27. září 1849: Básník a spisovatel Edgar Allan Poe odjíždí z Richmondu do New Yorku, kam ale nikdy nedorazí. Místo toho je v deliriu nalezen v Baltimoru, kde i záhadně umírá.
Domů     Vesmír a technologie
Fenomenální bitva o Los Angeles: Čelili Američané mimozemské invazi?
Adriana Vojtíšková
od Adriana Vojtíšková 17.9.2021
3.5tis
Nad Los Angeles se ukáže podivný veliký objekt. Foto: Pixabay
451
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Během 2. světové války zachvátí západ Spojených států amerických panika. Jedné únorové noci se totiž nad Kalifornií vynoří neznámé objekty. Největší krize zachvátí Los Angeles. Po nebi pluje obrovské těleso neznámého tvaru a americkým střelám zázračně odolává!

Nad Los Angeles se ukáže podivný veliký objekt. Foto: Pixabay Nepřítel nebo přítel? V době války letectvo raději spustí palbu... bezvýsledně. Foto: Pixabay Los Angeles. Armádní zásah na podivný objekt na obloze stojí zbytečně životy civilistů. Foto: Pixabay Podle jedné z teorií šlo o meteorologický balon. Ten by ale nevydržel přímou střelbu... Co se tedy ukázalo nad LA? Foto: Pixabay

Jsou to zhruba 3 měsíce, co se americká námořní základna Pearl Harbor ocitla pod palbou japonských letadlových lodí a Spojené státy byly vtaženy do 2. světové války. Kalendář hlásí únor 1942 a schyluje se k jedné z nejfamóznějších událostí, kterou kalifornské Los Angeles pamatuje.

Vypadá to, že si na americké město udělali zálusk mimozemšťané! Nic totiž není více tajemného než těleso, které připluje nad město brzy ráno 25. února. Metropoli prostoupí zvuk sirén. Letoun se nehybně vznáší ve vzduchu a jeho netypický diskovitý tvar vzbuzuje obavy.

Už den předtím, 24. února 1942, varuje námořní rozvědka před možným útokem na Los Angeles.

Nepřítel nebo přítel? V době války letectvo raději spustí palbu… bezvýsledně. Foto: Pixabay

TŘÍHODINOVÁ PALBA – A NIC!

Radar zaznamená polohu potenciálně nebezpečného objektu asi 190 kilometrů od Los Angeles. Okamžitě je zalarmována protivzdušná obrana a nařízeno naprosté zatemnění jižní části Kalifornie. Po 2. hodině ranní se v Los Angeles upírá k nebi tisíce párů očí.

To, co pluje na nebi, ani v nejmenším nepřipomíná japonské letouny. Je to obrovský létající disk. Protivzdušná obrana reaguje. Letouny zamíří k objektu a zahájí palbu. Jejich světla ho ozařují tak, že se zdá být jednoduchým cílem.

Jenže on salvě střel odolává. Letouny pálí na objekt asi 3 hodiny. Jako kdyby mělo těleso energetický ochranný štít. Náčelník generálního štábu George Catlett Marshall (1880–1959) podává o den později zprávu o události prezidentovi Spojených států Franklinu Rooseveltovi (1882–1945).

Píše v ní o řadě pozorování nad Kalifornií: „Neidentifikovaná letadla, jiná než americká armádní či námořní,

byla ostřelována složkami 37. CA (kalifornské – pozn. red.) brigády (AA) mezi 3.12 a 4.15 ráno. Tyto jednotky vypálily 1430 nábojů munice.“ Znepokojující zpráva dále pokračuje:

„Mohlo se jednat až o 15 letadel, letících různými rychlostmi, od rychlosti, která je považována za ‚velmi pomalou‘, až po 200 mil za hodinu (asi 322 km/hod), a to ve výšce 9000–18 000 stop (2734–5486 metrů). Žádné shozené bomby, žádné nehody našich jednotek, žádná letadla sestřelena…“

Los Angeles. Armádní zásah na podivný objekt na obloze stojí zbytečně životy civilistů. Foto: Pixabay

VYSVĚTLENÍ POKULHÁVÁ

Nekonečné ostřelování způsobí u několika losangeleských obyvatel smrt infarktem, zatemnění dopravní nehody a střepiny z palby zraní či usmrtí další civilisty. Ministr námořnictva Frank Knox (1874–1944) poté na tiskové konferenci oznamuje, že šlo jen o planý poplach, za který mohly „nervy z války“.

George Marshall se zase domnívá, že celý humbuk vyvolala civilní letadla, která byla použita nepřáteli záměrně pro vyvolání paniky.

Na přetřes přicházejí teorie o tajné nepřátelské základně v Mexiku, nebo japonských letadlových ponorkách (uzpůsobených tak, že z nich mohou stroje vzlétnout), které provedly svůj dlouho plánovaný útok na Spojené státy.

Přestože jsou po válce podobné ponorky u pobřeží USA skutečně nacházeny, Japonsko se od „bitvy o Los Angeles“ distancuje.

Když tato hypotéza selže, objeví se nová. Ta je nejpravděpodobnější. To, co letělo nad městem i v jeho okolí, prý byly meteorologické balony, které se používají pro měření podmínek v horní vrstvě atmosféry.

Takový výklad je podpořen rovněž faktem, že jednotky protivzdušné obrany byly později zkritizovány za plýtvání munice na něco, co se pohybovalo tak pomalu.

Podle jedné z teorií šlo o meteorologický balon. Ten by ale nevydržel přímou střelbu… Co se tedy ukázalo nad LA? Foto: Pixabay

ŠLO O MIMOZEMŠŤANY?

Podivuhodná událost nahrává zejména fanouškům konspiračních teorií. Pro ně je řešení jasné: Los Angeles čelilo mimozemské invazi! Žádný balon by obraně odolat nemohl. Co když se vláda rozhodla okolnosti případu raději utajit? Filmař a badatel zabývající se incidentem, Jose Escamilla, říká pro kanál MSNBC:

„To je to, o čem se rozhodovali. Co budeme dělat? Řekneme Američanům a světové veřejnosti, že nad námi je něco, co nemůžeme sestřelit, co nemůžeme kontrolovat a nevíme, odkud to je, a nevíme, co to tu dělá.

Ne, to říci nechtěli, takže další nejlepší věc, co dělat, bylo oficiálně popřít, že to existuje.“ B

itva je však pečlivě zdokumentována, stejně jako neznámý objekt. Nezbývá než čekat, zda se k případu po letech vynoří nové skutečnosti. Stane se ze senzace pouhá nafouknutá bublina, nebo konečně jasný důkaz toho, že ve vesmíru nejsme sami?

Foto: pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 1.2tis
Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu. Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.     Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.5tis
Podívanou, kterou nabízí 12 kilometrů dlouhé údolí Hessdalen v Norsku, nelze najít snad nikde jinde na světě. Nejenže se tu světla objevují s železnou pravidelnosti, ale dokonce hned v několika různých formách, a jejich pozorování občas trvá neuvěřitelně dlouho! Kvůli záhadným světlům byla v údolí dokonce vybudována stanice pro jejich pozorování.     První zmínky […]
od Adriana Vojtíšková 22.9.2022 3.1tis
Mezi nejpodivnější svědectví o neidentifikovatelných létajících objektech patří případ takzvaných světel z Phoenixu. Událost z roku 1997 sledovalo nespočet svědků a zůstává jednou z největších záhad spojených s fenoménem návštěvníků z vesmíru.     Jeden z nejslavnějších případů pozorování UFO se odehrává 13. března 1997 v americkém městě Phoenix ve státě Arizona. Na obloze nad […]
od Mirek Brát 22.9.2022 3.4tis
Výzkum vesmíru zahrnuje řadu incidentů, ze kterých jsou občas obviňovány i mimozemské civilizace. Patří k nim též projekty zacílené na Phobos a Deimos, měsíce planety Mars. Zejména osudy sovětských vesmírných sond Phobos 1 a Phobos 2 jsou do jisté míry stále záhadou! Názvy Phobos a Deimos pocházejí z řecké mytologie. Do češtiny je můžeme přeložit jako […]
od Mirek Brát 20.9.2022 2.7tis
Myšlenky na formu mimozemského života již dávnou nejsou omezené pouze na inteligentní tvory podobné lidem. Tak tomu bylo snad jen v devatenáctém století, kdy se rozeběhlo mapování údajných kanálů na planetě Mars. Potenciální život v kosmu mohou představovat zejména neviditelné mikroorganismy. Je zde však jedno velké riziko. Jaké? Vědci zkoumají meteority dopadnuvší na povrch naší planety v naději, […]