28. září 2015: Sonda MRO potvrzuje, že se na povrchu Marsu nacházejí brázdy, kterými podle odebraných vzorků v minulosti pravděpodobně tekla voda, tudíž tam mohl být kdysi život.
Domů     Horor v South Shields: Temné síly útočily i na malého chlapce!
Horor v South Shields: Temné síly útočily i na malého chlapce!
od 7.8.2023
3.1tis
Poltergeist v South Shields velice rychle nabral na síle, foto Pixabay
313
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Do města South Shields se v zimě roku 2005 stěhuje mladá tříčlenná rodina. Brzy poté se v jejich novém domově začnou projevovat podivné úkazy.

Nejprve jsou to nepatrné náznaky, pak se přidávají náhlé a výrazné poklesy teploty v místnostech a nakonec i další typické projevy poltergeista, který začne napadat i členy domácnosti včetně tříletého dítěte.

Poltergeist v South Shields velice rychle nabral na síle, foto Pixabay Pevná linka v prázdném domě neustála vytáčela Mariannin mobil, foto Pixabay Dvoumetrová temná postava, ze které vyzařuje čiré zlo. Takto ducha popsal jeden z vyšetřovatelů, foto Pixabay

Marianne a Marc se svým tříletým synem Robert v domě v South Shields nežijí dlouho, když si uvědomí, že se tu děje něco nadpřirozeného. Tamní poltergeist se velice rychle začíná projevovat ve své plné síle.

Jedné noci například v ložnici mladého páru rapidně klesne teplota a jen co dvojice zalehne pod peřinu, aby se ohřála, je Marianne zasažena do hlavy plyšovým psem. Pár vteřin na to přiletí další hračka.

Záhy oba překvapení partneři sedí na posteli a rozhlížejí se po pokoji. Nikdo další v něm ale není. Z krabice přitom létá jedna hračka za druhou, nyní až s násilnou agresivitou.

Pár se před deštěm hraček pokusí ukrýt pod peřinou, jenže neviditelná ruka ji prudce strhne z postele. Na okamžik se rozhostí klid.

Pak se ale Marc začne svíjet v bolestech a jeho žena jen bezmocně přihlíží, jak se na jeho těle objevují zarudlé dlouhé škrábance. Způsobil je poltergeist?

Duch hrubián

Brzy to začne vypadat, že se dům včetně veškerého vybavení doslova zbláznil. Co není pevně přikováno k zemi, to se může kdykoliv zvednout do vzduchu a proletět se místností.

Také telefony obou dospělých se chovají jako posedlé a přijímají výhrůžné zprávy, jejichž odesílatele se nedaří zjistit. „Můžu tě dostat, když jsi vzhůru, ale přijdu pro tebe, až budeš spát, ty mrcho,“ stojí například ve zprávě, kterou dostane Marianne.

Její mobilní telefon také neustále vyzvání, podle údajů na displeji hovor přichází z pevné linky v jejím domě, jenže tou dobou v něm prokazatelně nikdo není! Drsné vzkazy se objevují také na magnetické tabuli.

„Prostě odejdi!“ „Jste mrtvý!“ „Dnes chcípneš.“ „Dostanu tě, děvko!“ Tak znějí ty mírnější z nich. Mohla by zlovolná entita přistoupit od slov k činům? Obavy rodičů se znásobí poté, co si poltergeist začne všímat i malého Roberta.

Jednoho dne najdou dítko pod plastovým stolkem na hraní. Je v podivném transu a zdá se, jako by na něj stolek někdo pečlivě položil.

Při jiné příležitosti chlapec během chvilky nepozornosti zmizí a zoufalí rodiče prohledají celý dům, než ho konečně najdou vtěsnaného v malé skříni svázaného dekou.

Pevná linka v prázdném domě neustála vytáčela Mariannin mobil, foto Pixabay
Pevná linka v prázdném domě neustála vytáčela Mariannin mobil, foto Pixabay

Pohlédl mi do duše

Po této zkušenosti se rodina rozhodne vyhledat pomoc a záhy na místo přichází dvojice vyšetřovatelů Mike Hollowell a Darren Ritson, jejichž počáteční skepsi poltergeist ze South Shields rychle rozpráší.

Nejenže na vlastní oči sledují, jak se nejrůznější předměty dávají samovolně do pohybu, ale navíc se jim podaří spatřit také entitu, jež má úkazy na svědomí. Má podobu temného stínu, který se zničehonic objevil na balkóně, odkud se plížil domem.

„Subjekt pomalu přešel z koupelny do ložnice. Jak to prošlo dveřmi Robertova pokoje, zastavilo se to a mrazivě to na mě zíralo,“ popisuje Hollowell. „Jeho tvář postrádala veškeré rysy jako jsou oči, nos nebo ústa.

Měl jsem pocit, jako by se přehraboval v mé duši. Byl chladný a hrozivý. Měl možná dva metry na výšku a černou barvu. Byla to trojrozměrná silueta, z níž vyzařovalo čiré zlo.“ Je děsivé zjevení dostatečným důkazem, že si rodina nevymýšlí?

Dvoumetrová temná postava, ze které vyzařuje čiré zlo. Takto ducha popsal jeden z vyšetřovatelů, foto Pixabay
Dvoumetrová temná postava, ze které vyzařuje čiré zlo. Takto ducha popsal jeden z vyšetřovatelů, foto Pixabay

Napadení před kamerou

Hollowell a Ritson v průběhu vyšetřování zaznamenají celou řadu paranormálních jevů, přesto zpočátku litují, že právě ono temné zjevení se jim nepodařilo natočit. Pak ale jejich kamery zachytí něco ještě děsivějšího – další agresivní útok na Marka.

Muž se opět svalí na zem v bolestech a na jeho kůži se začnou objevovat dlouhé krvácející škrábance.

„Viděl jsem už dřív nahrávky a fotky různých škrábanců po napadení poltergeistem, ale tohle bylo něco jiného,“ tvrdí Hollowell a přiznává, že intenzita útoku ho zaskočila. Marc je později v přítomnosti vyšetřovatelů napaden ještě několikrát.

Jeho rány naštěstí mizí velice rychle a s výjimkou těchto incidentů nikdo k újmě na zdraví nepřišel. Po psychické stránce ale členové rodiny trpí natolik, že nakonec nečekají na rozluštění záhady zdejších tajemných jevů a raději se odstěhují.

Odkud poltergeist ze South Shileds přišel a proč začal mladou rodinu terorizovat? Tyto otázky dodnes zůstávají bez odpovědi.

Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od 27.9.2023 1.2tis
Mořské panny mají být postavy vyskytující se tak maximálně v mýtech a dílech spadajících do žánru fantasy. Alespoň si to myslí drtivá většina lidí. Jenže opravdu to tak je? V posledních letech se doslova roztrhl pytel s různými svědectvími, podle nichž jsou mořské panny ve skutečnosti naprosto reálná stvoření! Již stovky let si lidé vyprávějí
od 27.9.2023 1.7tis
V mytologii nalezneme zmínky o tajemných ještěřích monstrech, která tehdejší lidé považují za draky! Podobná nestvůra měla být spatřena i před několika staletími na Slovensku. O co šlo? A mohou být legendy o dracích alespoň z části založené na skutečnosti?     Velké ještěří monstrum přelétává louku na úpatí Nízkých Tater. Za chvíli pod seb
od 26.9.2023 2.0tis
Na světě jich najdeme stovky, hoří na povrchu i pod ním, mnohdy už tisíce let. Většinou je pohání podzemní uhlí, plyny či ropa, ale ne všude je to tak jednoduché. Pro některé věčné ohně nemá vysvětlení ani současná věda, jiné jsou dle legend spojené s bohy nebo svatými. ENIGMA vám představuje ty nejzajímavější a nejzáhadnější z nich!   Po celé roky vědci
od 26.9.2023 2.3tis
Říká se, že svět velkého byznysu je nemilosrdný. Mnohokrát se v minulosti potvrdilo, že kvůli vidině finančního zisku jsou obrovské korporace schopné páchat ty nejhorší věci. Pochyby a konspirace obklopují i některé nejznámější společnosti současnosti. Jaké znepokojivé otázky si ohledně nich máme klást? Německý gigant na poli v
od 25.9.2023 2.4tis
Šestnáctiletá Američanka Karlie Gusé se ztratila již před více než třemi lety. Pátrání nepřineslo téměř žádné výsledky a okolnosti jejího zmizení tak dodnes zůstávají záhadou. Co se stalo na party, které se večer před ním zúčastnila? Předávkovala se, ublížila jí nevlastní matka, nebo se stala obětí temných sil?     Když Američan Richard Ed
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Velký problém mikrorozměrů
21stoleti.cz
Velký problém mikrorozměrů
Jsou menší než zrnko soli, a jsme s nimi v kontaktu možná víc, než bychom si uvědomovali. Kolují nám v krvi, zaplňují naše plíce, dokonce i střeva. A to pořád není to nejhorší… Podle posledních záv
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
epochanacestach.cz
V komediích Divadla Kalich se scházejí největší herecké hvězdy
Herecké osobnosti první velikosti na jednom jevišti nabízí vyhlášené Divadlo Kalich, které je vedle precizně provedených muzikálů vyhlášené také svým výběrem výborně napsaných komedií, do kterých zve ty největší české hvězdy. Díky tomu si Divadlo Kalich rychle vybudovalo pověst elitního hereckého klubu, v jehož komediích se vždy potkáte s nejoblíbenějšími hereckými tvářemi. Činoherní repertoár divadla
Červený hrnec plný dobrot
iluxus.cz
Červený hrnec plný dobrot
Restaurace Babiččina zahrada je už od léta desetiletá. Krásný věk, to bezpochyby. Spokojení zákazníci se vracejí a noví přibývají. Neustále větší zájem ovšem není na úkor gastronomického zážitku. Vždy
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
epochalnisvet.cz
V Caligulově plovoucím paláci nechyběly vinice
„Doneste mi další víno,“ rozkáže římský císař Caligula, když se usadí na jednom z bohatě zdobených lehátek na přídi své obrovské lodi. Plaví se s ní rád, nejčastěji po hladině sopečného jezera Nemi, k
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Manžel se dostal z dluhů svým vlastním rituálem
skutecnepribehy.cz
Manžel se dostal z dluhů svým vlastním rituálem
Naletěli jsme podvodníkovi a dostali se do nepředstavitelných potíží. Zuřila jsem, že se můj muž uzavřel do sebe, pořád si něco maloval, dlabal ve dřevě a mumlal si při tom. Může se to stát opravdu každému, jak jsme si vyzkoušeli v naší rodině. V podnikání je zapotřebí se opřít o velmi zdatného odborníka, aby se vám na kobylku nedostal nějaký
Enrico Fermi: Ital psal dějiny pod fotbalovým stadionem
21stoleti.cz
Enrico Fermi: Ital psal dějiny pod fotbalovým stadionem
Učenec ze Španělska, který přijel navštívit významného vědce, nechápal, co se děje. Nejdřív jej poslali za „papežem“ a nyní se dívá, jak vědecká autorita v umazaném plášti běhá s jakýmsi předmětem po
Opravdu jsou si souzeni?
nasehvezdy.cz
Opravdu jsou si souzeni?
Zpočátku vše nasvědčovalo tomu, že moderátorka Daniela Písařovicová (44) našla v mladším hudebníkovi Ondřejovi Brzobohatém (40) osudového partnera. Před pár měsíci se dokonce zasnoubili a moderátork
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
epochaplus.cz
Protančíme noc! Královský tanec trvá celou věčnost, valčík pohoršuje
Komteska skrz zdobenou škrabošku znuděně pokukuje po královském páru. Přemýšlí, kolik peněz musely stát královniny šperky. Na pohyb se příliš nesoustředí. Její tanečník se jí dvakrát nezamlouvá, ale tenhle večer s ním musí vydržet. Bohužel jde zrovna o nejdelší tanec plesové historie – 16 figur se střídá v nekonečném reji více jak hodinu!    
Zabijáci plazí říše: 5 nejjedovatějších hadů světa
epochaplus.cz
Zabijáci plazí říše: 5 nejjedovatějších hadů světa
Jací hadi jsou nejjedovatější – a jak je možné, že mají na svědomí relativně málo životů? Co se děje s člověkem po uštknutí? A vážně dokáže had jediným kousancem zabít slona?   Zmije paví: Největší zabiják lidí? Na iráckou část Arabské pouště padla noc. Čtveřice mužů se vrací domů, na hlavách mají tradiční kostkovanou tkaninu
Folie na okna se vyplatí
panidomu.cz
Folie na okna se vyplatí
I když nenahradí klimatizaci, citelně sníží zahřívání oken a místnosti slunečními paprsky. V chladných měsících zas brání úniku tepla ven. A to ještě není všechno, co okenní fólie umí. Vytvářejí tepelnou i světelnou bariéru, filtrují UV záření, brání rozbití skla a rozsypání střepů. Tyto schopnosti mají všechny okenní folie, jen v různé míře podle jejich