21. ledna 1988: O svém zážitku z předešlé noci vypovídá australská rodina Knowlesových, kterou mělo pronásledovat UFO.
Domů     Neobjasněné události
Kdo postavil tajemný hadí pahorek?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 6.1.2020
4.1tis
390
SDÍLENÍ
4.1tis
ZOBRAZENÍ

Na území USA existují desetitisíce umělých návrší, vystavěných prapředky dnešních indiánských kmenů. Některé jsou obyčejnými mohylami, ale jiné mají tvar nejrůznějších zvířat – ptáků, lišek, medvědů, buvolů a mnohých dalších.

Bezesporu nejznámějším je Velký hadí pahorek na jihu státu Ohio, k němuž se váže několik dosud nerozluštěných záhad. Podaří se objasnit, kdo tuto tajuplnou stavbu vybudoval a k čemu měla sloužit?

Vzhled Hadího pahorku je fascinující.

Slunce pomalu klesá k západu a shlíží na podivuhodnou scénu – na vyvýšenině nad říčkou Brush Creek ve státě Ohio je možné na zemi rozeznat umělý pahorek ve tvaru hada, který v tlamě drží vejce. Na něm tančí lidé s bubínky a tanečním krokem postupují od ocasu dál až k hlavě.

Když se dostávají na úroveň tlamy, slunce zapadá a je přesně v zákrytu s hadí hlavou! Je 21. června roku 2009 a příznivci hnutí New Age (filosofický a náboženský proud usilující o změnu společnosti – pozn.

red.) možná instinktivně opakují dávný rituál k oslavě letního slunovratu, který na pahorku prováděly i prastaré indiánské kmeny. Skutečný účel této stavby ovšem dosud není znám.

Kresba Hadího pahorku

CO VĚDĚLI DÁVNÍ STAVITELÉ?

Velký hadí pahorek je zhruba 420 metrů dlouhý a téměř metr vysoký. Narozdíl od jiných mohyl ale neslouží jako pohřebiště a nebyly zde nalezeny ani žádné artefakty, z nichž by šlo určit stáří a stavitele tohoto unikátního díla.

Vědci proto zkoumají aspoň zbytky dřevěného uhlí objeveného uvnitř pahorku a pomocí radiokarbonové metody zjišťují, že pochází z období asi 1070 po Kristu. Je tak stará i sama stavba? Těžko říct, uhlí totiž může pocházet od někoho, kdo pahorek používal v pozdějších dobách.

Zvláštní světlo ovšem vrhají legendy zdejších indiánů, kteří stavbu připisují jakési záhadné kultuře Allegheny, která zde prý žila v období 1200 let před Kristem. Pokud je stavba skutečně tak stará, tak poznatky pradávných stavitelů vzbuzují úžas.

Tělo hada prý totiž odkazuje nejen na letní, ale rovněž na zimní slunovrat a obě rovnodennosti. Navíc je možná také obrazem souhvězdí Malého vozu! Když je totiž hvězdné schéma porovnáno s nákresem pahorku, má přesně odpovídat.

Je to jen shoda okolností? Nebo měli pradávní stavitelé tak fantastické znalosti?

Lenka Kabeláčová

Foto: YouTube, abcnews.go.com, pinterest.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 20.1.2022 887
Los Angeles je jednou z nejlepších destinací pro lov ve strašidelném domě a tento dům v bavorském stylu v Beverly Hills má obzvlášť děsivou historii. V roce 1932 to byl domov ikonické herečky Jean Harlow a jejího násilnického manžela Paula Berna, který se střelil do hlavy, když stál před zrcadlem. Objevil ho jejich majordomus a […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 1.6tis
Majestátní Boeing 377 Stratocruiser se pyšní přezdívkou Romance v oblacích. Letecká společnost Pan America v něm jako první aerolinka nabízí luxusní cesty kolem celého světa. A právě během jedné z nich, 8. listopadu 1957, se romance změní v horor. Co přesně se stalo, nikdo netuší, ale stroj se 44 lidmi na palubě navždy zmizí z […]
od Eva Soukupová 19.1.2022 2.4tis
V roce 1902 se depozitář Národního muzea rozšíří o dva zajímavé exempláře. Šlechtic Bohuslav Jiruš mu ve své závěti odkáže dvě bedny, jejichž obsah dosud není znám.     Významný lékař, botanik a nadšený cestovatel totiž ustanoví, že smějí být otevřeny až 200 let po jeho smrti, tedy v roce 2101! Jaký má jeho odkaz […]
od Dalibor Vrána 18.1.2022 2.8tis
Skvěle padnoucí oblek, parádní zbraně a chuť i schopnost rvát se za správnou věc. Přesně tak máme díky známé filmové sérii zaškatulkovány muže v černém. Mají chránit Zemi před „šmejdem z vesmíru“, jak zní jejich motto. Jenže co když oni sami vůbec nejsou lidé? Následující příběh z Japonska tomu nasvědčuje! Japonské Tokio se dávno ponořilo […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.9tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]