Sisyfův vnuk se jmenoval Bellerofon a byl skutečně statečným mužem, navíc byl opravdu pohledný, což byl právě ten problém – po jednom přestupku se uchýlí ke králi Proitovi, jehož žena si Bellerofona značně oblíbí.
Přestože ji Bellerofon odmítne, králova manželka mladíka obviní z toho, že ji chtěl svést. A jelikož je zabití hosta zločinem, pošle král Bellerofona ke svému tchánovi se vzkazem, jenž zní jednoznačně – usmrtit.
Konec stvůry
Avšak i na dvoře tamního krále je Bellerofon hostem, a tak je třeba se uchýlit k fintě. Král nařídí, aby mladý muž zlikvidoval obludnou Chiméru, která žije poblíž a jež terorizuje zdejší obyvatele.
Chyméra je netvor, jenž má hlavu lva, , na těle hlavu kozla a hadí ocas. Z tlamy srší oheň a každého, kdo se jí připlete do cesty, roztrhá.
Ve dvou se to lépe táhne
Jedinou možností, jak se ke stvůře přiblížit, je vzdušnou cestou. Bellerofon naštěstí má Pegasa, okřídleného koně, který se často napájel poblíž hrdinova rodiště.
Díky zlaté uzdě, darované od bohyně Athény, Bellerofon Pegasa zkrotí a poté společnými silami obludu přemůžou.
Nepopiratelný důkaz
Bellerofon přinesl králi důkaz o jeho výhře, ale nebylo to dost. Panovník si pro něj vymýšlel stále další a nebezpečnější úkoly, například boj proti Amazonkám.
Nakonec král usoudil, že s takto silným mladíkem je lepší být zadobře, a tak mu dal svou dceru za ženu.