Domů     Vesmír a technologie
Kdo postavil pyramidy?
Lenka Kospertová
od Lenka Kospertová 24.12.2018
5.2tis
157
SDÍLENÍ
5.2tis
ZOBRAZENÍ

Nejznámější jsou pyramidy v Gíze. Poblíž tohoto egyptského města, které leží asi 20 km od Káhiry, se nachází hrobky tří faraonů: Chufua (neboli Cheopse), Rachefa (neboli Chefréna) a Menkaura. Když zanikla egyptská říše a hieroglyfy upadly do zapomnění, ztratili lidé povědomí o tom, k čemu pyramidy sloužily.

To dalo vzniknout nejrůznějším teoriím, kdy řada z nich považovala tyto stavby za symboly odvěké moudrosti opředené řadou tajemství. Odtud byl už jen krůček k tomu je považovat za dílo mimozemských civilizací. Existují k tomu nějaké důkazy?

Mohla by jím být Teorie korelace Orionu (Orion correlation theory), podle které umístění pyramid v Gíze (Chufuova, Rachefova a Menauerova) koreluje s rozmístěním hvězd v Orionově pásu. Jedná se o tři výrazné hvězdy v souhvězdí Orionu.

Další chrámy pak dávají dohromady celé souhvězdí, řeka Nil je připodobněna k Mléčné dráze.

S touto teorií přišel v roce 1983 belgický spisovatel Robert Bauval. Ten také tvrdí, že socha Sfingy (lidská hlava a tělo lva, odkaz na souhvězdí Lva) je starší, než se myslelo, a pochází už z období zhruba 10 500 př.

n. l. To podpořil i geolog Robert M. Schoch tvrzením, že na erozi Sfingy působily deště.

Umístění pyramid je podobné jako souhvězdí Orionu.

POČÁTEK LIDSTVA

Dle Bauvalovy teorie tedy Sfinga v den jarní rovnodennosti pohlížela na souhvězdí Lva, přičemž současně bylo na jižní straně nebeské klenby možné pozorovat souhvězdí Orion, které se dostalo do zákrytu s postavením pyramid na Zemi.

Tento okamžik byl označen za Zep Tepi, počátek lidstva. Pokud ovšem pyramidy a Sfinga existovaly už 10 500 př. n. l., nemohli je vytvořit Egypťané, museli jim s tím pomoci mimozemské civilizace. Možná to byly ty, které stavěly pyramidy i na planetě Mars.

Nedávno zveřejněné snímky z rudé planety jasně ukazují formaci připomínající třístěnnou pyramidu, která se nachází v oblasti Candor Chasma na Marsu. Je možné, že jde o dílo dávné civilizace, která dříve obývala Mars?

Útvar zaujal už v roce 1977 amerického astronoma Carla Sagana, který ho okomentoval slovy: „Největší pyramidy na Marsu mají základnu o délce strany 3 kilometrů a jsou kilometr vysoké, jsou tedy mnohem vyšší než sumerské, egyptské nebo mexické pyramidy.

Vzhledem k probíhající erozi se může jednat o pouhé kopce, po staletí tvarované přírodními procesy do těchto podivných tvarů, ale je nezbytné je prozkoumat zblízka.“

Podobné pyramidy se nacházejí i na planetě Mars.

KOSMICKÉ ZÁŘENÍ ODKRÝVÁ TAJEMNÝ PROSTOR

Ať už teoriím o mimozemských stavitelích věříme nebo ne, jedno je jisté. Díky ozařování Chufuovy (Cheopsovy) pyramidy částicemi zvanými miony, které jsou součástí kosmického záření, se v ní podařilo odhalit dosud neznámou dutinu.

Ta se nachází přímo nad Velkou galerií, největší komorou ve Velké pyramidě. Dutina byla pojmenována Big Void, což znamená Velká prázdnota. Na délku měří asi 30 metrů. Vědci nyní dumají, jak se do ní dostat a prozkoumat, co ukrývá.

Snaží se vymyslet robota velikosti tenké tyčinky, který pronikne otvorem s průměrem 3,5 milimetru a složí se až uvnitř Prázdnoty. Uvidíme, co odhalí.

Foto: Shutterstock,com
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 1.12.2021 3.0tis
Pioneer 10 je americká planetární sonda, která byla určena k průzkumu Jupiteru. Navíc šlo o první sondu, která opustila naši sluneční soustavu. Během jejího letu se však stalo něco podivného. Záhadná síla vychýlila sondu z kurzu…   Sonda Pioneer 10 je známá i tím, že nese na své palubě poselství pro případný kontakt s mimozemskou […]
od Mirek Brát 29.11.2021 2.4tis
Legendární biblická města Sodoma a Gomora měla být zničena Bohem pro hříšnost jejich obyvatel. Samotná destrukce obou měst byla prý provedena deštěm „ohně a síry“. Co má společného aktuální projekt NASA týkající se planetární obrany a toto dávné  starozákonní podobenství? Ponechme nyní stranou zmínky o zničení obou měst, které najdeme nejen v Bibli, ale například i […]
od Adriana Vojtíšková 23.11.2021 1.7tis
Podle oficiálních tvrzení Bílého domu (sídlo americké vlády) byla ponorka NR-1 postavena v 60. letech minulého století pro výzkum a sledování rozličných forem podmořského života.   Až s výpovědí očitého svědka a jednoho z členů posádky důstojníka Lee Vybornyho vyšlo najevo, že biologická stanice byla ve skutečnosti špionážní ponorka s jaderným potenciálem! Těleso o váze […]
od Eva Soukupová 16.11.2021 3.1tis
Průmyslové či domovní kamery leckdy zachytí podivuhodné věci. Kamera, kterou má na zvonku umístěnou muž z Hertfordshiru na jihu Anglie, před několika dny zaznamenala přelet neznámého objektu ve tvaru trojúhelníku. 43letý Matt Doughty z Hertfordshiru spolu se svým přítelem Kevinem seděl doma a sledoval fotbal v televizi, když mu na telefon přišlo upozornění z kamery […]
od Jiří Nechanický 12.11.2021 2.9tis
Nestává se často, že někomu na jeho pozemku přistane neznámý stroj. I proto tato událost vzbudila velké pozdvižení v malém texaském městečku Aurora, kde v roce 1897 právě k tomuto došlo. O podivné události se zachovalo svědectví v místních novinách Neznámý přístroj prý nevypadal, že by se k zemi řítil úmyslně. Odpovídal tomu i prudký […]