Skip to content

Bohyně, nebo mimozemšťan? Co představuje artefakt ze Solnitsaty?

Existuje bezpočet divokých teorií o tom, že mimozemšťané v minulosti navštěvovali Zemi. Spekuluje se například o tom, že pomáhali při stavbě pyramid. Nyní se historický artefakt, který podle mnohých přítomnost mimozemšťanů na zemi dokazuje, nečekaně objevil v Bulharsku.

Onen artefakt má totiž vyřezávaný obličej, který velmi připomíná naší dnešní představu o mimozemšťanech: obličej s velkou hlavou a očima tvaru mandle… Objevený byl ve vykopávkách zatím nejstaršího nalezeného bulharského města Provadia Solnitsata.

Obličej připomíná dnešní představu o mimozemšťanech. ZDROJ: archaeologyinbulgaria.com
Obličej bez úst

Artefakt připomínající masku ze scifi filmu má v sobě dva otvory, které naznačují, že sloužil jako přívěsek na náhrdelník. Je zajímavé, že obličej nemá ani malý náznak úst. Archeologové předpokládají, že je to symbol něčeho, co zatím nejsou schopni pochopit.

Podobné je to prý s velkým důrazem na oči.

Zatímco se množí teorie o zpodobnění mimozemského návštěvníka, archeologové spíše věří, že náhrdelník představuje obličej bohyně, která nad městem držela ochrannou ruku před bandity a nájezdníky. Solnitsata totiž byla proslulá svým bohatstvím plynoucím ze solných dolů.

Další lidé ale věří, že právě díky těmto dolům oblast mimozemšťané navštívili.

Co skutečně vyřezávaný obličej představuje? To je sporem, který možná jednou vyhodnotí další výzkum. Zatím ale jeho skutečný význam zůstává záhadou.

Foto: archaeologyinbulgaria.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky ufo Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články