26. ledna 1966: Během dopoledne opouští dům v australském Adelaide Jane, Arnna a Grant Beaumontovi. Je jim mezi pěti až devíti lety. Nikdy se nenajdou.
Domů     Paranormální jevy
Lékárnu proměnil v ordinaci smrti. Jeho duch prý v první americké lékárně straší dodnes.
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 5.2.2021
5.4tis
Budova je dodnes přístupná jako muzeum lékárnictví. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
265
SDÍLENÍ
5.4tis
ZOBRAZENÍ

Až do roku 1804 připomínaly lékárny v Americe něco mezi bylinkářským stánkem a svatyní voodoo. V roce 1804 vznikly první oficiální podmínky, které musely lékárny splňovat. A první zařízení, které je splnilo, má zajímavou a záhadnou historii.

Budova je dodnes přístupná jako muzeum lékárnictví. ZDROJ: mysteriousuniverse.com Původní majitel lékárny doktor Dufilho, byl mezi místními velmi oblíbený. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Tato lékárna se nacházela v New Orleans v Lousianě. A jejím vlastníkem byl francouzský přistěhovalec Louis Dufilho. Zájem o jeho služby rychle rostl. Dufilho, který plně důvěřoval vědě, si tak mohl dovolit nákup nejnovějších léků i přístrojů.

To trvalo až do roku 1855, kdy Dufilho odešel do důchodu a lékárnu, která byla částečně také ordinací, předal doktoru Josephu Dufasovi. A právě v ten moment začíná to záhadné.

Původní majitel lékárny doktor Dufilho, byl mezi místními velmi oblíbený. ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Nebezpečný doktor

Brzy se začaly šířit zvěsti, že Dupas nabízí jiné, neověřené léky, po kterých se lidem naopak přihoršilo. Následovaly řeči o tom, že sám doktor doma praktikuje rituály spojené s černou magií a voodoo, zatímco v ordinaci praktikuje na důvěřivých pacientech nejrůznější pokusy.

Dupas prý jevil obzvláštní zájem o těhotné ženy, na kterých praktikoval neověřené lékařské metody, díky kterým se mnohým z nich narodily mrtvé nebo handicapované děti. Doktor měl také unášet bezdomovce a žebráky a za zavřenými dveřmi na nich provádět pokusy.

A ačkoliv není jisté, do jaké míry byly všechny tyto zvěsti pravdivé, je faktem, že se po doktorově smrti na jeho pozemku a na pozemku lékárny našly desítky mrtvých těl.

Právě kvůli řádění podivného doktora Dupase je dnes místo, kde byla lékárna, plné duchů. Přízrak samotného doktora se zde prý dodnes (v bílém plášti) toulá po chodbách. A dokonce se někdy chladnou rukou prý dotýká návštěvníků budovy, ve které je dnes muzeum lékárnictví.

Na zahradě domu se má zase pohybovat duch neznámé ženy a malý chlapec, který kolem ní pobíhá. Správci muzea také uvádějí, že se vinou místních nadpřirozených sil exempláře v muzeu samy stěhují z místa na místo nebo se otevírají dveře, šuplíky a skříně.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 26.1.2022 103
Když má v roce 1999 v amerických kinech premiéru dokument o třech mladých studentech natáčejících dokument o jakési lokální čarodějnici, řada lidí moc netuší, co od toho snímku čekat a množí se otázky: Mohlo se to opravdu stát, jak tvrdí producenti? Mnozí odcházejí z kina v šoku. Autenticky vypadající záběry prezentované jako skutečná nahrávka nalezená kdesi v lesích […]
od Matěj Soukup 25.1.2022 1.1tis
V roce 1977 proletěly všemi britskými médii zprávy o údajně strašidelném domě v severním Londýně, kde desítky svědků pozorovaly paranormální aktivity. Svobodná matka se čtyřmi dětmi zažívala nějakou dobu v domě události, které přitáhly pozornost lovců duchů a podobných paranormálních entit z celé Anglie. Dva roky přicházely z domu podivné zprávy, než se situace, zdá […]
od Matěj Soukup 25.1.2022 1.2tis
Lešij, neboli lesní mužík, je tvorem z východoslovanské mytologie, zdánlivě příbuzný starořeckým satyrům nebo faunům. Vystupuje jako ochránce lesa, ale k lidem vstřícnost příliš nechová. Podle některých pověstí prý dokonce unáší děti. Někteří lidé si lešije kvůli jeho nejčastěji zobrazované podobě často pletli s čertem, se kterým však nemá nic společného. CHLUPATÝ OBR V KAFTANU […]
od Matěj Soukup 24.1.2022 1.9tis
Monumentální hrad Malahide z 12. století, který leží jen několik kilometrů od centra Dublinu, je častým cílem turistů. Hrad samotný dnes leží uprostřed rozsáhlého parku a vzniklo u něj dokonce kriketové hřiště. Tento hrad má však i svou tajemnou stránku. Údajně na něm totiž straší až pět přízraků. LIDÉ S TRAGICKÝMI OSUDY Hrad Malahide během […]
od Pavel Polcar 24.1.2022 2.3tis
Villisca Axe Murder House ve Villisce v Iowě je známou turistickou atrakcí pro lovce duchů i milovníky hororů. Místo hrůzné nevyřešené vraždy z roku 1912, při níž byly šesti dětem a dvěma dospělým zcela rozdrceny lebky sekerou neznámého pachatele, bylo zakoupeno v roce 1994, obnoveno do stavu z roku 1912 a přeměněno na turistickou destinaci. […]