26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Dovedl přízrak Indiána mladíka do míst, kde mrtví předávají zprávy živým?
Dovedl přízrak Indiána mladíka do míst, kde mrtví předávají zprávy živým?
od 8.6.2023
3.0tis
Cassadaga slouží jako středisko pro senzibily z celého světa, foto Ebyabe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
307
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Najdete tu nejvíc médií a spiritistů na metr čtvereční na Zemi. Někteří lidé tvrdí, že nadpřirozené síly v Cassadaze na Floridě jsou tak silné, že nad ní vůbec nepřelétají ptáci. Její obyvatelé jsou přátelští, ale můžeme to samé říct i o zdejších přízracích?

Cassadaga slouží jako středisko pro senzibily z celého světa, foto Ebyabe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Zakladatel osady George Colby tu nyní má svou pamětní desku, foto Ebyabe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0 Spiritistický kemp je prý plný nejrůznějších přízraků, foto Ebyabe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Příběh Cassadagy začíná narozením jejího budoucího zakladatele Američana George P. Colbyho (1848–1933).

Na svět přichází v malém minnesotském městečku Forestville, v části, které se později přezdívá Cherry Grove neboli Třešňový háj, protože zde Georgeův zbožný otec James spolu s manželkou Elminií třešně pěstují.

Svého synka nechávají pokřtít, když je mu dvanáct let. Děje se tak na zamrzlém jezeře, do něhož musí vyřezat díru. Krátce poté má George první vizi v životě.

Prý se mu zjeví duch mrtvého strýčka, který vyděšenému chlapci oznámí, že vládne úžasnými nadpřirozenými silami, a že jednou na jihu Ameriky založí světoznámé středisko pro podobně nadané lidi!

Během puberty se Georgeovy parapsychologické schopnosti dál rozvíjejí, mimo jiné údajně vidí budoucnost a projevuje se i jako léčitel. Nic z toho se jeho křesťansky založeným rodičům ani trochu nelíbí, syna často trestají, a vše vyústí v jeho odchod z domova.

Existuje nějaká souvislost mezi Georgeovým křestem v mrazivé vodě a probuzením jeho vnímání nadpřirozena?

NA CESTĚ ZA TAJEMNEM

Mladý George P. Colby během svého putování Amerikou získává pověst respektovaného média. Často hovoří se zesnulými na žádost jejich příbuzných, a prý přitom jmenuje fakta, která nemůže vědět, s neomylnou přesností.

George tvrdí, že má několik duchovních průvodců, z nichž nejbližší je mu domorodý Indián jménem Seneca z kmene Irokézů.

I ten na něj naléhá, že se musí vydat na dalekou, velkolepou cestu, ale napřed je prý potřeba, aby se spojil se spiritualistou Theodorem Giddingsem. Najde jej ve státě Wisconsin, společně pokračují dál na Floridu.

Zde totiž Giddingsova rodina zakoupila pozemek, údajně vybraný tzv. Sněmem přízraků, jenž má sloužit jako středisko pro senzibily z celého světa. Tak vzniká spiritistický kemp Cassadaga, pojmenovaný podle nedalekých jezer.

Zdejší obyvatelstvo se postupně rozrůstá a je skoro k nevíře, že funguje dodnes. Tvoří ji 4000 stálých usedlíků a 55 domů, jejichž majitelé k sobě srdečně zvou návštěvníky na kratší i delší pobyty.

Přičemž jim nabízí pestrou škálu parapsychologických zážitků, od „obyčejných“ meditací až třeba po jasnovidectví.

Zakladatel osady George Colby tu nyní má svou pamětní desku, foto Ebyabe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Zakladatel osady George Colby tu nyní má svou pamětní desku, foto Ebyabe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

SEZNAMTE SE S DUCHY!

Na Štědrý večer roku 1926 vyhoří cassadagský hotel, původně také patřící ke spiritistickému kempu. O dva roky později je po kompletní rekonstrukci znovu otevřen, ale kvůli ekonomické krizi ve 30. letech musí být prodán soukromým majitelům.

Tím ale jeho spojení se světem nadpřirozena údajně nekončí. I v současnosti má být obýván řadou přátelských duchů, již prý návštěvníkům dopřávají jedinečné paranormální zážitky.

Nejznámějším z nich má být Arthur, veselý Ir, který tu kdysi bydlel. Rád si prý tahal židli k oknu na konci chodby v horním patře, odkud pozoroval, co se děje venku.

Jeho přízračnou postavu tam lze stále občas spatřit, návštěvníci zde také mezi stěnami cítí gin a doutníky, jeho oblíbené „společníky“.

Kdyby se vám nechtělo přespávat v hotelu, můžete využít pohostinství domu Ann Stevens, bohaté Newyorčanky, jež zde trávila zimy na přelomu 19. a 20. století, stojícího hned naproti.

Jenže ani tady se na základě mnohých svědectví duchům a přízrakům nevyhnete. Ovšem pořád je tu bezpečněji než na místě, které dle legend navštěvuje sám ďábel! Nebo jde o víc než jen o pověsti?

POSEZENÍ SE SATANEM

Ďáblovo posezení je název pro cihlovou lavičku umístěnou mezi dvěma náhrobky na hřbitově u jednoho z cassadagských jezer. Podobné lavice najdeme na hřbitovech napříč celou Amerikou, od 19. století se staví, aby ulevily unaveným návštěvníkům.

Ta v Cassadaze se ale liší. Kdo se posadí na její pekelně rudé cihly a vydrží tam dostatečně dlouho, tomu se prý zjeví sám rohatý ďábel, vládce hříšníků!

Tato možnost je pro turisty a zájemce o paranormální jevy takovým lákadlem, že musí být hřbitov posetý varovnými cedulemi. Narušení zdejšího klidu a zahrávání si s tajemnými silami se prý totiž nevyplácí. Proč vlastně tolik touží po setkání s knížetem pekel?

Pro pobavení, nebo je k místu táhnou záhadné nadpřirozené energie, které se vyskytují v celém okolí Cassadagy?

Spiritistický kemp je prý plný nejrůznějších přízraků, foto Ebyabe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Spiritistický kemp je prý plný nejrůznějších přízraků, foto Ebyabe / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Foto: Creative commons
Lokalita:
reklama
Související články
od 26.9.2023 264
Na první pohled docela obyčejný dům, pokud ale člověk přistoupí blíž, může ho čekat šokující překvapení. Nejsou to totiž lidé, kdo každodenně vysedává na verandě Johna Lawsona, nýbrž tajemné figuríny. Nikdo neví, kdo je sem umisťuje, vypadá to však, jako by byly posedlé duchy. Malé městečko New Hamburg ve státě New York v USA není ničím zvláštní. Jedná s
od 25.9.2023 1.5tis
Zřícenina hradu Radyně je pro většinu republiky tak trochu přehlíženou památkou. Pro obyvatele Plzeňského kraje se ale jedná o dominantu, kterou zná každé malé dítě. Vydejte se s ENIGMOU na návštěvu místa, kde jako kdyby středověk nikdy neskončil. Vnímají to tak i údajné zdejší přízraky? Kamenné zdi Radyně toho mají hodně co vyprávět… Rad
od 25.9.2023 1.9tis
Amatérskému fotografovi Martinu Leesonovi přejede mráz po zádech. Odpoledne se byl projít kolem zámku Dalzell, kde pořídil řadu snímků. Když si je večer prohlíží v počítači, všimne si bělavého přízraku v jednom z oken. „To musí být duch,“ vydechne Leeson vyděšeně. Podařilo se mu na skotském panství vyfotit zdejší nejslavnější přelud?     P
od 24.9.2023 2.2tis
Vyrazit za středověkou atmosférou je v České republice poměrně snadné. Není však moc hradů a jejich zřícenin, které by člověka vtáhly do minulosti takovým způsobem, jako to umí východočeská Lichnice. Právě za tímto hradem ležícím na okraji Železných hor míří naše kroky tentokrát. Jaká tajemství na pohled romantická zřícenina ukrývá?   Je to
od 23.9.2023 2.7tis
Nesčetná svědectví vyprávějí o podivných úkazech a hrůzostrašných zvucích, které děsí výletníky i za bílého dne. Oblast kolem texaského mostu Old Alton přitahuje vyšetřovatele nadpřirozených jevů z celého světa. Může za to legenda vyprávějící o afroamerickém farmáři, který byl na mostě kdysi oběšen, ale jeho tělo prý ze smyčky zmizelo a nikdy se nenašlo.
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Artemis II: Přepíše „bohyně“ historii lidstva?
21stoleti.cz
Artemis II: Přepíše „bohyně“ historii lidstva?
Dostat člověka na Měsíc, to je oč tu běží… A dlouho připravovaná mise Artemis II. má NASA tento sen znovu splnit. To ale není to jediné, čím se program hodlá zapsat do dějin. Od chvíle kdy noha Nei
Byl v Polsku odkryt masový hrob upírů?
epochalnisvet.cz
Byl v Polsku odkryt masový hrob upírů?
Ostatky 450 osob nesoucí znaky protiupírských zásahů byly před nedávnem odkryty v obci Luzino na severu Polska. Mrtví jsou pohřbeni s useknutou hlavou položenou mezi nohama a zatěžkaní kameny, aby nem
Brit Dental Stick: zdraví i mlsání pro domácí mazlíčky v jednom
iluxus.cz
Brit Dental Stick: zdraví i mlsání pro domácí mazlíčky v jednom
Každodenní užití tyčinek Brit Dental Stick podporuje zdraví psích zubů, a to díky mechanickému čištění a působení známých bylin. Pomáhá také odstraňovat zubní plak, čímž působí preventivně proti tvorb
Co předpověděla drsná věštba?
skutecnepribehy.cz
Co předpověděla drsná věštba?
Na magii jsem nikdy moc nevěřila, jednou mě za jistým šamanem vzala kamarádka. Kdyby tenkrát tušila, co karty prozradí o nás dvou! S Danielou jsme se poznaly, když mně bylo 23 let, jí o dva roky méně. Byly jsme nejmladší kolegyně, což nás spojilo dohromady. Kdybych měla vypsat nějaké rozdíly, tak bych řekla, že já jsem
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Krabi: Vrcholný majstrštyk evoluce?
epochaplus.cz
Krabi: Vrcholný majstrštyk evoluce?
Krabi, živoucí fosilie, které byly svědky vlády dinosaurů, jsou součástí skupiny vyšších korýšů zvané desetinožci, existujících od éry pozdního devonu. Nejstarší doložený krab, Eoprosopon klugi, žil na Zemi už před 185 miliony lety. A jak se zdá, evoluce je jimi přímo posedlá. Falešná identita Krabi poustevníčci se na první pohled od ostatních krabů příliš neliší. Za
Práva Židů u nás: Jejich postavení zlepšil reformní císař Josef II.
epochaplus.cz
Práva Židů u nás: Jejich postavení zlepšil reformní císař Josef II.
O vydání prvních privilegií Židům žijícím u nás se postaral Václav I. (1205–1253), jejich znění ale bohužel neznáme. Postavení Židů pak v letech 1254–1262 upravuje jeho syn Přemysl Otakar II. (kolem R. 1233–1278) ve spise Statuta Iudaeorum. Stávají se královským majetkem, protože získávají postavení služebníků královské komory. Útok na ně se tak v podstatě rovná útoku přímo
Víte, jak jste staří?
panidomu.cz
Víte, jak jste staří?
Možná nevěřícně kroutíte hlavou. Každý přece ví, jak starý je. Omyl. Biologický věk se – podle odborníků – může značně lišit od data v rodném listě. Proč někdo stárne, jak se zdá, rychleji a někoho máte touhu zeptat se, kde koupil elixír mládí? To je právě otázka biologického věku. Věku, který dokáže určit skutečné stáří
Neštovice s námi ještě neskončily
21stoleti.cz
Neštovice s námi ještě neskončily
Že jsou vymýcené? To je relativní už jen s ohledem na tající věčně zmrzlou půdu, která může vydat kdejaké překvapení. Pravé neštovice navíc mají několik blízkých příbuzných a loňský poplach kolem těch
Mají pro sebe slabost
nasehvezdy.cz
Mají pro sebe slabost
Pohledný herec ze seriálu Eliška a Damián Robert Urban (37) je evidentně zamilovaný do své krásné kolegyně Emmy Smetany (35). Začalo to tím, že o ní řekl, že je „jedna z jeho nej“, a díval se na ni