Domů     Vesmír a technologie
Fenomenální bitva o Los Angeles: Čelili Američané mimozemské invazi?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 17.9.2021
3.5tis
Nad Los Angeles se ukáže podivný veliký objekt. Foto: Pixabay
451
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Během 2. světové války zachvátí západ Spojených států amerických panika. Jedné únorové noci se totiž nad Kalifornií vynoří neznámé objekty. Největší krize zachvátí Los Angeles. Po nebi pluje obrovské těleso neznámého tvaru a americkým střelám zázračně odolává!

Nad Los Angeles se ukáže podivný veliký objekt. Foto: Pixabay Nepřítel nebo přítel? V době války letectvo raději spustí palbu... bezvýsledně. Foto: Pixabay Los Angeles. Armádní zásah na podivný objekt na obloze stojí zbytečně životy civilistů. Foto: Pixabay Podle jedné z teorií šlo o meteorologický balon. Ten by ale nevydržel přímou střelbu... Co se tedy ukázalo nad LA? Foto: Pixabay

Jsou to zhruba 3 měsíce, co se americká námořní základna Pearl Harbor ocitla pod palbou japonských letadlových lodí a Spojené státy byly vtaženy do 2. světové války. Kalendář hlásí únor 1942 a schyluje se k jedné z nejfamóznějších událostí, kterou kalifornské Los Angeles pamatuje.

Vypadá to, že si na americké město udělali zálusk mimozemšťané! Nic totiž není více tajemného než těleso, které připluje nad město brzy ráno 25. února. Metropoli prostoupí zvuk sirén. Letoun se nehybně vznáší ve vzduchu a jeho netypický diskovitý tvar vzbuzuje obavy.

Už den předtím, 24. února 1942, varuje námořní rozvědka před možným útokem na Los Angeles.

Nepřítel nebo přítel? V době války letectvo raději spustí palbu… bezvýsledně. Foto: Pixabay

TŘÍHODINOVÁ PALBA – A NIC!

Radar zaznamená polohu potenciálně nebezpečného objektu asi 190 kilometrů od Los Angeles. Okamžitě je zalarmována protivzdušná obrana a nařízeno naprosté zatemnění jižní části Kalifornie. Po 2. hodině ranní se v Los Angeles upírá k nebi tisíce párů očí.

To, co pluje na nebi, ani v nejmenším nepřipomíná japonské letouny. Je to obrovský létající disk. Protivzdušná obrana reaguje. Letouny zamíří k objektu a zahájí palbu. Jejich světla ho ozařují tak, že se zdá být jednoduchým cílem.

Jenže on salvě střel odolává. Letouny pálí na objekt asi 3 hodiny. Jako kdyby mělo těleso energetický ochranný štít. Náčelník generálního štábu George Catlett Marshall (1880–1959) podává o den později zprávu o události prezidentovi Spojených států Franklinu Rooseveltovi (1882–1945).

Píše v ní o řadě pozorování nad Kalifornií: „Neidentifikovaná letadla, jiná než americká armádní či námořní,

byla ostřelována složkami 37. CA (kalifornské – pozn. red.) brigády (AA) mezi 3.12 a 4.15 ráno. Tyto jednotky vypálily 1430 nábojů munice.“ Znepokojující zpráva dále pokračuje:

„Mohlo se jednat až o 15 letadel, letících různými rychlostmi, od rychlosti, která je považována za ‚velmi pomalou‘, až po 200 mil za hodinu (asi 322 km/hod), a to ve výšce 9000–18 000 stop (2734–5486 metrů). Žádné shozené bomby, žádné nehody našich jednotek, žádná letadla sestřelena…“

Los Angeles. Armádní zásah na podivný objekt na obloze stojí zbytečně životy civilistů. Foto: Pixabay

VYSVĚTLENÍ POKULHÁVÁ

Nekonečné ostřelování způsobí u několika losangeleských obyvatel smrt infarktem, zatemnění dopravní nehody a střepiny z palby zraní či usmrtí další civilisty. Ministr námořnictva Frank Knox (1874–1944) poté na tiskové konferenci oznamuje, že šlo jen o planý poplach, za který mohly „nervy z války“.

George Marshall se zase domnívá, že celý humbuk vyvolala civilní letadla, která byla použita nepřáteli záměrně pro vyvolání paniky.

Na přetřes přicházejí teorie o tajné nepřátelské základně v Mexiku, nebo japonských letadlových ponorkách (uzpůsobených tak, že z nich mohou stroje vzlétnout), které provedly svůj dlouho plánovaný útok na Spojené státy.

Přestože jsou po válce podobné ponorky u pobřeží USA skutečně nacházeny, Japonsko se od „bitvy o Los Angeles“ distancuje.

Když tato hypotéza selže, objeví se nová. Ta je nejpravděpodobnější. To, co letělo nad městem i v jeho okolí, prý byly meteorologické balony, které se používají pro měření podmínek v horní vrstvě atmosféry.

Takový výklad je podpořen rovněž faktem, že jednotky protivzdušné obrany byly později zkritizovány za plýtvání munice na něco, co se pohybovalo tak pomalu.

Podle jedné z teorií šlo o meteorologický balon. Ten by ale nevydržel přímou střelbu… Co se tedy ukázalo nad LA? Foto: Pixabay

ŠLO O MIMOZEMŠŤANY?

Podivuhodná událost nahrává zejména fanouškům konspiračních teorií. Pro ně je řešení jasné: Los Angeles čelilo mimozemské invazi! Žádný balon by obraně odolat nemohl. Co když se vláda rozhodla okolnosti případu raději utajit? Filmař a badatel zabývající se incidentem, Jose Escamilla, říká pro kanál MSNBC:

„To je to, o čem se rozhodovali. Co budeme dělat? Řekneme Američanům a světové veřejnosti, že nad námi je něco, co nemůžeme sestřelit, co nemůžeme kontrolovat a nevíme, odkud to je, a nevíme, co to tu dělá.

Ne, to říci nechtěli, takže další nejlepší věc, co dělat, bylo oficiálně popřít, že to existuje.“ B

itva je však pečlivě zdokumentována, stejně jako neznámý objekt. Nezbývá než čekat, zda se k případu po letech vynoří nové skutečnosti. Stane se ze senzace pouhá nafouknutá bublina, nebo konečně jasný důkaz toho, že ve vesmíru nejsme sami?

Foto: pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 23.11.2021 1.6tis
Podle oficiálních tvrzení Bílého domu (sídlo americké vlády) byla ponorka NR-1 postavena v 60. letech minulého století pro výzkum a sledování rozličných forem podmořského života.   Až s výpovědí očitého svědka a jednoho z členů posádky důstojníka Lee Vybornyho vyšlo najevo, že biologická stanice byla ve skutečnosti špionážní ponorka s jaderným potenciálem! Těleso o váze […]
od Eva Soukupová 16.11.2021 3.1tis
Průmyslové či domovní kamery leckdy zachytí podivuhodné věci. Kamera, kterou má na zvonku umístěnou muž z Hertfordshiru na jihu Anglie, před několika dny zaznamenala přelet neznámého objektu ve tvaru trojúhelníku. 43letý Matt Doughty z Hertfordshiru spolu se svým přítelem Kevinem seděl doma a sledoval fotbal v televizi, když mu na telefon přišlo upozornění z kamery […]
od Jiří Nechanický 12.11.2021 2.9tis
Nestává se často, že někomu na jeho pozemku přistane neznámý stroj. I proto tato událost vzbudila velké pozdvižení v malém texaském městečku Aurora, kde v roce 1897 právě k tomuto došlo. O podivné události se zachovalo svědectví v místních novinách Neznámý přístroj prý nevypadal, že by se k zemi řítil úmyslně. Odpovídal tomu i prudký […]
od Mirek Brát 7.11.2021 1.9tis
Mezi třinácti miliony dokumentů, které v nedávné době odtajnila americká zpravodajská služba CIA, byly i materiály týkající se pozorování UFO v lokalitě italského města Taormina. Nejednalo se pouze o pozorování, ale i o hlášení pádu neidentifikovatelného létajícího objektu do okolního moře. V současnosti je Taormina jedno z hlavních turistických center na Sicílii. Město má dlouhou historii a řadu zajímavých […]
od Mirek Brát 6.11.2021 3.2tis
V naší informačními technologiemi propojené současnosti se zdá, že pozorování UFO je celosvětovým fenoménem. Vždyť otázka, zda jsme ve vesmíru osamoceni, nemůže nechat žádného člověka chladným. Jak je to však s pozorováním UFO v jedné z nejizolovanějších zemí světa? Co si o UFO myslí lidé v Korejské lidově demokratické republice (KLDR)? Samozřejmě, že fenomén UFO byl v minulosti zaznamenán i nad […]