Skip to content
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz
Připravujeme pro vás
ZCELA NOVÝ WEB
Enigmaplus.cz

Jsme jen děti dělníků stvořených mimozemšťany?

Již před desítkami let předpověděl Zecharia Sitchin, jak budou vypadat planety sluneční soustavy, až je vyfotografují kosmické sondy. Tvrdí, že člověk byl stvořen „bohy“ z jiné planety a že bychom měli číst texty starověkých předků doslovně.

Kdo je to Zecharia Sitchin – nejkontroverznější dějepisec světa a jeden z mála učenců, který dovede číst a překládat klínopisy z úsvitu známých dějin?

Je právě rok 1922 a ruský revolucionář VLADIMIR ULJANOV pod přezdívkou Lenin se chystá vyhlásit jednotný Svaz sovětských socialistických republik. Milionové Baku, hlavní město Ázerbajdžánu, je již dva roky obsazeno vojsky sovětů, kteří z něj učiní jedno z nejmodernějších měst nové říše.

V té době zde poprvé spatří světlo pozemského světa také malý ZECHARIA SITCHIN. Jeho rodiče ho již ale krátce po porodu odvážejí do Palestiny, kde ho také vychovají jako Žida. Zecharia získá vzdělání v moderní i staré hebrejštině, učí se nazpaměť biblické texty a časem se naučí i několika dalším indoevropským a semitským jazykům včetně sumerštiny a obtížného klínopisu.

Tomu se nakonec věnuje i ve Velké Británii, kam odjíždí studovat Londýnskou ekonomickou školu – obor historie. Až po jejím úspěšném ukončení se vrhne na to, co ho zajímá, a studuje na Londýnské univerzitě historii a archeologii Blízkého východu.

Na léta se vrací do Palestiny, do oblasti, která se mezitím stala Izraelem. Pracuje zde jako novinář a editor. Později se vydává do amerického New Yorku, kde je pro řadu obyvatel jednoduše přistěhovalcem, Rusem, ruským Židem a později také fantastou, který plodí historické romány…

Za pomoci své teorie nachází Sitchin údajná vysvětlení nejrůznějších záhad, například i toho, proč obří kamenné hlavy jihoamerických Olméků mají africké rysy. Podle něj byli Olmékové dovedení do Ameriky egyptským bohem Thovtem 13. 8. 1313 př. n. l.

BLÁZNIVÉ ROMÁNY, NEBO SKUTEČNOST?

Jeho „historické romány“ ovšem vůbec nejsou skutečnými romány, ale alternativním výkladem archeologických nálezů a překladem těch nejstarších spisů, jaké naše civilizace zná. A slaví s nimi úspěch, protože zní velmi přesvědčivě a zároveň mají dramatický nádech hollywoodského velkofilmu.

Sitchin navazuje tam, kde skončil švýcarský badatel ERICH VON DÄNIKEN (*1935), když tvrdil, že v minulosti Zemi navštívila civilizace z jiné planety. Däniken poukazuje na nevysvětlené starověké technologie, záhadné předměty či stavby a především rytiny a texty, které připomínají líčení kosmických lodí, skafandrů a bytostí, které nás měly navštívit a slíbit, že se opět vrátí.

Zatímco však Däniken hovoří jen o jejich návštěvě, Sitchin tvrdí, že tyto bytosti tu byly ještě dříve než my a vlastně nás samy stvořily, vložením svých genů do našich opičích předchůdců. Hovoří prý o tom všechny mýty, biblické příběhy a všechna stará náboženství světa.

Věděli jsme o nich prý stále, jen jsme si je vykládali jako smyšlené příběhy. Starý svět jim údajně říkal „bohové“.

PROČ ZAČAL PSÁT SVÉ FANTASTICKÉ TEORIE?

Jak ale někoho vlastně podobná fantastická teorie napadne? Sitchin se ke svému kontroverznímu studiu dostává podobně jako Däniken. Jako kluk je nucen memorovat biblické texty, které se jen hemží těžko vysvětlitelnými popisy a vyprávěními o bozích přicházejících z nebes, obrech či synech „bohů“ a „dcerách lidských“, které alespoň na první pohled vůbec nezapadají do příběhu o jediném všudypřítomném Bohu.

Jeho všetečné otázky po významu těchto bizarních textů ovšem nenacházejí u učitelů nejmenší přízeň. Místo toho je opakovaně kárán za to, že Bibli bere doslova. Co se mu zdá jako jasný popis, má údajně brát jako komplikovanou metaforu něčeho docela jiného, než se zdá.

S tím se však nespokojí.

Zecharia Sitchin

PROČ NEVĚŘÍME POPISŮM NAŠICH PŘEDKŮ?

Sitchin se jen utvrdí v tom, že učitelé nechtějí brát v úvahu, co v textech doopravdy stojí. Pustí se tedy do studia sumerských, babylonských, asyrských, chetitských, kanaánských a jiných starobylých textů a eposů, považovaných víceméně za báchorky.

Jak ukáže během let nejen jeho studium, ale i práce mnoha dalších historiků a archeologů, tyto „báchorky“ jsou pozoruhodně přesné. Přesné, pokud jde o popisy království, měst, panovníků, míst, chrámů, obchodních cest, konkrétních předmětů, nástrojů i někdejších zvyků.

Jestliže jsou ale tyto údaje historickou pravdou, proč se domnívat, že popisy a rodokmeny týkající se „lidí, jež přišli z nebe na Zemi“, jsou výmyslem nebo metaforou?

„Nenadešel čas přijmout slova těch stejných starobylých záznamů, která hovoří o Nefilim (jeden z biblických záhadných výrazů – pozn. red.) jakožto o návštěvnících Země z Nebe?“ ptá se Sitchin ve svém prvním bestselleru 12. planeta.

„Všechny starověké národy věřily v bohy, kteří sestoupili z nebe na Zem. Těm příběhům nebyla dána důvěryhodnost, protože je učenci viděli jako mýty,“ domnívá se Sitchin.

PÁTRÁNÍ V KOLÉBCE CIVILIZACE

Sitchin odpovědi na své otázky nachází u Sumerů (z období cca 3500 – 2000 př. n. l.), v takzvané „kolébce národů“ mezi africkými řekami Eufrat a Tigris (dnešní Irák). Tato civilizace se objevuje na scéně velmi tajemně, jakoby odnikud.

Ať už jde o literaturu, zákony, politiku, lékařství, techniku nebo umění – vše se doložitelně objevuje poprvé právě zde. Podle archeologů vděčíme Sumerům dokonce i za vynález piva a vína, stejně jako dnešních souhvězdí, s jejichž pomocí rozdělili oblohu na 12 částí.

Odkud se ale naráz vzala hotová civilizace? Tady se opět uplatní Sitchinova důvěra v doslovnost textů. „Za vše, co známe a umíme, vděčíme bohům,“ uvádějí texty. To by se běžnému badateli mohlo zdát jako prostý pobožný výrok.

Proč v tom Sitchin tedy vidí víc? Tito údajní bohové mají komplikované rodokmeny, vystupují jako skutečné postavy a mají potomky, z nichž řada je z poloviny lidských. Jména bohů, polobohů a lidí se víceméně odlišují jen hvězdičkou před jménem – označením, které dává znát, že pocházejí z hvězd, neboli že jde o bohy.

Sitchin z tisíce let starých klínopisných hliněných tabulek navíc vyčte jedno šokující zjištění. To, co se prý zdálo jako zmatený mýtus o soupeřících bozích, má být ve skutečnosti popis kosmické katastrofy – prý stačí texty lépe přeložit a správně chápat jejich význam.

O co jde?

Jedna ze souboru knih Kroniky Země, jíž je autorem

NACHÁZÍ SE VE SLUNEČNÍ SOUSTAVĚ OBŘÍ VETŘELEC?

Asi před 450 000 lety měla do naší sluneční soustavy vniknout obrovská planeta (zhruba velikosti Jupitera), která byla vyvržena ze své domoviny jinou kosmickou katastrofou. Letěla prý volně vesmírem, až byla zachycena přitažlivostí našeho Slunce.

Má se již stovky tisíc let pohybovat na eliptické a silně excentrické dráze a její oběh má trvat asi 3600 let. Po většinu času tedy prý není na obloze vidět. Nejbližšího bodu u Slunce má dosáhnout snad okolo roku 2800 a v dnešní době by zřejmě již možná mohla být viditelná – jen ji správně identifikovat.

Sumerové ji nazývají Ni.Bi.Ru, v překladu „planeta křížení“ nebo také „ta, jež okupuje pozici uprostřed“. Když je nejblíže, nachází se totiž údajně v prostřední pozici planet, mezi Marsem a Jupiterem.

Započítáme-li mezi planety i Slunce a Měsíc tak, jak to dělali Sumerové, jde opravdu o prostřední pozici. A jak naznačují tisková prohlášení, vynořující se na základě výpočtů planetárních drah již od objevení Pluta, ve velké vzdálenosti od Slunce by skutečně mohlo být ještě nějaké neobjevené obrovské těleso.

ČEKÁ NÁS SETKÁNÍ S NEZNÁMEM?

Asi poprvé o tom vážně spekuluje observatoř amerického vojenského námořnictva v americkém městě Washingtonu v roce 1981. O dva roky později dokonce NASA zaznamená vesmírným teleskopem IRAS záhadné obří těleso, „které by mohlo patřit ke sluneční soustavě“. Následuje však záhadné mlčení, jež je vystřídáno lavinou spekulací a údajných astronomických pozorování tajemné planety, z níž měl na Zemi přijít život stejně jako původní lidé – bohové, jež měli stvořit nás – polobohy – jako svoji levnou pracovní sílu.

Knihy Zecharii Sitchina jsou během let přeloženy do mnoha jazyků, a dokonce přepsány i do Braillova písma pro nevidomé.

AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
reklama
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články

Americké zombie: Chtěli George Washingtona přivézt po smrti k životu?
epochaplus.cz

Americké zombie: Chtěli George...

„Nezoufejte. Ještě je šance ho zachránit!“...
Východní filozofie podpořená uměním
rezidenceonline.cz

Východní filozofie podpořená...

Když vstoupíte do tohoto bytu o rozloze tři tisíce metrů...
Čína: Její panenská příroda vám sebere dech
epochanacestach.cz

Čína: Její panenská příroda...

Slunce se mocně...
Love story zavání těžkými šrámy
nasehvezdy.cz

Love story zavání těžkými...

Člověk míní, život mění. To...
Prošvihne svou poslední šanci?
nasehvezdy.cz

Prošvihne svou poslední šanci?

Své rodinné štěstí si...
Kultovní boty se žlutým prošíváním v podání dvojice Bex Stud
iluxus.cz

Kultovní boty se žlutým...

Rebelský a provokativní duch je značce Dr....
Má bezstarostná povaha dostala za vyučenou
skutecnepribehy.cz

Má bezstarostná povaha...

V životě jsem si prošla mnoha...
Vědci objevili stopy exploze, která mohla zničit biblickou Sodomu
21stoleti.cz

Vědci objevili stopy exploze,...

Lokalita Tall el Hammam v dnešním Jordánsku...
Celozrnné špagety s rukolovým pestem
tisicereceptu.cz

Celozrnné špagety s...

Suroviny na 4 porce 100 g rukoly 120...
Sklizeň prvních zemědělců: Neolitické ženy se mužské práce nebály
epochaplus.cz

Sklizeň prvních zemědělců:...

Žena v období neolitu (mladší době...
Drsní zabijáci s jedinou slabinou!
epochalnisvet.cz

Drsní zabijáci s jedinou...

Krokodýli obývají naši planetu už stovky milionů let....
Deník uleví od trápení na duši
panidomu.cz

Deník uleví od trápení na duši

Skutečně, svěřovat se se svými starostmi...