Skip to content

Duchové parníku Queen Mary: Ve slavném parníku jsou prý uvězněni dodnes!

V přístavu na Long Beach v Kalifornii kotví obrovský parník, který dnes slouží jako hotel. Zvenčí působí majestátně a na první pohled je patrné, že noc v něm nebude zrovna nejlevnější. Málokdo by však dokázal odhadnout, že ani nejklidnější.

Zejména v kajutách a na palubě první třídy totiž dochází k silným projevům paranormálních sil, které lákají lovce duchů z celého světa!

V plaveckém bazénu dovádějí přízraky a bujarý křik či hudba z oslav se nesou palubami jako neutichající ozvěna minulosti. Dveře jedné z kajut jsou permanentně zamčené. Přesto se odkud občas ozývá zoufalý křik.

Parník Queen Mary je zkrátka plný duchů, které děsí nejen hosty a personál hotelu, ale i námořníky, které se na lodi kdysi plavili. Odkud se všechny ty přízraky berou? K parníku se pojí pohnutá minulost plná dramatických událostí, zvláštních nehod a podivných úmrtí.

Queen Mary je spojována se stovkami vyhaslých životů.

NIKDO HO NEDOHONÍ!

Queen Mary patří britsko-americké společnosti a je ve své době největším a nejrychlejším zaocénským parníkem. Na svou první plavbu se vydává v květnu 1936 a během dalších čtyř let na svých palubách plných noblesy převáží smetánku a hostí bujaré večírky bohatých.

Pak ale přichází válka a tak je parník v březnu pro své rozměry i nepřekonatelnou rychlost převeden pod Britské Královské námořnictvo, které jej využívá pro přepravu vojáků. Je přetřen šedou barvou a na nějaký čas dokonce dostává jméno Grey Ghost, tedy Šedý duch.

Němce parník přivádí k šílenství. Žádná loď jej nedokáže dostihnout a dokonce i torpéda se mu vyhýbají. Válku bez úhony přečká a v roce 1947 začne znovu sloužit k civilním plavbám, což zvládá ještě dalších 20 let.

Teprve pak je parník ukotven na Long Beach. Vzhledem k tomu, jak vášnivě Německo usilovalo o potopení Queen Mary, je skoro zázrak, že loď válku přežila. Jako by ji chránila sama prozřetelnost. Ve skutečnosti se však plavidlo od samého počátku potýká s vlastními problémy.

Provázejí jej vraždy, děsivé nehody a tragická neštěstí.

Byl to nejrychlejší parník své doby.
BUŠENÍ OBĚTÍ

Mnozí hosté, kteří za dobu existence hotelu na palubě Queen Mary přespali, shodně popisují záhadné jevy, jichž se stali svědky. Často jsou zmiňovány tajemné zvuky, které jako by přicházely zvenčí. Zní to, jako by do trupu lodi naléhavě bušily stovky rukou.

To může souviset s nehodou, do níž se parník připletl 2. října 1942. Tehdy se nešťastnou náhodou při manévru střetl s mnohem menším křižníkem Curacoa a poslal ho ke dnu. Jenže posádka Queen Mary nemohla riskovat a ztrácet čas se záchranou pasažérů potápějícího se plavidla a tak se žene oceánem dál.

Za sebou nechává stovky lidí napospas osudu. Doprovodným plavidlům se podařilo zachránit 99 z nich, dalších 338 ovšem umírá. Zapsala se snad tragická událost do paměti parníku natolik, že se její echo v podobě zoufalého bušení tonoucích ozývá dodnes?

Nešlo by zdaleka o jedinou ozvěnu minulosti.

TŘINÁCTÁ KAJUTA

Z mnoha obytných kajut se tajemné jevy odehrávají zejména ve dvou z nich. Prvním z nich je kajuta B326, která byla později přečíslována na B340. Projevy nadpřirozených sil jsou tu tak silné, že se prý vedení hotelu rozhodne kajutu nepoužívat a nenabízet.

Hosté si totiž pravidelně stěžovali na podivný šramot, samovolný pohyb postele, hlasy a bouchání, nebo zjevení průhledných lidských postav. Dění v kajutě se zřejmě váže k události z dubna 1937, kdy jeden z pasažéru v záchvatu vzteku k smrti ubyl svou malou dcerku.

Další kajutou, kde by chtěl přespat málokdo je ta s nešťastným číslem 13. I odsud se ozývají strašidelné zvuky. „Údajně pocházejí z doby po smrti sedmnáctiletého Johna Peddera, který zahynul při pokusu uniknout požáru ba palubě lodi roku 1966,“ vysvětluje spisovatelka Karen Farringtonová.

Zpoza dveří kajuty 13 se údajně ozývá hlasité a zoufalé bušení a někdy jsou dveře dokonce horké na dotek. Mladý námořník se prý v blízkosti dveří zjevuje v podobě sotva dospělého mladíka v modré kombinéze.

Prohání se mezi kajutami duchové?
DUCHOVÉ PRVNÍ TŘÍDY

Loď navštívila už celá řada vyšetřovatelů paranormálních jevů. Mnozí z nich se shodují, že dalším silným místem na lodi je paluba první třídy a zejména pak okolí bazénu. Palubou se často nesou zvuky veselí a hudba minulého století z dob, kdy se na Queen Mary přes Atlantik plavila rozverná smetánka.

Někdo dokonce zaznamená i typický odér dávných let. Jisté médium dokonce označuje jednu ze zdejších kabin za vchod do jiného světa. Z posádky, která se na lodi mohla plavit, by jistě mnozí souhlasili.

Námořníci totiž u bazénu mnohdy najdou mokré dětské stopy, ale žádné dítě, kterému by patřily. To se ostatně děje i nyní. Z bazénu je slyšet šplouchání vody, radostný výskot a kolem se objevují mokré stopy.

Jenže v bazénu už několik desetiletí není voda! Je vypuštěný a nevyužívá se. V některých případech jsou u bazénu dokonce pozorovány postavy ve staromódních plaveckých úborech. Z dob prvních plaveb také pocházejí hlášení o přízraku bílé paní, která vždy zmizí za sloupem, když je spatřena.

Že by snad ne Queen Mary skutečně fungovala brána do světa mrtvých? Co ji ale otevřelo?

ZÁHADNÉ HLASY

„Mezinárodně uznávaný historický plovoucí hotel a muzeum láká tisíce návštěvníků každý rok. A láká také řadu nadpozemských hostů. Říká se, že ve skutečnosti je Queen Mary jedním z nejstrašidelnějších míst na světě.

Na lodi číhá nejméně 150 známých duchů.” A zřejmě vůbec nejde o plané chvástání. Kromě tragické srážky s doprovodnou lodí, při níž zahynulo 338 obětí, zemřelo přímo na palubě v průběhu let dalších 49 lidí.

To vše dělá z Queen Mary oblíbený cíl paranormálních vyšetřovatelů. Úspěšní jsou zejména lovci EVP. Americká cestovatelka Penny Sadlerová vzpomíná, jak se se skupinou hostů jednoho večera zavřela do převlékací kabiny u bazénu první třídy, která má být branou do mezi dvěma světy.

Společně pak vyzývají ducha dívky jménem Jackie. Ta se sice neozve, ale později skupina zaslechne podivné zvuky, které připomínají kručení vyhladovělého žaludku. Nikdo ale nedokáže určit, odkud přicházejí.

Cestovatelce se dokonce podaří zachytit je na diktafon. Ještě větší překvapení ji čeká, když se na konci prohlídky někdo ducha zeptá: „Můžeš nám popřát dobrou noc?” Na její nahrávce se po této větě ozve zvuk, který zní, jako když někdo mluví pod vodou.

Promluvil k nim skutečně duch?

Neuplyne pomalu měsíc, aby nějaký návštěvník hotelu nenahlásil podivné jevy.
Foto: Wikimedia Commons, s3.amazonaws.com, jeaninasnotebook.blogspot.com, pinterest.com, media.nbclosangeles.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Lasagne s červenou čočkou a žampiony
tisicereceptu.cz

Lasagne s červenou čočkou a...

Rychlý lehký pokrm, který zvládnete...
Strašidelný příběh přilákal zvědavého ducha
skutecnepribehy.cz

Strašidelný příběh přilákal...

Bratranec mým historkám nevěřil a...
Zámek Plumlov: Stavba, která rozkmotřila otce se synem
epochanacestach.cz

Zámek Plumlov: Stavba, která...

Velké ambice měli stavitelé...
Destinace, ze kterých luxus přímo čiší
iluxus.cz

Destinace, ze kterých luxus...

Neexistuje snad oblíbenější období roku než dovolená....
Vyženou Havlovou fanoušci do daleké ciziny?
nasehvezdy.cz

Vyženou Havlovou fanoušci do...

Herečka a bývalá první...
Velký strach z budoucnosti
nasehvezdy.cz

Velký strach z budoucnosti

Zažívá obrovské štěstí,...
Jupiter: Obří otesánek, který neváhal spolknout planetu desetkrát větší než Země
21stoleti.cz

Jupiter: Obří otesánek, který...

Tváří se jako majestátní král Sluneční...
Kolik měří nejvyšší člověk světa?
epochaplus.cz

Kolik měří nejvyšší člověk...

Podle statistik patří Češi mezi tři nejvyšší národy...
Lest s životodárnou tekutinou: Vojáci umírali kvůli nedostatku vody
epochaplus.cz

Lest s životodárnou tekutinou:...

Sotva tatarský vůdce Tamerlán (1336 – 1405) dobude roku 1396 Gruzii,...
Bylinky: Nenechte se zaskočit problémy s pamětí
panidomu.cz

Bylinky: Nenechte se zaskočit...

Snažíte se na něco vzpomenout, ale moc se vám...
Nezbytná součást střešních oken
rezidenceonline.cz

Nezbytná součást střešních...

Optimální množství denního světla i podpora tepelného...
Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery: Zločin, který zůstal nepotrestán?
epochalnisvet.cz

Nevyjasněné úmrtí Reye Rivery:...

Je večer 16. května 2006. Američan Rey Rivera...