15. července 2019: Americká bitevní loď USS Omaha zachytí na kamerách podivný létající objekt, vznášející se v její blízkosti.
Domů     Horor v South Shields: Temné síly útočily i na malého chlapce!
Horor v South Shields: Temné síly útočily i na malého chlapce!
od 7.8.2023
3.1tis
Poltergeist v South Shields velice rychle nabral na síle, foto Pixabay
313
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

Do města South Shields se v zimě roku 2005 stěhuje mladá tříčlenná rodina. Brzy poté se v jejich novém domově začnou projevovat podivné úkazy.

Nejprve jsou to nepatrné náznaky, pak se přidávají náhlé a výrazné poklesy teploty v místnostech a nakonec i další typické projevy poltergeista, který začne napadat i členy domácnosti včetně tříletého dítěte.

Poltergeist v South Shields velice rychle nabral na síle, foto Pixabay Pevná linka v prázdném domě neustála vytáčela Mariannin mobil, foto Pixabay Dvoumetrová temná postava, ze které vyzařuje čiré zlo. Takto ducha popsal jeden z vyšetřovatelů, foto Pixabay

Marianne a Marc se svým tříletým synem Robert v domě v South Shields nežijí dlouho, když si uvědomí, že se tu děje něco nadpřirozeného. Tamní poltergeist se velice rychle začíná projevovat ve své plné síle.

Jedné noci například v ložnici mladého páru rapidně klesne teplota a jen co dvojice zalehne pod peřinu, aby se ohřála, je Marianne zasažena do hlavy plyšovým psem. Pár vteřin na to přiletí další hračka.

Záhy oba překvapení partneři sedí na posteli a rozhlížejí se po pokoji. Nikdo další v něm ale není. Z krabice přitom létá jedna hračka za druhou, nyní až s násilnou agresivitou.

Pár se před deštěm hraček pokusí ukrýt pod peřinou, jenže neviditelná ruka ji prudce strhne z postele. Na okamžik se rozhostí klid.

Pak se ale Marc začne svíjet v bolestech a jeho žena jen bezmocně přihlíží, jak se na jeho těle objevují zarudlé dlouhé škrábance. Způsobil je poltergeist?

Duch hrubián

Brzy to začne vypadat, že se dům včetně veškerého vybavení doslova zbláznil. Co není pevně přikováno k zemi, to se může kdykoliv zvednout do vzduchu a proletět se místností.

Také telefony obou dospělých se chovají jako posedlé a přijímají výhrůžné zprávy, jejichž odesílatele se nedaří zjistit. „Můžu tě dostat, když jsi vzhůru, ale přijdu pro tebe, až budeš spát, ty mrcho,“ stojí například ve zprávě, kterou dostane Marianne.

Její mobilní telefon také neustále vyzvání, podle údajů na displeji hovor přichází z pevné linky v jejím domě, jenže tou dobou v něm prokazatelně nikdo není! Drsné vzkazy se objevují také na magnetické tabuli.

„Prostě odejdi!“ „Jste mrtvý!“ „Dnes chcípneš.“ „Dostanu tě, děvko!“ Tak znějí ty mírnější z nich. Mohla by zlovolná entita přistoupit od slov k činům? Obavy rodičů se znásobí poté, co si poltergeist začne všímat i malého Roberta.

Jednoho dne najdou dítko pod plastovým stolkem na hraní. Je v podivném transu a zdá se, jako by na něj stolek někdo pečlivě položil.

Při jiné příležitosti chlapec během chvilky nepozornosti zmizí a zoufalí rodiče prohledají celý dům, než ho konečně najdou vtěsnaného v malé skříni svázaného dekou.

Pevná linka v prázdném domě neustála vytáčela Mariannin mobil, foto Pixabay
Pevná linka v prázdném domě neustála vytáčela Mariannin mobil, foto Pixabay

Pohlédl mi do duše

Po této zkušenosti se rodina rozhodne vyhledat pomoc a záhy na místo přichází dvojice vyšetřovatelů Mike Hollowell a Darren Ritson, jejichž počáteční skepsi poltergeist ze South Shields rychle rozpráší.

Nejenže na vlastní oči sledují, jak se nejrůznější předměty dávají samovolně do pohybu, ale navíc se jim podaří spatřit také entitu, jež má úkazy na svědomí. Má podobu temného stínu, který se zničehonic objevil na balkóně, odkud se plížil domem.

„Subjekt pomalu přešel z koupelny do ložnice. Jak to prošlo dveřmi Robertova pokoje, zastavilo se to a mrazivě to na mě zíralo,“ popisuje Hollowell. „Jeho tvář postrádala veškeré rysy jako jsou oči, nos nebo ústa.

Měl jsem pocit, jako by se přehraboval v mé duši. Byl chladný a hrozivý. Měl možná dva metry na výšku a černou barvu. Byla to trojrozměrná silueta, z níž vyzařovalo čiré zlo.“ Je děsivé zjevení dostatečným důkazem, že si rodina nevymýšlí?

Dvoumetrová temná postava, ze které vyzařuje čiré zlo. Takto ducha popsal jeden z vyšetřovatelů, foto Pixabay
Dvoumetrová temná postava, ze které vyzařuje čiré zlo. Takto ducha popsal jeden z vyšetřovatelů, foto Pixabay

Napadení před kamerou

Hollowell a Ritson v průběhu vyšetřování zaznamenají celou řadu paranormálních jevů, přesto zpočátku litují, že právě ono temné zjevení se jim nepodařilo natočit. Pak ale jejich kamery zachytí něco ještě děsivějšího – další agresivní útok na Marka.

Muž se opět svalí na zem v bolestech a na jeho kůži se začnou objevovat dlouhé krvácející škrábance.

„Viděl jsem už dřív nahrávky a fotky různých škrábanců po napadení poltergeistem, ale tohle bylo něco jiného,“ tvrdí Hollowell a přiznává, že intenzita útoku ho zaskočila. Marc je později v přítomnosti vyšetřovatelů napaden ještě několikrát.

Jeho rány naštěstí mizí velice rychle a s výjimkou těchto incidentů nikdo k újmě na zdraví nepřišel. Po psychické stránce ale členové rodiny trpí natolik, že nakonec nečekají na rozluštění záhady zdejších tajemných jevů a raději se odstěhují.

Odkud poltergeist ze South Shileds přišel a proč začal mladou rodinu terorizovat? Tyto otázky dodnes zůstávají bez odpovědi.

Foto: Pixabay
Štítky:
Lokalita:
Související články
od 14.7.2024 799
V posledních letech se ukazuje, že naše planeta stále ukrývá mnohá tajemství. Před časem například vyšlo najevo, že v poušti na území Saúdské Arábie leží stovky záhadných kamenných útvarů z dávné minulosti. Jaký byl jejich účel?     Pouštní lávová pole na plošině Harrat Chaibar na území Saúdské Arábie je jedno z nejúchvatnějších a zároveň
od 14.7.2024 962
Na Zemi existuje několik míst, kam lidská noha ještě nevkročila. A pak jsou tu místa, kam noha obyčejného smrtelníka ani vstoupit nesmí. Určena jsou jen pro hrstku vyvolených. Zjistěte spolu s ENIGMOU, co se odehrává za branami zapovězených míst! A kdo jsou ti, kteří mají dveře na tajná místa otevřené? Bohe
od 14.7.2024 1.4tis
Nejnebezpečnější zbraní může být člověk sám a nepotřebuje k tomu žádné další vybavení, jen svou mysl. Údajně stačí naučit se utajovanou techniku, díky které pak dokážete zabíjet pouhým pohledem! Armádu telepatických zabijáků se v 80. letech snaží vytrénovat ve Spojených státech. A výsledky jsou mrazivé. Na vojenské základně se ve skryté les
od 13.7.2024 1.9tis
Folklorní příběhy z Kanady obsahují i legendu o záhadném vodním monstru, které by mělo žít v Želvím jezeře v provincii Saskatchewan. Jistě, podle místního názvu byste možná čekali nějakého krvežíznivého želvího predátora. Vypadá to však na úplně jiného živočicha. Jakého? Želví jezero je dlouhé přibližně 21 kilometrů. Šířka je však pouhých 5 kilomet
od 13.7.2024 2.1tis
Čeho všeho jsou vlády schopny? Co když se nebojí obětovat vlastní obyvatelstvo, aby vstoupily do konfliktu s jinou zemí? Podle nově objevených tajných dokumentů k takovým akcím ve Spojených státech dochází už od 60. let. Koho měl být tehdy obětním beránkem? V posledním díle seriálu Přísně tajné projekty světa vám představíme ďábelskou operaci Northwoods. [gallery ids="137381,137380,137379,13737
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Přemožené kočky decimují australskou faunu
21stoleti.cz
Přemožené kočky decimují australskou faunu
Pro řadu lidí je symbolem roztomilosti. Ale i to předoucí klubíčko pořád zůstává šelmou. A to takovou, že dokáže rozvrátit celé ekosystémy. Kočka domácí, domestikovaná forma kočky plavé, člověka dopr
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
nejsemsama.cz
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
Velmi svůdné a času, horku a vodě odolávající líčení vykouzlíte pomocí konturovací tužky. Jdeme na to! Připravte si podklad. Na pohyblivé oční víčko naneste bázi pro oční stíny, můžete také použít trochu korektoru nebo béžový oční stín. Díky tomu se vytvořené líčení ani nehne. Použijte konturovací tužku Čím ostřejší tužka, tím lépe se s ní pracuje. Barvu si
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Pilaf s rajčaty
tisicereceptu.cz
Pilaf s rajčaty
Pilaf je pokrm z rýže, do něhož lze použít různé druhy masa i zeleniny. Skvěle chutná i s indiánskou rýží. Ingredience na 4 porce 400 g jasmínové rýže 2 cibule 2 konzervy loupaných rajčat oli
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
historyplus.cz
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
Profesor americké literatury John Tatlock se už drahnou dobu marně snaží dozvonit na svoji dceru Jean. Renomovaná psychiatrička po dlouhá léta udržuje komplikovaný vztah se světově proslulým fyzikem Robertem Oppenheimerem. Protože trpí depresemi, vleze její otec záhy do bytu oknem. Bojí se, že by si Jean mohla sáhnout na život… Pouštní krajinu Nového Mexika ozáří
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Vždycky můžete začít milovat
skutecnepribehy.cz
Vždycky můžete začít milovat
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let,
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
nasehvezdy.cz
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
Sblížící se padesátkou má herec Tomáš Jeřábek (49) ze seriálu Jedna rodina obavy, že už nikdy nesbalí žádnou mladou kočku. Že by to ještě na poslední chvíli zkusil? Toho se bojí hlavně jeho žena Ha
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
epochaplus.cz
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
Když rozkvetou sakury, je to úchvatná podívaná. Pro mnoho měst, které je pěstují jako okrasné stromy, to často bývá vrchol turistické sezóny. Miliony lidí po celém světě se totiž vydává obdivovat nádherné pastelově zbarvené květy. Tato dřevina má jedinečnou historii a stejně fascinující současnost. Obvykle je máme spojeny s Japonskem, kde k nejznámějším místům se