17. července 1819: V záhadné hrobce rodu Chaseových na ostrově Barbados dochází k opětovnému nevysvětlitelnému přesouvání těl a rakví.
Domů     Kočka: Záhadný tvor, který možná skrývá víc, než si myslíte!
Kočka: Záhadný tvor, který možná skrývá víc, než si myslíte!
od 1.4.2023
3.0tis
321
SDÍLENÍ
3.0tis
ZOBRAZENÍ

Ve starověkém Egyptě byly kočky uctívané, ve středověku je naopak považovali za spřízněnce ďábla. Dnes jsou oblíbeným domácím mazlíčkem, kterého ale stále obestírá mnoho záhad. Co všechno kočky dokážou?

V okamžiku, kdy někomu zbývá už jen pár hodin života, zvíře své chování změní. Najednou je k lidem přítulné a neopouští je, dokud nezemřou. Ošetřovatelé už se naučili, že jakmile se Oskar začne takto chovat, musí zavolat příbuzné umírajícího člověka, aby se stihli rozloučit. Starověcí Egypťané o moci koček nepochybovali. Měli bychom se nechat inspirovat? Jak kocour Oskar vycítí přicházející smrt? Stojí za tím pouze biologie, nebo nějaká speciální schopnost koček? Černé kočky nejsou jen nositelky smůly. Naopak mají nejlépe zvládat negativní energie! Odkud se schopnosti koček berou? Mohou být nadpřirozeného původu? Sépie se taky vyznačují vyjímečnosti - dokážu být neviditelné.

Kočky mají údajně schopnost měnit energie ve svém okolí. Od lidí i míst prý dokážou nasát negativní energii a proměnit ji na pozitivní, kterou poté „vrátí“ zpět.

To, že energie takto čistí, má prozrazovat jejich předení, které vytvoří jakousi bariéru, přes niž se negativní energie nedostane dále. Nejlépe se má kočce pracovat, když jsme v klidu nebo spíme.

V domácnosti nám navíc kočka díky této vlastnosti může pomoci odhalit místa, kterým bychom se měli vyhýbat. Kočkám totiž špatné energie vyloženě vyhovují!

Majitelům těchto mazlíčků se tak doporučuje pozorně sledovat, kam si kočka lehá, a toto místo jí pak plně přenechat. Je proto kočka tak dlouho oblíbenou společnicí lidí?

V okamžiku, kdy někomu zbývá už jen pár hodin života, zvíře své chování změní. Najednou je k lidem přítulné a neopouští je, dokud nezemřou. Ošetřovatelé už se naučili, že jakmile se Oskar začne takto chovat, musí zavolat příbuzné umírajícího člověka, aby se stihli rozloučit.
V okamžiku, kdy někomu zbývá už jen pár hodin života, zvíře své chování změní. Najednou je k lidem přítulné a neopouští je, dokud nezemřou. Ošetřovatelé už se naučili, že jakmile se Oskar začne takto chovat, musí zavolat příbuzné umírajícího člověka, aby se stihli rozloučit.

Vidí, co my ne

Kromě negativních energií nás prý kočky dokážou bránit i před nejrůznějšími duchy a entitami. Podobně jako psi hlídají své teritorium, na rozdíl od nich prý ale vnímají hrozby hlavně z jiných sfér, z astrálního světa.

To, že kočka zrovna vidí nějakého ducha, údajně poznáte tak, že začne zírat do jednoho konkrétního bodu. Když se entita začne hýbat, zvíře na ni často začne i útočit. Proto můžete mít občas pocit, že kočka pronásleduje cosi neviditelného – má to být pravda!

Někteří lovci duchů například doporučují, aby si lidé kočku pořídili, když mají pocit, že je cosi pronásleduje nebo jim řádí v domě.

Setkáme se rovněž s přesvědčením, že jsou kočky schopné přecházet mezi různými sférami, právě za pomoci energií, a i takto zlé duchy zahánět. Vidí kočky duchy, nebo nic takového nedokážou?

Starověcí Egypťané o moci koček nepochybovali. Měli bychom se nechat inspirovat?
Starověcí Egypťané o moci koček nepochybovali. Měli bychom se nechat inspirovat?

Detektor nemocí

Pokud si všimnete, že si kočka často lehá na nějaká vaše oblíbená místa,nemusíte se hned začít obávat přítomnosti něčeho nadpřirozeného. Tento domácí mazlíček totiž prý vedle duchů vnímá i lidské zdraví. Když je s ním něco v nepořádku, neváhá to dát najevo.

Začne si lehat k vám či přímo na konkrétní místo na vašem těle a tím vás údajně začne léčit. Právě z toho, kam přesně si lehne, lze prý odvodit, co za nemoc vás sužuje. Když si lehá k hlavě či přímo na hlavu, může se jednat o zvýšený tlak.

Levé rameno zase ukazuje na problémy se srdcem a spodní část zad na nemocné ledviny. V momentě, kdy jsou oblíbeným místem kočky vaše nohy, se můžete potýkat s nízkým tlakem. Kočku jako ochránkyni uctívali i starověcí Egypťané.

Příběhů o tom, jak někomu zachránila život tím, že ho upozornila na probíhající nemoc, navíc existuje hodně. Měli bychom jim důvěřovat?

Odkud se schopnosti koček berou? Mohou být nadpřirozeného původu?
Odkud se schopnosti koček berou? Mohou být nadpřirozeného původu?

Zvíře jako léčitel

Díky schopnosti vnímat a měnit energie prý kočka umí něco, s čím pracuje například i čínská medicína: harmonizaci energií. Tím pádem má mít i schopnost člověka z některých nemocí uzdravit.

Dokáže zklidnit tep, pokud je dotyčný ve stresu nebo naštvaný, odehnat bolest hlavy a snížit tlak. K léčbě vážnějších nemocí může přispívat svým vrněním, které funguje jako takzvaný biorezonátor.

Za vše může frekvence vrnění, která na naše těla působí vyloženě blahodárně. Posiluje lidskou imunitu, urychluje hojení a funguje i na bolesti kloubů či osteoporózu.

Podle statistik žijí majitelé koček až o deset let déle než běžný člověk, a dokonce chodí zhruba pětkrát méně k lékaři! S východní medicínou pak mají kočky společný ještě jeden způsob léčení, a to akupunkturu.

Jejich drápky totiž mohou fungovat úplně stejně jako jehličky. Opravdu dokážou léčit nemoci?

Jak kocour Oskar vycítí přicházející smrt? Stojí za tím pouze biologie, nebo nějaká speciální schopnost koček?
Jak kocour Oskar vycítí přicházející smrt? Stojí za tím pouze biologie, nebo nějaká speciální schopnost koček?

Záleží na barvě i rase

Ačkoliv většina koček prý do určité míry energie vnímat dokáže, ne všechny s nimi umí i zacházet. Záleží jak na povaze vašeho mazlíčka, tak údajně na jeho barvě. Černé kočky jsou prý nejlepšími vysavači negativních energií.

Zrzavá zvířata nám naopak snadněji dávají pozitivní energii. Krémové a šedomodré kočky dokážou energii rychle dobít nebo nás naopak rychle zklidnit. Některé kočky jsou pak vyloženě specialistky na konkrétní onemocnění.

Krátkosrstá a bezsrstá plemena nejlépe pomáhají s nemocemi trávicí a vylučovací soustavy. Stres či migrény zase zmírňují hlavně kočky dlouhosrsté, například angorské. Ty mají navíc pomáhat i s depresemi a nespavostí. Perská kočka má být odborníkem na bolesti kloubů.

Černé kočky nejsou jen nositelky smůly. Naopak mají nejlépe zvládat negativní energie!
Černé kočky nejsou jen nositelky smůly. Naopak mají nejlépe zvládat negativní energie!

Proroctví a duchovní svět

Až se vám stane, že svou kočku uvidíte ve snu, měli byste zpozornět. Kočky s námi totiž údajně umí skrze sny komunikovat, například nás varovat nebo nám předpovědět budoucnost. Právě varování se prý snaží předat nejčastěji.

Vidění koček bývá někdy přirovnáváno k rentgenovému. Zvíře díky němu vidí hluboko do našeho těla, a dokáže tak kromě nemocí odhalit i naši povahu nebo úmysly.

Kromě vstupování do snů zvládnou kočky údajně zprostředkovat spojení s nejrůznějšími duchovními průvodci člověka. Může se jednat o naše zemřelé příbuzné či o kohokoliv, kdo nám může nějak pomoci.

Pokud ale doufáte, že svou kočku přinutíte, aby vás s někým propojila, pravděpodobně neuspějete. Mohou s námi jiné světy komunikovat skrze naše domácí mazlíčky?

Včasné varování

V lidových pověrách se často traduje, že kočky, zejména ty černé, dokáží předvídat smrt. Pokud chodí okolo lůžka nemocného člověka, je prý jasné, že brzy zemře. Schopnost předvídat a svým způsobem vycítit smrt se ale vztahuje i na jiné události.

Když v roce 2011 zasáhlo Japonsko zemětřesení a vlna tsunami, někteří lidé se prý zvládli zachránit jen díky svým domácím mazlíčkům. Už hodiny před tragickými událostmi totiž byly kočky nervózní a snažily se uprchnout.

Něco podobného navíc zachytily kamery u kočkovitých šelem v zoologických zahradách! Jak mohou kočky vycítit blížící se katastrofu?

Příběh kocoura Oskara

Mourek Oskar žije v sanatoriu Steere House ve státě Rhode Island v USA. O jeho schopnosti vycítit smrt už vzniklo několik knih a filmů a zkoumali ji i vědci. Kocour se totiž vyhýbá lidem a nechce se nechat pohladit.

V okamžiku, kdy někomu zbývá už jen pár hodin života, zvíře své chování změní. Najednou je k lidem přítulné a neopouští je, dokud nezemřou.

Ošetřovatelé už se naučili, že jakmile se Oskar začne takto chovat, musí zavolat příbuzné umírajícího člověka, aby se stihli rozloučit. Kocour tak pravidelně dělá společnost těm, kteří by jinak umírali o samotě, a dalším zároveň umožňuje rozloučit se s rodinou!

Odborníci si myslí, že možná reaguje na nějaký zápach umírajícího těla, jistí si ale nejsou. Cítí kocour samotnou smrt?

Sépie se taky vyznačují vyjímečnosti - dokážu být neviditelné.
Sépie se taky vyznačují vyjímečnosti – dokážu být neviditelné.

Mají zvířata zázračné schopnosti?

Podobné zvláštní schopnosti jako kočky mají i další zvířata. Například psi jsou přesným opakem koček, reagují na pozitivní energie a lidem rovněž pomáhají. Tak šikovní léčitelé či odháněči temných sil jako kočky ale prý nejsou.

Rovněž v případě varování před blížící se katastrofou jsou kočky na vrcholu žebříčku. Ukazuje se ale, že na přicházející neštěstí reagují úplně všechna zvířata. Jsou popsány případy, kdy z později zničených oblastí prchali sloni, hadi, ptáci nebo žáby.

Svou speciální schopnost mají i lenochodi. Dokážou přežít téměř jakékoliv zranění, které by každé jiné zvíře zabilo. Bez problémů tak zvládnou

například pád z výšky 30 metrů!

Sépie jsou zase schopné stát se neviditelnými. Jejich umění kamufláže je jedno z nejlepších v celé živočišné říši.

Foto: shutterstock.com, wikimedia.org, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
Související články
od 17.7.2024 96
Raoul Wallenberg (1912-1947) byl švédský diplomat, který během svého působení v Maďarsku v časech druhé světové války zachránil tisíce lidí před transportem do nacistických vyhlazovacích táborů. V roce 1945 však záhadně zmizel. Jaký mohl být jeho další osud? V roce 1944 začali nacisté v Maďarsku realizovat takzvané konečné řešení židovské otázky. V
od 17.7.2024 559
Oko Sahary, známé také jako struktura Richat, je rozlehlý kruhový útvar nacházející se v saharské poušti v Mauritánii, který je dobře patrný pouze při pohledu z vesmíru. Při pohledu z oběžné dráhy vypadá Richat jako kruhy na vodní hladině či jakési gigantické oko. Kde se vzal?     Až do druhé poloviny 20. století o něm nikdo nevěděl. Teprv
od 17.7.2024 724
Záhadné podzemní místnosti vytesané do pískovce a podepřené mohutnými sloupy. Pod skotským Edinburghem se nachází zvláštní podzemní městečko, se kterým je dodnes spojeno mnoho otázek. Představujeme Gilmerton Cove, místo, na kterém vás pohltí atmosféra tajemství a dávných časů. Na okraji skotského hlavního města se nachází bývalá horni
od 16.7.2024 1.6tis
Filadelfský experiment, moderní přístroje na starých fotografiích či lidé, kteří o sobě tvrdí, že přišli z budoucnosti.  Cestování v čase je vděčným námětem nejen pro sci-fi knihy a filmy, ale i pro milovníky záhad a seriózní vědce. Přinášíme pětici pozoruhodných příběhů, které se dodnes nepodařilo objasnit. Poznali jejich aktéři jedno z největších mystérií vědy? [gallery ids="135901,135900,135
od 16.7.2024 2.1tis
V Austrálii se v posledních letech podařilo hned několikrát natočit na video záhadného tvora, který svým zevnějškem připomíná vyhynulého vakovlka! Jedná se o důkaz, že tento pozoruhodný živočich ve skutečnosti nikdy nevymřel? Nebo lze odvážnou teorii jednoduše vyvrátit? Jako vakovlk je označován dravý vačnatec, podobný většímu psovi s
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Jsem šťastná, že jsme se s kamarádkou usmířily
skutecnepribehy.cz
Jsem šťastná, že jsme se s kamarádkou usmířily
Znaly jsme se od školky a v dospělosti jsme si spolu pořídily kavárnu. Po letech jsme se pohádaly a strašně si ublížily. Čas vše naštěstí spravil. Od chvíle, kam naše paměť sahá, jsme se kamarádily a plánovaly společnou budoucnost. Když jsme se dostaly na stejnou střední školu, na hotelovku, tak jsme si vysnily, jak si spolu jednou pořídíme cukrárnu!
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
epochanacestach.cz
PORT 1560: Letní oáza plná zážitků a odpočinku
S příchodem léta se krumlovské centrum Port 1560 stává ideálním místem pro všechny, kteří touží po spojení kultury, gastronomie, dobrého piva a relaxace. Tento jedinečný areál nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a zážitků, které si mohou užít také v nádherném prostředí prostorné zahrady z 16. století. Zábava a relax pod širým nebem Port 1560 se pyšní
Nejkrásnější ostrovy – Řecko
nejsemsama.cz
Nejkrásnější ostrovy – Řecko
Letní dovolená na kterémkoli z řeckých ostrovů je takovou sázkou na jistotu. Počasí tu nezklame nikdy a zdejší pláže jsou vesměs excelentní. Santorini Pláže na ostrově Santorini jsou jedinečné. Mají různobarevné odstíny od černé po červenou a bílou. Moře je až indigově modré a láká ke koupání. Pláž Perissa je jednou z nejdelších na ostrově
Meteora: Vznášejí se chrámy v oblacích?
historyplus.cz
Meteora: Vznášejí se chrámy v oblacích?
Je to oblast, kde turisty bolí za krkem, protože neustále vzhlížejí k nebi. Tam někde vysoko na vrcholcích nepřístupných pískovcových pilířů se vznášejí chrámy, které dnes mnozí považují za osmý div světa. Dílo přírodních sil Obrovské pískovcové pilíře se začaly v oblasti dnešní řecké Thesálie tvořit před 60 miliony let tektonickou činností a na jejich současné
Španělské ptáčky
tisicereceptu.cz
Španělské ptáčky
Většina z nás omáčky miluje. Španělský ptáček patří mezi klasické recepty české kuchyně. Příprava není vůbec složitá. Suroviny 4 plátky z hovězí kýty (celkem asi 600 g) 2 natvrdo uvařená vejce
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
panidomu.cz
V čem tkví tajemství orientálních parfémů?
První, čím vás ohromí, jsou pohádkové flakony. Ale i obsah je jaksi jiný, svůdnější a vábivější než vůně z našich parfumérií. Čím to? V arabské kultuře mají vůně mnohem delší tradici než v naší. Jejich původní účel byl nejspíš hygienický. Co je čisté, to voní. Jak voní? Při testování orientálních vůní nejspíš zjistíte, že jen málokterá se vám
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
iluxus.cz
KLENOTA přichází s limitovanou edicí šperků s morganitem v barvě roku
V oblasti módy se barvy neustále mění a vyvíjejí, přičemž každá sezóna přináší nové odstíny a kombinace, které zaujmou a inspirují. Pro rok 2024 vyhlásila společnost Pantone Color Institut barvou roku
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
rezidenceonline.cz
Místo, kde se schovával jeden z největších filmových drsňáků
Když se herec Steve McQueen v 70. letech mnulého století přestěhoval do Malibu, nebylo to zrovna kvůli zdejším úžasným možnostem surfování. Jedna z nejúspěšnějších a nejlépe placených filmových hvězd své generace tu totiž hledala především soukromí a ústraní. Dokonalé útočiště našel známý chlapák v rezidenci usazené vysoko na útesu nad pobřežím Tichého oceánu, nacházející se
Krejčíková naléhavě shání byt! Její láska skončila?
nasehvezdy.cz
Krejčíková naléhavě shání byt! Její láska skončila?
Hvězda seriálu Ulice má už zase hlavu plnou starostí! Aneta Krejčíková (32) v posledních dnech prosila fanoušky, aby jí pomohli najít byt v Praze, který musí mít do srpna. Pak prý nemá kde bydlet. P
Jiří z Poděbrad: Jediný král nepocházející z královské dynastie
epochaplus.cz
Jiří z Poděbrad: Jediný král nepocházející z královské dynastie
Husitský král či král dvojího lidu. Tyto přezdívky si vyslouží jediný český král, který nepochází z panovnické dynastie, ale z domácí šlechty. Jiří z Kunštátu a Poděbrad, kališník, který se po celou dobu své vlády snaží o pokojné soužití kališnické většiny s katolickou menšinou. Proč se mu to nedaří? Zikmund Lucemburský (1368–1437) po sobě nezanechává žádného mužského potomka.
Fascinující podívaná aneb Nové triky filmového průmyslu
21stoleti.cz
Fascinující podívaná aneb Nové triky filmového průmyslu
Filmový průmysl se neustále vyvíjí a nové technologie mu umožňují vytvářet stále realističtější a poutavější zážitky pro diváky. Jaké nejmodernější technologie se v současné době používají ve filmech
Elegantní rychlý člun zrozený pro Dubaj
epochalnisvet.cz
Elegantní rychlý člun zrozený pro Dubaj
Loděnice Enata Marine se sídlem ve Spojených arabských emirátech se spojila s novou značkou luxusních jachet Mirarri a vytvořila koncept luxusního rychlého člunu, který svým designem přesně zapadá do životního stylu v prostředí dubajské zátoky.   Pro oblast dubajské zátoky platí to samé, co pro ulice samotné metropole. Pokud tady chcete zapůsobit dopravním prostředkem, musíte mít