4. prosince 1872: Východně od Azorských ostrovů je nalezena plachetnice Mary Celeste. Posádka zmizela beze stopy.
Domů     Křičící lebku z Derbyshire provází dva různé příběhy a jeden duch
Křičící lebku z Derbyshire provází dva různé příběhy a jeden duch
od 28.5.2020
4.9tis
Jaké tajemství ukrývala lebka z Dickie? Foto: pixabay
46
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Farma Tunstead v hrabství Derbyshire je domovem lebky, které se říká Dickie. O jejím původu existují dva příběhy.

Říká se o ní, že pokaždé, co se lebku někdo pokusil pohřbít, začal se domem ozývat křik a množství strašidelných jevů donutilo majitele farmy přinést lebku zpět.

Jaké tajemství ukrývala lebka z Dickie? Foto: pixabay Farma Tunstead. Foto: Facebook (Buxton Of Yesteryear) Prokletá lebka. Foto: ludchurchmyblog.wordpress.com Farma v současnosti. Foto: www.geograph.org.uk

První verze o původu Dickie tvrdí, že patřila muži, kterého zavraždil jeho bratranec na farmě v místnosti, kde je lebka nyní umístěna. Zavražděný muž se jmenoval Ned Dixon, odsud prý přezdívka Dickie.

reklama

Podle druhé verze patřila nejmenované ženě, která byla na farmě zavražděna. Ještě než vydechla naposledy, vyslovila prý přání, aby její ostatky zůstaly navždy v tomto domě.

Stejně jako v některých dalších případech, i zde se zbytek kostry postupně rozpadá a  ztrácí a nakonec zbývá jen lebka. Příběh o mrtvé nositelce lebky podporují i další okolnosti.

Tunstead prý obývá ženský přízrak, který obyvatelé vnímají jako jakousi „strážkyni“. Ta údajně farmu chrání před zloději. Jde o ducha ženy, která tu byla zavražděna? Možná zemřela právě během vloupání a nyní se snaží předejít podobné situaci.

Prokletá lebka. Foto: ludchurchmyblog.wordpress.com
Prokletá lebka. Foto: ludchurchmyblog.wordpress.com

NEJCENNĚJŠÍ OBYVATEL

Zmínka o křičící lebce se objevuje v cestopise z 19. století s názvem Procházky Irčana Barneyho. Autor v něm uvádí:

reklama

„V Tunsteadu se vypráví mnoho podivných příběhů o lebce v držení pana Johna Bramwella, který ji drží ve velké úctě a prohlašuje, že brání dům a farmu před vykradením;

a že by se raději rozloučil s tou nejlepší krávou, kterou vlastní, než s lebkou.“ Navzdory tomuto prohlášení v průběhu let přeci jen proběhlo prý už několik pokusů o odstranění lebky. Všechny ale končí neúspěchem.

Jednou byla ukradena, jindy zase pohřbena v posvěcené půdě v naději, že tento krok dopřeje duchovi, který je k ní zřejmě stále připoután, konečně zasloužený odpočinek. V domě to ovšem pokaždé spouští tak děsivé jevy, že je raději záhy vrácena zpět.

Proč se tolik brání svém pochování? Vyjadřuje duch zavražděné ženy svou nevoli nad tím, že není respektováno její poslední přání, nebo existuje nějaké zcela obyčejné vysvětlení?

Farma Tunstead. Foto: Facebook (Buxton Of Yesteryear)
Farma Tunstead. Foto: Facebook (Buxton Of Yesteryear)

PŘERUŠILA STAVBU ŽELEZNICE?

Po mnoho let je lebka umístěna na okenním parapetu farmy, odkud prázdnými očnicemi hledí přes zemědělskou půdu, aby se ujistila, že je vše, jak má. Jenže v roce 1863 nastává zvrat. V blízkosti farmy se totiž začíná stavět železniční most.

reklama

V okolí se najednou pohybuje mnoho dělníků a výsledkem toho všeho mají být hlučné přejezdy vlakových souprav. Naštěstí pro obyvatele farmy je stavba brzy přerušena a opuštěna kvůli nestabilním základům.

Údajně se každou noc zhroutí vše, co tam dělníci přes den vybudovali. Zpráva, který téhož roku vychází v magazínu The Panorama,  naznačuje, že komplikace při stavbě jsou přičítány na vrub tajemnému vlivu lebky Dickie.

Té se zřejmě nelíbí, že by něco tak hlučného narušilo její posmrtný odpočinek na farmě. Nebo snad i tentokrát chránila farmu před neblahým vlivem, který by blízká železnice zřejmě mohla přinést?

Farma v současnosti. Foto: www.geograph.org.uk
Farma v současnosti. Foto: www.geograph.org.uk
Foto: pixabay, Facebook (Buxton Of Yesteryear), ludchurchmyblog.wordpress.com, www.geograph.org.uk
Lokalita:
reklama
Související články
od 3.12.2022 1.7tis
Historie pevnosti Akershus v norské metropoli Oslo je dlouhá již sedm století. V minulosti hrad býval i vězením, což vysvětluje i přítomnost mnoha paranormálních jevů v lokalitě. Kromě řinčení řetězů vás však může vyděsit i setkání se zlým psem a dámou bez tváře. Pozor, tito duchové zvaní Malcanisen (zlý pes) a Mantelgeisten (dáma bez tváře), mohou přivodit i smrt! [gallery ids="112787,112788,1
od 1.12.2022 2.5tis
Jen jediný Necronomicon dokázal zamotat hlavu i expertům. Říká se mu Simonův. Má být temným učením až ze starověké Mezopotámie. Knihu ukořistili mniši a poté dali na překlad okultnímu knihkupectví Magickal Child. Pravda je ale trochu jiná, kniha vznikla kolem roku 1976 v USA v kruhu špičkových mágů z Warlock Shop jako funkční grimoár, který otestuje ad
od 30.11.2022 1.8tis
Období antiky je spojeno i se zbraněmi, které patří do sféry záhad. Patří k nim údajné parní dělo, jehož konstruktérem měl být slavný Archimédés. Opravdu existovala starověká zbraň, která využívala sílu páry? Archimédés (287 př. n. l. – 212 př. n. l.) se proslavil výrokem: Udejte mi pevný bod a já pohnu celou Zemí. Jeho ctižádost se však neomezoval
od 30.11.2022 3.4tis
Jednoho večera v červnu 1950 uprostřed rušné křižovatky na Times Square umírá neznámý chodec. Při pátrání po jeho identitě policisté s překvapením zjišťují, že jde o muže, který beze stopy zmizel před 74 lety.     Asi třicetiletý muž má na sobě starodávné oblečení a boty s výraznými přezkami, jaké se nosily před sto lety, a působí nanejvýš
od 29.11.2022 2.9tis
Stále další archeologické nálezy na našem území dosvědčují plány starověkého Říma vytvořit severně od Dunaje novou římskou provincii. Pronikání římských legií do oblasti Moravy začalo již za vlády císaře Tiberia a vrcholilo v časech panování císaře Marca Aurelia. Záhadou zůstává, zda se na naše území tehdy dostaly i tajné rituály související s uctíváním exotického boha Mithry? [gallery ids="112