30. září 1888: Další útok děsivého sériového vraha zvaného Jack Rozparovač, jeho třetí obětí se stane Elizabeth Stride.
Domů     Záhady historie
Hitlerovy zvukové zbraně: Osvojili si nacisté infrazvuk?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 23.9.2022
3.0tis
Hitler prý za pomoci infrazvuku ovládal davy, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo
302
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Hitlerovi inženýři za války vkládají veškeré úsilí do vývoje „wunderwaffe“, zázračné zbraně, která nemá obdoby. Jejich inovativní přístup dalece předčí svou dobu, díky čemuž prý zvládnou navrhnout a sestrojit dosud nevídané akustické zbraně.

Hitler prý za pomoci infrazvuku ovládal davy, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo Albert Speer před soudem v Norimberku, foto Alexander Charles / Creative Commons / Volné dílo Albert Speer před soudem v Norimberku, foto Alexander Charles / Creative Commons / Volné dílo Zvukové dělo amerického námořnictva, foto Lradcorporation / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Jakkoliv zavrženíhodné činy nacistická třetí říše pod vedením diktátora Adolfa Hitlera (1889–1945) páchá, nelze jí upřít neskutečný bleskový technologický vývoj, který se později ukáže být také velkým přínosem pro celý svět.

V centru jejich pozornosti se údajně ocitá také infrazvuk, tedy zvuk o kmitočtu pod hranicí slyšitelnosti, který nemůžeme vědomě zaznamenat. Naše tělo jeho vlny ale vnímá a reaguje na ně. Člověk vystavený působení infrazvuku pak může prožívat pocity úzkosti a smyslové halucinace, při nichž nejčastěji vídá míhající se tmavé stíny.

Infrazvuk má dokonce vliv i na citlivá místa pokožky, díky čemuž například můžeme ucítit „doteky“ čehosi neviditelného na rukou či obličeji. V krajních případech pak může působení infrazvuku přivodit trvalé psychické následky, nebo dokonce smrt.

Není proto divu, že se o sílu infrazvuku nacističtí vývojáři tajných zbraní aktivně zajímali.

NÁSTROJ K OVLÁDNUTÍ DAVU

Využití pro něj ale údajně našli i jinde. Proslýchá se, že zejména využití infrazvuku dalo Hitlerovi jeho moc. Podle některých zdrojů používali infrazvuk i nacističtí propagandisté při Hitlerových projevech, aby v davu probudili tu správnou náladu a  uvedl jej do jakéhosi transu.

Mnoho očitých svědků, kteří byli přítomni u některých projevů, skutečně vzpomíná, že se dostali do jakéhosi zvláštního stavu mysli. A někteří dokonce popisují vizuální halucinace. Bylo to skutečně působením infrazvuku, nebo šlo spíše o davovou psychózu, jejíž síla je rovněž nezpochybnitelná?

Albert Speer před soudem v Norimberku, foto Alexander Charles / Creative Commons / Volné dílo

SPEEROVA SUPERZBRAŇ

Začlenění zvuku do zbrojního průmyslu sice může znít jako moderní bojová taktika, ale zmínky o nich najdeme skutečně už v dobách 2. světové války. Již v roce 1944 se říkalo, že Hitlerův hlavní architekt a svého času také ministr zbrojního a válečného průmyslu nacistického Německa Albert Speer (1905–1981) zahájil výzkum s cílem prozkoumat své vlastní teorie akustické války s úmyslem vytvořit nástroje smrti.

Ve stejném roce mělo být již připraveno jeho akustického dělo. Mělo fungovat tak, že se v rezonanční komoře v pravidelných intervalech zapalovala směs metanu a kyslíku, čímž mohla být vyprodukována série více než 1000 výbuchů za sekundu!

Z komory je vyslán ohlušující a soustředěný paprsek zvuku, který je ještě umocněn obrovskými parabolickými reflektorovými miskami. K čemu přesně mělo zvukové dělo sloužit?

Hitler prý za pomoci infrazvuku ovládal davy, foto neznámý autor / Creative Commons / Volné dílo Albert Speer před soudem v Norimberku, foto Alexander Charles / Creative Commons / Volné dílo Albert Speer před soudem v Norimberku, foto Alexander Charles / Creative Commons / Volné dílo Zvukové dělo amerického námořnictva, foto Lradcorporation / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

ČLOVĚKA ROZTRHÁ ZEVNITŘ!

Zvukové vlny vyslané z takového zařízení systematicky působí na vnitřní orgány člověka, které zásah takového děla prakticky roztrhá. Tato zbraň měla být schopná usmrtit člověka na dálku 90 metrů za přibližně 30 sekund!

Jiné prameny tvrdí, že lidé, kteří byli blíže než 60 metrů od tohoto pekelného zařízení, okamžitě upadali do bezvědomí, anebo rovnou umírali. Zda bylo během války zvukové dělo aktivně využíváno, není známo, ale výzkum tohoto zařízení trval až do německé porážky Spojenci.

Byly výsledky Speerova výzkumu pohřbeny v troskách dobytého Německa, nebo se mu podařilo svou životní práci zachránit? Z pozdějších tajných zpráv se dozvídáme, že zatímco Speer byl po válce souzen jako válečný zločinec, jeho zázračného zařízení se zmocnili Američané.

Mají teď Spojené státy v rukou ničivou akustickou zbraň, která dokáže zabít celé davy během pár vteřin?

Zvukové dělo amerického námořnictva, foto Lradcorporation / Creative Commons / CC BY-SA 3.0
Foto: Creative commons, Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 30.9.2022 206
Neidentifikovatelné zvuky na moři jsou hlášeny z mnoha oblastí světa. Nejde však o fenomén moderní doby, který bychom mohli například spojovat se zásadním rozmachem námořní dopravy. Jedno takové hlášení totiž pochází již z roku 1867 z pobřeží Nikaraguy. Událost se týkala parníku Royal Mail Danube. Loď právě kotvila poblíž Greytownu, známého též jako San Juan […]
od Mirek Brát 30.9.2022 470
Současný zámořský departement Francie v Karibském moři byl v roce 1812 místem nálezu, který šokoval vědce i veřejnost. Fosilizované lidské kosti nalezené na ostrovním Guadeloupe měly být staré 28 milionů let! Tyto ostatky tak byly o 25 milionů let starší, než byla lidská epocha, během které se na Zemi objevil předchůdce moderního člověka. Nalezená ženská kostra byla […]
od Adriana Vojtíšková 29.9.2022 1.6tis
Krásný pták, velký asi jako orel, jehož peří září purpurovou a zlatou barvou, přilétá do svého hnízda. Usedá, skládá křídla, klopí hlavu a najednou zahoří jasnými plameny.     Zbude po něm jen hromádka popela jako smutná vzpomínka na někdejšího velikána. Jenže ostatky se rázem začnou probouzet. Co se to děje? Z popela vstává nový […]
od Mirek Brát 29.9.2022 1.7tis
Jeden z nejlépe zdokumentovaných incidentů s UFO je spojený s kanadským přístavem Shag v Novém Skotsku. Pozorování UFO a jeho následný pád do Atlantského oceánu byly vyšetřovány kanadskými i americkými úřady. Existuje možnost, že bude tajemný objekt někdy nalezen? V kalendáři byl 4. říjen 1967. Členové malé rybářské komunity specializované na lov humrů, se stali svědky čehosi velmi podivného. […]
od Mirek Brát 29.9.2022 1.9tis
O tom, že by měli být vojáci schopni rychlých přesunů, nemusíme obšírněji diskutovat. Jen to nesmí být „přesun“, který je spojován se jménem Gila Peréze, vojáka španělské koloniální armády ve filipínské Manile. Ten byl během několika vteřin záhadnou silou teleportován až do Mexika. Psal se tehdy rok 1593… Gil Peréz je už hodně unavený. Jeho […]