16. dubna 1945: Na jezeře Poyang mizí japonská nákladní loď Kobe Maru s 200 muži na palubě.
Domů     Duchové Ancient Ram Inn: Řádí tu duše dětí, které byly obětovány?
Duchové Ancient Ram Inn: Řádí tu duše dětí, které byly obětovány?
od 22.6.2023
3.1tis
Ancient Ram Inn vypadá jako půvabné středověké stavení, foto Brian Robert Marshall / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
294
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Ve strašidelném hotelu z 12. století prý do rána vydrží jen málokdo. Někteří hosté z budovy s křikem utíkají uprostřed noci. Jiní dokonce v panice skočí z okna do zahrady, jen aby unikly před tamními duchy. Co tak děsivého se tu odehrává?

Ancient Ram Inn vypadá jako půvabné středověké stavení, foto Brian Robert Marshall / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Novinové výstřižky uvnitř dokládají, že se tu pokoušelo strávit noc mnoho odvážlivců, foto Brian Robert Marshall / Creative Commons / CC BY-SA 2.0 Ram Inn prý stojí na starém pohřebišti, foto Brian Robert Marshall / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

O středověkém venkovském sídle v britském Gloucestershiru by se dalo vyjmenovat hned několik pozoruhodností.

Mezi nimi je například působivě dlouhá minulost, neboť stavení bylo vybudováno už v roce 1145. Stáří je ostatně dobře znatelné i na vzhledu budovy, který působí téměř pohádkově.

Další zajímavostí je, že podle psychotroniků stojí na průsečíku takzvaných ley lines, což jsou osy, po kterých má proudit tajemná zemská energie. V místech, kde tato energie vyvěrá na povrch, pravěcí obyvatelé Evropy vztyčovali kamenné monumenty a menhiry.

Všechny tyto unikátní vlastnosti ale přehlušuje fakt, že po setmění se hotel jako z pohádky mění v horor. Někteří návštěvníci prý z budovy s křikem utíkají uprostřed noci. Jiní dokonce v panice skočí z okna do zahrady! Co tak děsivého se tu odehrává?

Desítky entit v jednom

Ancient Ram Inn je díky dlouhému seznamu ohlášených paranormálních úkazů považován za nejstrašidelnější hotel Británie a jeden z nejstrašidelnějších domů vůbec.

V současnosti již není možné se zde ubytovat, obývají ho však prý nejméně dvě desítky různých přízraků. Někdy mají podobu neforemných tmavých stínů, jindy se zase zjevují v konkrétní podobě. Spatřit tu lze například dva mnichy.

V podkrovní místnosti byla někdy v 16, století zavražděna dcera zdejšího hostinského a dnes hosté, kteří nocují pod touto místností, slýchají zvuk, jako by nad jejich hlavami bylo po podlaze vlečeno něco těžkého.

Zjevení nějakého přízraku je ale to nejmírnější, co se člověku může přihodit. Zdejší entity se občas projevují velice agresivně.

Nábytek se posouvá po pokoji, vzduchem se vznášejí různé předměty, ozývají se tu všelijaké děsivé zvuky a někdy jsou nocležníci neviditelnou silou dokonce fyzicky napadeni.

„Jednou jsem se probudila a viděla komodu vznášející se nad mou postelí, chvíli poté se zřítila ze schodů,“ popisuje pro změnu majitelka hotelu Caroline Humphries. Ta po sérii incidentů dokonce odmítá v domě spát a raději nocuje v karavanu před hotelem. Co děsivé jevy v budově způsobuje?

Novinové výstřižky uvnitř dokládají, že se tu pokoušelo strávit noc mnoho odvážlivců, foto Brian Robert Marshall / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Novinové výstřižky uvnitř dokládají, že se tu pokoušelo strávit noc mnoho odvážlivců, foto Brian Robert Marshall / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Fyzické útoky

Už první noc, co se rodina současných vlastníků do domu nastěhuje, se zdejší přízraky projeví. Jeden z členů je ve spánku atakován neviditelnou silou, která jej přitlačí na postel a paralyzuje. Podobný zážitek poté prožívá i řada dalších hostů.

Na spící ženy občas útočí mužský sexuální démon inkubus. Jeden z lovců duchů, kteří se zde často ubytovávají, zase prohlašuje, že cítil, jak ho neznámá síla strčila do zad a když se chytil dřevěných trámů, ucítil, jak se chvějí.

Další svědkové vypovídají, že je neviditelné ruce strčily takovou silou, až spadli ze schodů. Entity hotelu se ochotně zjevují i před objektivy fotoaparátů. Na snímcích se často objevují různé stíny, šmouhy, mlžné opary nebo orby.

V roce 1999 byl na schodišti vyfotografován mlžný objekt vysoký jako dospělý člověk. Daří se tu také zachytit několik děsivých zvukových nahrávek. Existuje pro tyto jevy nějaké logické vysvětlení?

Ram Inn prý stojí na starém pohřebišti, foto Brian Robert Marshall / Creative Commons / CC BY-SA 2.0
Ram Inn prý stojí na starém pohřebišti, foto Brian Robert Marshall / Creative Commons / CC BY-SA 2.0

Pláč obětovaných dětí

Zaznamenané incidenty se blízce podobají projevům velice agresivního poltergeista, v tomto případě však bude vysvětlení mnohem komplikovanější. Řádění poltergeista totiž některé jevy zcela neodpovídají.

Jde především o dětský pláč a nářek či bolestné výkřiky, které se domem v noci rozléhají. Dětský nářek tu dokonce kdosi nahrál na video. Spolu s ním se ozývá mužský křik: „Sklapni!“ Odehrává se tu snad nějaká dramatická scéna z minulosti?

Caroline Humphries se pokusila situaci zmírnit tím, že do ložnice, odkud pláč vychází nejčastěji, umístila krabici s hračkami. Příliš to ale nepomohlo a mrazivé zvuky se tu ozývaly i nadále. Za tajemnými jevy možná stojí temná minulost místa.

Ancient Ram Inn byl postaven na 5000 let starém pohřebišti, které zřejmě sloužilo i jako obětiště. Pod schody domu byly totiž objeveny obřadní dýky a dětské kostry.

Rodina, která hotel vlastní, věří, že děti byly obětovány pohanským bohům a proto přízračný dětský nářek doprovází zjevení prastaré kněžky. Pláčou snad skutečné zabité děti, které jsou pohřbeny pod hotelem?

Foto: CC
Lokalita:
reklama
Související články
od 16.4.2024 303
Zámek Dřínov leží přibližně 12 kilometrů od Kroměříže. Na místě dnešního zámku kdysi stávala tvrz, vybudovaná na konci 14. století. Na Dřínově se během staletí vystřídalo mnoho majitelů a vzhledem k této skutečně bohaté historii není divu, že se i tento zámek velmi pravděpodobně stal též sídlem nejednoho ducha… Přízrak Bílé paní Nejznámější místní entitou
od 15.4.2024 1.4tis
Představa zvláštní záře, která obklopuje všechny živé tvory, pochází z orientálního východu. Toto pole energie má také reagovat na naše zdraví i duši. Vidět jej ale prý mohou jen vyvolení, kteří z něj pak dokážou mnohé vyčíst. Nebo ne? Je možné se něco takového naučit? V nemocnici panuje obvyklý ruch. Po chodbě neustále někdo přechází a z jednotliv
od 15.4.2024 1.5tis
Jedním z míst, kde se podle pověstí nejčastěji zjevují strašidla, jsou hrady. A právě teď s blížícím se létem máme nejlepší příležitost vydat se tam na výlet a zaposlouchat se do podivných a často neuvěřitelných historek. "Nevěřím na strašidla, ale…" Touto větou velmi často začíná vyprávění kastelánů, průvodců nebo údržbářů, kteří žijí delší dobu n
od 14.4.2024 2.0tis
.. Obec Nová Ves nad Popelkou, ležící nedaleko Lomnice, je opředena nejednou záhadou s pravdivým jádrem... Místní pověsti vyprávějí kupříkladu o tom, jak tady asi před dvěma sty lety strašilo v jednom domku. V něm bydlela vdova a často se u ní předlo. Ženy z okolí však po čase odmítaly do chalupy chodit, neboť tam údajně straší. Peřiny na bidle se prý napřík
od 14.4.2024 2.6tis
Údajných únosů do UFO se prý každoročně odehraje několik. Většinou po nich ale nezůstávají žádné přesvědčivé důkazy. V případě zážitku Američana Travise Waltona je to však jiné. Skutečně jeho únos do zářícího mimozemského objektu spatřilo několik lidí? Je pochmurný, ale klidný podzimní večer. Vyprahlou krajinou poblíž městečka Snowflake v se
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Před bezem klekni
panidomu.cz
Před bezem klekni
Tak se to říkávalo a platí to i dnes. Jakmile ucítíte typickou vůni, je jasné, že nastala doba bezová. Vezměte košík a nůžky a vydejte se na lov. Uvidíte, že budete blahořečit chvíli, kdy jste překonali lenost. Na co se hodí? Čerstvé květy můžete použít na výrobu jednoduchých limonád, které vznikají vymáčením květů, nebo těch
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
historyplus.cz
Vyděsili Abela Tasmana Maorové?
Dvě lodi spouštějí kotvy v nově objevené zátoce. Netrvá dlouho a ocitají se pod útokem domorodých kanoí. Když se Evropané pod ochranou kanonů konečně obrátí na útěk, bude jejich posádka o čtyři námořníky chudší. Děti, které přicházejí na svět v chudých rodinách v malých městečkách na počátku 17. století, nejsou ty, o nichž lze nalézt bohaté záznamy v dobových
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
iluxus.cz
Lexus v rámci milánského týdne designu představil expozici Time
Na výstavě se prezentují díla dvou návrhářů inspirovaná koncepčním modelem Lexus LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst), který zkoumá možnou podobu čistého elektromobilu nové generace. Instala
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
epochalnisvet.cz
Záhada hliněné destičky z Turecka: Jaký rituál ukrývá text psaný neznámým jazykem?
Archeologové během loňských vykopávek v Turecku objevili hliněnou tabulku popsanou dosud neznámým mrtvým jazykem používaným před více než 3000 lety. Z doprovodného textu v chetitštině vyplývá, že tabulka zachycuje nějaký starověký rituál. Podaří se vědcům jazyk rozluštit a dávný rituál přečíst?   „Byl objeven nový indoevropský jazyk.“ Těmito slovy představuje vedoucí archeologických vykopávek Prof. Dr.
Vyrobte si krásné vázy
nejsemsama.cz
Vyrobte si krásné vázy
V obchodě prodávají sice krásné, ale většinou také velmi drahé vázy. Chcete si pořídit vlastní, za niž nebudete muset platit stovky korun? Vytvořte si vázu zcela podle vlastních představ, v barvách a stylu, jež budou nejlépe ladit s vaším pokojem, a ještě ho krásně vyzdobí. Krok za krokem Jarní schovávačka I obyčejná sklenice či lahev bude mít své kouzlo, když ji správně
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
21stoleti.cz
3D tisk v lidském těle? Již brzy možná ano!
Ve svém nejmenším provedení měří 11–13 milimetrů. Je tedy tak akorát drobný, aby se vešel do trávicího ústrojí. Řeč však není o žádné bakterii, ale o unikátním vynálezu vědců z Univerzity v Novém Jižn
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
skutecnepribehy.cz
Mám problém udržet tajemství, jsem drbna?
Manžel mi vyčítá, že umím jen pomlouvat a roznášet klepy. Ničím tím prý celou rodinu. Já si ale myslím, že nedělám nic zlého. Jsem jen zvědavá. Ráda si povídám s lidmi, myslím, že to je částečně i moje náplň práce, jsem totiž u nás na vsi listonoška. A ta musí přece vědět o všem! Také moc ráda poznávám nové lidi, jsem
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
epochaplus.cz
Lola Montezová: Fúrie, která připraví o trůn bavorského krále Ludvíka I.
Laškovně zapochybuje o přirozené eleganci ňader mladičké tanečnice žádající o angažmá. Kráska sebere ze stolu nůžky, rozstřihne si na prsou šaty a poskytne mu důkaz. Něco takového král při audienci ještě nezažil. Irsko-skotská krev otce a typická krása kreolských genů po matce udělají z Elizy Gilbertové štíhlý uragán černých vlasů, modrých očí, rudých rtů a
Pikantní tuňáková pomazánka
tisicereceptu.cz
Pikantní tuňáková pomazánka
Nevíte, co si počít s konzervovaným tuňákem? Máme pro vás připravený opravdu chutný recept. Suroviny 1 velká tuňáková konzerva 1 větší červená cibule 2 lžíce citronové šťávy 4 lžíce jogurtu n
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
nasehvezdy.cz
Nechá si Vacula vytetovat i kuchařku?
Když se herci Adamu Vaculovi (36) zalíbila jeho současná přítelkyně, vítězka kuchařské soutěže MasterChef z roku 2021 Veronika Beskydiarová (30), napsal jí krátkou zprávu – a byla ruka v rukávě. Byd
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
epochanacestach.cz
Vodojemy Žlutý kopec v Brně otevřeny!
Technická památka Vodojemy Žlutý kopec se 21. března za přítomnosti zástupců města slavnostně naplno otevřela veřejnosti. Investice města 150 milionů korun zpřístupnila tři podzemní nádrže a také veřejný park na povrchu. TIC BRNO, který bude vodojemy nadále provozovat, připravil spolu s partnery na první víkend 22.–24. března bohatý vizuální program. Poté je budete moci navštívit