Skip to content

Má legendární Bigfoot zvláštní schopnosti?

Legendy o sněžném muži Bigfootovi a dalších podobných tvorech, kteří vzdáleně připomínají člověka, existují po celém světě. Mezi podobné znaky těchto tvorů patří kromě vzrůstu a dlouhé srsti také to, že se podle některých badatelů dokáží zneviditelnit.

Zatímco podle mnohých jde jen o skvěle vyvinutou schopnost se skrývat, ostatní badatelé jsou přesvědčeni o tom, že se Bigfoot dokáže zneviditelnit. Opírají se jak o mnohá svědectví, kdy Bigfoot pozorovatelům zmizel před očima, tak o legendy indiánských kmenů, které o Bigfootovi hovořily už před mnoha staletími.

Podle původních obyvatel severní části USA je Bigfoot asi dva a půl metru vysoký a statný tvor. Má dlouhé a tmavé chlupy, zapáchá a obývá nejčastěji husté a neprostupné lesy, ve kterých se ukrývá před lidmi.

Pokud je ale i tak náhodou odhalen, umí se Bigfoot podle indiánských legend proměnit v neviditelného a uniknout nebezpečí.

Bigfoot má údajně s Migoiem mnoho společného. ZDROJ: mysteriousuniverse.com
Příbuzný z džungle

Podobnou schopností údajně vládne také Migoi, vzdálený příbuzný Bigfoota, který obývá neprostupnou bhútánskou džungli. Migoi je podle místních kmenů křížencem opice a člověka, jeho popis se pak v mnohém shoduje s příběhy o Bigfootovi nebo o sněžném muži.

Migoi však není jen divokým tvorem, ovládá prý mnohé magické schopnosti. Jednou z nich je pak právě schopnost stát se neviditelným. Té prý využívá zejména, když se chce zbavit pronásledovatelů. Migoi se v takové situaci prý zneviditelní a couvá zpět ve svých stopách.

Foto: mysteriousuniverse.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky záhady Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články