Existují nálezy, které mají dosvědčovat přítomnost moderního člověka v dobách, v nichž neměl co dělat. O jaké důkazy se jedná?
Otisk lidské boty měřící kolem 25 centimetrů byl nalezen v roce 1997 na kamenném povrchu vrcholu Hong Shan (známého rovněž jako Red Mountain) v severozápadně položeném čínském městě Urumči.
To by jistě nebylo nic divného, jenže tato stopa je údajně 200 milionů let stará! Jedná se snad o jeden z důkazů cestování časem? Fosílii nachází bývalý učitel, jehož jméno nebylo uveřejněno. Vyvstává tak otázka, zda je zpráva pravdivá.
Ovšem takovýchto otisků bot, jež prý pocházejí z dob, kdy bylo něco takového nemyslitelné, existuje více. Známý je například nález dvou otisků, jež objevuje Američan William J. Meister v americkém Utahu v roce 1968. Zajímavé je, že v jedné
z fosílií s otiskem nohy se nachází zkamenělý trilobit. Vypadá to, jako by byl usmrcen podrážkou boty! Ovšem trilobiti vymřeli již před více než 250 miliony let. V té době je přítomnost člověka nemyslitelná!
Výletníci v minulosti?
Podle nalezených otisků se zdá, jako by boty měly podpatky. Je to další důkaz existence cestovatelů v čase? V případě těchto objevů je odborná veřejnost spíše skeptická. Archeologové se domnívají, že o otisky bot nejde.
Prý se jedná o geologický fenomén, který je poměrně častý. Kdo by se také zaobíral myšlenkou miliony let starých otisků bot!? Jenže ne všechny údajné důkazy o cestování časem mohou být tak snadno „smeteny ze stolu“.
V roce 2008 přicházejí vědci s objevem, jenž je skutečně na pováženou. Je učiněn opět v Číně, konkrétně ve 400 let starém hrobě v oblasti Kuang-si. Když ho archeologové otevřou, vypadne na zem cosi kovového.
Jedná se o prsten, na němž je zcela zřetelný ciferník. Ručičky ukazují čas 10.06 a zezadu je vyrytý nápis „swiss“ (švýcarský). Co dělají švýcarské hodinky v hrobě pocházejícím z doby vlády čínské dynastie Ming (1368–1644)? Jak uvádí jeden z archeologů:
„Hodinky za dynastie Ming nebyly a Švýcarsko jako stát ještě neexistovalo.“ Otevřel snad hrobku někdo již před rokem 2008, aniž by to badatelé zjistili, a hodinky tu ztratil? Nebo se snad ve středověku objevil návštěvník z budoucnosti?
Podobnost čistě náhodná?
Podivuhodných nálezů, jež mohou signalizovat cestování časem, je mnoho. Patří mezi ně například i jeskynní malby, jejichž náměty jsou poněkud „moderní“. Takové jsou například nalezeny v oblasti Hoshangabad v indickém státě Madhya Pradesh.
Mezi typickými pravěkými malbami postav a zvířat se objevuje také vyobrazení figury nápadně připomínající astronauta! Má na sobě cosi, co vypadá jako skafandr s helmou. Je to pouze náhoda? Rovněž některé staré fotografie vyvolávají otázky.
Na internetu je k dohledání snímek pocházející z kanadského muzea Bralorne Pioneer, který pochází z roku 1941. Je na něm zachycena skupinka lidí sledujících otevření mostu v jednom malém kanadském městě.
Mezi lidmi, kteří vypadají zcela normálně, stojí i muž, jenž působí, jako by pocházel z mnohem pozdější doby. Na očích má slušivé sluneční brýle, na sobě triko s potiskem a moderní svetr. I sestřih jeho vlasů je poněkud novodobý.
Přestože skeptikové tvrdí, že i takovéto věci mohli lidé před 70 lety nosit, neznámý muž je mnohými považován za návštěvníka z budoucnosti.
Jsou to dostatečné důkazy o cestování časem?