Skip to content

Jsme jen děti dělníků stvořených mimozemšťany?

Již před desítkami let předpověděl Zecharia Sitchin, jak budou vypadat planety sluneční soustavy, až je vyfotografují kosmické sondy. Tvrdí, že člověk byl stvořen „bohy“ z jiné planety a že bychom měli číst texty starověkých předků doslovně.

Kdo je to Zecharia Sitchin – nejkontroverznější dějepisec světa a jeden z mála učenců, který dovede číst a překládat klínopisy z úsvitu známých dějin?

Je právě rok 1922 a ruský revolucionář VLADIMIR ULJANOV pod přezdívkou Lenin se chystá vyhlásit jednotný Svaz sovětských socialistických republik. Milionové Baku, hlavní město Ázerbajdžánu, je již dva roky obsazeno vojsky sovětů, kteří z něj učiní jedno z nejmodernějších měst nové říše. V té době zde poprvé spatří světlo pozemského světa také malý ZECHARIA SITCHIN.

Jeho rodiče ho již ale krátce po porodu odvážejí do Palestiny, kde ho také vychovají jako Žida. Zecharia získá vzdělání v moderní i staré hebrejštině, učí se nazpaměť biblické texty a časem se naučí i několika dalším indoevropským a semitským jazykům včetně sumerštiny a obtížného klínopisu.

Tomu se nakonec věnuje i ve Velké Británii, kam odjíždí studovat Londýnskou ekonomickou školu – obor historie. Až po jejím úspěšném ukončení se vrhne na to, co ho zajímá, a studuje na Londýnské univerzitě historii a archeologii Blízkého východu. Na léta se vrací do Palestiny, do oblasti, která se mezitím stala Izraelem. Pracuje zde jako novinář a editor.

Související články

Sonda New Horizons se vydává na průzkum Kuiperova pásu!

Americká planetární sonda New Horizons byla po dlouhých 165 dnech hibernace znovu probuzena k životu, aby prozkoumala tajemný Kuiperův pás. Její další zastávkou bude objekt s názvem 2014 MU69, který se tak stane nejvzdálenějším tělesem, jaký kdy lidská sonda navštívila. Sonda New Horizons od svého vypuštění ze Země v roce 2006 urazila již téměř 5 […]

Pomohou středověká díla při hledání deváté planety?

Vědci o přítomnosti dosud neobjevené planety v naší sluneční soustavě nepochybují. Při pátrání po ní se nedávno rozhodli využít neobvyklých prostředků. Budou prý zkoumat středověké nástěnné koberce a hledat ji právě tam! Už v roce 2016 astronomové z Kalifornského technického institutu Konstantin Batygin a Mike Brown zveřejňují výsledky studie, která potvrzuje dlouholeté podezření jejich kolegů, […]

Pražský orloj skrýval tajemný dopis, tajnou místnost vědci nenašli

Během opravy Staroměstské radnice nalezli restaurátoři dopis a noviny ze 40. let minulého století a ukryté kamenné sochy zvířat. Od loňského dubna trvá rekonstrukce pražské radnice a orloje. Několik indicií naznačovalo existenci jakési skryté místnosti. Tu se ale objevit nepodařilo. „Rekonstrukce nám darovala sedmdesát let starou zprávu sochaře Vojtěcha Suchardy, který byl v poválečném období […]

Později se vydává do amerického New Yorku, kde je pro řadu obyvatel jednoduše přistěhovalcem, Rusem, ruským Židem a později také fantastou, který plodí historické romány…

Za pomoci své teorie nachází Sitchin údajná vysvětlení nejrůznějších záhad, například i toho, proč obří kamenné hlavy jihoamerických Olméků mají africké rysy. Podle něj byli Olmékové dovedení do Ameriky egyptským bohem Thovtem 13. 8. 1313 př. n. l.

BLÁZNIVÉ ROMÁNY, NEBO SKUTEČNOST?

Jeho „historické romány“ ovšem vůbec nejsou skutečnými romány, ale alternativním výkladem archeologických nálezů a překladem těch nejstarších spisů, jaké naše civilizace zná. A slaví s nimi úspěch, protože zní velmi přesvědčivě a zároveň mají dramatický nádech hollywoodského velkofilmu.

Sitchin navazuje tam, kde skončil švýcarský badatel ERICH VON DÄNIKEN (*1935), když tvrdil, že v minulosti Zemi navštívila civilizace z jiné planety. Däniken poukazuje na nevysvětlené starověké technologie, záhadné předměty či stavby a především rytiny a texty, které připomínají líčení kosmických lodí, skafandrů a bytostí, které nás měly navštívit a slíbit, že se opět vrátí.

Zatímco však Däniken hovoří jen o jejich návštěvě, Sitchin tvrdí, že tyto bytosti tu byly ještě dříve než my a vlastně nás samy stvořily, vložením svých genů do našich opičích předchůdců. Hovoří prý o tom všechny mýty, biblické příběhy a všechna stará náboženství světa. Věděli jsme o nich prý stále, jen jsme si je vykládali jako smyšlené příběhy.

Starý svět jim údajně říkal „bohové“.

Nenechte si ujít

VIDEO: Kamera zachytila na škole v Irsku řádění ducha!

Na kameře ve škole v irském Corku byl prý zachycen paranormální jev v podobě poltergeista. Opravdu tomu lze věřit? Nejprve se nic nestane, ale asi v 16 vteřině se v chodbě napravo prudce zavřou dveře. Po dalších pár vteřinách se začnou hýbat i skříňky a aktivita končí spadnutím cedule s nápisem. Je videoklip opravdový nebo […]

Na obyvatele kanadského městečka padá z nebe neznámá látka!

Velku záhadu řeší obyvatelé kanadského městečka Kelowna, které je již několik měsíců terorizováno spadem neznámé látky. Nikdo nemá tušení, o jakou substanci se jedná, ani kde je její původ. Jakákoli dosavadní vysvětlení se ukázala jako mylná. O co tedy jde? Jedná se o podivnou šedo-bílou směs, která vzdáleně připomíná bahno. Padá z nebe a vždy […]

Proč portrét na hradě Svojanov zavřel oči?

U Poličky stojí gotický hrad Svojanov. Patří mezi naše nejpodivnější hrady, co se týká paranormálních jevů. Již samotná jeho stavba si vyžádala řadu krutých činů. I když místy dosahuje síla jeho zdí až osmi metrů, podle tehdejších zvyklostí kvůli údajné nedobytnosti byli do nich za živa zazděno několik lidských obětí, včetně dětí. Kostry zazděných či […]

PROČ ZAČAL PSÁT SVÉ FANTASTICKÉ TEORIE?

Jak ale někoho vlastně podobná fantastická teorie napadne? Sitchin se ke svému kontroverznímu studiu dostává podobně jako Däniken.

Jako kluk je nucen memorovat biblické texty, které se jen hemží těžko vysvětlitelnými popisy a vyprávěními o bozích přicházejících z nebes, obrech či synech „bohů“ a „dcerách lidských“, které alespoň na první pohled vůbec nezapadají do příběhu o jediném všudypřítomném Bohu. Jeho všetečné otázky po významu těchto bizarních textů ovšem nenacházejí u učitelů nejmenší přízeň.

Místo toho je opakovaně kárán za to, že Bibli bere doslova. Co se mu zdá jako jasný popis, má údajně brát jako komplikovanou metaforu něčeho docela jiného, než se zdá.

S tím se však nespokojí.

Zecharia Sitchin

PROČ NEVĚŘÍME POPISŮM NAŠICH PŘEDKŮ?

Sitchin se jen utvrdí v tom, že učitelé nechtějí brát v úvahu, co v textech doopravdy stojí. Pustí se tedy do studia sumerských, babylonských, asyrských, chetitských, kanaánských a jiných starobylých textů a eposů, považovaných víceméně za báchorky. Jak ukáže během let nejen jeho studium, ale i práce mnoha dalších historiků a archeologů, tyto „báchorky“ jsou pozoruhodně přesné.

Přesné, pokud jde o popisy království, měst, panovníků, míst, chrámů, obchodních cest, konkrétních předmětů, nástrojů i někdejších zvyků.

Jestliže jsou ale tyto údaje historickou pravdou, proč se domnívat, že popisy a rodokmeny týkající se „lidí, jež přišli z nebe na Zemi“, jsou výmyslem nebo metaforou?

„Nenadešel čas přijmout slova těch stejných starobylých záznamů, která hovoří o Nefilim (jeden z biblických záhadných výrazů – pozn. red.) jakožto o návštěvnících Země z Nebe?“ ptá se Sitchin ve svém prvním bestselleru 12. planeta.„Všechny starověké národy věřily v bohy, kteří sestoupili z nebe na Zem.

Těm příběhům nebyla dána důvěryhodnost, protože je učenci viděli jako mýty,“ domnívá se Sitchin.

PÁTRÁNÍ V KOLÉBCE CIVILIZACE

Sitchin odpovědi na své otázky nachází u Sumerů (z období cca 3500 – 2000 př. n. l.), v takzvané „kolébce národů“ mezi africkými řekami Eufrat a Tigris (dnešní Irák). Tato civilizace se objevuje na scéně velmi tajemně, jakoby odnikud. Ať už jde o literaturu, zákony, politiku, lékařství, techniku nebo umění – vše se doložitelně objevuje poprvé právě zde.

Podle archeologů vděčíme Sumerům dokonce i za vynález piva a vína, stejně jako dnešních souhvězdí, s jejichž pomocí rozdělili oblohu na 12 částí. Odkud se ale naráz vzala hotová civilizace? Tady se opět uplatní Sitchinova důvěra v doslovnost textů. „Za vše, co známe a umíme, vděčíme bohům,“ uvádějí texty. To by se běžnému badateli mohlo zdát jako prostý pobožný výrok.

Proč v tom Sitchin tedy vidí víc? Tito údajní bohové mají komplikované rodokmeny, vystupují jako skutečné postavy a mají potomky, z nichž řada je z poloviny lidských. Jména bohů, polobohů a lidí se víceméně odlišují jen hvězdičkou před jménem – označením, které dává znát, že pocházejí z hvězd, neboli že jde o bohy.

Sitchin z tisíce let starých klínopisných hliněných tabulek navíc vyčte jedno šokující zjištění. To, co se prý zdálo jako zmatený mýtus o soupeřících bozích, má být ve skutečnosti popis kosmické katastrofy – prý stačí texty lépe přeložit a správně chápat jejich význam.

O co jde?

Jedna ze souboru knih Kroniky Země, jíž je autorem

NACHÁZÍ SE VE SLUNEČNÍ SOUSTAVĚ OBŘÍ VETŘELEC?

Asi před 450 000 lety měla do naší sluneční soustavy vniknout obrovská planeta (zhruba velikosti Jupitera), která byla vyvržena ze své domoviny jinou kosmickou katastrofou. Letěla prý volně vesmírem, až byla zachycena přitažlivostí našeho Slunce. Má se již stovky tisíc let pohybovat na eliptické a silně excentrické dráze a její oběh má trvat asi 3600 let.

Po většinu času tedy prý není na obloze vidět. Nejbližšího bodu u Slunce má dosáhnout snad okolo roku 2800 a v dnešní době by zřejmě již možná mohla být viditelná – jen ji správně identifikovat. Sumerové ji nazývají Ni.Bi.Ru, v překladu „planeta křížení“ nebo také „ta, jež okupuje pozici uprostřed“.

Když je nejblíže, nachází se totiž údajně v prostřední pozici planet, mezi Marsem a Jupiterem. Započítáme-li mezi planety i Slunce a Měsíc tak, jak to dělali Sumerové, jde opravdu o prostřední pozici. A jak naznačují tisková prohlášení, vynořující se na základě výpočtů planetárních drah již od objevení Pluta, ve velké vzdálenosti od Slunce by skutečně mohlo být ještě nějaké neobjevené obrovské těleso.

ČEKÁ NÁS SETKÁNÍ S NEZNÁMEM?

Asi poprvé o tom vážně spekuluje observatoř amerického vojenského námořnictva v americkém městě Washingtonu v roce 1981. O dva roky později dokonce NASA zaznamená vesmírným teleskopem IRAS záhadné obří těleso, „které by mohlo patřit ke sluneční soustavě“.

Následuje však záhadné mlčení, jež je vystřídáno lavinou spekulací a údajných astronomických pozorování tajemné planety, z níž měl na Zemi přijít život stejně jako původní lidé – bohové, jež měli stvořit nás – polobohy – jako svoji levnou pracovní sílu.

Knihy Zecharii Sitchina jsou během let přeloženy do mnoha jazyků, a dokonce přepsány i do Braillova písma pro nevidomé.

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Černá věž Richarda Meiera
rezidenceonline.cz

Černá věž Richarda Meiera

Už několikrát jste měli možnost obdivovat na...
Elon Musk vyvinul raketový Tesla Roadster
iluxus.cz

Elon Musk vyvinul raketový...

Tento geniální vynálezce a obchodník nás...
Kdo pobyl nejdéle v kosmu?
21stoleti.cz

Kdo pobyl nejdéle v kosmu?

Minulý týden absolvovala dvojice...
5 zákeřných parazitů, kteří míří na oči!
epochalnisvet.cz

5 zákeřných parazitů, kteří...

Lidské tělo je živnou půdou pro různé parazity...
Ve fastfoodech ve starém Římě se jídlo balilo do fíkového listu
epochaplus.cz

Ve fastfoodech ve starém Římě...

Mladý Říman Antonius zamíří k thermopoliu na rohu ulice. Teď, na...
Pevnost Ambér: Měla být zbořena kvůli své kráse?
epochalnisvet.cz

Pevnost Ambér: Měla být...

Na svazích pohoří Aravalli nad prastarým městem Džajpur se...
Nechte se omámit vůní lipového květu
nasehvezdy.cz

Nechte se omámit vůní...

V posledních letech se lidé naštěstí při léčbě běžných neduhů...
Pro běžné popíjení i k domácí léčbě
nasehvezdy.cz

Pro běžné popíjení i k domácí...

Když využijeme krásné letní období ke sběru...
Pohledný mladík Elliot Rodger: Vraždění si plánuje několik let!
epochaplus.cz

Pohledný mladík Elliot Rodger:...

Pohledný mladík sedí v autě. Na jeho levou...
Japonské Kobe: Steak na jedničku s kytičkou
epochaplus.cz

Japonské Kobe: Steak na...

Před 150 lety ještě v Japonsku masu příliš...
Tank Karrar vyrazí do akce ještě v letošním roce
21stoleti.cz

Tank Karrar vyrazí do akce...

Podle dostupných informací by se mělo jednat...
ALMA nalezla trojici vznikajících planet u nově zrozené hvězdy
21stoleti.cz

ALMA nalezla trojici...

Dva nezávislé vědecké týmy využívající...