26. listopadu 1977: Televizní vysílání v částech jižní Anglie přerušuje údajná mimozemská bytost Vrillon, vyzývající k odzbrojení.
Domů     Paranormální jevy
Incident u Westbrooku: Zřítilo se do moře letadlo duchů?
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 26.10.2022
1.8tis
Podle očitých svědků se do moře zřítilo letadlo, foto Pixabay
170
SDÍLENÍ
1.8tis
ZOBRAZENÍ

Před 25 lety se u Westbrooku na východním pobřeží USA odehrává podivná přízračná havárie. Obyvatelé města tehdy pozorují letadlo, které dramaticky klesá a naráží do vodní hladiny. Během záchranné akce se ovšem žádné havarované letadlo nepodaří lokalizovat.

Podle očitých svědků se do moře zřítilo letadlo, foto Pixabay Rozsáhlé pátrání havarovaný letoun neodhalilo, foto Pixabay Na tísňovou linku zavolalo mnoho obyvatel Westbrooku, foto Pixabay

Ve středu 15. ledna 1997 kolem půl osmé ráno se rozdrnčí telefony tísňové linky amerického státu Connecticut. Mnozí obyvatelé města Westbrook toho rána sledují jednomotorové letadlo, které prudce klesá k pobřežním vodám průlivu Long Island Sound a naráží na hladinu.

Jeden ze svědků, Daniel Bowes, si ale všimne jisté zajímavosti. Když se letadlo ponoří do moře, neobjeví se očekávané gejzíry vody a následné vlny. Jako by ho voda jednoduše pohltila.

„Vypadalo to, že se letadlu ponořil čumák, ale neviděl jsem žádnou vlnu,“ tvrdí Bowes. Mohlo letadlo nouzově přistát na vlnách, což si svědkové vyložili jako havárii? Přestože žádné letiště v okolí nezaznamenalo jediné chybějící letadlo, je vzhledem k počtu přijatých oznámení okamžitě zahájena záchranná akce, které se účastní ministerstvo ochrany životního prostředí, hasiči i dobrovolníci z řad civilistů.

Rozsáhlé pátrání havarovaný letoun neodhalilo, foto Pixabay

ANI SKVRNA NA HLADINĚ

Do pátrací akce se zapojují plavidla americké pobřežní stráže, dva záchranářské vrtulníky, pátrací skupiny amerického námořnictva a množství soukromých plavidel. Všichni se snaží dostat se k havarovanému letadlu co nejdříve.

Pokud náraz někdo přežil, o jeho záchraně rozhodují vteřiny. Záchranáři společnými silami prohledají zhruba 150 kilometrů čtverečních, ale marně. Nenajdou ani nejmenší náznak toho, že by k nějaké nehodě došlo.

Žádné trosky ani stopy paliva na hladině. Pátrání je nakonec odvoláno s tím, že havárie se nestala. Co tedy viděli obyvatelé Westbrooku, kteří hromadně volali na tísňovou linku?

Mezi různými hypotézami se objevuje například myšlenka, že se jednalo o experimentální letadlo, jehož havárie byla utajena. Jenže svědci rozhodně nepopisují nějaký futuristický typ letadla. Podle nich se do vod průlivu zřítilo naprosto obyčejné, či dokonce staře vypadající letadlo.

Kam ale zmizelo? A bylo vůbec skutečné?

Na tísňovou linku zavolalo mnoho obyvatel Westbrooku, foto Pixabay
Foto: Pixabay
Lokalita:
reklama
Související články
od Jiří Nechanický 25.11.2022 1.9tis
O tom, že sexuální energie a libido má nad lidmi velkou moc, není třeba pochybovat. Bylo by proto podivné, kdyby se toho temné bytosti nepokusily využít. Zejména proto, že náboženské předsudky podporované řadou církví v lidech dlouhodobě vyvolávaly strach ze sexuality. Vštěpování negativních pocitů ze sexu a potěšení je spolehlivou cestou, jak otevřít dveře bytostem, které nás pohltí. Počáteční […]
od Dalibor Vrána 22.11.2022 3.2tis
Roku 2017 se čtveřice přátel v Los Angeles vydává k nápisu Hollywood! Stoupají po kopci Mount Lee, jeden z nich ale uklouzne a od skupinky se oddělí. Když se pak vrací, je bílý jako stěna. Právě prý viděl blonďatou ženu v šatech jako ze 30. Let a v podpatcích. Její kroky nevydávaly žádný zvuk… Narazil […]
od Dalibor Vrána 21.11.2022 2.7tis
Jarní den na pláži v japonském městě Zuši. Nebe je lehce zatažené a pod světle šedými mraky pózuje čtyřletá holčička. Je tam sama se svým tatínkem. Když později večer doma otec fotky prohlíží, málem vykřikne úlekem. Co to proboha za jeho dcerou je? Možná tam nakonec nebyli jen oni dva! Japonsko, prefektura Kanagawa, město Zuši. […]
od Mirek Brát 19.11.2022 2.5tis
Dominantou skotského Edinburku je tamní hrad. Patří k němu množství zajímavých historických reálií i nespočet duchařských příběhů a legend. V jedné z nich hraje hlavní úlohu dudák a jeho nástroj. Nešťastník posloužil jako průzkumník rozsáhlých podzemních prostor. Co o této události vlastně víme? Historikové předpokládají, že první opevnění v Edinburku bylo vybudováno již v sedmém století. Postupem […]
od Mirek Brát 19.11.2022 3.2tis
Smířlivý imperativ „Odpočívej v pokoji!“ zřejmě neplatí pro polského šlechtice Stanislawa Warszyckého (1600-1680). Sám ďábel prý vtáhl tohoto magnáta do pekla. Už však neměl dostatek  sil, aby mu zabránil v návratu na jeho statky. Toulá se prý po nich v podobách černého psa a bezhlavého jezdce! Stanislaw Warszycki byl známý svojí loajalitou ke králi a […]