Bhangarh je opuštěné opevněné město v regionu Rádžasthán na severovýchodě Indie. Bylo založeno v roce 1613 králem Madho Singhem. Brzy po svém dokončení však bylo opuštěno.
Podle legendy za tím stojí kletba kouzelníka, která se na Bhangarh snese poté, co králův vnuk Ajab Singh (†1705) v nevědomosti zvýší svůj palác. Ten pak dosáhne takové úrovně, že se jeho stín dotkne kouzelníkova sídla. Kletba je vypuštěna a město je prý během jediného dne zničeno.

Nové domy tu nelze postavit
Od tohoto okamžiku se každému stavení po jeho dokončení zhroutí střecha. Nyní jsou zde k vidění ruiny mnoha chrámů. Podle místních je obývají duchové. Nejstrašidelnější je prý královský palác, ve kterém během jedné z bitev zahynula princezna Rádžasthánu.
Turisté, kteří se k ruinám v současnosti vydávají, si s sebou přinášejí svítilny, neboť některé části pevností jsou i za slunného dne ponořeny do tmy.

Už se nikdy nevrátí
Indická organizace pro archeologický průzkum umístila kolem Bhangarhu několik výstražných cedulí, které hlásají, že „setrvání v této oblasti po západu slunce je přísně zakázáno“.
Po soumraku nebo před svítáním se sem skutečně nikdo neodváží a turisté město včas poslušně opouštějí. Místní obyvatelé tvrdí, že kdo se snažil zůstat uvnitř po západu slunce, zmizel a nebyl nikdy nalezen.