27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Kočka: Záhadný tvor, který možná skrývá víc, než si myslíte!
Kočka: Záhadný tvor, který možná skrývá víc, než si myslíte!
od 1.4.2023
3.0tis
321
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Ve starověkém Egyptě byly kočky uctívané, ve středověku je naopak považovali za spřízněnce ďábla. Dnes jsou oblíbeným domácím mazlíčkem, kterého ale stále obestírá mnoho záhad. Co všechno kočky dokážou?

V okamžiku, kdy někomu zbývá už jen pár hodin života, zvíře své chování změní. Najednou je k lidem přítulné a neopouští je, dokud nezemřou. Ošetřovatelé už se naučili, že jakmile se Oskar začne takto chovat, musí zavolat příbuzné umírajícího člověka, aby se stihli rozloučit. Starověcí Egypťané o moci koček nepochybovali. Měli bychom se nechat inspirovat? Jak kocour Oskar vycítí přicházející smrt? Stojí za tím pouze biologie, nebo nějaká speciální schopnost koček? Černé kočky nejsou jen nositelky smůly. Naopak mají nejlépe zvládat negativní energie! Odkud se schopnosti koček berou? Mohou být nadpřirozeného původu? Sépie se taky vyznačují vyjímečnosti - dokážu být neviditelné.

Kočky mají údajně schopnost měnit energie ve svém okolí. Od lidí i míst prý dokážou nasát negativní energii a proměnit ji na pozitivní, kterou poté „vrátí“ zpět.

reklama

To, že energie takto čistí, má prozrazovat jejich předení, které vytvoří jakousi bariéru, přes niž se negativní energie nedostane dále. Nejlépe se má kočce pracovat, když jsme v klidu nebo spíme.

V domácnosti nám navíc kočka díky této vlastnosti může pomoci odhalit místa, kterým bychom se měli vyhýbat. Kočkám totiž špatné energie vyloženě vyhovují!

Majitelům těchto mazlíčků se tak doporučuje pozorně sledovat, kam si kočka lehá, a toto místo jí pak plně přenechat. Je proto kočka tak dlouho oblíbenou společnicí lidí?

V okamžiku, kdy někomu zbývá už jen pár hodin života, zvíře své chování změní. Najednou je k lidem přítulné a neopouští je, dokud nezemřou. Ošetřovatelé už se naučili, že jakmile se Oskar začne takto chovat, musí zavolat příbuzné umírajícího člověka, aby se stihli rozloučit.
V okamžiku, kdy někomu zbývá už jen pár hodin života, zvíře své chování změní. Najednou je k lidem přítulné a neopouští je, dokud nezemřou. Ošetřovatelé už se naučili, že jakmile se Oskar začne takto chovat, musí zavolat příbuzné umírajícího člověka, aby se stihli rozloučit.

Vidí, co my ne

Kromě negativních energií nás prý kočky dokážou bránit i před nejrůznějšími duchy a entitami. Podobně jako psi hlídají své teritorium, na rozdíl od nich prý ale vnímají hrozby hlavně z jiných sfér, z astrálního světa.

reklama

To, že kočka zrovna vidí nějakého ducha, údajně poznáte tak, že začne zírat do jednoho konkrétního bodu. Když se entita začne hýbat, zvíře na ni často začne i útočit. Proto můžete mít občas pocit, že kočka pronásleduje cosi neviditelného – má to být pravda!

Někteří lovci duchů například doporučují, aby si lidé kočku pořídili, když mají pocit, že je cosi pronásleduje nebo jim řádí v domě.

Setkáme se rovněž s přesvědčením, že jsou kočky schopné přecházet mezi různými sférami, právě za pomoci energií, a i takto zlé duchy zahánět. Vidí kočky duchy, nebo nic takového nedokážou?

Starověcí Egypťané o moci koček nepochybovali. Měli bychom se nechat inspirovat?
Starověcí Egypťané o moci koček nepochybovali. Měli bychom se nechat inspirovat?

Detektor nemocí

Pokud si všimnete, že si kočka často lehá na nějaká vaše oblíbená místa,nemusíte se hned začít obávat přítomnosti něčeho nadpřirozeného. Tento domácí mazlíček totiž prý vedle duchů vnímá i lidské zdraví. Když je s ním něco v nepořádku, neváhá to dát najevo.

reklama

Začne si lehat k vám či přímo na konkrétní místo na vašem těle a tím vás údajně začne léčit. Právě z toho, kam přesně si lehne, lze prý odvodit, co za nemoc vás sužuje. Když si lehá k hlavě či přímo na hlavu, může se jednat o zvýšený tlak.

Levé rameno zase ukazuje na problémy se srdcem a spodní část zad na nemocné ledviny. V momentě, kdy jsou oblíbeným místem kočky vaše nohy, se můžete potýkat s nízkým tlakem. Kočku jako ochránkyni uctívali i starověcí Egypťané.

Příběhů o tom, jak někomu zachránila život tím, že ho upozornila na probíhající nemoc, navíc existuje hodně. Měli bychom jim důvěřovat?

Odkud se schopnosti koček berou? Mohou být nadpřirozeného původu?
Odkud se schopnosti koček berou? Mohou být nadpřirozeného původu?

Zvíře jako léčitel

Díky schopnosti vnímat a měnit energie prý kočka umí něco, s čím pracuje například i čínská medicína: harmonizaci energií. Tím pádem má mít i schopnost člověka z některých nemocí uzdravit.

Dokáže zklidnit tep, pokud je dotyčný ve stresu nebo naštvaný, odehnat bolest hlavy a snížit tlak. K léčbě vážnějších nemocí může přispívat svým vrněním, které funguje jako takzvaný biorezonátor.

Za vše může frekvence vrnění, která na naše těla působí vyloženě blahodárně. Posiluje lidskou imunitu, urychluje hojení a funguje i na bolesti kloubů či osteoporózu.

Podle statistik žijí majitelé koček až o deset let déle než běžný člověk, a dokonce chodí zhruba pětkrát méně k lékaři! S východní medicínou pak mají kočky společný ještě jeden způsob léčení, a to akupunkturu.

Jejich drápky totiž mohou fungovat úplně stejně jako jehličky. Opravdu dokážou léčit nemoci?

Jak kocour Oskar vycítí přicházející smrt? Stojí za tím pouze biologie, nebo nějaká speciální schopnost koček?
Jak kocour Oskar vycítí přicházející smrt? Stojí za tím pouze biologie, nebo nějaká speciální schopnost koček?

Záleží na barvě i rase

Ačkoliv většina koček prý do určité míry energie vnímat dokáže, ne všechny s nimi umí i zacházet. Záleží jak na povaze vašeho mazlíčka, tak údajně na jeho barvě. Černé kočky jsou prý nejlepšími vysavači negativních energií.

Zrzavá zvířata nám naopak snadněji dávají pozitivní energii. Krémové a šedomodré kočky dokážou energii rychle dobít nebo nás naopak rychle zklidnit. Některé kočky jsou pak vyloženě specialistky na konkrétní onemocnění.

Krátkosrstá a bezsrstá plemena nejlépe pomáhají s nemocemi trávicí a vylučovací soustavy. Stres či migrény zase zmírňují hlavně kočky dlouhosrsté, například angorské. Ty mají navíc pomáhat i s depresemi a nespavostí. Perská kočka má být odborníkem na bolesti kloubů.

Černé kočky nejsou jen nositelky smůly. Naopak mají nejlépe zvládat negativní energie!
Černé kočky nejsou jen nositelky smůly. Naopak mají nejlépe zvládat negativní energie!

Proroctví a duchovní svět

Až se vám stane, že svou kočku uvidíte ve snu, měli byste zpozornět. Kočky s námi totiž údajně umí skrze sny komunikovat, například nás varovat nebo nám předpovědět budoucnost. Právě varování se prý snaží předat nejčastěji.

Vidění koček bývá někdy přirovnáváno k rentgenovému. Zvíře díky němu vidí hluboko do našeho těla, a dokáže tak kromě nemocí odhalit i naši povahu nebo úmysly.

Kromě vstupování do snů zvládnou kočky údajně zprostředkovat spojení s nejrůznějšími duchovními průvodci člověka. Může se jednat o naše zemřelé příbuzné či o kohokoliv, kdo nám může nějak pomoci.

Pokud ale doufáte, že svou kočku přinutíte, aby vás s někým propojila, pravděpodobně neuspějete. Mohou s námi jiné světy komunikovat skrze naše domácí mazlíčky?

Včasné varování

V lidových pověrách se často traduje, že kočky, zejména ty černé, dokáží předvídat smrt. Pokud chodí okolo lůžka nemocného člověka, je prý jasné, že brzy zemře. Schopnost předvídat a svým způsobem vycítit smrt se ale vztahuje i na jiné události.

Když v roce 2011 zasáhlo Japonsko zemětřesení a vlna tsunami, někteří lidé se prý zvládli zachránit jen díky svým domácím mazlíčkům. Už hodiny před tragickými událostmi totiž byly kočky nervózní a snažily se uprchnout.

Něco podobného navíc zachytily kamery u kočkovitých šelem v zoologických zahradách! Jak mohou kočky vycítit blížící se katastrofu?

Příběh kocoura Oskara

Mourek Oskar žije v sanatoriu Steere House ve státě Rhode Island v USA. O jeho schopnosti vycítit smrt už vzniklo několik knih a filmů a zkoumali ji i vědci. Kocour se totiž vyhýbá lidem a nechce se nechat pohladit.

V okamžiku, kdy někomu zbývá už jen pár hodin života, zvíře své chování změní. Najednou je k lidem přítulné a neopouští je, dokud nezemřou.

Ošetřovatelé už se naučili, že jakmile se Oskar začne takto chovat, musí zavolat příbuzné umírajícího člověka, aby se stihli rozloučit. Kocour tak pravidelně dělá společnost těm, kteří by jinak umírali o samotě, a dalším zároveň umožňuje rozloučit se s rodinou!

Odborníci si myslí, že možná reaguje na nějaký zápach umírajícího těla, jistí si ale nejsou. Cítí kocour samotnou smrt?

Sépie se taky vyznačují vyjímečnosti - dokážu být neviditelné.
Sépie se taky vyznačují vyjímečnosti – dokážu být neviditelné.

Mají zvířata zázračné schopnosti?

Podobné zvláštní schopnosti jako kočky mají i další zvířata. Například psi jsou přesným opakem koček, reagují na pozitivní energie a lidem rovněž pomáhají. Tak šikovní léčitelé či odháněči temných sil jako kočky ale prý nejsou.

Rovněž v případě varování před blížící se katastrofou jsou kočky na vrcholu žebříčku. Ukazuje se ale, že na přicházející neštěstí reagují úplně všechna zvířata. Jsou popsány případy, kdy z později zničených oblastí prchali sloni, hadi, ptáci nebo žáby.

Svou speciální schopnost mají i lenochodi. Dokážou přežít téměř jakékoliv zranění, které by každé jiné zvíře zabilo. Bez problémů tak zvládnou

například pád z výšky 30 metrů!

Sépie jsou zase schopné stát se neviditelnými. Jejich umění kamufláže je jedno z nejlepších v celé živočišné říši.

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 27.5.2023 802
Případy údajné reinkarnace často pojednávají o lidech vzpomínajících na život, který se odehrával jen pár let před jejich narozením. Někdy je to ale jiné. Angličan Peter Hulme tvrdil, že se mu vybavuje život vojáka ze 17. století. A vědci si s jeho tvrzeními neví rady. Mohl by tento případ přinášet důkazy o existenci posmrtného převtělování?   Muž ve středních letech se neklidně převalu
od 26.5.2023 2.1tis
Kat Hammontre se vydala na túru se svými přáteli, ale po menší nehodě zůstává sama a čeká na pomoc. Když se skupina vrátí po stezce asi o 90 minut později, Kat a její pes Tootsie jsou nenávratně pryč. Co se stalo? Proč po nich není ani stopy? Američanka Kat Hammontre (*1951) se v dubnu roku 2019 vydává s několika přáteli na pěší túru v Diablo Canyo
od 26.5.2023 2.3tis
Nedávno uplynulo 100 let od založení samostatného Československa. S jeho historií je přitom spjata celá řada záhad! Byl císař František Josef I. otcem Tomáše Garrigua Masaryka? Chránil Čechoslováky před nacisty tajemný Pérák? A došlo v roce 1949 v obci Číhošť k zázraku? Lidé slaví vznik nové republiky! Dne 28. října roku 1918 je před shromážděným davem na
od 25.5.2023 2.4tis
Pocházejí kusy skořápek, které dodnes nacházejí lidé na Madagaskaru, z legendárního „sloního ptáka“, jenž prý dokázal jediným kopancem zabít člověka? Žije tento netvor stále ještě uprostřed pralesů? Půltunový kolos „Měřil až po zobák asi tak čtyři metry, velkou širokou hlavu měl jako motyku. Začal na mě ježit hřebínek, nafukoval s
od 25.5.2023 3.0tis
Kdo umí plavat, ten se zpravidla s radostí rozběhne do každé lákavě působící vodní plochy. Jenže někdy bývají zatraceně zrádné! O život vás může připraven nejen neznalost hloubky, ale možná i jevy či bytosti, jejichž existenci nedokážeme racionálně vysvětlit... Jezera mnohdy považujeme za nejmírumilovnější místa na světě. Jejich klidná hladina bývá
Atlas záhad
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Teplovzdušné vytápění znali už staří Římané
epochaplus.cz
Teplovzdušné vytápění znali už staří Římané
Šlechtic se zachumlá do svého pláště. Letošní zima je obzvlášť tuhá. Popojde ke krbu a natáhne ruce k ohni. Ani ten nedokáže vyhřát hradní místnost na přijatelnou teplotu. Snaží se zahnat myšlenku na
Překvapivá lovecká strategie kladivounů
21stoleti.cz
Překvapivá lovecká strategie kladivounů
Žraloci kladivouni jsou aktivní predátoři, kteří si rádi pochutnávají na různých druzích ryb, hlavonožců i korýšů, větší druhy nepohrdnou ani rejnoky či jinými žraloky. Aby byli schopni pronásledovat
ZAHÁJENÍ VÝSTAVY KOČÁRKŮ A PANENEK.
epochanacestach.cz
ZAHÁJENÍ VÝSTAVY KOČÁRKŮ A PANENEK.
Výstava sbírky panenek, kočárků pro panenky, malinkých pokojíčků a hraček Johanky Doubek bude na zámku Libochovice až do konce prázdnin. Ucelená sbírka obsahuje panenky a kočárky pro panenky z různých období. Dále uvidíte kolébky pro panenky, postýlky, mini kočárky, mini nábytek, mini panenky nebo  kolekce zahraničních panenek. Vše je v původní podobě, nerestaurováno, protože neodbornými
Hned jsem věděla, že on je ten pravý
skutecnepribehy.cz
Hned jsem věděla, že on je ten pravý
Prodavačkou jsem chtěla být už jako malá. Ovšem neměla jsem ani tušení, že mi má vysněná profese přinese i životní štěstí. Když jsem po škole dostala první místo v obchodě s textilem, byla jsem z toho v sedmém nebi. Ochotně jsem pomáhala lidem s výběrem oděvů a s velkým nadšením pro ně v našem krámku hledala ty nejvhodnější doplňky, jako kloboučky, rukavičky či kravaty.
Proč se děti tak rychle učí a dospělí už ne?
21stoleti.cz
Proč se děti tak rychle učí a dospělí už ne?
Říká se, že malé děti jsou jako houby, dokáží si velmi rychle osvojit nové dovednosti. Učení se novým věcem, zejména jazykům, je pro ně mnohem snazší než pro dospělé. Vědcům se nyní podařilo objasnit,
Hrozí, že znovu skončí Denisa Pfauserová sama
nasehvezdy.cz
Hrozí, že znovu skončí Denisa Pfauserová sama
Herečka Denisa Pfauserová (34)  brzy přivítá na svět prvního potomka. Začátky těhotenství však pro hvězdu seriálu ZOO nebyly vůbec jednoduché. Hormony s ní pořádně cloumaly. Svého partnera Martina,
Záhadní vampýři: Proč jim probodávali ústa nebo hrudník?
epochaplus.cz
Záhadní vampýři: Proč jim probodávali ústa nebo hrudník?
Vampýři vzbuzovali v lidech hrůzu. Na našem území v Čelákovicích se přitom skrývá zřejmě nejznámější pohřebiště vampýrů na světě. Jejich pohřby byly velmi specifické, například s otočenou lebkou nebo
Bulgari Laguna Blue: Největší modrý diamant v historii šperkařských kreací Bulgari
iluxus.cz
Bulgari Laguna Blue: Největší modrý diamant v historii šperkařských kreací Bulgari
Unikátní diamant Bulgari Laguna Blue, osazený do náhrdelníku z kolekce vysokého šperkařství Bulgari, nedávno při příležitosti Met Gala veřejnosti předvedla globální ambasadorka Bulgari, herečka Priyan
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Škubánky s mákem
tisicereceptu.cz
Škubánky s mákem
Škubánky s mákem jsou levné a oblíbené jídlo. Můžete si k nim dát třeba ještě švestkový, meruňkový nebo jahodový džem. Potřebujete 1 kg brambor 150 g hrubé mouky 150 g másla mletý mák moučko
Máte bazén? Přinášíme vám tipy, jak snížit spotřebu vody
epochalnisvet.cz
Máte bazén? Přinášíme vám tipy, jak snížit spotřebu vody
Každý majitel bazénu si čas od času posteskne nad vysokou spotřebou vody, která k němu neodmyslitelně patří. Několika chytrými kroky ale můžete svou spotřebu snížit. Jak na to? Pitná voda z kohoutku
Ratan a spol: Romantika vyplétaného nábytku
panidomu.cz
Ratan a spol: Romantika vyplétaného nábytku
Ratan, vodní hyacint, banánové listy a spol. – přírodní vyplétané materiály v nábytku a doplňcích dávají interiéru originální charakter, někdy prázdninový, jindy s nádechem exotiky. Vyplétaný nábytek se v posledních letech začal vracet na místa svého původního určení – tedy do bytů, nikoli jen do zahrad. V bytech je vyplétaným materiálům navíc lépe než venku,