porcelánu.
Domů     Dětská tvář na fotografii ze strašidelné pevnosti
Dětská tvář na fotografii ze strašidelné pevnosti
od 2.2.2023
3.3tis
335
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Vyšetřovatel paranormálních jevů Colin Waterman se nedávno rozhodl s týmem lovců duchů Ghost Hunter Tours strávit noc v notoricky známé strašidelné pevnosti Fort Horsted v Anglii.

Z temné chodby vystupuje něco, co připomíná dětskou tvář. Pevnost Horsted má pověst strašidelné budovy, není však známo, že by tu v minulosti došlo ke smrti dítěte. Na chatě v Boscastlu se v chatě vysoko nad krbem vznášela dětská tvář. I léčebna Bellshire je místem duchů. Irská léčebna v Ennisu byla kdysi plná utrpení a tajemné hlasy jsou slyšet i dnes. V opuštěné budově v současnosti straší.

Během nočního průzkumu potemnělých chodeb se z jedné z nich ozval podivný šustivý zvuk, pročež Waterman popadl fotoaparát, namířil ho směrem ke zdroji zvuku, několikrát stiskl spoušť a pořídil několik fotografií.

reklama

Tým následně provedl seanci s ouija tabulkou, během níž prý vyšetřovatelé navázali kontakt s duchem malého chlapce. Až při následném zkoumání snímků z místa si Waterman všimne, že ducha chlapce možná také na jedné z fotek zachytil.

Z temné chodby na snímku skutečně vystupuje cosi, co nápadně připomíná dětskou tvář.

Z temné chodby vystupuje něco, co připomíná dětskou tvář.
Z temné chodby vystupuje něco, co připomíná dětskou tvář.

„Člověku naskočí husí kůže, když si pomyslí, že jsem tam skutečně stál, tohle se na nás dívalo, a my jsme to neviděli,“ komentuje Waterman.

reklama

Vyšetřovatel tvrdí, že se mu již v minulosti podařilo vyfotit několik podobných snímků, ale žádný z nich nebyl tak zřetelný jako tvář z pevnosti Fort Horsted.

Fotografii tým následně zveřejnil na svých sociálních sítích, odkud ji začala přebírat řada médií, zejména ve Velké Británii, zemi spiritismu, kde má svého ducha téměř každá budova.

K věci se ale vyjadřují také mnozí skeptici, kteří upozorňují, že neexistuje jediný důkaz o úmrtí malého chlapce v dané pevnosti, aby se tu pak mohl potulovat jeho duch.

Pevnost Horsted má pověst strašidelné budovy, není však známo, že by tu v minulosti došlo ke smrti dítěte.
Pevnost Horsted má pověst strašidelné budovy, není však známo, že by tu v minulosti došlo ke smrti dítěte.

A i když tvar na obrázku skutečně vypadá jako obličej malého dítěte, nelze vyloučit, že by mohlo jít jednoduše o pareidolii – přirozenou tendenci mozku vidět smysluplné tvary v abstraktních vzorcích.

Jde tedy o pouhý přelud, nebo se lovci duchů skutečně setkali s tím, za čím se do pevnosti vydali?

Z temné chodby na snímku skutečně vystupuje cosi, co nápadně připomíná dětskou tvář. „Člověku naskočí husí kůže, když si pomyslí, že jsem tam skutečně stál, tohle se na nás dívalo, a my jsme to neviděli,“ komentuje Waterman.

3x setkání vyšetřovatelů paranormálních jevů s dětskými duchy

I léčebna Bellshire je místem duchů.
I léčebna Bellshire je místem duchů.

Léčebna Bellshire

Budova někdejší psychiatrické léčebny v americkém Ogdenu byla opuštěna v roce 2011. Od té doby se v ní střídají lovci duchů. Během jedné takové příležitosti pořídí mrazivou nahrávku údajně zachycující hlasité šplouchání vody a tři hlasy. Jeden je mužský, druhý ženský a třetí patří dítěti.

reklama

Právě ten poslední na záznamu opakuje: „Pomoz mi! Nemůžu dýchat.“ Pak šplouchání vody zesílí. Ještě chvíli se ozývá přidušený dětský hlas, nakonec krátké zadunění a rozhostí se ticho.

Podle vyšetřovatelů tato nahrávka zachycuje smrt dítěte, kterého zřejmě utopila zdravotní sestra.

Na chatě v Boscastlu se v chatě vysoko nad krbem vznášela dětská tvář.
Na chatě v Boscastlu se v chatě vysoko nad krbem vznášela dětská tvář.

Chata v Boscastlu

Tým lovců duchů z britského Cornwallu se před rokem vydal na vyšetřování do vesnice Boscastle, kde byl jejich cílem zdejší strašidelný kostel.

Cestou se zastavili také u mrazivě vypadající opuštěné venkovské chaty, kde všichni okamžitě pociťují zvláštní úzkost, jako by je kdosi sledoval.

Jedna z účastnic výpravy před odchodem vyfotí nepoužívaný krb, který sám o sobě vypadal ve slabém světle neuvěřitelně strašidelně. Na snímku později objevuje dětskou tvář, která jako by se vznášela vysoko nad krbem.

Proslýchá se, že místo bylo kdysi pohřebištěm čarodějnic. Může to mít s údajným dětským duchem nějakou spojitost?

Irská léčebna v Ennisu byla kdysi plná utrpení a tajemné hlasy jsou slyšet i dnes. V opuštěné budově v současnosti straší.
Irská léčebna v Ennisu byla kdysi plná utrpení a tajemné hlasy jsou slyšet i dnes. V opuštěné budově v současnosti straší.

Léčebna v Ennisu

V dubnu 2022 se tým irských vyšetřovatelů paranormálních jevů nechal slyšet, že se mu při výpravě do opuštěné psychiatrické léčebny podařilo zachytit něco mimořádného.

Budova je prázdná už dvacet let, v minulosti se v ní ale odehrávalo obrovské množství utrpení. V přeplněné léčebně byly na pacientech prováděny nejrůznější zkoušky léků a léčba „elektrošoky“. To je prý důvodem, proč tu v současnosti straší.

Jeden ze zdejších duchů se údajně objevil na fotografii budovy, kterou tým při prohlídce pořídil. V rohu zaprášeného okna je vidět něco, co nápadně připomíná bledou dětskou tvář. Nebo je to jen zvláštně tvarovaná šmouha?

Foto: shutterstock.com, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 28.3.2023 1
S bušícím srdcem se rozhlížíte, kolem sebe vidíte stěny zdobené hieroglyfy, skaraby a nadlidsky vysokými postavami faraonů. Ne, nejste lapeni uvnitř pyramidy, to jste jen zavítali do jednoho z amerických kin, které bylo po objevu hrobky Tutanchamona v roce 1922 stylizováno dle dobové módy do časů starověkého Egypta.   &
od 27.3.2023 1.4tis
Přízraky zemřelých pacientů, křik a pláč vycházející z prázdných místností či dokonce záhadná zmizení lidí. To je jen krátký výčet záhadných jevů zaznamenaných ve strašidelných nemocnicích po celém světě. Co je příčinou těchto děsivých událostí? Zdržují se v nemocničních budovách duše těch, kteří zde vydechli naposledy? Nemocnice nemá nikdo příliš
od 26.3.2023 2.2tis
Mrazivé doteky, ataky strachu, levitující předměty, krvavé otisky na zdech i agresivní útoky neviditelných entit. Některé hotely nabízejí víc než jen luxusní vybavení či postele s nebesy. ENIGMA představuje ty nejstrašidelnější z nich. 10 hotelů, z nichž prý hosté nechtějí odejít ani po smrti!   Je noc a známý hotel v americkém Arkansasu konečně utichl. Hosté spí a v budově panuje klid.
od 24.3.2023 3.4tis
V noci se vydal nabrat vodu z potoka, a místo toho zmizel. Rodina po něm našla jen otisky stop v čerstvém sněhu, které náhle končí, jako by se uprostřed cesty jednoduše vypařil. Mladíka už od té doby nikdo neviděl. Propadl se do paralelního světa, nebo se snad stal obětí únosu do UFO? Rodinu Christiana Ashmorea tvoří jeho manželka, matka, dvě dospělé dcery a
od 23.3.2023 3.3tis
Světla duchů Aleya v Západním Bengálsku nejsou novým fenoménem. Zřejmě se jedná o nejstrašidelnější místo v Indii! Při toulkách v bažinách Sundarbanu můžete narazit na spoustu barevných světel! Co jsou ve skutečnosti zač? Západní Bengálsko v Indii má docela slušné procento strašidelných míst. Vedle hřbitova South Park Street, kde si lidé stě
Nenechte si ujít další zajímavé články
3 dorty, které si podmanily svět
epochalnisvet.cz
3 dorty, které si podmanily svět
Dorty se pečou od nepaměti. Ať už jsou s ovocem, ořechy, medem, sýrem, tvarohem, či jinými surovinami, které dané století zrovna nabízí, odolá jim jen málokdo. Zvlášť jsou-li pečené s láskou. &nbs
Svět v číslech: Nevyzpytatelný vítr
epochaplus.cz
Svět v číslech: Nevyzpytatelný vítr
Je to dobrý sluha, ale zlý pán. Našim předkům pomáhá získat mouku z obilí nebo se opře do plachet na dlouhých cestách po moři, dnes dodává elektřinu. Ale mnohdy se také dokáže změnit na zničující sílu
Hermann Rorschach: Psychiatr, který uměl malovat
21stoleti.cz
Hermann Rorschach: Psychiatr, který uměl malovat
Kdyby Ulrich Rorschach, malíř a učitel kreslení, věděl, že talent, který předá, pomůže jeho synovi ke světovému věhlasu, byl by přešťastný. Jen by se divil, k čemu ten chlapec vlastně barvy a papír po
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Oslavte Velikonoce v hotelu The Mozart Prague
iluxus.cz
Oslavte Velikonoce v hotelu The Mozart Prague
Hotel The Mozart Prague, který se řadí mezi nejvyhledávanější místa v Praze, a to nejen kvůli úžasným ubytovacím kapacitám, ale i díky skvělé gastronomii a vyhlášeným eventům, pro Vás připravil „Velik
Dcera je paranoidní, bojí se, že ji táta opustí
skutecnepribehy.cz
Dcera je paranoidní, bojí se, že ji táta opustí
Léta jsme si žili v pohodě. Náš život se ale zničehonic zvrátil do napjatých emocí. Dcera nevydýchala, že její táta zaměstnal svou bývalou ženu. S Petrem jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme se do sebe v době, kdy byl ještě ženatý a já byla sama s malou dcerou. Petrova bývalá žena Věra nenesla rozvod dobře a dlouho se snažila, aby
Stala se z Tatiany Dykové stíhačka?
nasehvezdy.cz
Stala se z Tatiany Dykové stíhačka?
Kamkoli vejdou, tam upoutají pozornost. Herečka Tatiana Dyková (44) po boku manžela, muzikanta Vojty Dyka (37), zkrásněla, zatímco on vyzrál ve hvězdu, a zdá se tak, že manželství oběma jenom prospívá
(Ne)přítel nikotin: Úleva při prvním vdechnutí
21stoleti.cz
(Ne)přítel nikotin: Úleva při prvním vdechnutí
Pro kuřáka jde o obyčejnou a rutinní činnost – jedno jediné potáhnutí. Ve stejném okamžiku se ale v jeho těle začíná odehrávat nespočet reakcí na přítomnost chemického nepřítele, které vyústí až v opo
Léčivé koření pro vaše zdraví
panidomu.cz
Léčivé koření pro vaše zdraví
Ne každou medicínu musíme polykat s přemáháním. Vždyť kdo z nás by něco namítal třeba proti čaji se skořicí nebo s voňavým anýzem? Koření totiž léčí. Řada druhů koření brání rozvoji zánětů, zlepšuje trávení a podporuje metabolismus. Také naší přirozené imunitě pomáhají, aby pracovala výkonněji. Některé účinkují jemně, jiné razantně. A právě ty druhé jsme
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Je strašidelné sídlo pomstou ze záhrobí?
epochaplus.cz
Je strašidelné sídlo pomstou ze záhrobí?
Jakmile vstoupíte do dnes již slavného domu patřícímu rodině Winchesterových v Kalifornii, zamrazí vás. V této rezidenci vedou schody do stropu a nachází se tu i mnoho slepých dveří. Sídlo bylo prý vy