15. července 2019: Americká bitevní loď USS Omaha zachytí na kamerách podivný létající objekt, vznášející se v její blízkosti.
Domů     Má v Oblasti 51 kancelář tajemné uskupení Majestic 12?
Má v Oblasti 51 kancelář tajemné uskupení Majestic 12?
od 3.2.2023
3.1tis
326
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1947 se odehrává nejslavnější incident zahrnující možný mimozemský objekt – havárie v Roswellu.

Na událost se zaměřila pozornost celé Ameriky, veřejnost jen nelibě přijímá oficiální vysvětlení, že nešlo o UFO, tedy létající talíř, ale o pouhý meteorologický balón. Stála za ututláním pravdy záhadná organizace, údajně sídlící v Oblasti 51?

Mezi členy přísně utajené skupiny Majestic 12 mají být jen ti nejšpičkovější odborníci. Znají pravdu o největších záhadách světa? Možný mimozemský objekt? Oblast 51, místo bombardérů začínají ovládat počasí.

Byla právě roswellská událost prvním mistrovským kouskem tzv. Majestic 12, v překladu Majestátní dvanáctky? Ta má vzniknout z rozkazu tehdejšího prezidenta USA Harryho S. Trumana (1884–1972).

Jejím úkolem je za každou cenu zamést všechny stopy po jakémkoliv hlášeném pozorování neidentifikovatelných létajících objektů, přicházet s přijatelnými vysvětleními a nenechat nikoho zabývat se jednotlivými případy podrobněji.

A protože tuto „dvanáctku“ tvoří z většiny geniální vědci a inženýři své doby, jsou to právě oni, kteří mají obdržet výsadu zkoumat zblízka technologie i těla tvorů odjinud!

Mezi členy přísně utajené skupiny Majestic 12 mají být jen ti nejšpičkovější odborníci. Znají pravdu o největších záhadách světa?
Mezi členy přísně utajené skupiny Majestic 12 mají být jen ti nejšpičkovější odborníci. Znají pravdu o největších záhadách světa?

Kam až jsou schopni zajít?

Po úspěchu s Roswellem se pozornost Majestic 12 přesouvá k nesčetnému množství dalších případů. Jejich údajně reálné zážitky mají být předlohou pro kultovní seriál Akta X a třeba i pro novodobější Projekt Modrá kniha.

Také se říká, že kvůli stoprocentnímu splnění úkolu neváhají její členové, navenek spíš mírumilovní badatelé oddaní vědě, ani zabíjet. Vůdčí postavou má být americký vědec a profesor elektronického inženýrství Vannevar Bush (1890–1974).

Ten se mimo jiné účastní za 2. světové války projektu Manhattan, v jehož rámci Američané vyrábí atomovou bombu.

Dne 18. listopadu 1952 dostává Trumanův nástupce v úřadu prezidenta USA Dwight Eisenhower (1890–1969) zprávu označenou razítkem s nápisem Přísně tajné. Dozvídá se z ní, že uskupení Majestic 12 zajistilo zbytky dvou vesmírných plavidel.

Jak se podobné zvěsti dostaly ven? Za vším stojí neznámí informátoři.

Možný mimozemský objekt?
Možný mimozemský objekt?

Děsivé důkazy?

Americký televizní producent a ufolog Jaime Shandera dostává roku 1984 anonymní dopis, uvnitř kterého je film do fotoaparátu. Když ho Shandera vyvolá, svírá jej strach.

Na obrázcích vidí nafocené vládní dokumenty a také trosky čehosi, co považuje za mimozemskou loď. A hlavně – vidí tam i těla. Malá, šedá, mimozemská! Podobné psaní dostává i dvojice ufologů Stanton T. Friedman (1934–2019) a Bill Moore (*1943).

Otevírají nepodepsané obálky obsahující náznaky, že klíčem k odemknutí veškerého tajemna je Majestic 12. Oba následují pokyny, objevují další stopy vedoucí k Majestic 12, ale v závěru nejsou schopni prokázat pravost toho, co nachází, stejně jako samotných tajemných dopisů.

Co když si z nich jen někdo utahoval? Historik Robert Goldberg tvrdí, že ano. Podle něj jde o „očividně nastrčené dokumenty, které mají rozšířit mylnou domněnku, že UFO a mimozemšťané existují“.

Tajemný muž se odmlčí

Na scénu přichází muž, který si říká Richard Doty. Prohlašuje se za bývalého člena zvláštní vyšetřovací skupiny letectva USA a americké filmařce Lindě Moulton Howe (*1942) přísahá, že uskupení Majestic 12 skutečně existuje.

Dodává jí několik blíže neupřesněných dokumentů, které mají prokazovat, že ani šedí mimozemšťané, údajně pocházející ze souhvězdí Zeta Reticuli, nejsou výmysl.

Doty nabízí, že Howe předá záznam se záběry létajících talířů, a dokonce i nahraný rozhovor s mimozemšťanem.

Nic takového se ale dosud na veřejnosti neobjevilo, a tak je otázkou, jestli Doty lhal, ztratil nervy, anebo jestli se někdo přímo postaral o to, aby materiály nešířil dál.

Proběhlo o tom hlasování přímo v Oblasti 51, v kanceláři označené cedulkou Majestic 12? A může toto uskupení fungovat dodnes?

Oblast 51, místo bombardérů začínají ovládat počasí.
Oblast 51, místo bombardérů začínají ovládat počasí.

Snaží se v Oblasti 51 ovládnout počasí?

Podle různých teorií nastane doba, kdy se válčící státy přestanou zasahovat raketami či jinými klasickými zbraněmi. Místo bombardérů na sebe začnou posílat bouře a hurikány.

O jejich ničivé síle se přesvědčujeme každý rok ve zprávách, a možnost ovládnout tyto živly, či je dokonce umět uměle vytvořit, je lákavá pro armády všech světových mocností.

Mít kontrolu nad počasím by ale bylo užitečné i z dalších důvodů. Některé oblasti USA trápí v posledních letech katastrofální sucho. S tím by mohl být konec.

Za zdmi Oblasti 51 prý vědci pracují na chemikálii, která se v podstatě „nasype“ do mraků a tím způsobí, že začne pršet! Něco takového by bylo spásou nejen pro úrodu, ale i pro boje s ničivými požáry, které pustoší především západ Ameriky.

Zajímavé je, že i odpůrci konspiračních teorií připouštějí, že vývoj zbraní manipulujících s počasím představuje dost pravděpodobnou záležitost. Můžeme tedy v příštích letech v tomto směru čekat nějaké velké odhalení?

Foto: shutterstock.com, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
Související články
od 15.7.2024 68
V lednu roku 2003 byla u západního pobřeží Austrálie objevena tchajwanská rybářská loď High Aim 6. Po její posádce však nebylo ani stopy. Plavidlo nebylo poškozeno, mělo funkční motory, na palubě byly zásoby potravin. Co se zde asi odehrálo? Inkriminovaná rybářská loď vyplula z přístav Liuchiu na jihu Tchaj-wanu dne 31. října 2002. Ačkoli bylo plav
od 14.7.2024 1.1tis
V posledních letech se ukazuje, že naše planeta stále ukrývá mnohá tajemství. Před časem například vyšlo najevo, že v poušti na území Saúdské Arábie leží stovky záhadných kamenných útvarů z dávné minulosti. Jaký byl jejich účel?     Pouštní lávová pole na plošině Harrat Chaibar na území Saúdské Arábie je jedno z nejúchvatnějších a zároveň
od 14.7.2024 1.2tis
Na Zemi existuje několik míst, kam lidská noha ještě nevkročila. A pak jsou tu místa, kam noha obyčejného smrtelníka ani vstoupit nesmí. Určena jsou jen pro hrstku vyvolených. Zjistěte spolu s ENIGMOU, co se odehrává za branami zapovězených míst! A kdo jsou ti, kteří mají dveře na tajná místa otevřené? Bohe
od 14.7.2024 1.7tis
Nejnebezpečnější zbraní může být člověk sám a nepotřebuje k tomu žádné další vybavení, jen svou mysl. Údajně stačí naučit se utajovanou techniku, díky které pak dokážete zabíjet pouhým pohledem! Armádu telepatických zabijáků se v 80. letech snaží vytrénovat ve Spojených státech. A výsledky jsou mrazivé. Na vojenské základně se ve skryté les
od 13.7.2024 2.1tis
Folklorní příběhy z Kanady obsahují i legendu o záhadném vodním monstru, které by mělo žít v Želvím jezeře v provincii Saskatchewan. Jistě, podle místního názvu byste možná čekali nějakého krvežíznivého želvího predátora. Vypadá to však na úplně jiného živočicha. Jakého? Želví jezero je dlouhé přibližně 21 kilometrů. Šířka je však pouhých 5 kilomet
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
panidomu.cz
Batikovaná trička jsou zase v módě. Jak si je vyrobit?
Moderní vzor a ještě batikovaný. Jak si jej vyrobit? Triko nejprve vhodným způsobem poskládáte, sklady převážete provázkem, polijete textilními barvami a pak zafixujete. A to je celé. S příčným pruhem Pomůcky: provázek (gumičky), injekční stříkačka (nebo nosatá láhev), molitanový štětec, mikrotenový sáček, krejčovská křída barevná, zakrývací folie Pomocná chemie: krystalická soda, chlorový čistič, sirnatan sodný
Moderní obývací pokoj
rezidenceonline.cz
Moderní obývací pokoj
Text: Alena Müllerová Foto: Archiv firem
Přemožené kočky decimují australskou faunu
21stoleti.cz
Přemožené kočky decimují australskou faunu
Pro řadu lidí je symbolem roztomilosti. Ale i to předoucí klubíčko pořád zůstává šelmou. A to takovou, že dokáže rozvrátit celé ekosystémy. Kočka domácí, domestikovaná forma kočky plavé, člověka dopr
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
nejsemsama.cz
Jak na to: Nalíčené oči i k vodě
Velmi svůdné a času, horku a vodě odolávající líčení vykouzlíte pomocí konturovací tužky. Jdeme na to! Připravte si podklad. Na pohyblivé oční víčko naneste bázi pro oční stíny, můžete také použít trochu korektoru nebo béžový oční stín. Díky tomu se vytvořené líčení ani nehne. Použijte konturovací tužku Čím ostřejší tužka, tím lépe se s ní pracuje. Barvu si
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
iluxus.cz
Nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+: více agility pro závodní tratě
Společnost Mercedes-AMG představila na automobilové slavnosti Goodwood Festival of Speed nejnovější přírůstek do rodiny supersportovních vozů AMG GT – nový Mercedes-AMG GT 63 PRO 4MATIC+. Novinka se z
Pilaf s rajčaty
tisicereceptu.cz
Pilaf s rajčaty
Pilaf je pokrm z rýže, do něhož lze použít různé druhy masa i zeleniny. Skvěle chutná i s indiánskou rýží. Ingredience na 4 porce 400 g jasmínové rýže 2 cibule 2 konzervy loupaných rajčat oli
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
historyplus.cz
Otec atomové bomby přitahoval ženy jako magnet
Profesor americké literatury John Tatlock se už drahnou dobu marně snaží dozvonit na svoji dceru Jean. Renomovaná psychiatrička po dlouhá léta udržuje komplikovaný vztah se světově proslulým fyzikem Robertem Oppenheimerem. Protože trpí depresemi, vleze její otec záhy do bytu oknem. Bojí se, že by si Jean mohla sáhnout na život… Pouštní krajinu Nového Mexika ozáří
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
epochalnisvet.cz
Kdo postavil jávský chrám Borobudur?
Byl vztyčen uprostřed džungle na ostrově Jáva, a to zhruba před 1200 lety. Kým, to dodnes zůstává záhadou. V době, kdy kamenný skvost Borobudur vznikl, zde totiž žila kultura, která i velké stavby pokrývala jen palmovými listy… Několik dlouhých staletí je Borobudur zcela zapomenutý a skrytý lidským očím. Chátrající kamenný kolos vyrve ze spárů bující
Vždycky můžete začít milovat
skutecnepribehy.cz
Vždycky můžete začít milovat
Miluji milostné příběhy. Vždy mi připadaly vzrušující. Proč? Možná jsem sama žila nudný život. Do jisté doby. Je to vlastně smutné, když překročíte padesátku, máte pocit, že roky žijete vedle nesprávného muže a čekáte na rozuzlení, které se děje v telenovelách. Na dnešní poměry jsem se vdávala brzy. Podle zvyklostí za minulého režimu. Bylo mi 25 let,
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
epochanacestach.cz
Benátská! S Impulsem oslaví svojí třetí dekádu třemi velkými S: Scooter, Suzi Quatro & Slade
Poslední červencový víkend je pro milovníky hudby již neodmyslitelně spjatý s festivalem Benátská! s Impulsem. Ten se od svého vzniku, kdy měl pódium sestavené z lešení a aparaturu přivázanou ke stožárům veřejného osvětlení, etabloval mezi tuzemskou špičku. Letos slaví 30 let. Mezi gratulanty nebudou chybět ani zahraniční ikony Scooter, Suzi Quatro a Slade, kteří mají
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
nasehvezdy.cz
Uteče jí Jeřábek za mladší ženou?
Sblížící se padesátkou má herec Tomáš Jeřábek (49) ze seriálu Jedna rodina obavy, že už nikdy nesbalí žádnou mladou kočku. Že by to ještě na poslední chvíli zkusil? Toho se bojí hlavně jeho žena Ha
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
epochaplus.cz
Sakura: Strom japonské národní hrdosti
Když rozkvetou sakury, je to úchvatná podívaná. Pro mnoho měst, které je pěstují jako okrasné stromy, to často bývá vrchol turistické sezóny. Miliony lidí po celém světě se totiž vydává obdivovat nádherné pastelově zbarvené květy. Tato dřevina má jedinečnou historii a stejně fascinující současnost. Obvykle je máme spojeny s Japonskem, kde k nejznámějším místům se