23. února 2012: Kalifornské San Diego žije nálezem zvláštního tvora vyplaveného na pobřeží Tichého oceánu. Jde o čupakabru?
Domů     Dětský duch na místě dávné tragédie. Natočili lovci duchů přízrak holčičky?
Dětský duch na místě dávné tragédie. Natočili lovci duchů přízrak holčičky?
od 19.1.2024
3.4tis
330
SDÍLENÍ
3.4tis
ZOBRAZENÍ

Při zatopení důlní šachty Huskar Pit v roce 1838 utonulo 26 dětských pracovníků. Přízrak jednoho z mrtvých dětí před nedávnem údajně natočila dvojice vyšetřovatelů paranormálních jevů, kteří se vydali místo prozkoumat.

Dokládá jejich video, že se v místě tragické události stále zdržují duchové obětí?

Mlžný útvar se během živého vysílání nehybně vznášel mezi stromy. Při zaplavení šachty Huskar v roce 1838 se utopilo 26 dětských dělníků. Na místě bývalého dolu dnes stojí pomník věnovaný obětem. Lee a Linzi Steerovi, dvojice lovců duchů zveřejnila v posledních letech několik nahrávek či živých vstupů o existenci duchů.

Oblast Jižního Yorkshiru ve Velké Británii 4. července 1838 zasáhly silné deště a vyřadily z provozu navíjecí stroj na svislé důlní šachtě, známé jako Huskar Pit. Vinou toho zůstali na dně jámy uvězněni nezletilí dělníci, kteří toho dne nastoupili na směnu.

Než se je podaří dostat do bezpečí, vylije se z břehů nedaleký potok a šachtu i s uvězněnými dělníky zaplaví. Celkem 26 dětí ve věku 7 až 17 let se v jámě utopí. Jejich těla jsou nakonec vyproštěna, umyta a před pohřbem oblečena do bílého.

Dnes tragédii na místě neštěstí připomíná pomník, v jehož bezprostřední blízkosti prý dvojice lovců duchů zachytila přízrak dívky v bílých šatech. Mohl to být duch jedné z dětských obětí?

Mlžný útvar se během živého vysílání nehybně vznášel mezi stromy.
Mlžný útvar se během živého vysílání nehybně vznášel mezi stromy.

Mlžné útvary mezi stromy

Britská dvojice profesionálních lovců duchů Linzi a Lee Steerovi již řadu let objíždí různá tajemná místa a snaží se zaznamenat případné paranormální aktivity.

Někdy jsou úspěšní, jindy odcházejí s nepořízenou. Když se 24. června 2023 vydávají k místu někdejšího důlního neštěstí, zpočátku se domnívají, že je to jedna z těch méně úspěšných výprav, kdy se nic mimořádného nepřihodilo.

Až po návratu domů si všimnou, že ve videu, které z místa živě vysílali na Facebooku, se přece jen objevilo cosi zvláštního. Na záběrech pomníku věnovaného obětem je vidět jakýsi mlžný bílý úvar, nehybně se vznášející mezi stromy v pozadí. Že by přece jen natočili ducha, aniž by o tom věděli?

Při zaplavení šachty Huskar v roce 1838 se utopilo 26 dětských dělníků.
Při zaplavení šachty Huskar v roce 1838 se utopilo 26 dětských dělníků.

Je to duch?

Zatímco Lee je opatrně skeptický, Linzi je přesvědčená, že je na videu zachycen skutečný dětský duch.

Nahrávku považuje za přelomovou zejména proto, že se domnělý přízrak dívky v bílých šatech objevil v živém vysílání, takže by bylo poměrně obtížné video nějak zmanipulovat.

A navíc na něj upozornili až diváci, kteří Steerovým začali posílat snímky obrazovky inkriminovaných záběrů.

Na místě bývalého dolu dnes stojí pomník věnovaný obětem.
Na místě bývalého dolu dnes stojí pomník věnovaný obětem.

„Žádáme naše diváky, aby si pořizovali screenshoty všeho, co je zaujme, protože my se na obrazovku nedíváme nijak zvlášť pořád,“ vysvětluje Linzi a dodává:

„Někdy si říkám, jestli ty screenshoty někdo zfalšoval, ale teď se dívám na video a vidím to. Věřím, že je to stoprocentně duch dítěte.“ Dokazuje video Steerových, že duchové utonulých dětí jsou stále přivázáni k bývalé důlní šachtě, v níž oběti zahynuly?

Lee a Linzi Steerovi, dvojice lovců duchů zveřejnila v posledních letech několik nahrávek či živých vstupů o existenci duchů.
Lee a Linzi Steerovi, dvojice lovců duchů zveřejnila v posledních letech několik nahrávek či živých vstupů o existenci duchů.

Případy Leeho a Linzi Steerových

Dvojice lovců duchů v uplynulých letech zveřejnila již několik nahrávek či živých vstupů, na nichž se objevují domnělé přízraky.

V roce 2020 během návštěvy Merlinovy jeskyně pod hradem Tintagel v Cornwallu údajně navázali komunikaci s duchem jisté Sofie, která byla za 2. světové války zavražděna nacisty. Její přízračná tvář se pak objevila na videu z místa.

Další úspěch dvojice téhož roku zaznamenává během návštěvy keltské léčivé studánky u skotské obce Munlochy. Během natáčení sice zaslechli řadu podivných zvuků, ale žádného ducha neviděli.

Upozornili na něj opět až diváci, kteří na záběrech od studánky poznali údajný přízrak čarodějnice.

Z roku 2020 pochází rovněž nahrávka údajného dětského ducha ze strašidelného hřbitova ve skotském Glasgow, kam Steerovi původně přijeli vyšetřovat pověsti o upírovi, který se tu má zjevovat. Skutečně jsou právě tito lovci duchů hotovým magnetem na přízraky?

Foto: wikimedia.org, facebook.com, youtube.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 22.2.2024 1.2tis
50 diváků v publiku zalapá po dechu. Právě jsou svědky toho, jak se z podlahy do vzduchu sám od sebe vznáší stůl! Jezdí ze strany na stranu, cosi neviditelného do něj klepe a celé to zachycují televizní kamery! Jde jen o povedený kouzelnický trik, nebo kanadští badatelé v 70. letech prolomili hranici nemožného?     Kanadský doktor psyc
od 21.2.2024 2.0tis
Je láska silnější než smrt? Všichni doufáme, že odpověď na tuto otázku zní ano. A najdou se i lidé, kteří tvrdí, že je to jisté. Zažili totiž na vlastní kůži situace, kdy jim jejich mrtví milovaní dali znamení ze záhrobí. Podlehli jen vlastní touze po tom, aby úmrtím člověka nic nekončilo? Nebo se takové tajemné romantické příběhy někdy doopravdy dějí?   Bill a Judy Guggenheimovi jsou au
od 19.2.2024 2.6tis
Při návštěvě obce Koněprusy ve Středočeském kraji bývá cílem většiny turistů prohlídka známých krápníkových jeskyní. Ty však zdaleka nejsou jedinou zdejší zajímavostí. Zaujmout by mohl například i neobvyklý název vrchu Kotýz v blízkosti obce, který je opředen nejednou legendou, a to často již z dob keltského osídlení... Starobylý kult koně Pohybujeme se přib
od 19.2.2024 3.3tis
Slečna J. M. Biggs se roku 1908 prochází u řeky Stour v anglickém Hampshiru, když si všímá postavy muže naklánějícího se nad vodu. Asi vyhlíží loď, myslí si, ale jakmile se k němu přiblíží, málem omdlí. Ten člověk nemá hlavu! Přízrak zmizí, a slečna Biggs se třese ještě v roce 1939, kdy o něm vypráví do novin...     Může to znít zvláštně, ale jako kdyby byla Anglie pro bezhlavé duchy tou
od 17.2.2024 3.0tis
V souvislosti s fenoménem UFO se nejčastěji hovoří o případech v USA, Kanadě, Rusku či Velké Británii. Ale jak jsme na tom my? Bývají i nad naší republikou pozorována záhadná světla a podivné vyspělé stroje? Odpověď zní „ano“! Přinášíme 5 nejslavnějších a dosud neobjasněných pozorování z našich krajin.   Neidentifikovatelné létající objekty jsou častým jevem i v České republice. Ačkoli
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Minulost ukrytá ve zřícenině
skutecnepribehy.cz
Minulost ukrytá ve zřícenině
Během zahraniční dovolené se mi stala neuvěřitelná věc. V chátrajícím kostele jsem nahlédla do minulosti! Když jsem se před deseti lety rozvedla, začala jsem se hodně věnovat turistice. Nevadilo mi podnikat výlety sama, ale nejraději a nejčastěji jsem jezdila s kamarádkou Magdou, která byla rovněž rozvedená. Před časem jsme se vydaly do rumunského vnitrozemí. V den, kdy se mi
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy  Komplikuje početí i těhotenství
21stoleti.cz
Příčinou neplodnosti může být i netradiční tvar dělohy Komplikuje početí i těhotenství
Netradiční tvar dělohy může být příčinou neplodnosti, samovolných potratů nebo komplikovaného početí. Lékaři upozorňují, že na tento důvod neplodnosti se často nemyslí a vyšetření, která umí vady dělo
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
iluxus.cz
Frederique Constant & seconde/seconde/ demonstrují, jak skloubit humor s precizní ruční prací
Frederique Constant se pyšní tím, že je pravou švýcarskou hodinářskou manufakturou, která si vyrábí vlastní strojky a hodinky sestavuje ručně. Přesto není tato skutečnost vždy výrazně zdůrazňována.
Konec žhavého románku
nasehvezdy.cz
Konec žhavého románku
V oblíbeném seriálu ZOO hraje nejenom zpěvák Tomáš Klus (37), ale nově i jeho dcera Josefína (10). Ta má doma přezdívku „Keliška“ podle postavy drbny z filmů Slunce, seno… a to zcela po právu. Klus
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
epochaplus.cz
Bylinky pro zdraví: Hřejivá a léčivá síla pro zimní dny
Káva, nebo čaj? Věčné dilema. Jsou tací, kteří si bez tmavého voňavého moku nedokážou představit ráno, jiní dávají naopak přednost bylinkám. A dělají dobře. Ze zdravotního hlediska může totiž čajům konkurovat jen málokterý nápoj. Ne nadarmo se veškeré neduhy už odedávna léčily pomocí bylinek… Historie čaje je skutečně dlouhá a poutavá. Věrohodné prameny a dokumenty,
Osvěžující zeleninový salát
tisicereceptu.cz
Osvěžující zeleninový salát
Lehký zeleninový salát vám jistě přijde vhod, navíc jej vykouzlíte pouze během necelé půlhodinky. Ingredience 1 květák 2 rajčata 1 červená cibule salátová okurka malé mozarellky 150 ml bílé
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
epochaplus.cz
Přepadení v Paříži: Dámy si jdou pro šperky
Jeden zůstává stát u výlohy, vytáhne zbraň a neklidně se rozhlíží kolem. Dva lupiči si natahují dámské paruky a s vytaženými zbraněmi vtrhnou do luxusního klenotnictví. Všechny přítomné natlačí ke zdi a zdá se, že zaměstnance znají jménem, aby je jeden hlídal a druhý do připravených tašek naházel šperky a hodinky. Po jejich útěku na
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
epochanacestach.cz
Bratislava: Město, kde se tradice a současnost potkávají na každém kroku
Od českých hranic je to jen co by kamenem dohodil a ostatně většina lidí na obou stranách hraniční čáry tu hranici nikdy tak úplně nepřijala za svou. Bratislava k nám prostě nikdy nepřestala patřit stejně jako my k ní. Návštěvníci, kteří do Bratislavy zavítají poprvé, možná budou trochu bezradní. Jak se v té široké nabídce památek, atrakcí a
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
21stoleti.cz
Nové „dělo“ pro Karolinu: Kvantový počítač konsorcia LUMI-Q
Celoevropský společný podnik EuroHPC (EuroHPC JU) vyhlásil výběrové řízení na dodavatele nového kvantového počítače konsorcia LUMI-Q, který bude umístěn v České republice a propojen se superpočítačem
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
panidomu.cz
Zelenina za syrova? Tyhle druhy rozhodně ne!
V módě jsou zeleninové saláty a rozmixované nápoje smoothies. Mají prospívat zdraví, to ale platí jen v případě, že nesáhnete vedle. Mýtus je představa, že se můžeme s chutí a bez kuchyňské úpravy pustit do všeho, co na zeleninovém záhonu vyroste. U některých druhů totiž za syrova hrozí zažívací potíže, někdy i mírná otrava, u
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
epochalnisvet.cz
Nelítostná smrt Gianniho Versace: Proč musel zemřít slavný návrhář?
Jindy posílá pro noviny a kávu asistenta, tentokrát má chuť na ranní procházku, a tak na sebe rychle hodí oblečení a vyrazí. Krátce před devátou se vrací, od domovních dveří ho dělí jen pár schodů, kd