15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Reportáže
Hrůzný osud čtyř neznámých mužů. Kdo a proč ukončil na Fidži jejich životy?
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 1.8.2019
6.0tis
53
SDÍLENÍ
6.0tis
ZOBRAZENÍ

Mobilní telefony se ztrácejí dennodenně. Někdy jde prostě o nehodu, jindy o krádež. Ve většině případů jsou ale následek prostý – koupě nového telefonu. Ve výjimečných případech ale může ztráta telefonu rozpoutat něco mnohem horšího.

A právě to se stalo v roce 2014 na Fidži, kde taxikář objevil na zadním sedadle svého vozu zapomenutý telefon. Video, které v něm objevil, zaujalo nejen internetový svět, ale také policii.

Video totiž zachycuje čtyři muže plavající kolem malé potápějící se lodi, obklopené několika dalšími loděmi se smějícími se lidmi. Zatímco se jeden z mužů snaží uprchnout z jejich dosahu, je střelen do hlavy.

Stejný osud potká i zbylé tři oběti, které jsou chladnokrevně zbaveny života. Skupina vrahů si potom na lodích ještě před skončením videa fotí selfie.

Selfie vrahů

BEZE STOPY

I přes vysoký počet obětí nebylo místní policii nahlášeno žádné zmizení či pohřešování. Vyšetřování, při kterém byla v podstatě jedinou stopou jedna z lodí, kterou se podařilo identifikovat jako Taiwanskou, brzy skončilo ve slepé uličce.

Nikoho ze zabitých, ani ze skupiny střelců, se nepodařilo identifikovat. A ani na záběrech z videa, které se rozběhlo po internetu, jejich identitu nikdo neodhalil.

Těla obětí se nikdy nenašla, a tak důvod i pachatelé zůstávají záhadou, kterou už nejspíš dávno a definitivně pohřbilo moře.

Foto: bizzarepedia.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Eva Soukupová 24.5.2022 1.9tis
Pod nánosy hlíny a porostu nedaleko bosenské metropole se údajně nachází záhadná pyramida vybudovaná neznámou prastarou civilizací. Přestože odborníci trvají na tom, že o žádnou pyramidu ve skutečnosti nejde, její objevitel je přesvědčen, že má v ruce nezpochybnitelné důkazy o jejím umělém původu.     Bosenský obchodník a archeolog Semir Osmanagić (*1960) už léta usiluje […]
od Mirek Brát 21.5.2022 2.5tis
I v moderní současnosti se objevují zcela nečekané nálezy upomínající na časy druhé světové války. Propast času, která nás dělí od těchto událostí, staví před badatele složité rébusy. Jeden takový se nachází dvacet osm metrů pod hladinou Jaderského moře. Jde o vrak střemhlavého bombardéru Junkers Ju-87„štuka“ (z německého výrazu  das Sturzkampfflugzeug). Letoun se na dně […]
od Mirek Brát 30.3.2022 2.5tis
V zimě roku 1984 začaly ve Špindlerově Mlýně stavební aktivity, jejichž oficiálním cílem byla výstavba nového hotelového zařízení. Na svahu hory Medvědín však mělo vzniknout ještě „něco“, co bylo další roky přísně utajováno. Jednalo se o obří protiatomový kryt, který měl sloužit pro tehdejší politickou elitu.   Podzemní kryt ve Špindlerově Mlýně měl kapacitu 550 osob. […]
od Eva Soukupová 24.2.2022 2.7tis
Stolové hory se od okolního světa se oddělily před miliony let, díky čemuž se na jejich vrcholech vytváří zcela jedinečný ekosystém. V těchto nedostupných, od pravěku nedotčených krajinách se podle mnohých svědectví skrývají záhadní tvorové. Jednou hor, na jejichž vrcholu se má ukrývat bájná ztracený svět, ze Auyán Tepiu v Jižní Americe. Auyán Tepui v […]
od Adriana Vojtíšková 22.2.2022 2.5tis
Pozorování vědců ukazují, že oblasti zalité bílou barvou jsou mnohem zajímavější, než si umíme představit. Ani zdaleka nejde o světy spojené jen s ledem a sněhem. Skrývají totiž mnoho pokladů nejen na povrchu, ale také pod ním!   Arktidu, oblast kolem severního pólu, tvoří ledový příkrov a nezalesněná zmrzlá půda. Průměrná teplota v létě tu […]