21. dubna 2008: Nad americkým Phoenixem se znovu objevují neidentifikovatelné světla.
Domů     Krvavé Šenky. Kdo obývá opuštěnou osadu?
Krvavé Šenky. Kdo obývá opuštěnou osadu?
od 28.2.2024
3.5tis
336
SDÍLENÍ
3.5tis
ZOBRAZENÍ

Vybydlené domy, na kterých se už podepsal zub času, trčí z neupravovaného porostu. Vymlácená okna a okolo poházené věci, které zde obyvatelé při odchodu zanechali, působí až tísnivým dojmem.

Jedná se o téměř opuštěnou osadu na Slovensku, která nese název Krvavé Šenky. Je opředená různými historkami a záhadami. Co je na nich pravdy?

V obci Šenky se prý rozděloval lup z největší bankovní loupeže v historii Slovenska. Nic netušící pocestní byli v místní krčmě údajně vražděni za účelem zisku. Michalovský panelák zvaný i jako Michalovský Černobyl je prý plný hrůzy. Místo plné tajemných a strašidelných historek. Moravanský zámeček.

S osadou Krvavé Šenky je spojována historie plná vražd a nevyjasněných záhad. Říká se také, že v místě je vysoká nehodovost a často zde nefunguje mobilní signál.

Osada se nachází na Slovensku u obce Lehota pri Nitre a je považována za jedno z nejstrašidelnějších míst na Slovensku. Dříve nesla název Huszár majer. O jméno, kterým se pyšní dnes, se postarala jeho krvavá minulost.

V obci Šenky se prý rozděloval lup z největší bankovní loupeže v historii Slovenska.
V obci Šenky se prý rozděloval lup z největší bankovní loupeže v historii Slovenska.

Nic netušící pocestní

Osada Krvavé Šenky se nachází na spojnici mezi Hlohovcem a Nitrou. Někdy kolem roku 1848 obě tato města zavírala po setmění své brány. Toho se chytili chamtiví vrazi a zbojníci, kteří pro svůj plán využili krčmu v Šenkách. Vymysleli si opravdu krutý byznys.

Pocestní, kteří do této krčmy zavítali a objednali si nějaké jídlo, netušili, že bude jejich poslední. Do vína jim byl totiž přidán jed, který nic netušícího pocestného usmrtil. Následovalo oloupení nebožtíka a zbavení se těla. Tak prý vznikl název, který nese osada dodnes.

Nic netušící pocestní byli v místní krčmě údajně vražděni za účelem zisku.
Nic netušící pocestní byli v místní krčmě údajně vražděni za účelem zisku.

Stopařka odnikud

Nejznámějším příběhem o osadě, který koluje mezi lidmi, je ten o stopařce.

Unavený a znuděný taxikář jedné deštivé noci konečně obdrží telefonát. Z nudy jej naštěstí vytrhne požadavek zákazníka o vyzvednutí. Nabrat ho má v lokalitě, do které se lze dostat přes Krvavé Šenky.

Když projíždí kolem osady, všímá si, že u silnice stojí a stopuje mladá žena. Vzhledem k počasí a utrápenému výrazu ženy se taxikář smiluje a ženě zastaví.

Na dispečink oznámí, že nabral ženu a ať jeho zákazníka vyzvedne někdo jiný. Žena nastoupí a taxikář se jí ptá, zda potřebuje pomoc nebo je zraněná. Žena neodpovídá, pouze upřeně zírá na svá kolena.

Taxikář se zeptá ještě jednou a ohlédne se, aby jej žena lépe slyšela. Když vtom mu ztuhne krev v žilách. Na zadním sedadle vůbec nikdo nesedí! Koho oné deštivé noci taxikář nechal nastoupit do auta?

Místo plné tajemných a strašidelných historek. Moravanský zámeček.
Místo plné tajemných a strašidelných historek. Moravanský zámeček.

Loupež historie

Šenky toho za sebou mají mnoho. Podle dalšího příběhu měly být také dějištěm dělení lupu z největší bankovní loupeže v historii Slovenska. Ta se odehrála v Nitře, kdy z tamní banky bylo odcizeno neuvěřitelných 173 milionů slovenských korun (cca 5 milionů eur).

Jedním z odsouzených za tuto loupež je také Gustav Ikér, který má podle obchodního registru adresu právě v osadě Krvavé Šenky.

I díky tomu, že jsou Šenky téměř opuštěné, lákají svou lokalitou a tajemnou minulostí nadšence pro paranormální jevy. V osadě má docházet k výkyvům teplot nebo zde jsou slýchány nevysvětlitelné zvuky. Poznamenala snad tajemnou osadu její krvavá historie?

Michalovský panelák zvaný i jako Michalovský Černobyl je prý plný hrůzy.
Michalovský panelák zvaný i jako Michalovský Černobyl je prý plný hrůzy.

3x děsivá místa Slovenska

1) Moravanský zámeček

O tomto místě, které vzniklo ve středověku, koluje mezi lidmi spousta strašidelných historek. Údajně tu občas nefunguje elektřina, v noci pak místní v oknech pozorují světelné záblesky.

Další příběhy vyprávějí o pláči, který neustává, a o záhadných zvucích, které se v zámku ozývají.

2) Michalovský panelák

Jinak také přezdívaný Michalovský Černobyl. S výstavbou se začalo těsně před pádem komunistického režimu a nikdy nebyla dokončena. Dům namísto rodin s dětmi osídlili bezdomovci a narkomani.

Místní tvrdí, že v opuštěném areálu straší, mají se tam ozývat podivné zvuky a objevovat neznámá světla.

3) Lesopark Brezina

Leosopark v Trenčíně má velmi krvavou minulost. Za druhé světové války tam prý nacisté zabili až 70 lidí. Jednalo se o vojáky, ale také o nevinné civilisty. Poté je zahrabali do masových hrobů v lesoparku.

Negativní energie prý prostupuje celým místem a mnoho lidí se tam údajně necítí dobře.

Foto: shutterstock.com, wikipedia.com, facebook.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 17.4.2024 3.0tis
Tajemná zákoutí chodeb a sklepů pod Brnem lákají k průzkumu snad každého milovníka záhad. Jak stará vlastně jsou? Dochází v nich k paranormálním jevům? A je pravda, že v nich obchází přízrak ženy z 19. století?   Je krátce po poledni, když naše redakce dorazí na brněnský Zelný trh, jenž se nachází v historickém centru města
od 11.4.2024 3.3tis
Když se začaly zpřístupňovat části vojenského újezdu Brdy, byl to svátek nejen pro turisty, ale i pro zájemce o nejrůznější záhady a tajemná místa. Za mrazivého počasí se do Brd vydáváme i my, abychom zjistili, co všechno ukrývají. Co je pravdy na příbězích o čarodějnicích a přízracích, které se prohání tamními lesy?
od 21.3.2024 3.0tis
Karlštejn je jedním z nejnavštěvovanějších hradů v České republice. Je to rovněž místo, se kterým je spjato obrovské množství záhad. Kdy byl vlastně hrad založen? Dochází na něm k paranormálním jevům? A je možné, že se v jeho útrobách nachází snad nejznámější křesťanský artefakt všech dob, svatý grál? [gallery ids="118029,118031,118030,118032,118090,118033,118035,118091,118092,118089,118034,118
od 16.3.2024 3.6tis
Řady tvořené více než 2000 neopracovanými kameny s nejasným posláním jsou dnes největší megalitickou památkou Česka. A zřejmě také jednou z našich největších záhad. Kdo kamenné řady vystavěl? A skutečně z nich pramení silná energie, jak tvrdí příznivci ezoterických věd? Jeden z nejzáhadnějších kamenných útvarů u nás můžeme najít asi 6
od 14.3.2024 3.7tis
Poutních míst, o kterých se tvrdí, že byly dějištěm zázraků, najdeme na našem území mnoho. Jen málo z nich má ale tak pohnutou a divokou historii jako Neratov v Orlických horách. Malé vesnici vévodí obnovený kostel, ve kterém se toho v minulosti stalo už mnoho. Jaké stopy to na tomto kouzelném místě zanechalo? Rozhodl jsem se, že si chci atmosféru
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Oddanou lásku utnula gilotina
historyplus.cz
Oddanou lásku utnula gilotina
Na popravčí pódium vstupuje s hlavou pyšně vztyčenou, ale vzápětí ho dostihne zpráva o uvěznění milované manželky. Hrdý revolucionář se mění v lidskou trosku, která se bude marně vzpírat katům. Velká francouzská revoluce prochází další fází. Její největší osobnosti se názorově štěpí. V nově zřízeném Národním konventu mají hlavní slovo girondisté, některým jejich dosavadním spolubojovníkům však připadají příliš
Lečo v modernějším provedení
nejsemsama.cz
Lečo v modernějším provedení
Papriky, rajčata a samozřejmě vejce, to v leču nesmí chybět. My přidáme ještě spoustu bylinek. Suroviny: 4 vejce 1 červená paprika 2 stroužky česneku 100 g rajčatového protlaku 1 konzerva loupaných rajčat sůl, pepř 1 menší cibule hrst čerstvé petrželky hrst čerstvého koriandru 1 lžička mleté uzené papriky 2 lžíce olivového oleje Postup: V pánvi na oleji nechte
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
epochanacestach.cz
Archeopark Modrá: Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše?
Jak to vypadalo v dobách Velkomoravské říše, o tom se můžeme přesvědčit jen kilometr od poutního areálu ve Velehradě, v Archeoskanzenu Modrá. Představuje opevněné sídliště z dob Velké Moravy vybudované na základě skutečných archeologických nálezů přímo ze zdejší lokality. Prostor je členěn do několika tematických celků. Fortifikační část se věnuje typům dobových opevnění od hradeb ze dřeva a
Značka Goldbergh představila svou novou fitness kolekci v Miami stylu
iluxus.cz
Značka Goldbergh představila svou novou fitness kolekci v Miami stylu
Značka Goldbergh, oblíbená mezi milovníky sportovního oblečení, s hrdostí představuje svou nejnovější fitness kolekci. Tento rok je poprvé obohacena o kompletní řadu oblečení pro resort wear, což přin
Záviděla mi i cizího tatínka
skutecnepribehy.cz
Záviděla mi i cizího tatínka
Byly jsme sestry i kámošky. Pak jsme vyrostly. A naše cesty se začaly rozcházet, když šlo o peníze. Dodnes nechápu, proč se tak změnila. I když… Změnila. Ona byla vždy na peníze, ale mě se až tak nedotýkalo, když šmelila nějaký koruny, co jí dala máma na svačiny. Nikdy by mě však nenapadlo, že naši rodinu může něco až
Bude Vondráčková tančit ve Stardance?
nasehvezdy.cz
Bude Vondráčková tančit ve Stardance?
Další řada taneční show StarDance se nezadržitelně blíží. Postupně se odkrývá, kdo z řady známých osobností v ní bude tančit. Jednou z účastnic má být podle internetových médií herečka ze seriálu U
Děti se připravují na nové učitele. Budou jimi chatboti
21stoleti.cz
Děti se připravují na nové učitele. Budou jimi chatboti
Umělá inteligence je tu, ať se to někomu líbí nebo ne. Nabízí přehršel možností, ale také ukrývá nemálo čertových kopýtek. A tak je tomu i v oblasti vzdělávání. Sal Khan, výkonný ředitel Khan Academy
Moderní rezidence u rovníku
rezidenceonline.cz
Moderní rezidence u rovníku
Rezidence vznikla v rovníkovém Ekvádoru. Betonová stavba rozvržená do tvaru písmene T působí přes svou masivní konstrukci příjemně svěžím, elegantním a odlehčeným dojmem. Tři podlaží, tři obytná kř
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
epochalnisvet.cz
Do hlubin jeskyně Výpustek: Ukrývá největší krasové jezero u nás?
Před badatelem Josefem Urbánkem leží právě dokončená mapa. Zakreslená je na ní také obří vodní plocha. Urbánek totiž ve 20. a 30. letech minulého století postupně prozkoumal záhadnou jeskyni Výpustek. Údajně v ní objevil také přírodní unikát. Po něm se ale úplně slehla zem. Existuje vůbec a může nás k němu mapa přivést?   Rozlehlými prostorami
Vytvořte si svou rustikální nádobu
panidomu.cz
Vytvořte si svou rustikální nádobu
Zahradní koryta a kamenné nádoby jsou dnes velmi módní. Ale trh je prakticky vyčerpaný a nedají se téměř sehnat. Udělejte si jejich imitaci, která je téměř k nerozeznání od originálu. Ozdobte se zahradu vlastnoručně vyrobenými nádobami z umělého kamene. Můžete si ho udělat sami. Z hmoty, které se říká hypertufa. A co víc, můžete si vymyslet, jaký bude
Opékané španělské papričky
tisicereceptu.cz
Opékané španělské papričky
Ve Španělsku se konzumují jako předkrm. Vy si je můžete vychutnat třeba jako přílohu k masu. Suroviny 250 g čestvých papriček Pimientos de Padrón hrubozrnná (uzená) sůl kvalitní olivový olej
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
epochaplus.cz
Vnuknutí svaté Anny: Skutečně vyléčila slepého rolníka?
V naší republice se nachází celá řada poutních míst, která měla být svědkem mnoha zázračných vyléčení. Jedno z nich najdeme rovněž v blízkosti Prahy, přibližně jeden kilometr od obce Strančice. Vnuknutí svaté Anny Roku 1820 měl prý jakýsi velice zbožný rolník, jenž byl postižen slepotou, vnuknutí od svaté Anny, aby šel do lesa Jedlovce, kde