22. února: V egyptském chrámu Abú Simbel je každoročně možné pozorovat sluneční „zázrak“, kdy jsou osvíceny zdejší sochy bohů. Nejdéle pak socha faraona Ramesse II.
Domů     Dětská tvář na fotografii ze strašidelné pevnosti
Dětská tvář na fotografii ze strašidelné pevnosti
od 2.2.2023
3.3tis
335
SDÍLENÍ
3.3tis
ZOBRAZENÍ

Vyšetřovatel paranormálních jevů Colin Waterman se nedávno rozhodl s týmem lovců duchů Ghost Hunter Tours strávit noc v notoricky známé strašidelné pevnosti Fort Horsted v Anglii.

Z temné chodby vystupuje něco, co připomíná dětskou tvář. Pevnost Horsted má pověst strašidelné budovy, není však známo, že by tu v minulosti došlo ke smrti dítěte. Na chatě v Boscastlu se v chatě vysoko nad krbem vznášela dětská tvář. I léčebna Bellshire je místem duchů. Irská léčebna v Ennisu byla kdysi plná utrpení a tajemné hlasy jsou slyšet i dnes. V opuštěné budově v současnosti straší.

Během nočního průzkumu potemnělých chodeb se z jedné z nich ozval podivný šustivý zvuk, pročež Waterman popadl fotoaparát, namířil ho směrem ke zdroji zvuku, několikrát stiskl spoušť a pořídil několik fotografií.

Tým následně provedl seanci s ouija tabulkou, během níž prý vyšetřovatelé navázali kontakt s duchem malého chlapce. Až při následném zkoumání snímků z místa si Waterman všimne, že ducha chlapce možná také na jedné z fotek zachytil.

Z temné chodby na snímku skutečně vystupuje cosi, co nápadně připomíná dětskou tvář.

Z temné chodby vystupuje něco, co připomíná dětskou tvář.
Z temné chodby vystupuje něco, co připomíná dětskou tvář.

„Člověku naskočí husí kůže, když si pomyslí, že jsem tam skutečně stál, tohle se na nás dívalo, a my jsme to neviděli,“ komentuje Waterman.

Vyšetřovatel tvrdí, že se mu již v minulosti podařilo vyfotit několik podobných snímků, ale žádný z nich nebyl tak zřetelný jako tvář z pevnosti Fort Horsted.

Fotografii tým následně zveřejnil na svých sociálních sítích, odkud ji začala přebírat řada médií, zejména ve Velké Británii, zemi spiritismu, kde má svého ducha téměř každá budova.

K věci se ale vyjadřují také mnozí skeptici, kteří upozorňují, že neexistuje jediný důkaz o úmrtí malého chlapce v dané pevnosti, aby se tu pak mohl potulovat jeho duch.

Pevnost Horsted má pověst strašidelné budovy, není však známo, že by tu v minulosti došlo ke smrti dítěte.
Pevnost Horsted má pověst strašidelné budovy, není však známo, že by tu v minulosti došlo ke smrti dítěte.

A i když tvar na obrázku skutečně vypadá jako obličej malého dítěte, nelze vyloučit, že by mohlo jít jednoduše o pareidolii – přirozenou tendenci mozku vidět smysluplné tvary v abstraktních vzorcích.

Jde tedy o pouhý přelud, nebo se lovci duchů skutečně setkali s tím, za čím se do pevnosti vydali?

Z temné chodby na snímku skutečně vystupuje cosi, co nápadně připomíná dětskou tvář. „Člověku naskočí husí kůže, když si pomyslí, že jsem tam skutečně stál, tohle se na nás dívalo, a my jsme to neviděli,“ komentuje Waterman.

3x setkání vyšetřovatelů paranormálních jevů s dětskými duchy

I léčebna Bellshire je místem duchů.
I léčebna Bellshire je místem duchů.

Léčebna Bellshire

Budova někdejší psychiatrické léčebny v americkém Ogdenu byla opuštěna v roce 2011. Od té doby se v ní střídají lovci duchů. Během jedné takové příležitosti pořídí mrazivou nahrávku údajně zachycující hlasité šplouchání vody a tři hlasy. Jeden je mužský, druhý ženský a třetí patří dítěti.

Právě ten poslední na záznamu opakuje: „Pomoz mi! Nemůžu dýchat.“ Pak šplouchání vody zesílí. Ještě chvíli se ozývá přidušený dětský hlas, nakonec krátké zadunění a rozhostí se ticho.

Podle vyšetřovatelů tato nahrávka zachycuje smrt dítěte, kterého zřejmě utopila zdravotní sestra.

Na chatě v Boscastlu se v chatě vysoko nad krbem vznášela dětská tvář.
Na chatě v Boscastlu se v chatě vysoko nad krbem vznášela dětská tvář.

Chata v Boscastlu

Tým lovců duchů z britského Cornwallu se před rokem vydal na vyšetřování do vesnice Boscastle, kde byl jejich cílem zdejší strašidelný kostel.

Cestou se zastavili také u mrazivě vypadající opuštěné venkovské chaty, kde všichni okamžitě pociťují zvláštní úzkost, jako by je kdosi sledoval.

Jedna z účastnic výpravy před odchodem vyfotí nepoužívaný krb, který sám o sobě vypadal ve slabém světle neuvěřitelně strašidelně. Na snímku později objevuje dětskou tvář, která jako by se vznášela vysoko nad krbem.

Proslýchá se, že místo bylo kdysi pohřebištěm čarodějnic. Může to mít s údajným dětským duchem nějakou spojitost?

Irská léčebna v Ennisu byla kdysi plná utrpení a tajemné hlasy jsou slyšet i dnes. V opuštěné budově v současnosti straší.
Irská léčebna v Ennisu byla kdysi plná utrpení a tajemné hlasy jsou slyšet i dnes. V opuštěné budově v současnosti straší.

Léčebna v Ennisu

V dubnu 2022 se tým irských vyšetřovatelů paranormálních jevů nechal slyšet, že se mu při výpravě do opuštěné psychiatrické léčebny podařilo zachytit něco mimořádného.

Budova je prázdná už dvacet let, v minulosti se v ní ale odehrávalo obrovské množství utrpení. V přeplněné léčebně byly na pacientech prováděny nejrůznější zkoušky léků a léčba „elektrošoky“. To je prý důvodem, proč tu v současnosti straší.

Jeden ze zdejších duchů se údajně objevil na fotografii budovy, kterou tým při prohlídce pořídil. V rohu zaprášeného okna je vidět něco, co nápadně připomíná bledou dětskou tvář. Nebo je to jen zvláštně tvarovaná šmouha?

Foto: shutterstock.com, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 22.2.2024 164
50 diváků v publiku zalapá po dechu. Právě jsou svědky toho, jak se z podlahy do vzduchu sám od sebe vznáší stůl! Jezdí ze strany na stranu, cosi neviditelného do něj klepe a celé to zachycují televizní kamery! Jde jen o povedený kouzelnický trik, nebo kanadští badatelé v 70. letech prolomili hranici nemožného?     Kanadský doktor psyc
od 21.2.2024 1.3tis
Je láska silnější než smrt? Všichni doufáme, že odpověď na tuto otázku zní ano. A najdou se i lidé, kteří tvrdí, že je to jisté. Zažili totiž na vlastní kůži situace, kdy jim jejich mrtví milovaní dali znamení ze záhrobí. Podlehli jen vlastní touze po tom, aby úmrtím člověka nic nekončilo? Nebo se takové tajemné romantické příběhy někdy doopravdy dějí?   Bill a Judy Guggenheimovi jsou au
od 19.2.2024 2.4tis
Při návštěvě obce Koněprusy ve Středočeském kraji bývá cílem většiny turistů prohlídka známých krápníkových jeskyní. Ty však zdaleka nejsou jedinou zdejší zajímavostí. Zaujmout by mohl například i neobvyklý název vrchu Kotýz v blízkosti obce, který je opředen nejednou legendou, a to často již z dob keltského osídlení... Starobylý kult koně Pohybujeme se přib
od 19.2.2024 3.1tis
Slečna J. M. Biggs se roku 1908 prochází u řeky Stour v anglickém Hampshiru, když si všímá postavy muže naklánějícího se nad vodu. Asi vyhlíží loď, myslí si, ale jakmile se k němu přiblíží, málem omdlí. Ten člověk nemá hlavu! Přízrak zmizí, a slečna Biggs se třese ještě v roce 1939, kdy o něm vypráví do novin...     Může to znít zvláštně, ale jako kdyby byla Anglie pro bezhlavé duchy tou
od 17.2.2024 3.0tis
V souvislosti s fenoménem UFO se nejčastěji hovoří o případech v USA, Kanadě, Rusku či Velké Británii. Ale jak jsme na tom my? Bývají i nad naší republikou pozorována záhadná světla a podivné vyspělé stroje? Odpověď zní „ano“! Přinášíme 5 nejslavnějších a dosud neobjasněných pozorování z našich krajin.   Neidentifikovatelné létající objekty jsou častým jevem i v České republice. Ačkoli
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Proč se (ne)vyplatí rozmnožovat se pohlavně?
21stoleti.cz
Proč se (ne)vyplatí rozmnožovat se pohlavně?
Evoluce sexu a význam pohlavního rozmnožování se staly možná nejdiskutovanějšími tématy evoluční biologie. Vedou nejen k mnohým rozporům mezi odborníky, ale i k mnoha matematickým modelům. Přesto, že
Jak vyjádřit svou osobnost módou? 3 tipů
panidomu.cz
Jak vyjádřit svou osobnost módou? 3 tipů
V dnešní době se můžete perfektně vyjádřit také za pomoci módy. Svůj charakter totiž můžete promítnou ve stylu vašeho oblékání. Jestliže nevíte jak na to, nevadí! My vám to totiž na následujících řádcích rádi prozradíme. Proto čtěte a nechte se inspirovat společně s námi, nebudete litovat! Co na sebe, když máme rádi sportování a cvičení?
Bod Nemo: Místo posledního odpočinku ISS
21stoleti.cz
Bod Nemo: Místo posledního odpočinku ISS
Spadnout přes palubu v bodě Nemo znamená připravit se na urputný plavecký výkon. Z nejizolovanější části oceánu je to vzdušnou čarou 3x blíž na Mezinárodní vesmírnou stanici než k nejbližší pevnině. A
Přiznal myšlenky na sebevraždu!
nasehvezdy.cz
Přiznal myšlenky na sebevraždu!
Legendární herec Alain Delon (88) je zesláblý a už nechce žít. Trápí ho zdraví a rodinné spory. Trpí neutichajícími bolestmi celého těla, myslí na sebevraždu a nemá zájem o okolní svět. Někdejší kr
Rakousko postavil na nohy z bankrotu Vídeňský kongres
epochaplus.cz
Rakousko postavil na nohy z bankrotu Vídeňský kongres
Za Marie Terezie prý habsburská říše zažila obrovskou inflaci. Došlo dokonce ke státnímu bankrotu. Papírové bankovky se u nás poprvé objevují v roce 1762 za vlády rakouské panovnice Marie Terezie. Ta provádí reformu celého peněžního systému, jejíž součástí se stává také vydání tzv. bankocetlí. Rakouská panovnice Marie Terezie (1717–1780) zavádí takzvané bankocetle. Nové papírové bankovky vydává
Chcete být podvodníkem?
epochaplus.cz
Chcete být podvodníkem?
Britský major Charles Ingram má za sebou zářivou armádní kariéru včetně účasti v mezinárodní misi OSN v Bosně. Do dějin ovšem nevstoupí jako vojevůdce nebo frontový hrdina. Jeho boj se bude odehrávat v televizním studiu. Charles Ingram je bezesporu soutěživý typ. A tak když nabývá na popularitě televizní soutěž Chcete být milionářem?, nechce zůstat stranou. Tím spíš, že
Gant přichází s novou vůní pro muže
iluxus.cz
Gant přichází s novou vůní pro muže
GANT, kultovní značka klasického amerického sportovního stylu, s hrdostí představuje svoji novou pánskou vůni. Její nadčasová kompozice je inspirovaná východním pobřežím USA, kde značka roku 1949 vzni
Bozkovské dolomitové jeskyně: Procházka kolem Zkamenělého orla
epochanacestach.cz
Bozkovské dolomitové jeskyně: Procházka kolem Zkamenělého orla
Dolomit je usazená hornina vzniklá vysrážením mořské vody a jeskyně s dolomitovou výzdobou nejsou právě obvyklé. Ty u obce Bozkov v Libereckém kraji známe od roku 1947, kdy byla objevena první dutina po odstřelu vápence v místním lomu. Jedinečnou výzdobu tu tvoří krápníky klasické, ale také unikátní vláknité a keříčkovité. Doplňují je křemenné římsy vystupující
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Hrozila hugenotům pokuta za pouhé slovo?
epochalnisvet.cz
Hrozila hugenotům pokuta za pouhé slovo?
Paříží teče krev francouzských protestantů. Masakr bartolomějské noci si v roce 1572 vyžádá v celé Francii od 5000 do 30 000 obětí. Mnohem krušnější časy ovšem hugenoty ještě čekají. Král Jind
Švagrová se zamilovala do souseda
skutecnepribehy.cz
Švagrová se zamilovala do souseda
Lásku jsem jí přála, ale ne s tímto chlapem! Můj soused byl totiž nenapravitelný sukničkář. Jenže ona jeho chyby nechtěla vidět. Mého bratra prý má pořád ráda, ale, když tak náhle tragicky odešel, zůstala sama. A tak se stala možnou obětí našeho souseda. Všimla jsem si mnohokrát, že si můj soused vodí domů spoustu ženských. Vše