15. května 1890: V italské Kalábrii z nebe prší krev.
Domů     Dračí žíly a leylines: Co označují kamenné monumenty?
Dračí žíly a leylines: Co označují kamenné monumenty?
od 21.3.2024
2.7tis
Procházejí celou planetou nějaké energetické linie, které lidé nedokáží tak úplně vnímat? Foto: Pixabay
270
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Podle dosavadních poznatků působí na určitých místech neznámé síly, o jejichž podstatě nemá dnešní věda nejmenší tušení. Naši předkové však některé z nich dobře znali a zdá se, že je uměli využít ke svému prospěchu. Jak tato silová pole působí a kde je můžeme najít?

Procházejí celou planetou nějaké energetické linie, které lidé nedokáží tak úplně vnímat? Foto: Pixabay Právě v tomto místě, v kopcích Malvern v Anglii, prý jedna energetická linie prochází. Je to pravda? Foto: Daderot at the English-language Wikipedia, CC BY-SA 3.0, Wikimedia commons Watkins v britské krajině údajně nalezl linií hned několik, navíc spojujících významná místa. Je to jen náhoda? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons Stavěli naši předkové své důležité stavby na místech, na nichž vyvěrala zemská energie? Jak by ji mohli cítit? Foto: Chris Gunns, CC BY-SA 2.0, Wikimedia commons

Geopatogenní zóny (oblasti, které mají údajně zhoubné účinky na zdraví–pozn. red.) prokazatelně znali už staří Číňané. Ti byli přesvědčeni, že v místech, odkud na povrch vyvěrá neviditelná energie, mají svá podzemní doupata démoni či draci.

Nazývali je proto dračími žilami. Také ve starém Římě se lidé při stavbě nových domů těmto zónám vyhýbali. Nejinak tomu bylo v Egyptě, kde napřed na pozemek nahnali stádo krav a začali stavět až v místě, kde se zvířata uložila k odpočinku.

Některá zvířata, například psi a krávy, se totiž geopatogenním zónám vyhýbají a bezpečně je poznají. Naopak kočky, včely, mravenci a další hmyz jsou jimi přitahováni. Vědí zvířata něco, co my ne?

Právě v tomto místě, v kopcích Malvern v Anglii, prý jedna energetická linie prochází. Je to pravda? Foto: Daderot at the English-language Wikipedia, CC BY-SA 3.0, Wikimedia commons
Právě v tomto místě, v kopcích Malvern v Anglii, prý jedna energetická linie prochází. Je to pravda? Foto: Daderot at the English-language Wikipedia, CC BY-SA 3.0, Wikimedia commons

Kamenný ukazatel

Počátkem 20. století zkoumá britský amatérský archeolog Alfred Watkins (1855–1935) dávné kamenné monumenty, pravěká sídliště, obětiště a jiná nábožensky významná místa, která byla později v některých případech nahrazena například kostely.

A nachází při tompřekvapivé spojitosti v jejich umístění. Mnohé lokality tohoto typu rozeseté po celé Anglii leží na jedné přímce! Mají snad něco vyznačovat? Watkins pro ně používá slovo „leylines“ a usuzuje, že jde o jakési dávné stezky.

Jenže archeologické vykopávky na takových místech mnohdy odhalují vrstvy z různých období, někdy i stovky let starých. Lidé tu tedy působili dlouhodobě. Nabízí se proto druhá možnost.

Vztyčené monumenty možná vyznačují energetická pole a kamenné stavby představují jakési zářiče usměrňující tuto energii. Je to opravdu tak?

V roce 1977 je zahájen projekt vedený Paulem Devereuxem (*1945), britským přírodovědcem a badatelem v oblasti záhad země.

Tým vědců za použití různých měřičů dlouhodobě zaznamenává důkazy o energiích uzavřených v kamenech a zjišťuje, že se mohou uvolňovat v náhlých výbojích.

Watkins v britské krajině údajně nalezl linií hned několik, navíc spojujících významná místa. Je to jen náhoda? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons
Watkins v britské krajině údajně nalezl linií hned několik, navíc spojujících významná místa. Je to jen náhoda? Foto: Volné dílo, Wikimedia commons

Linie do neznáma

V kamenných kruzích jsou zaznamenávány nejen elektromagnetické výkyvy, ale i například ultrazvukové emise.

„Některé výsledky naznačovaly, že úroveň energie se mění v závislosti na mnoha faktorech, včetně fáze Měsíce a kosmického záření,“ píše o výzkumu britská badatelka Jenny Randles (*1951).

Je to jeden z důvodů, proč kamenné kruhy mnohdy plnily také funkci astronomické observatoře? Mohou na sebe monumenty postavené v přímkách na dálku nějak působit? O tom, že nejsou rozestavěny náhodně, vypovídají také dnešní názvy těchto míst.

Hojně se v nich totiž vyskytuje slovo „ley“, což je anglický výraz pro linii nebo čáru. Jedním z příkladů je Alderley Edge v Cheshiru, odkud pochází řada čarodějnických pověstí.

Velká Británie však není jedinou zemí, která je protkána na první pohled neviditelnými liniemi. Podobné spojitosti byly výzkumníky odhaleny také v Německu, Francii, Skandinávii, Irsku a Španělsku.

Nejvýznamnější jsou však čáry v Peru na planině Nazca, které zřejmě spadají do stejné kategorie.

Stavěli naši předkové své důležité stavby na místech, na nichž vyvěrala zemská energie? Jak by ji mohli cítit? Foto: Chris Gunns, CC BY-SA 2.0, Wikimedia commons
Stavěli naši předkové své důležité stavby na místech, na nichž vyvěrala zemská energie? Jak by ji mohli cítit? Foto: Chris Gunns, CC BY-SA 2.0, Wikimedia commons

Může za to Země?

Odkud se vlastně energie v kamenech bere? Výzkum z roku 1977 přesnou příčinu výbojů určit nedokázal. Podle nejčastěji přijímaných názorů jsou energetická pole produktem geologických zlomů v oblasti, což vysvětluje, proč tyto linie leží na přímkách.

Svůj podíl na tom zřejmě nese složení hornin nebo podzemní prameny i viditelné vodní toky. V průsečících těchto linií pak z dnes neznámých  důvodů vznikají významné megalitické stavby, například legendární Stonehenge.

Podle známých poznatků sloužila stavba jako astronomická observatoř. Ale zdá se, že stavitelé měli ještě nějaký, zcela konkrétní záměr, o němž dnes nevíme. Kameny jsou ke stavbě dovlečeny ze vzdálenosti asi 160 km.

Proč ale na prostou observatoř nestačily tamní horniny? Pokud stavitelé vynaložili takové úsilí dostat na místo konkrétní druh kamene, měli pro to jistě dobrý důvod. Měla snad stavba usměrňovat proudění energie?

Podaří se nám ještě někdy zjistit, k čemu vlastně dávné kultury energii dračích žil využívaly?

Foto: Wikimedia commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 14.5.2024 1.3tis
Bigfoot je označení pro neznámý druh dvounohého opočlověka, jehož existence dosud nebyla spolehlivě prokázána, přesto řada lidí věří, že skutečně existuje. Dva metry vysoké monstrum má přežívat v lesích Severní Ameriky. Dokážou jeho tajemství odhalit nejnovější svědectví? [gallery ids="124436,124435,124437,124439,124440,124438,124442,124441,124444,124443,124445,124446,124447,124448,124450,12445
od 13.5.2024 1.7tis
Erijské jezero je nejmenší vodní plocha v systému Velkých jezer na území Severní Ameriky. Navzdory nevelké rozloze je toto jezero významnou základnou komerčního rybolovu. Paradoxně by aktivity rybářů na jezeře mohly pomoci vyřešit jednu dávnou záhadu. Tou je tajemná vodní příšera jménem Bessie. Erijským jezerem prochází státní hranice mezi Kanadou
od 13.5.2024 2.5tis
Muž se celý třese. Jdou na něj mdloby. Je to jenom krátká cesta výtahem. Nic to není. Snaží se uklidnit, avšak marně. Už od svého mládí trpí klaustrofobií. Netuší, proč má takový strach z uzavřených prostor. Může snad za to nějaká špatná zkušenost z jeho dětství? Nebo je možné, že příčina jeho úzkosti leží ještě hlouběji v minulosti?
od 12.5.2024 3.0tis
Pluckley. Na první pohled obyčejná malebná vesnice ve východní Anglii. Jenže ve skutečnosti místo s nejbohatším výskytem paranormálních jevů vůbec! Za vše mluví i fakt, že daná obec je kvůli hrůzostrašným událostem dokonce zapsána v Guinessově knize rekordů. Co všechno vás může čekat, pokud se do ní vypravíte? Kolem studených kamenných zdí m
od 11.5.2024 3.3tis
Také s obdobím Vánoc se pojí řada záhad a tajemných legend. Na Štědrý den se má zjevovat třeba Divoký lovec doprovázený smečkou přízračných psů. Magické zvony pak mají mít moc probouzet mrtvé. Z některých pověstí běhá mráz po zádech. Mohly by mít pravdivý základ?   O Vánocích se soustředíme předev
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Zamilovanost s vůní exotiky
skutecnepribehy.cz
Zamilovanost s vůní exotiky
Když jsem byla malá, měli moji rodiče kamarádku, která se vdala za vlivného cizince. To se mi tehdy líbilo. Než jsem dospěla, padla železná opona a můj sen o vlivném cizinci se mohl v klidu rozplynout, už to nebylo třeba. Kdoví ale, jestli by mne to pořád drželo. Nicméně na cizince jsem narazila. Ne na plážového Casanovu v Egyptě.
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Krkonoše slaví návrat losa evropského
21stoleti.cz
Krkonoše slaví návrat losa evropského
V české části Krkonoš byl spatřen unikát. Po desítkách let se totiž do tamějších končin navrátil los evropský. Podle mluvčího Správy Krkonošského národního parku (KRNAP) je však předčasné spekulovat o
Máte rádi lososa? Poradíme vám, jak ho správně namarinovat
panidomu.cz
Máte rádi lososa? Poradíme vám, jak ho správně namarinovat
Asi ano, protože poslední dobou je u nás nejoblíbenější rybou. Aby také ne. Jeho příprava je rychlá, má minimum kostí a dá se z něj připravit spousta dobrot. Ale začněme jednou švédskou specialitou. Asi už víte, kam míříme. Jmenuje se losos gravlax a určitě jste tuto úpravu už ochutnali. Gravlax, jinými slovy gravad lax, neboli
Pekelný démon Klaus Kinski: Sexuální predátor na výsluní slávy
epochaplus.cz
Pekelný démon Klaus Kinski: Sexuální predátor na výsluní slávy
„Byl to tyran. Sotva si vzpomínám, že bychom někdy seděli společně u stolu,“ říká o svém otci herečka Nastasja Kinská s dodatkem, že kdyby byl naživu, nejraději by ho viděla za mřížemi. Její starší sestra je ale ještě odvážnější: Přizná, že byla obětí jeho chtíče.   Slavní herci, režiséři, baviči září před nebo za kamerou.
Albrecht z Valdštejna: Zachránce, nebo zrádce?
epochalnisvet.cz
Albrecht z Valdštejna: Zachránce, nebo zrádce?
Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna (1583–1634) patří mezi nejkontroverznější postavy českých dějin. Tento cílevědomý muž celý život dychtí po moci a úspěšně vede války, přestože trpí dnou a pravděpodobně i syfilidou. Skutečně jeho kroky řídila zásadním způsobem astrologie? Valdštejn pochází sice ze starého, avšak nepříliš majetného rodu. Jeho rodina žije na tvrzi v Heřmanicích,
Zámek Ploskovice: Jak hraběnka zametala stopy
epochanacestach.cz
Zámek Ploskovice: Jak hraběnka zametala stopy
Výjimečná stavba, to je zámek Ploskovice. Založen byl na počátku 18. století hraběnkou Annou Marií Františkou Toskánskou, která osobně dohlížela na stavbu a po jejím dokončení spálila veškeré účty, aby se nikdo nedozvěděl, kolik luxusní sídlo vlastně stálo. Zámek se později stal i letním sídlem císaře Ferdinanda I. Zámek obklopuje osmihektarový park s vodní nádrží a
DS Automobiles odhaluje novou kolekci DS Antoine de Saint Exupéry
iluxus.cz
DS Automobiles odhaluje novou kolekci DS Antoine de Saint Exupéry
Stejně jako svět haute couture a jeho módní domy i DS Automobiles každoročně představuje své nové kolekce. Jedinečné nabídky jsou výrazem uznávaného know-how, které ztělesňuje hodnoty společnosti DS A
Josef II. chtěl sebrat lidem posvícení
historyplus.cz
Josef II. chtěl sebrat lidem posvícení
„Vezměte koště a alespoň zameťte, holoto líná,“ napomíná hospodyně zlobivé děti. V celé chalupě se smýčí ostošest. Mlýn na potoce na kraji vsi mele mouku dlouho do noci. Mlynář se svojí chasou sotva zamhouří oči, aby se na všechny dostalo.   Plno práce mají i v nedalekém pivovaru. V neděli se připravuje posvícení. Svatý František,
Je Lewandowská zamilovaná do kolegy?
nasehvezdy.cz
Je Lewandowská zamilovaná do kolegy?
Je to jen pár týdnů,  co se herečka ze seriálu Zlatá labuť Simona Lewandowská (24) objevila poprvé ruku v ruce na veřejnosti s partnerem Goranem Maiellem (24), kterého známe ze seriálu ZOO. Mnozí to
Emoce, co přinášejí nemoce!
nejsemsama.cz
Emoce, co přinášejí nemoce!
Víte, že za vaše fyzické zdraví je odpovědný hlavně váš stav mysli? Prostřednicvím nemoci totiž volá s větší či menší naléhavostí vaše duše o pomoc. Evropou otřásala epidemie moru, když kněz na cestě za nemocnými potkal Smrt. „Kolik si tentokrát u nás vezmeš lidí?“ ptá se jí a Smrt odpoví, že tisíc. Pak se potkali za rok znovu a
Pikantní hovězí s těstovinami
tisicereceptu.cz
Pikantní hovězí s těstovinami
Připomíná český guláš, ale nenechte se zmást. Guláš připomíná jen zdánlivě. Ingredience 300 g vysokého či nízkého roštence 1 větší cibule 150 ml rajčatového protlaku 2 čerstvé chilli papričky