Domů     Vesmír a technologie
Hollywoodské filmy vs. realita: proč mimozemšťané útočí na Zemi?
Dominika Eliášová
od Dominika Eliášová 9.7.2021
3.9tis
Proč by měla planeta Země mimozemšťany vůbec zajímat? Foto: Pixabay
177
SDÍLENÍ
3.9tis
ZOBRAZENÍ

V Hollywoodských filmech mimozemšťané nejčastěji přichází proto, aby vydrancovali nerosty nebo vyhubili lidstvo. Lidé ale proti hordám ufonů nasadí superhrdiny, ničivé bomby i počítačové viry a nakonec (pozor, spoiler) triumfálně zvítězí.

Mimozemšťany nebudou zajímat nerosty ani voda. Možná budou chtít prostě vyhladit lidi.  Foto: Pixabay Lidé by proti mimozemské vyspělé technologii neměli šanci - takto by mohlo dopadnout americké Chicago. Foto: Pxfuel Přiletí někdy mimozemšťané na Zemi? A přežije někdo, kdo by o tom vyprávěl? Foto: Pixabay

Všechny ty akční scény a speciální efekty vypadají na velkém plátně moc dobře a divák odchází spokojen, že to lidstvo těm ufonům zase jednou natřelo. Ve skutečnosti ale podobné filmy nedávají vůbec smysl. Člověk se musí ptát – proč právě Země?

Přiletí někdy mimozemšťané na Zemi? A přežije někdo, kdo by o tom vyprávěl? Foto: Pixabay

Je voda opravdu tak vzácná?

Podle scénáristů mimozemšťané nejvíc touží po nerostech, a zvlášť vodě, a Země je pro ně jako stánek s občerstvením uprostřed vyprahlé pouště. To by sice mělo logiku, ale jen na první pohled. Ve vesmíru je totiž vody habaděj, takže se mimozemšťané nemusí vláčet celé stovky světelných let pro pár kapiček až sem.

„Za Neptunem obíhá kolem Slunce obrovské úložiště vody, jde o komety o velikosti stovek kilometrů, která má mnohem praktičtější formu ledu,“ vysvětluje americký astronom Phil Plait. Proč tedy jen neposbírat led tam?

Nemluvě o měsících, asteroidech a neobydlených planetách, které jsou rovněž pokryté ledem – a ten se dá převážet snadněji než voda.

„Stejné je to i s dalšími přírodními zdroji: asteroidy obsahují minerály a kovy, které lze využít na všelijaké účely,“ doplňuje Plait.

Lidé by proti mimozemské vyspělé technologii neměli šanci – takto by mohlo dopadnout americké Chicago. Foto: Pxfuel

Levná pracovní síla?

Dalším odůvodněním návštěvy mimozemšťanů je to, že potřebují levnou pracovní sílu, aby otročila na jejich planetě. Jenže lidé (a vůbec všichni živočichové na Zemi) se během evoluce vyvinuli přežívajíc na živinách a minerálech z jídla, dostupného jen tady.

To by pak mimozemšťané museli na cestu sbalit i pořádnou zásobu jídla (nebo alespoň semen) a vody, nemluvě o skafandrech pro lidi, kteří dýchají jen kyslík. Protože budou ale mimozemšťané v technologiích nejspíš dost napřed, možná by bylo jednodušší, levnější a rychlejší postavit si armádu robotů.

Ze stejného důvodu je nepravděpodobné, že by mimozemšťané chtěli Zemi kolonizovat, protože si zničili svou domovskou planetu.

Mimozemšťany nebudou zajímat nerosty ani voda. Možná budou chtít prostě vyhladit lidi. Foto: Pixabay

Chtějí nás vyhladit?

To už je mnohem pravděpodobnější, že sem mimozemšťané přiletí, aby lidstvo vyhladili – podobně jako dítě s lupou zaživa škvaří mravence. Možná to pro ně bude druh sportu a pak si nějakého člověka dají vycpat a postaví si ho do obýváku jako trofej.

Ať už přijedou z jakéhokoliv důvodu, je téměř jisté, že proti jejich vyspělé technologii nebude mít lidstvo šanci. A použít jaderné hlavice? Pfff, to funguje jen ve filmu.

A přitom je dost docela možné, že mimozemšťané už mezi námi jsou (někteří tomu věří), a že i oni chodí do kina, pod fousy se smějí filmům o mimozemské invazi a večer o tom přes zařízení s intergalaktickým tarifem vypráví přátelům na domovské planetě…

Foto: Pxfuel, Pixabay, úvodní foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 23.11.2021 1.6tis
Podle oficiálních tvrzení Bílého domu (sídlo americké vlády) byla ponorka NR-1 postavena v 60. letech minulého století pro výzkum a sledování rozličných forem podmořského života.   Až s výpovědí očitého svědka a jednoho z členů posádky důstojníka Lee Vybornyho vyšlo najevo, že biologická stanice byla ve skutečnosti špionážní ponorka s jaderným potenciálem! Těleso o váze […]
od Eva Soukupová 16.11.2021 3.1tis
Průmyslové či domovní kamery leckdy zachytí podivuhodné věci. Kamera, kterou má na zvonku umístěnou muž z Hertfordshiru na jihu Anglie, před několika dny zaznamenala přelet neznámého objektu ve tvaru trojúhelníku. 43letý Matt Doughty z Hertfordshiru spolu se svým přítelem Kevinem seděl doma a sledoval fotbal v televizi, když mu na telefon přišlo upozornění z kamery […]
od Jiří Nechanický 12.11.2021 2.9tis
Nestává se často, že někomu na jeho pozemku přistane neznámý stroj. I proto tato událost vzbudila velké pozdvižení v malém texaském městečku Aurora, kde v roce 1897 právě k tomuto došlo. O podivné události se zachovalo svědectví v místních novinách Neznámý přístroj prý nevypadal, že by se k zemi řítil úmyslně. Odpovídal tomu i prudký […]
od Mirek Brát 7.11.2021 1.9tis
Mezi třinácti miliony dokumentů, které v nedávné době odtajnila americká zpravodajská služba CIA, byly i materiály týkající se pozorování UFO v lokalitě italského města Taormina. Nejednalo se pouze o pozorování, ale i o hlášení pádu neidentifikovatelného létajícího objektu do okolního moře. V současnosti je Taormina jedno z hlavních turistických center na Sicílii. Město má dlouhou historii a řadu zajímavých […]
od Mirek Brát 6.11.2021 3.2tis
V naší informačními technologiemi propojené současnosti se zdá, že pozorování UFO je celosvětovým fenoménem. Vždyť otázka, zda jsme ve vesmíru osamoceni, nemůže nechat žádného člověka chladným. Jak je to však s pozorováním UFO v jedné z nejizolovanějších zemí světa? Co si o UFO myslí lidé v Korejské lidově demokratické republice (KLDR)? Samozřejmě, že fenomén UFO byl v minulosti zaznamenán i nad […]