27. května 1963: Britský letec a novinář sir Peter Masefield se setkává se slavným duchem letiště Montrose.
Domů     Neobjasněné události
„Kvantová aplikace” prý dokáže ovlivňovat osudy lidí, teenagery dovedla k mrtvole
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 21.10.2020
5.5tis
Momenty z videa, které teenageři nahráli na sociální sítě, foto TikTok / /@ughhenry
254
SDÍLENÍ
5.5tis
ZOBRAZENÍ

Oblíbená aplikace do chytrých telefonů pracuje s hypotézou, že mysl dokáže ovlivnit hmotu a že zároveň na každou naši myšlenku vesmír nějak reaguje. Obliba aplikace stoupá poté, co díky ní skupina teenagerů na pláži objeví kufr s lidskými ostatky.

Momenty z videa, které teenageři nahráli na sociální sítě, foto TikTok / /@ughhenry V kufru byl pytel s lidskými ostatky, foto TikTok / /@ughhenry Aplikace uživatele zavádí na náhodná místa.
V kufru byl pytel s lidskými ostatky, foto TikTok / /@ughhenry

Skupina dospívajících školáků se prochází po pobřeží Seattlu a vše natáčí svými smartphony. Když mezi kameny pod dřevěným molem objeví malý černý kufr, dívka ze skupiny, kterou její vrstevníci „vyhecují“, sejde z mola a pokusí se zavazadlo otevřít pomocí klacku.

Z kufru se okamžitě vyvalí odpudivý zápach, jeho obsah je ale zabalen v černém pytli na odpadky, takže teenageři ještě netuší, co vlastně našli. Logicky uvažují, že se možná jedná o zkažené potraviny, přesto uvědoměle kontaktují policii a mezitím v žertu prohlašují, že by v kufru mohla být mrtvola.

Humor je opouští ve chvíli, kdy policie potvrzuje, že v pytli skutečně byly lidské ostatky a při prohledání pláže hasiči a policisté našli ještě několik dalších pytlů s částmi těl. Později se ukázalo, že ostatky patří ne jedné, ale hned dvěma obětem brutální vraždy.

Mrazivé na celém případu je to, že děti na místo zavedla poněkud tajemná mobilní aplikace! Byla to jen náhoda, nebo aplikace skutečně funguje tak, jak tvrdí?

Aplikace uživatele zavádí na náhodná místa.

ZA DOBRODRUŽSTVÍM

Mezi uživateli se stala okamžitým hitem a tisíce lidí vyslala na průzkum míst, kterých si by normálně ani nevšimli. A na těchto místech prožívají věci, které by si nikdy nepřáli prožít. Někteří se stávají svědky paranormálních jevů, jiní nacházejí předměty spojené se zločinem.

Zážitky jiných jsou naopak pozitivní, jedné ženě se například díky tomu podařilo najít a zachránit zraněnou sovu. A další aplikaci považují za zklamání. „Pokaždé, co si s tou aplikací hraju, nedělá nic jiného, než že mě zavede na soukromý pozemek nebo dvůr.

Takže jen zbytečně plýtvám benzínem a jsem zklamaný, že nemůžu prozkoumávat žádná cool místa,” stěžuje si uživatel Eric. Podstatou aplikace Randonautica totiž je zavést uživatele na místo, na kterém má v daný čas být, aby se naplnila jeho vyslovená přání.

Má skutečně takovou moc? A co si asi tak mohli přát teenageři ze Seattlu, že je aplikace zavedla ke kufru s mrtvolou? Možná jen toužili po dobrodružství na celý život.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=9qOZ6dhzr8E

FUNGOVÁNÍ NEJASNÉ

Princip aplikace je poměrně jednoduchý, uživateli vygeneruje náhodné souřadnice v blízkém okolí a pošle jej místo prozkoumat. Její autoři ovšem tvrdí, že je v tom něco víc, aplikaci označují za „první kvantově generovanou reality hru ve stylu ‚zvol si vlastní dobrodružství’ na světě”.

Randonautica se údajně dokáže napojit na mysl uživatele a právě na základě toho, co se mu honí hlavou a po čem touží, místo vygeneruje. „Randonauting má dvě hlavní části: zkoumání slepých bodů nebo míst v okolí, která jsou mimo vaše vědomé znalosti, a experimentování s interakcí mysli a hmoty podle hypotézy, že vědomí může ovlivnit distribuci náhodných čísel,” vysvětlují tvůrci dále.

Působení lidské mysli na hmotu a dokonce i moderní přístroje bylo v minulosti popsáno již mnohokrát, ve většině případů však jde o spontánní a velmi vzácné události. Našli autoři aplikace způsob, jak tuto interakci usnadnit, nebo spíš jen cestu, jak rychle přilákat nové uživatele?

Foto: TikTok / /@ughhenry
Lokalita:
reklama
Související články
od Mirek Brát 26.5.2022 650
V rámci řady pozorování UFO byl hlášený výskyt záhadných struktur, které později dostaly pojmenování „andělské vlasy“. Tento fenomén byl součástí i známého nebeského jevu nad Norimberkem v roce 1561. Pokud netrpíte arachnofobií, čtěte dál a zkuste s námi hledat vysvětlení tohoto jevu. Obecně rozšířenou teorií je hypotéza, že andělské vlasy jsou vytvořené z ionizovaného vzduchu, který […]
od Eva Soukupová 26.5.2022 2.2tis
Mořští lidé mají na jižním a jihozápadním pobřeží Kaspického moře dlouhou tradici. Pozorování jakéhosi mořského muže se začínají hojně objevovat hlavně na začátku tohoto tisíciletí. Jde o pouhou pověst, nebo skutečného tvora z masa a kostí?     Popis tvora, se kterým svědkové přicházejí, je vždy téměř shodný. Jde o stvoření podobné nepříliš vzrostlému člověku. […]
od Mirek Brát 25.5.2022 2.1tis
Západní historikové mu přezdívali „Nero islámu“, čímž chtěli dát najevo jasné kontroverze v jeho povaze a charakteru vládnutí. Ti, kdo šli v negativním hodnocení ještě dále, o něm mluvili jako o šíleném kalifovi. Do dějin se však Al-Hakim bi-Amr Alláh vepsal i svým záhadným zmizením, které nebylo dosud vysvětleno. Do roku 1009 byly Jeruzalém a Svatá země […]
od Adriana Vojtíšková 25.5.2022 2.5tis
Padouch Joker patří k těm vůbec nejznámějším a zřejmě i nejoblíbenějším záporným postavám. Psychopatický klaun je někdy jen ztřeštěný a rozverný, jindy ale brutální, nemilosrdný a smrtící. A to možná i pro své představitele… Jokerova minulost je zahalena tajemstvím a jde o natolik složitou a rozporuplnou osobnost, že představuje obrovskou výzvu pro každého herce, který […]
od Dalibor Vrána 24.5.2022 2.6tis
Americký stát Arkansas je proslulý nádhernou přírodou. Majestátní hory, stříbřité řeky, hluboké jeskyně, horké gejzíry, to vše tu můžete najít. Lidé se zde rádi jen tak toulají a čekají, co je překvapí. Někdy to však může být i nadpřirozeno… Také dva chlapci z jihu Arkansasu, Paddjo a jeho mladší bratr, se rádi toulají přírodou. Vyrazí […]