29. listopadu 1981: Za podivných okolností umírá americká herečka Natalie Wood. Shodil ji z jachty její manžel?
Domů     Neobjasněné události
Čtyřicet let staré nevyřešené vraždy dělí jen několik měsíců
Matěj Soukup
od Matěj Soukup 24.3.2022
3.5tis
Čtyři neobjasněné vraždy z roku 1985 nedávají kriminalistům spát dodnes. FOTO: Pixabay
332
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Ačkoliv v dnešní době mají kriminalisté mnoho metod, jak dopadnout pachatele těch nejzávažnějších trestných činů, stává se, že některé se jim vyřešit nepodaří. Případ dvou vražd, které se odehrály v americkém státu Washington v roce 1985, je přesně takový. Dělí je pouze několik měsíců a dodnes se je nepodařilo objasnit.

Kdo stojí za smrtí dvou párů?

Čtyři neobjasněné vraždy z roku 1985 nedávají kriminalistům spát dodnes. FOTO: Pixabay Po pachateli mordů, který stále uniká spravedlnosti, se slehla zem. Navždy? FOTO: Pixabay Těla byla objevena v hustých lesích západního Washingtonu. FOTO: pfly, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

NAŠLA SE JEN TŘI TĚLA

10. srpna 1985 se Steven Hawkins a Ruth Cooperová vydali na prodloužený víkend pod stan do lesů v západním Washingtonu. Když se však následující pondělí nevrátili do práce, jejich příbuzní se obrátili na policii.

Po čtyřech dnech pátrání objevili turisté Hawkinsovo tělo. Stále ještě ležel ve spacáku a byl střelen do hlavy. Nedaleko našli i zastřeleného psa, který patřil páru.

Tělo Cooperové bylo objeveno až v říjnu necelé tři kilometry daleko. Byla střelena do břicha a kolem krku měla utaženou ponožku. Vraždy byly dávány do souvislostí s vraždou jiného páru, jejichž těla byla v témže roce nalezena u řeky Columbia. Ačkoliv se informace o vraždě dostaly na veřejnost, k dopadení pachatele nevedly.

12. prosince cestovali Mike Riemer a Diana Robertsonová se svou dvouletou dcerou do oblasti jižně od místa první vraždy. Hodlali tam strávit víkend v kempu a Riemer, který se živil jako lovec zvěře, hodlal zkontrolovat nalíčené pasti.

Později toho dne našli však náhodní nakupující jejich dceru osamocenou u obchodního domu a přivolali policii. Na otázku, kde jsou rodiče, samozřejmě odpovědět nemohla, a tak se rozběhlo horečné pátrání.

Robertsonová byla objevena až o více než dva měsíce později nedaleko auta, které patřilo páru. Vrah jí zasadil sedmnáct bodných ran. V autě se našel i vzkaz, který podle vyšetřovatelů napsal Riemer. Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno, a ačkoliv existuje verze, že to byl on, kdo Robertsonovou zabil, vyšetřovatelé se klonili spíše k závěru, že se stal obětí stejného vraha, který zabil Robertsonovou a Hawkinse s Cooperovou.

To se potvrdilo v roce 2011. Teprve tehdy byla nalezena část lidské lebky, která patřila Riemerovi.

Těla byla objevena v hustých lesích západního Washingtonu. FOTO: pfly, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

KDO JE VINEN?

Od té doby, i když je to už 37 let, se pachatele těchto mordů nepodařilo dopadnout. Vyšetřovatelé sice pátrali všemi možnými směry, prověřili stovky možných vodítek, ale pachatele se dopadnout nepodařilo.

Ani na tělech nebyly žádné stopy zajištěny, což naznačuje, že vrah musel být extrémně opatrný a dobře věděl, co dělá. A dnes už je téměř nemožné pachatele dopadnout, pokud je vůbec ještě naživu. Otázka tedy je, jestli zůstane případ, jemuž se po roce 1989, kdy jim byl věnován díl seriálu Nevyřešená tajemství, začalo přezdívat „ponožkové vraždy“, nevyřešen navždy.

Po pachateli mordů, který stále uniká spravedlnosti, se slehla zem. Navždy? FOTO: Pixabay
Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 28.11.2022 1.1tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce […]
od Dalibor Vrána 28.11.2022 1.2tis
Díky populární filmové sérii má většina z nás muže v černém podvědomě stále uložené jako pohledné, elegantně oblečené hrdiny bránící Zemi před padouchy z vesmíru. Jenže podle četných svědectví je jejich reálná podoba mnohem děsivější a hlavně – nejsou to jen muži! Máme se setkání s ženami v černém obávat, nebo dokážou nastavit i laskavější […]
od Adriana Vojtíšková 27.11.2022 1.6tis
V oboru kryptozoologie jsou tyto pojmy notoricky známé. Někteří lidé se domnívají, že jde o jednoho tvora, jen pokaždé jinak pojmenovaného, jiní soudí, že jde o vícero rozdílných tvorů.     Podle popisů svědků se jejich výška pohybuje v rozmezí 2–3 metry a mohou prý vážit zhruba 200 kg. Jejich chůze má být po dvou […]
od Adriana Vojtíšková 26.11.2022 995
Lucidní nebo také „vědomé“ snění je stav, během něhož lze údajně ovládat vlastní sny a vytvářet si během spánku vize a příběhy dle vlastních představ…     Je prokázáno, že indická kultura zná lucidní snění již přes 3000 let. Nejstarší doklady pocházejí z posvátných indických textů, Upanišád. Můžeme zde nalézt popis stavu, při němž je […]
od Mirek Brát 25.11.2022 2.2tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileithyia je považována za jednu z nejdůležitějších náboženských […]