Skip to content

K jednomu z nejpodivnějších setkání s UFO v historii došlo ve Skotsku

Svědectví o neznámých létajících objektech na obloze či o přímém setkání s mimozemskými bytostmi k nám nejčastěji přicházejí přes oceán z Ameriky. I v Evropě ale dochází k podivným setkáním lidského druhu s bytostmi z jiných částí vesmíru.

K jednomu z nejpodivnějších došlo v roce 1979 ve Skotsku.

Incident, ke kterému v tomto roce došlo, zamotal hlavu mnoha ufologům a dostal se hned do několika knih pojednávajících o návštěvnících z jiných planet. Příkladem za všechny může být kniha UFO Study od Jenny Randles z roku 1981.

V knize se píše, že jediný svědek události, v té době jedenašedesátiletý pragmatik Robert Taylor, pracoval v té době jako lesní strážce. Na starost měl nemalou část lesa nedaleko hlavní dopravní tepny mezi městy Glasgow a Edinburgh.

K setkání došlo nedlouho poté, co Taylorovi skončila pauza na kávu. Muž objel kus hlídaného území ve své dodávce a poté se i se svým psem Larou vydal na pochůzku.

Jediný svědek skotského setkání s UFO ZDROJ: dailyrecord.co.uk
SETKÁNÍ S NEZNÁMEM

Vše se zdálo být stejné jako každý jiný den. A to až do chvíle, kdy Bob prošel hustou houštinou a octl se tváří v tvář neznámému. Když se postarší muž vzpamatoval, uvědomil si, že stojí jen asi metr od stroje, jaký nikdy v životě neviděl.

Objekt měl kopulovitý tvar a bez hnutí stál na lesním porostu. Přístroj měl šedou lesknoucí se barvu a v průměru asi sedm metrů. Na vrchu z něj trčelo několik antén a kolem bylo naprosto ticho. Ještě, než si lesník uvědomil vše, co spatřil, věci se staly ještě záhadnějšími.

Zpoza stroje či přímo z něj vyletěla dvojice zvláštních věcí, které Taylora obklíčily a nasprejovaly zvláštní substancí. Dále už si muž pamatuje pouze probuzení na mýtině, na které po záhadných návštěvnících nezůstala jediná stopa.

Foto: dailyrecord.co.uk, edinburghlive.co.uk
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články