24. května 1665: Umírá Marie od Ježíše z Agredy, známá pro svou schopnost bilokace.
Domů     Paranormální jevy
Duch mladé dívky v Georgii
Lucie Kubešová
od Lucie Kubešová 28.6.2020
5.2tis
Fontána ve Forsyth parku FOTO: Wikimedia Commons
499
SDÍLENÍ
5.2tis
ZOBRAZENÍ

V USA, ve státě Georgia, patří historická čtvrť město Savannach k místům posedlým duchy. Je zde velký městský park s názvem „Forsyth“ o rozloze asi šestnácti hektarů. V parku je řada zajímavých míst, například s velkou vodní fontánou, voňavou zahradou pro nevidomé, turistické cesty a stezky, ale i řada hřišť pro různé sporty, od fotbalu po basketbal.

Fontána ve Forsyth parku FOTO: Wikimedia Commons Fontána ve Forsyth parku FOTO: Gallivantertours.com Panorama FOTO: Wikimedia Commons

Starobylý dům Forsyth Park Inn z roku 1893, odkud je překrásný výhled na zdejší fontánu, poskytuje ubytovací služby formou „bed and breakfast“. Tento typ krátkodobého ubytování je velmi oblíben a snídaně od paní majitelky je prý výtečná.

Dům však skrývá jedno velké tajemství. Po jeho chodbách, ale i v parku blízko něho, se občas zjevuje duch čtrnáctileté dívenky. I když dívka zemřela poněkud starší, její duch si ponechal podobu z doby, kdy došlo k politováníhodné události.

Forsyth fountain 2019.jpeg

ZAČÁTEK PŘÍBĚHU

Je potřeba se vrátit o řadu let zpátky. Mladý námořník Aaron Churchill z lodě Research, která v roce 1866 převážela náklad dřeva z Kanady do Skotska, ukázal svoji odvahu. Při poruše kormidla se nechal přivázat na lano a bez ohledu na smrtelné nebezpečí se několikrát během osmdesáti denní plavby potopil do chladných vod, aby jej vždy opravil.

Svým činem zachránil loď i posádku. Stal se poté zdatným obchodníkem. A když se oženil, obýval se svoji ženou Lois právě zmíněný dům.

Bohužel se ukázalo, že nemohou mít vlastní děti, a tak adoptovali čtrnáctiletou Lottie, která je neteří Loisy. Ta si žije v nové rodině velmi dobře a je nadšena, když se zanedlouho další členkou rodiny stává ještě také Loisiina mladší sestra Anna.

Lotte v ní nachází starší kamarádku. Anna se zotavuje po delší nemoci a Lottie se na ni až příliš citově upíná.

O to většího zklamání se dočká jednoho dne, kdy náhodou zahlédne Annu v milostném objetí se strýčkem Aaronem. Loisu zachvátí panika. Co když dojde k rozvodu: A jak potom skončí ona? K Anně náhle cítí prudkou nenávist a narůstá vůle po pomstě.

Ta se naskytne jednoho dne při odpolední siestě. Louisa uvaří a servíruje pro všechny čaj, ale do porce pro Annu přidává jedovatý oleandr. O chvíli později se dočká, Anna náhle klesá do náruče Lottie a umírá. Pro tuto chvíli je Loisa spokojena a svého činu nelituje.

Krátce po pohřbu se však dovídá od Lottie další šokující zprávu. Anna prý byla ve skutečnosti její matka. To už je na mladou dívku moc. Loisa zešílí a končí v léčebně duševně nemocných, kde později umírá.

DALŠÍ ZÁHADY

Kromě ducha Loisy v malém se prý někdy dějí v domě i jiné divné věci. Majitelka například vzpomíná, jak hledala všude klíče. Na obvyklém místě, ale ani nikde jinde, je nemohla najít. Náhle se prý samy od sebe otevřely dveře a klíče vletěly dovnitř.

Přitom za dveřmi nikdo nebyl. Že by pomohl duch Loisy? Kdo ví.

Foto: Gallivantertours.com, Wikimedia Commons
Štítky:
Lokalita:
Předchozí článek
Další článek
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 24.5.2022 475
Řada kultur v našich dějinách věřila a věří, že jsou zrcadla branou do říše duchů. Že jejich lesklá plocha představuje poslední hranici mezi světem živých a mrtvých. Můžeme v nich prý najít pravdu, ale i ztratit vlastní duši. Jen pověry? Nebo byste doma měli ta svá raději zakrýt, nestojíte-li o nezvanou, přízračnou návštěvu? Američanka Destiny […]
od Adriana Vojtíšková 23.5.2022 1.9tis
Další případ, který vypadá jako útok poltergeista, je zasazen do britského městečka South Shields. V roce 2006 zde neznámá síla začne terorizovat rodinu, jejíž příjmení nebylo z etických důvodů v médiích uveřejněno.     Manželský pár Marc a Marianne (jména byla změněna) se bojí o sebe i svého tříletého syna. Vypadá to totiž, že bytost, […]
od Filip Appl 19.5.2022 1.7tis
I když by se mohlo zdát, že je tajemství jménem poltergeist, kdy dochází k podivnému poletování předmětů či praskání žárovek, je něco vzdáleného, co se nás rozhodně nemůže týkat, minulost ukazuje, že je opak pravdou. Novodobá česká historie nabízí hned několik příkladů. I v případě, že budeme protentokrát ignorovat nedostatečně zdokumentované případy údajných nadpřirozených sil, které měly […]
od Pavel Polcar 19.5.2022 3.2tis
Nevysvětlitelné nadpřirozené události mohou v lidských životech vést k mnoha nepohodlím a bolestem – skotský most Overtoun Bridge v Dumbartonu je toho dokonalým příkladem. Most, který lidi, včetně odborníků z celého světa, mate, má nevysvětlenou pověst jako most, kde umírají psi. Zapomeňte na duhový most Ne, není to nic jako duhový most, o kterém se […]
od Adriana Vojtíšková 16.5.2022 3.0tis
Byl antrax biologická zbraň, na titulce kterého sportovního magazínu není radno být a vážně je měsíční prach jedovatý? Čtěte dál…      OTÁZKA 1.: Byl v tajném sovětském zařízení vyráběn antrax  jako biologická zbraň? Jedna malá chyba, která vyústí ve smrt desítek lidí. To je katastrofa, která se stane v roce 1979 v bývalém sovětském […]