Skip to content

Sloužila věřícím. Dnes je prý kalifornská misie domovem duchů

V blízkosti městečka Lompoc v Californii najdete asi nejudržovanější Španělskou misii. Jmenuje se Mission La Putísima Concepción a postavena byla v roce 1878. Kromě její historické hodnoty dnes misii zdobí také strašidelné příběhy.

Misie ve své době sloužila jako sakrální budova, ale také jako středobod velkého statku. V roce 1824 došlo v její těsné blízkosti ke krvavé bitvě mezi kolonialisty a indiány, kteří celou stavbu dokonce na měsíc obsadili.

Černou stránkou historie misie je také epidemie planých neštovic, na kterou zde zemřely stovky lidí. Dnes je misie restaurovanou a udržovanou národní památkou.

Místo plné paranormálních jevů

Podle legend zde však v minulosti na kněží působily podivné síly. Několik z nich mělo přijít o rozum a začít náhle uctívat neznámé bohy, pro které prováděly pohanské rituály. Jeden z kněží měl dokonce začít experimentovat na svých svěřených ovečkách a zformovat okolo sebe podivný kult, který několik let v dlouhých pláštích s kápěmi terorizoval okolí misie.

Někteří lidé tvrdí, že se přízračné postavy v kutnách okolo misie pohybují dodnes. Na místě byly prý spatřeny i jiné mlžné postavy. Patří mezi ně duchové vojáků, kteří se prý chovali, jako by vůbec nezemřely a v misii se věnovaly běžným denním činnostem.

Kromě výčtu mlžných postav se může misie údajně chlubit také podivnými zvuky, které se zde ozývají, chladnými místy nebo návštěvníky, kteří na sobě měli pocítit dotek neviditelné chladné ruky. Jeden z nočních hlídačů objektu prý zase na vlastní oči viděl, jak neznámá síla zmuchlala povlečení na ustlané posteli.

Historek o zvláštním a paranormálním dění v Mission La Putísima Concepción je však ještě mnohem více.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky paranormal Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články