reklama
7. října 1849: Blouznící spisovatel E. A. Poe je po svém nalezení umístěn do cely, ve které umírá. Zabila ho otrava alkoholem?
Domů     Paranormální jevy
Děsil duch personál v moderní nemocnici v Anglii?
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 2.5.2019
6.0tis
319
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

Pod pojmem derby obvykle myslíme buď vzájemné sportovní utkání dvou mužstev z téhož města (například Sparta a Slávie v Praze), nebo koňské dostihy. Ale v Anglii existuje město téhož jména, o které nám půjde, respektive o jeho nemocnici. Dochází v ní k paranormálním jevům?

Derby je jedno z několika málo anglických měst, jejichž název má původ z dob Vikingů, i když o konkrétním významu se spekuluje. A ona nemocnice se jmenuje královská, neboť v roce 1891 navštívila Derby britská královna Viktorie, aby zde položila základní kámen Derbyshirské královské nemocnice.

Výskyt duchů a různých zjevení je obvykle spojeno s tajemnými lokalitami a dávnými časy. O to více překvapí právě živá, fungující nemocnice v Derby. Vše začalo v únoru 2009, kdy si pacienti i zdravotnický personál začali stěžovat na zjevování záhadného ducha.

Nebylo to v žádném starém objektu, ale naopak v novém křídle královské nemocnice, postaveném za více jak 300 milionů liber.

Nezvaným hostem se stal průhledný duch v dlouhém tmavém plášti, před kterým na chodbách prchaly sestry i lékaři. Samozřejmě se s přízrakem setkali i pacienti, kteří tvrdili, že duch prochází i zdmi jednotlivých pokojů a oddělení.

O celé věci paní Debbie Butlerová, pracovnice vedení, informovala manažery, kdy napsala: „Nejsem si jistá, kolik z vás ví o tom, že někteří naši zaměstnanci ohlásili pozorování ducha. Já tuto věc beru velmi vážně, protože si především nepřeji, aby se zaměstnanci cítili při práci nepříjemně.“

Rovněž se snažila zjednat nápravu, kdy sjednala s katedrálou pomoc exorcisty, neboli vymítače ďábla. Tato činnost byla nejčastěji spojována s případy před dávnými léty, ale zdá se, že uspěla i nyní. Další zprávy o tajemném duchovi totiž záhy ustaly.

Odborníci na tyto jevy dávají do souvislosti aktivitu ducha, se zjevením mrtvého vojáka z roku 1920. To se zde tehdy událo v původní nemocnici. Ale vysvětlení, jak a proč se starý duch zatoulal do nové nemocnice, tak nemají.

Každopádně tento jev, související s nadpřirozenými událostmi ukazuje, že i v této době se může něco takového udát v moderním prostředí a za pozornosti celé řady svědků.

Foto: theguardian
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 6.10.2022 1.3tis
Římský vojevůdce, politik a jeden z nejmocnějších mužů historie Gaius Julie Caesar (100–44 př. n. l.) vykonal mnoho velkolepých skutků. Jeho život se navždy zapsal do dějin lidstva, a stejně tak i jeho brutální a zákeřná vražda. Mohl bolestivému konci uniknout? A co posádka raketoplánu Challenger? 15. března 44 př. n. l. je Caesar pomalu […]
od Dalibor Vrána 5.10.2022 698
Říká se, že když ve snu uslyšíte mrtvé promluvit, blíží se smrt i k vám. Tuto pověru měla na vlastní kůži tragicky okusit mladá Američanka Mary Hudgins. V noci 5. dubna 1936 se s úlekem probudí z příšerného snu. V něm ji navštíví její dávno mrtvá matka a pronese jedinou větu: „Přicházím si pro tebe…“ […]
od Eva Soukupová 5.10.2022 2.0tis
Již celá řada amerických prezidentů, jejich rodin, významných hostů i služebnictva podala svědectví o záhadných zjeveních a paranormálních jevech odehrávajících se v prostorách Bílého domu. Velmi aktivní má být zejména duch Abrahama Lincolna, který údajně překvapil nahého britského premiéra Winstona Churchilla během jeho návštěvy.     Za jedné osamělé noci v roce 1946 kolem třetí […]
od Eva Soukupová 4.10.2022 2.1tis
V březnu 2003 se tehdy tříletý Colton Burpo ocitá v ohrožení života. Při operaci prasklého appendixu pak opouští své tělo, sleduje chirurga, který ho operuje, a vydává se do pozoruhodných končin, kde potkává svou nikdy nenarozenou sestru. Chlapec přitom o matčině potratu neměl ani tušení. Rodina Burpových z americké Nebrasky je zrovna na cestě do […]
od Dalibor Vrána 3.10.2022 2.7tis
Hluboké vietnamské džungle prý mohou obývat stvoření zvaná batutut, neboli „lesní lidé“. Zmínka o nich se poprvé objevuje už v roce 1947, ale až v 70. letech se jim dostává větší pozornosti díky svědeckým výpovědím vojáků. O nich později ve své knize Podivné, ale pravdivé příběhy z války ve Vietnamu píše americký válečný veterán Kregg […]