reklama
5. července 1835: Profesor matematiky James Hamilton náhle sám od sebe vzplane, zvládne se však uhasit, a je zřejmě jedním z mála lidí přeživších samovznícení.
Domů     Paranormální jevy
Lovci záhad se v Anglii setkali s duchem, který jim snad i hýbal s kamerou
Marek Hadrbolec
od Marek Hadrbolec 1.11.2020
5.6tis
Tajemná a záhadná stavba Woolton Hall s pohnutou historií. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
144
SDÍLENÍ
5.6tis
ZOBRAZENÍ

Strašidelné sídlo Woolton Hall, o kterém mezi místními kolují nejrůznější příběhy, stojí na kraji anglického města Liverpool. Podivnou příhodu zachycenou na kameru si odtud před nedávnem odnesla skupinka lovců záhad.

Tajemná a záhadná stavba Woolton Hall s pohnutou historií. ZDROJ: mysteriousuniverse.com Zvedl kameru skutečně duch mnicha? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Dům byl postaven už v roce 1704. Budova sloužila jako hotel, klášter, škola i nemocnice. Bohatá historie se podepsala nejen na její dnešní podobě, ale také na silách, které údajně v budově dodnes působí.

Lidé, kteří Woolton Hall navštíví, se cítí podivně. A obzvláště ženy často slýchají v domě výkřiky. Ty mají patřit duchovnímu, který i po smrti trvá na pravidle, že budovu nesmí navštívit ženy.

Zvedl kameru skutečně duch mnicha? ZDROJ: mysteriousuniverse.com

Příhoda s kamerou

Ve sklepě sídla zase údajně sídlí levitující duch mnicha. Právě ze sklepa si lovci záhad odnesli velmi neobvyklý úlovek. Zatímco všichni členové skupiny byli před domem, někdo zvedl z místa jejich ve sklepě umístěnou statickou kameru.

Krátce s ní prohlédl místnost a poté ji položil zpět na místo. „Nevěděli jsme o tom, dokud jsme si záznam neprohlédli. Nemohli jsme uvěřit tomu, co vidíme. Kamera sice nikoho nezachytila ale něco ji bezpochyby na chvíli zvedlo do vzduchu.

Po celou dobu je ale v místnosti naprosté ticho. Nemáme žádné jiné vysvětlení, než to, že kameru zvedl duch onoho mnicha,“ uvedl jeden z nadšenců do záhad.

Skupina odmítá, že by kameru mohl zvednout nějaký člověk. „V domě nikdo nebyl a všechny vstupy byly zamčené. Navíc je pohyb kamery velmi plynulý a všude kolem ní je jenom ticho,“ dodal muž. Mohl přístroj skutečně nadzvednout duch?

Zatímco okolní svět je skeptický, místní lidé o tom nepochybují. Podivné síly obývající Woolton Hall znají prý na vlastní kůži.

Foto: mysteriousuniverse.com
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 3.7.2022 1.5tis
Malý chlapec vylézá z vany, ještě v županu běží do obývacího pokoje a pouští televizi. Dávají zprávy a chvíli se neděje nic zvláštního. Dokud se moderátor neobrátí přímo na něj a neosloví ho. Chlapec sebou škubne úlekem. Obraz přeskakuje a moderátor opakuje stále dokola: „Ahoj.“ Je to nějaká noční můra? Nebo skutečnost? Poznat pravdu je […]
od Matěj Soukup 1.7.2022 726
Vyšetřování násilných trestných činů dnes obvykle provází řada vědeckých metod, které vedou od zajištění stop na místě činu přes pátrání až po vytipování a usvědčení pachatele. Nicméně, v 70. letech se ve Spojených státech objevila policejní vyšetřovatelka, která prohlašovala, že má psychické schopnosti, které jí pomáhají při pátrání po zločincích. Její jméno zní Dorothy Allisonová a […]
od Mirek Brát 30.6.2022 3.0tis
Jako fata morgana je označována optická iluze viditelná v úzkém pásu nad obzorem. Fata morgana se může objevit na souši i na moři. V případě vodního prostředí panuje podezření, že je tento jev odpovědný za velkou část pozorování záhadných lodí, a to jak na moři, tak i na velkých vnitrozemských jezerech. Pro vznik faty morgany […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 1.9tis
Tragické krveprolití, při němž umírá šest členů rodiny DeFeových, se stává předlohou několika hororů. Skutečný příběh odehrávající se v roce 1974 v městečku Amityville je přitom stejně děsivý a záhadný jako jeho verze filmové verze.     Krvavá scéna se policistům naskytne v noci 13. listopadu 1974 poté, co vtrhnou do domu na Ocean Avenue […]
od Mirek Brát 26.6.2022 1.7tis
Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta je spojen nejen s takzvanou kopií Turínského plátna, ale i s fextem, člověkem, jehož ostatky se po smrti jaksi odmítají rozložit. Důkaz se nachází v klášterním podzemí. Do východočeského Broumova se v roce 2000 dostal soubor desítek mumifikovaných těl ze sedmnáctého a osmnáctého století. Původně byly uchovávány v kryptě farního kostela svatého Prokopa ve Vamberku. […]