27. července 2014: Záběry kamery z anglického divadla Brookside v Essexu ukážou, jak se v prázdném sále sama od sebe hýbe židle.
Domů     Hacker prý v počítačích NASA našel důkaz o mimozemšťanech
Hacker prý v počítačích NASA našel důkaz o mimozemšťanech
od 19.7.2023
2.5tis
McKinnon úspěšně překonával zabezpečení počítačů NASA a americké armády, foto Pixababy
289
SDÍLENÍ
2.5tis
ZOBRAZENÍ

Více než rok skotský hacker pronikal do počítačů NASA a americké armády. Údajně v nich hledal utajovaná data o UFO. V napadených počítačích údajně nachází fotografii neznámé, zřejmě mimozemské technologie a seznam jakýchsi mimozemských důstojníků. Lze jeho slovům věřit?

McKinnon úspěšně překonával zabezpečení počítačů NASA a americké armády, foto Pixababy Hacker prý hledal utajované materiály o UFO a mimozemšťanech, foto Pixabay Muž přiznal, že při svých aktivitách kouřil množství marihuany, foto Pixabay

Gary McKinnon je (*1966) je skotský systémový administrátor, jehož jméno je dobře známo nejen mezi hackery a počítačovými nadšenci, ale také v ufologických kruzích či mezi členy britské a americké vlády, kterým jistě způsobil nejednu vrásku.

Po dobu třinácti měsíců v letech 2001 až 2002 se mu totiž daří pronikat do počítačů NASA a americké armády, čímž obě instituce údajně ohrozil a znemožnil jejich plynulý chod.

Při jednom ze svých kousků skotský hacker na 24 hodin paralyzuje síť 2000 armádních počítačů ve Washingtonu a zanechá na nich nelichotivé vyjádření na adresu jejich zabezpečení. Údajně také do svého počítače zkopíruje tajné informace. Čeho se týkají?

Poté, co vyjde najevo, kdo je za hackerské útoky zodpovědný, začínají Spojené státy usilovat o jeho vydání. V případě, že by bylo žádosti USA vyhověno, hrozí McKinnonovi mnohaleté vězení.

Nakonec se ale britské úřady postaví za McKinnona a jeho vydání je zamítnuto s tím, že vydání by s ohledem na duševní zdraví muže mohlo mít fatální následky.

To už se píše rok 2012 a informace, které hacker v počítačích armády a NASA objevil, byly mnohokrát citovány.

Hacker prý hledal utajované materiály o UFO a mimozemšťanech, foto Pixabay
Hacker prý hledal utajované materiály o UFO a mimozemšťanech, foto Pixabay

Hledal jsem UFO

McKinnon své počínání obhajuje tím, že v počítačích hledal pouze utajovaná data o UFO a mimozemšťanech. Během četných výslechů a rozhovorů přiznává, že jich mnoho nenašel.

Přesto se nedá říci, že by odešel s prázdnou a to, co našel, by mohlo zastínit i ty nejlepší vědecko-fantastické scénáře.

Při jednom ze svých brouzdání v počítači NASA údajně naráží na obrázek něčeho, co považuje za satelit či vesmírnou technologii neznámého původu a účelu, ale než se obraz načte celý, je spojení přerušeno.

Při jiné příležitosti v hacknutém počítači najde excelovou tabulku s jakýmsi seznamem „mimozemských důstojníků“. O čem seznam vypovídá? „Neznamená to malé zelené mužíčky. Myslím, že to znamená, že nejsou na Zemi,“ prohlašuje McKinnon.

Podle něj tento seznam nasvědčuje, že někde mimo naši planetu existuje základna či snad základny, kde pracují američtí občané. Mohou být jeho domněnky pravdivé?

Muž přiznal, že při svých aktivitách kouřil množství marihuany, foto Pixabay
Muž přiznal, že při svých aktivitách kouřil množství marihuany, foto Pixabay

Flotila neznámých lodí

Skotský hacker svou hypotézu doplňuje ještě dalším seznamem. „Našel jsem seznam přesunů mezi flotilami a seznam jmen lodí. Vyhledal jsem si je. Nebyly to lodě amerického námořnictva.

To, co jsem tam viděl, mě přimělo uvěřit, že to musí být nějaké vesmírné lodě, mimo planetu,“ prohlašuje McKinnon.

Jeho kontroverzní prohlášení kromě bezpečnostních expertů mobilizují také ufology a příznivce konspiračních teorií, kteří zjištění McKinnona považují za nezpochybnitelný důkaz existence tajného vesmírného programu.

Nic si nepamatuje

Má to ale háček, sám Mckinnon nemá k dispozici jediný důkaz pro svá tvrzení. Zmiňovanou fotografii UFO neuložil a nedokáže si vybavit jediné jméno oněch domnělých pětadvaceti vesmírných lodí. Ani tento soubor totiž neuložil a všechna jména zapomněl.

Přiznává totiž, že během svých hackerských aktivit v nemalém množství kouřil marihuanu.

Přestože jeho proniknutí do počítačů americké armády a NASA je nezpochybnitelné, jeho vzpomínky na to, co v nich pod vlivem psychotropní drogy, lze jen těžko označit za důvěryhodné.

Byly to pouhé halucinace, nebo snad McKinnon narazil na skutečné informace o utajených letech do vesmíru?

Foto: Pixabay
Lokalita:
Související články
od 4.7.2026 3.4tis
Noční oblohu nad okrajem severoaustralského města Darwin rozzářila záhadná světla neznámého původu. Modré světelné koule byly viditelné nejméně dvacet minut, během nichž se opakovaně objevovaly a zase mizely. Svědek, který úkaz zachytil na mobilní telefon, se domnívá, že mohlo jít o návštěvu ze světa duchů. Záhadný záznam okamžitě rozpoutal deb
od 26.6.2026 2.9tis
Peruánský antropolog Renato Davila Riquelme zatajil dech. To, co zrovna našel, není z tohoto světa. Nemůže být! Zaměstnanec malého muzea v peruánském městečku Andahuaylillas nedaleko legendárního Cuzca pomalu sestupuje z posvátné hory Apu a přemýšlí, jak s touto zprávou naloží. Právě nalezl ostatky dvou mimozemšťanů! Vědci nad nálezem kroutí hlavou. Už na
od 25.6.2026 3.7tis
Základní otázka, která se kolem fenoménu UFO vznáší, zní: Co jsou zač? Letouny testované v rámci utajovaných vládních experimentů? Mimozemské vesmírné lodě plnící na Zemi nám neznámý úkol? Skokani mezi dimenzemi, putující po mostech skrze reality do paralelních světů?  O všech těchto možnostech již desítky let vzrušeně diskutují vědci, ufologo
od 23.6.2026 3.5tis
Připusťme na chvíli, že všichni žijeme v dokonalém 3D virtuálním světě, ve kterém vše, co máme před očima, prakticky neexistuje. Každý den se budíme do počítačové simulace, která je do určité míry k nerozeznání od skutečného světa.      Tato představa může znít jako námět sci-fi filmu, ve skutečnosti však jde o seriózní filozofickou hypoté
od 16.6.2026 3.2tis
Mnoho myslitelů, vědců i obyčejných lidí již za dávných dob přemítalo o tom, zda je realita skutečná, či je to pouhá iluze... Žijeme v počítačové simulaci, která skutečný svět pouze napodobuje? Je historie lidstva iluzí, jež nám byla předestřena? Koncept falešné reality, o které vypovídá americký sci-fi film Matrix, zkoumá mnoho vědců. Již v roce 1982, te
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kožené doplňky Montblanc v nové sezoně sázejí na uvolněné tvary a zemité tóny
iluxus.cz
Kožené doplňky Montblanc v nové sezoně sázejí na uvolněné tvary a zemité tóny
Montblanc představuje novou kolekci kožených doplňků pro nadcházející sezonu, v níž měkké konstrukce a variabilní tvary doplňuje paleta hlubokých přírodních odstínů – tmavě hnědého ebenu, červenohnědé
Most mezi kuchyní a obývákem
rezidenceonline.cz
Most mezi kuchyní a obývákem
Kuchyňský ostrůvek je architektonický prvek, který propojuje funkci s estetikou, kulinářské zázemí s obývacím pokojem a práci s odpočinkem. V interiéru působí jako tichý koordinátor prostoru. Nabízí mnohem více než jen pracovní plochu. Může sloužit jako varné centrum, mycí zóna, úložný prostor nebo místo pro neformální stolování. V dobře navrženém interiéru se stává přirozeným komunikačním
Tipy na pomazánky z celé Evropy
tisicereceptu.cz
Tipy na pomazánky z celé Evropy
Všechny dobře víme, že nejrychlejší způsob, jak nakrmit hladové krky, je krajíček chleba s „něčím“. Zkusme zapomenout na oblíbenou klasiku máslo – šunka a podívejme se, jak a čím vylepšují mazané chl
Proč namáčet ořechy před konzumací a jak je správně skladovat, aby nežlukly?
epochalnisvet.cz
Proč namáčet ořechy před konzumací a jak je správně skladovat, aby nežlukly?
Ořechy jsou skvělým zdrojem zdravých tuků, bílkovin a minerálů. Přestože je většina z nás jí přímo ze sáčku, málokdo ví, že jednoduchý krok – namáčení ve vodě – dokáže výrazně zvýšit jejich stravitelnost a odemknout v nich ještě více živin. Jak přesně tzv. „aktivace“ funguje a co dělat pro to, aby vám zásoby doma nevydaly
Žalostné vytí psa nás dlouho děsilo
skutecnepribehy.cz
Žalostné vytí psa nás dlouho děsilo
S mužem jsme se přestěhovali na vesnici. První noc jsme zaslechli vytí psa z vedlejší zahrady. Bylo to divné, dům nebyl obydlený. Když jsme se s manželem Václavem blížili k šedesátce, dohodli jsme se, že se z města odstěhujeme. Opustili jsme náš byt a pořídili jsme si menší domeček na vesnici. Ruch velkoměsta nás zkrátka přestal bavit. Zatoužili jsme po klidu.
Exkurze do dějin na zámku Benátky nad Jizerou
epochanacestach.cz
Exkurze do dějin na zámku Benátky nad Jizerou
Dominantou města je barokní zámek Benátky nad Jizerou, v jehož zdech se psaly dějiny a pobývali skuteční velikáni. Fenomenální dánský astronom Tycho Brahe tu prováděl svá slavná astronomická měření a za zavřenými dveřmi laboratoří hledal elixíry pro lidstvo. Došlo zde i k osudové spolupráci s jeho přítelem, slavným Janem Keplerem. Tímto historickým setkáním je inspirována
Máte rádi kaviár?
panidomu.cz
Máte rádi kaviár?
Ten pravý je odjakživa označován jako symbol bohatství a noblesy, považuje se za pokrm bohatých. K mání jsou levnější varianty, některé jsou ale dobarvovány a obsahují aditiva.   Kaviár jsou jikry vybraných druhů ryb. Je to zdravá lahůdka. Najdete v něm plnohodnotné bílkoviny, zdravé tuky, vitaminy A, D, E i B a minerální látky draslík,
Velkolepý návrat Eriky Stárkové k indiánovi?
nasehvezdy.cz
Velkolepý návrat Eriky Stárkové k indiánovi?
Herečka ze seriálu Most! by mohla být ztělesněním přísloví o tom, že stará láska nerezaví. I když se Erika Stárková (41) před časem rozešla s peruánským indiánem Césarem Chunkem, tak už jsou prý rodič
Nevěstinec pro prominenty: V Chicagu se hřešilo za zvuků zlatého klavíru
historyplus.cz
Nevěstinec pro prominenty: V Chicagu se hřešilo za zvuků zlatého klavíru
Připravili pro něj bohatý program. Bratr pruského císaře Viléma II. však v Chicagu zamíří do proslulého luxusního pánského klubu. Jeho majitelky sestry Everleighovy mu tam uspořádají povyražení, na které nezapomene. Ve slušné společnosti se o tomto místě nemluví. Přesto ho navštěvují pánové, kteří v Chicagu patří ke smetánce. Luxusní nevěstinec sester Ady (1864–1960) a Minny (1866–1948) Everleighových
Chatboti a hranice reality: když umělá inteligence potvrzuje bludy místo toho, aby je brzdila
21stoleti.cz
Chatboti a hranice reality: když umělá inteligence potvrzuje bludy místo toho, aby je brzdila
Umělá inteligence se stále častěji tváří jako empatický partner, který naslouchá, chápe a radí. Jenže právě tahle domnělá vstřícnost má i svou temnou stránku Nová studie výzkumníků z City Universi
Proč mají džíny malou kapsičku? Původně se v ní schovávají kapesní hodinky, ne mince
epochaplus.cz
Proč mají džíny malou kapsičku? Původně se v ní schovávají kapesní hodinky, ne mince
Najdete ji téměř na každých džínách, přesto se do ní sotva vejde palec. Malá kapsička nad pravou přední kapsou budí zvědavost už celé generace. Někdo do ní schovává mince, jiný zapalovač nebo sluchátka. Její skutečný původ je ale mnohem starší než mobilní telefony i drobné do automatu. Vzniká kvůli předmětu, bez něhož si muži 19.
Zbavte se celulitidy  v pár krocích
nejsemsama.cz
Zbavte se celulitidy v pár krocích
Trápí vás nevzhledné dolíčky na stehnech a hýždích? Máme pro vás skvělou zprávu. Celulitidu lze snadno sprovodit z těla díky těmto několika domácím rituálům. Celulitida je estetický problém způsobený zejména nepravidelným zvětšením tukových buněk, nedostatečným okysličením tkání, stresem a genetickou predispozicí nebo i činností hormonů.Naštěstí existuje způsob, jak se jí zbavit. Stačí si udělat čas na menší každodenní rituál.
Provozovatel: RF HOBBY, s. r. o., Bohdalecká 6/1420, 101 00 Praha 10, IČO: 26155672, tel.: 420 281 090 611, e-mail: sekretariat@rf-hobby.cz