Domů     Paranormální jevy
Gettysburgem se prý dodnes prohání duchové padlých vojáků
Filip Appl
od Filip Appl 9.3.2021
3.9tis
Gettysburgem se prý dodnes prohání duchové padlých vojáků
Bitva u Gettysburgu se stala strašlivým masakrem. Foto: Thure de Thulstrup/Wikimedia Commons/Public Domain
419
SDÍLENÍ
3.9tis
ZOBRAZENÍ

Je brzké ráno a nad krajinou se vznáší opar z ustupující mlhy. Mladý unijní voják vyhlíží ze svého úkrytu a snaží se zachytit jakýkoliv pohyb. Jeho jednotka má za úkol bránit vyvýšené pozice na okraji městečka Gettysburg, kam se pomalu blíží jižanská armáda. Schyluje se k jednomu z nejstrašnějších masakrů války Severu proti Jihu.

Bitva u Gettysburgu se stala strašlivým masakrem. Foto: Thure de Thulstrup/Wikimedia Commons/Public Domain Bitva si vyžádala na 50 tisíc mrtvých. Foto: Timothy H. O'Sullivan/Wikimedia Commons/Public Domain Dodnes prý na různých místech straší duchové padlých. Foto: Henryhartley/Wikimedia Commons/Public Domain Podivné jevy byly údajně zaznamenány hned na několika místech bojiště. Foto: pixabay.com

Tři dny tvrdých bojů si vyžádají skoro 50 tisíc mrtvých. Země v okolí malého městečka zrudne americkou krví, která celé místo navždy změní. Nejen místní, ale i mnozí z těch, kteří dnes do Gettysburgu dorazí, tvrdí, že v celé oblasti straší.

A o velmi silné atmosféře neuvěřitelné tragédie hovoří i mnozí badatelé. „V Gettysburgu bylo v krátké době vypuštěno obrovské množství emocionální energie. Ať už od patnáctiletých kluků vyděšených k smrti, že už se nedostanou domů, tak od čtyřicátníků, kteří při umírání myslí na svou rodinu.

Nutně přemýšlíte o tom, že něco z toho tu muselo zůstat,“ říká například americký spisovatel a historik Mark Nesbitt.

Bitva si vyžádala na 50 tisíc mrtvých. Foto: Timothy H. O’Sullivan/Wikimedia Commons/Public Domain

TAJEMNÉ SETKÁNÍ

Specifikem Gettysburgu je dnes obrovské množství rekonstrukcí, na které se sjíždí tisíce lidí z celých Spojených států. Mnohé strašidelného historky z tohoto místa tak přicházejí od těch, kteří sami ztvárňují tehdejší unijní či konfederační vojáky.

Zatímco v některých případech může hrát roli alkohol a věrohodné kostýmy, jiná svědectví působí velmi důvěryhodně. Před lety se zvláštní věc stane Američanovi jménem Ray Hock, který se spolu s přáteli také věnuje ztvárňování tehdejších vojáků.

Během jednoho táboření u Gettysburgu je osloven podivnou postavou, která působí až příliš realisticky na to, aby šlo jen o dalšího herce. „Myslím, že jsem viděl ducha. Ten chlap měl originální vybavení, původní kabát,“ říká Hock s tím, že mu přízrak dal zvláštní starou kulku a pak, během jednoho mrknutí oka, zničehonic zmizel. Později se ukázalo, že kulka skutečně pochází z roku 1863.

Dodnes prý na různých místech straší duchové padlých. Foto: Henryhartley/Wikimedia Commons/Public Domain

U POTOKA I VE MĚSTĚ

K jinému podivnému setkání dochází v roce 1993. Skupina přátel ztvárňující unijní vojáky se jednoho večera prochází v blízkosti tzv. Krvavého potoka, kde během bitvy zemřely stovky mužů, když v tom náhle spatří muže ležícího v křoví.

„Ten muž vypadal zvláštně. Trochu jako by byl mlhou. Třásl se a vypadalo to, že má bolesti. Najednou jsem nemohl jít dál. Zhroutil jsem se, třásl a plakal,“ popisuje setkání Američan Richard Knapp.

A podobných příběhů se za posledních několik dekád odehrálo mnohem víc. Nejrůznější záhadologové dokonce tvrdí, že v Gettysburgu straší až deset tisíc přízraků. Mnozí přímo na bojišti, ale někteří i v budovách samotného městečka.

Třeba v bývalé městské síni, která sloužila během bitvy jako polní nemocnice. Opravdu i tam duchové vojáků na věky připomínají tu strašlivou bitvu? Nebo za paranormálními zkušenostmi stojí hlavně lidská fantazie rozjitřená ponurou atmosférou celého toho místa?

Podivné jevy byly údajně zaznamenány hned na několika místech bojiště. Foto: pixabay.com
reklama
Související články
od Eva Soukupová 22.10.2021 933
Přímořská pláž na nejjižnějším cípu Bangladéše je pro svou neobyčejnou krásu občas nazývána Dcerou moře. Pro některé návštěvníky se ale procházka po pláži může změnit v horor. Dochází tu totiž k pozorování přízračné lodě s pokladem a duchů těch, kteří při pokusech o vyzvednutí bohatství zemřeli.     Kuakata je asi 20 km dlouhá a […]
od Eva Soukupová 20.10.2021 3.2tis
Sophia Thorel začala ve snu navštěvovat dům, který v životě neviděla. Své sny přičítala touze po vlastním bydlení. Pak se ale dům z jejích snů objeví v nabídce realitní kanceláře a jeho majitelka v zájemkyni o koupi pozná ducha, který se v domě před nedávnem začal zjevovat. Zajímavého rozuzlení se dočkává příběh strašidelného domu ve […]
od Eva Soukupová 19.10.2021 8.8tis
Jeptiška ze španělského venkova tvrdí, že ji andělé během modliteb přenášejí do vzdálených končin na jihu dnešních Spojených států. Ve stejné době zdejší indiáni potkávají záhadnou ženu v modrém, která jim představuje křesťanství. Popis přesně líčí španělskou jeptišku, která ve skutečnosti nikdy neopustila svůj klášter.     Sestra Marie od Ježíše z Ágreda (1602–1665) se […]
od Matěj Soukup 18.10.2021 7.0tis
Reinkarnace, tedy přechod duše zemřelého do jiného nově narozeného člověka, je fenoménem, který moderní věda považuje za nereálný. Případ z šedesátých let minulého století, který se odehrál v Anglii, ale vědcům i veřejnosti pořádně zamotal hlavu. V květnu 1957 srazila řidička pod vlivem drog v malém městě Hexham v Anglii tři děti – devítiletého Anthonyho […]
od Matěj Soukup 16.10.2021 6.4tis
Když se v listopadu 2011 Latoya Ammonsová, její matka Rosa Campbellová a její tři děti ve věku nastěhovaly do domu na adrese 3860 Carolina Street v Gary ve státě Indiana, netušily, že se jejich nový domov brzy změní doslova v dům hrůzy. Všechno to začalo přitom docela nenápadně. Campbellová nejprve slyšela ve sklepě vrzat dveře. […]