Skip to content

Jako medvěd. Tak prý mohou být velcí bobři obývající odlehlá místa Kanady

Po celém svět jsou známé případy, kdy se lidé setkaly s extrémně velkými exempláři některého dobře známého živočišného druhu. Jedno z nejpodivnějších takových pozorování přichází z Kanady, v jejíchž neobydlených částech mají žít skupiny obřích bobrů.

Jako první o těchto tvorech informoval kryptozoolog John Warms, který se studiem neobvykle velkých živočichů dlouhodobě zabývá. Warms tvrdil, že sesbíral svědectví o obřích bobrech, kteří obývají velmi řídce osídlené oblasti primárně na území kanadské provincie Manitoba, ale třeba také na Aljašce.

Medvědi s placatým ocasem

V odhadované velikosti těchto obřích exemplářů se Warms nedržel při zemi. Někteří z těchto bobrů mají být téměř stejně velcí jako třeba medvědi. Ačkoliv to zní jako podivné sci-fi, je pravdou, že podobní tvorové už planetu Zemi kdysi obývaly.

A právě z nich se v odlehlých místech podle Warmse vyvinuli dnešní obří bobři. Jejich styl života se pak údajně nijak zvlášť neliší od klasických bobrů, kteří jsou nám dobře známí.

Warms tvrdí, že posbíral několik různých svědectví od zálesáků a nadšenců do přírody, kteří se v opuštěných oblastech pohybují. Narazit na těchto bohem zapomenutých místech na obří bobří exempláře není podle jeho slov nijak složité.

Tito tvorové totiž prý člověka neznají, a vzhledem ke své velikosti jej nepovažují za hrozbu. Přesto kromě několika slovních tvrzení a popisů dodnes nemáme žádný fotografický či jiný hmatatelný důkaz o životě těchto pozoruhodných obřích zvířat.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články