27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Neobjasněné události
Čtyřicet let staré nevyřešené vraždy dělí jen několik měsíců
Matěj Soukup
od Matěj Soukup 24.3.2022
3.5tis
Čtyři neobjasněné vraždy z roku 1985 nedávají kriminalistům spát dodnes. FOTO: Pixabay
332
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Ačkoliv v dnešní době mají kriminalisté mnoho metod, jak dopadnout pachatele těch nejzávažnějších trestných činů, stává se, že některé se jim vyřešit nepodaří. Případ dvou vražd, které se odehrály v americkém státu Washington v roce 1985, je přesně takový. Dělí je pouze několik měsíců a dodnes se je nepodařilo objasnit.

Kdo stojí za smrtí dvou párů?

Čtyři neobjasněné vraždy z roku 1985 nedávají kriminalistům spát dodnes. FOTO: Pixabay Po pachateli mordů, který stále uniká spravedlnosti, se slehla zem. Navždy? FOTO: Pixabay Těla byla objevena v hustých lesích západního Washingtonu. FOTO: pfly, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

NAŠLA SE JEN TŘI TĚLA

10. srpna 1985 se Steven Hawkins a Ruth Cooperová vydali na prodloužený víkend pod stan do lesů v západním Washingtonu. Když se však následující pondělí nevrátili do práce, jejich příbuzní se obrátili na policii.

Po čtyřech dnech pátrání objevili turisté Hawkinsovo tělo. Stále ještě ležel ve spacáku a byl střelen do hlavy. Nedaleko našli i zastřeleného psa, který patřil páru.

Tělo Cooperové bylo objeveno až v říjnu necelé tři kilometry daleko. Byla střelena do břicha a kolem krku měla utaženou ponožku. Vraždy byly dávány do souvislostí s vraždou jiného páru, jejichž těla byla v témže roce nalezena u řeky Columbia. Ačkoliv se informace o vraždě dostaly na veřejnost, k dopadení pachatele nevedly.

12. prosince cestovali Mike Riemer a Diana Robertsonová se svou dvouletou dcerou do oblasti jižně od místa první vraždy. Hodlali tam strávit víkend v kempu a Riemer, který se živil jako lovec zvěře, hodlal zkontrolovat nalíčené pasti.

Později toho dne našli však náhodní nakupující jejich dceru osamocenou u obchodního domu a přivolali policii. Na otázku, kde jsou rodiče, samozřejmě odpovědět nemohla, a tak se rozběhlo horečné pátrání.

Robertsonová byla objevena až o více než dva měsíce později nedaleko auta, které patřilo páru. Vrah jí zasadil sedmnáct bodných ran. V autě se našel i vzkaz, který podle vyšetřovatelů napsal Riemer. Jeho tělo nebylo nikdy nalezeno, a ačkoliv existuje verze, že to byl on, kdo Robertsonovou zabil, vyšetřovatelé se klonili spíše k závěru, že se stal obětí stejného vraha, který zabil Robertsonovou a Hawkinse s Cooperovou.

To se potvrdilo v roce 2011. Teprve tehdy byla nalezena část lidské lebky, která patřila Riemerovi.

Těla byla objevena v hustých lesích západního Washingtonu. FOTO: pfly, CC BY-SA 2.0, via Wikimedia Commons

KDO JE VINEN?

Od té doby, i když je to už 37 let, se pachatele těchto mordů nepodařilo dopadnout. Vyšetřovatelé sice pátrali všemi možnými směry, prověřili stovky možných vodítek, ale pachatele se dopadnout nepodařilo.

Ani na tělech nebyly žádné stopy zajištěny, což naznačuje, že vrah musel být extrémně opatrný a dobře věděl, co dělá. A dnes už je téměř nemožné pachatele dopadnout, pokud je vůbec ještě naživu. Otázka tedy je, jestli zůstane případ, jemuž se po roce 1989, kdy jim byl věnován díl seriálu Nevyřešená tajemství, začalo přezdívat „ponožkové vraždy“, nevyřešen navždy.

Po pachateli mordů, který stále uniká spravedlnosti, se slehla zem. Navždy? FOTO: Pixabay
Foto: Creative Commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 306
V rámci řady pozorování UFO byl hlášený výskyt záhadných struktur, které později dostaly pojmenování „andělské vlasy“. Tento fenomén byl součástí i známého nebeského jevu nad Norimberkem v roce 1561. Pokud netrpíte arachnofobií, čtěte dál a zkuste s námi hledat vysvětlení tohoto jevu. Obecně rozšířenou teorií je hypotéza, že andělské vlasy jsou vytvořené z ionizovaného vzduchu, který […]
od Eva Soukupová 26.5.2022 1.9tis
Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží Kaspického moře dlouhou tradici. Pozorování jakéhosi mořského muže se začínají hojně objevovat hlavně na začátku tohoto tisíciletí. Jde o pouhou pověst, nebo skutečného tvora z masa a kostí?     Popis tvora, se kterým svědkové přicházejí, je vždy téměř shodný. Jde o stvoření podobné nepříliš vzrostlému člověku. […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.0tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.3tis
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.5tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]