28. března 1709: Německý alchymista Johann Friedrich Böttger odhaluje tajemství výroby a složení bílého východoasijského porcelánu.
Domů     Má v Oblasti 51 kancelář tajemné uskupení Majestic 12?
Má v Oblasti 51 kancelář tajemné uskupení Majestic 12?
od 3.2.2023
3.1tis
326
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1947 se odehrává nejslavnější incident zahrnující možný mimozemský objekt – havárie v Roswellu.

Na událost se zaměřila pozornost celé Ameriky, veřejnost jen nelibě přijímá oficiální vysvětlení, že nešlo o UFO, tedy létající talíř, ale o pouhý meteorologický balón. Stála za ututláním pravdy záhadná organizace, údajně sídlící v Oblasti 51?

Mezi členy přísně utajené skupiny Majestic 12 mají být jen ti nejšpičkovější odborníci. Znají pravdu o největších záhadách světa? Možný mimozemský objekt? Oblast 51, místo bombardérů začínají ovládat počasí.

Byla právě roswellská událost prvním mistrovským kouskem tzv. Majestic 12, v překladu Majestátní dvanáctky? Ta má vzniknout z rozkazu tehdejšího prezidenta USA Harryho S. Trumana (1884–1972).

reklama

Jejím úkolem je za každou cenu zamést všechny stopy po jakémkoliv hlášeném pozorování neidentifikovatelných létajících objektů, přicházet s přijatelnými vysvětleními a nenechat nikoho zabývat se jednotlivými případy podrobněji.

A protože tuto „dvanáctku“ tvoří z většiny geniální vědci a inženýři své doby, jsou to právě oni, kteří mají obdržet výsadu zkoumat zblízka technologie i těla tvorů odjinud!

Mezi členy přísně utajené skupiny Majestic 12 mají být jen ti nejšpičkovější odborníci. Znají pravdu o největších záhadách světa?
Mezi členy přísně utajené skupiny Majestic 12 mají být jen ti nejšpičkovější odborníci. Znají pravdu o největších záhadách světa?

Kam až jsou schopni zajít?

Po úspěchu s Roswellem se pozornost Majestic 12 přesouvá k nesčetnému množství dalších případů. Jejich údajně reálné zážitky mají být předlohou pro kultovní seriál Akta X a třeba i pro novodobější Projekt Modrá kniha.

reklama

Také se říká, že kvůli stoprocentnímu splnění úkolu neváhají její členové, navenek spíš mírumilovní badatelé oddaní vědě, ani zabíjet. Vůdčí postavou má být americký vědec a profesor elektronického inženýrství Vannevar Bush (1890–1974).

Ten se mimo jiné účastní za 2. světové války projektu Manhattan, v jehož rámci Američané vyrábí atomovou bombu.

Dne 18. listopadu 1952 dostává Trumanův nástupce v úřadu prezidenta USA Dwight Eisenhower (1890–1969) zprávu označenou razítkem s nápisem Přísně tajné. Dozvídá se z ní, že uskupení Majestic 12 zajistilo zbytky dvou vesmírných plavidel.

Jak se podobné zvěsti dostaly ven? Za vším stojí neznámí informátoři.

Možný mimozemský objekt?
Možný mimozemský objekt?

Děsivé důkazy?

Americký televizní producent a ufolog Jaime Shandera dostává roku 1984 anonymní dopis, uvnitř kterého je film do fotoaparátu. Když ho Shandera vyvolá, svírá jej strach.

reklama

Na obrázcích vidí nafocené vládní dokumenty a také trosky čehosi, co považuje za mimozemskou loď. A hlavně – vidí tam i těla. Malá, šedá, mimozemská! Podobné psaní dostává i dvojice ufologů Stanton T. Friedman (1934–2019) a Bill Moore (*1943).

Otevírají nepodepsané obálky obsahující náznaky, že klíčem k odemknutí veškerého tajemna je Majestic 12. Oba následují pokyny, objevují další stopy vedoucí k Majestic 12, ale v závěru nejsou schopni prokázat pravost toho, co nachází, stejně jako samotných tajemných dopisů.

Co když si z nich jen někdo utahoval? Historik Robert Goldberg tvrdí, že ano. Podle něj jde o „očividně nastrčené dokumenty, které mají rozšířit mylnou domněnku, že UFO a mimozemšťané existují“.

Tajemný muž se odmlčí

Na scénu přichází muž, který si říká Richard Doty. Prohlašuje se za bývalého člena zvláštní vyšetřovací skupiny letectva USA a americké filmařce Lindě Moulton Howe (*1942) přísahá, že uskupení Majestic 12 skutečně existuje.

Dodává jí několik blíže neupřesněných dokumentů, které mají prokazovat, že ani šedí mimozemšťané, údajně pocházející ze souhvězdí Zeta Reticuli, nejsou výmysl.

Doty nabízí, že Howe předá záznam se záběry létajících talířů, a dokonce i nahraný rozhovor s mimozemšťanem.

Nic takového se ale dosud na veřejnosti neobjevilo, a tak je otázkou, jestli Doty lhal, ztratil nervy, anebo jestli se někdo přímo postaral o to, aby materiály nešířil dál.

Proběhlo o tom hlasování přímo v Oblasti 51, v kanceláři označené cedulkou Majestic 12? A může toto uskupení fungovat dodnes?

Oblast 51, místo bombardérů začínají ovládat počasí.
Oblast 51, místo bombardérů začínají ovládat počasí.

Snaží se v Oblasti 51 ovládnout počasí?

Podle různých teorií nastane doba, kdy se válčící státy přestanou zasahovat raketami či jinými klasickými zbraněmi. Místo bombardérů na sebe začnou posílat bouře a hurikány.

O jejich ničivé síle se přesvědčujeme každý rok ve zprávách, a možnost ovládnout tyto živly, či je dokonce umět uměle vytvořit, je lákavá pro armády všech světových mocností.

Mít kontrolu nad počasím by ale bylo užitečné i z dalších důvodů. Některé oblasti USA trápí v posledních letech katastrofální sucho. S tím by mohl být konec.

Za zdmi Oblasti 51 prý vědci pracují na chemikálii, která se v podstatě „nasype“ do mraků a tím způsobí, že začne pršet! Něco takového by bylo spásou nejen pro úrodu, ale i pro boje s ničivými požáry, které pustoší především západ Ameriky.

Zajímavé je, že i odpůrci konspiračních teorií připouštějí, že vývoj zbraní manipulujících s počasím představuje dost pravděpodobnou záležitost. Můžeme tedy v příštích letech v tomto směru čekat nějaké velké odhalení?

Foto: shutterstock.com, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 28.3.2023 552
Nepolapitelný Zodiac řádí na konci šedesátých a možná i začátkem sedmdesátých let v severní Kalifornii a nikdy není dopaden. Je mu přisuzováno sedm vražedných útoků, z toho pět dokonaných vražd. Američan Gary L. Stewart nedávno prohlásil, že hledaným zabijákem byl jeho biologický otec! Skutečně odhalil po mnohaletém pátrání pravdu? Jeho činy budí nepředstavite
od 27.3.2023 2.0tis
Je prosinec 1938 a zasněženou krajinou Wyomingu prochází lovec. Obezřetně se blíží k pytli ležícímu na zemi. Když do něj strčí, vysune se ven lidská ruka! Ukáže se, že patří Margaret Martin, slušné dívce, která byla krutě mučena a poté uškrcena. Připletla se do cesty sériovému vrahovi? Zabil ji někdo z místních? Na tyto otázky, podobně jako na jiné záhadné zločiny z depresivních amerických 30.
od 26.3.2023 2.0tis
Naše planeta procházela mnoha epochami, kdy zuby cenil takřka celý svět. Jedním z nejstrašnějších predátorů, který kdy na Zemi žil, byl dozajista žralok megalodon. Jsme si však skutečně jistí, že vyhynul před necelý čtyřmi miliony let a evoluce tuto obří parybu ve světovém oceánu, na nějakém odlehlém místě, nezapomněla? Existenci pravěkého m
od 26.3.2023 2.3tis
Ropná havárie v Mexickém zálivu se svým ekologickým rozměrem vymyká všem „průšvihům“, které Zemi potkaly do té doby. Nový a tajemný rozměr dodává celé události spisovatel Gustav Meyrink, který před více než 100 lety napsal povídku Petroleum, Petroleum. Naprosto věrně v ní popisuje ropnou zkázu likvidující oceán!   Velice se zajímá o okultismus a h
od 26.3.2023 2.6tis
Území Spojených států ukrývá mnoho oblastí plných hlubokých lesů, obtížně přístupných hor nebo studených řek a jezer. Patří mezi ně i Yosemitský park ležící v pohoří Sierra Nevada v severní Kalifornii. Kromě nedotčené přírody lokalita láká i záhadology. Proč jde podle některých z nich o jedno z nejtajemnějších míst v Americe? Po stezce vinoucí se mezi
Nenechte si ujít další zajímavé články
3 dorty, které si podmanily svět
epochalnisvet.cz
3 dorty, které si podmanily svět
Dorty se pečou od nepaměti. Ať už jsou s ovocem, ořechy, medem, sýrem, tvarohem, či jinými surovinami, které dané století zrovna nabízí, odolá jim jen málokdo. Zvlášť jsou-li pečené s láskou. &nbs
Svět v číslech: Nevyzpytatelný vítr
epochaplus.cz
Svět v číslech: Nevyzpytatelný vítr
Je to dobrý sluha, ale zlý pán. Našim předkům pomáhá získat mouku z obilí nebo se opře do plachet na dlouhých cestách po moři, dnes dodává elektřinu. Ale mnohdy se také dokáže změnit na zničující sílu
Hermann Rorschach: Psychiatr, který uměl malovat
21stoleti.cz
Hermann Rorschach: Psychiatr, který uměl malovat
Kdyby Ulrich Rorschach, malíř a učitel kreslení, věděl, že talent, který předá, pomůže jeho synovi ke světovému věhlasu, byl by přešťastný. Jen by se divil, k čemu ten chlapec vlastně barvy a papír po
Špagety se zeleninou
tisicereceptu.cz
Špagety se zeleninou
Jídlo, se kterým si poradíte, i když vás na vaření zrovna moc neužije. Ingredience 500 g špaget 500 g mletého masa 250 g rajčatového pyré 1 větší cibule 3 velká rajčata 1 červená paprika 2
Excentrická svatyně klasického designu
rezidenceonline.cz
Excentrická svatyně klasického designu
Sebevědomá kombinace témat, materiálů a textur, směs paradoxů, tvořená moderními formami v kombinaci s nadčasovým nábytkem – to vše stojí za výsledným jemným leskem luxusního interiéru, jehož vyznění
Oslavte Velikonoce v hotelu The Mozart Prague
iluxus.cz
Oslavte Velikonoce v hotelu The Mozart Prague
Hotel The Mozart Prague, který se řadí mezi nejvyhledávanější místa v Praze, a to nejen kvůli úžasným ubytovacím kapacitám, ale i díky skvělé gastronomii a vyhlášeným eventům, pro Vás připravil „Velik
Dcera je paranoidní, bojí se, že ji táta opustí
skutecnepribehy.cz
Dcera je paranoidní, bojí se, že ji táta opustí
Léta jsme si žili v pohodě. Náš život se ale zničehonic zvrátil do napjatých emocí. Dcera nevydýchala, že její táta zaměstnal svou bývalou ženu. S Petrem jsme manželé už mnoho let. Zamilovali jsme se do sebe v době, kdy byl ještě ženatý a já byla sama s malou dcerou. Petrova bývalá žena Věra nenesla rozvod dobře a dlouho se snažila, aby
Stala se z Tatiany Dykové stíhačka?
nasehvezdy.cz
Stala se z Tatiany Dykové stíhačka?
Kamkoli vejdou, tam upoutají pozornost. Herečka Tatiana Dyková (44) po boku manžela, muzikanta Vojty Dyka (37), zkrásněla, zatímco on vyzrál ve hvězdu, a zdá se tak, že manželství oběma jenom prospívá
(Ne)přítel nikotin: Úleva při prvním vdechnutí
21stoleti.cz
(Ne)přítel nikotin: Úleva při prvním vdechnutí
Pro kuřáka jde o obyčejnou a rutinní činnost – jedno jediné potáhnutí. Ve stejném okamžiku se ale v jeho těle začíná odehrávat nespočet reakcí na přítomnost chemického nepřítele, které vyústí až v opo
Léčivé koření pro vaše zdraví
panidomu.cz
Léčivé koření pro vaše zdraví
Ne každou medicínu musíme polykat s přemáháním. Vždyť kdo z nás by něco namítal třeba proti čaji se skořicí nebo s voňavým anýzem? Koření totiž léčí. Řada druhů koření brání rozvoji zánětů, zlepšuje trávení a podporuje metabolismus. Také naší přirozené imunitě pomáhají, aby pracovala výkonněji. Některé účinkují jemně, jiné razantně. A právě ty druhé jsme
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
epochanacestach.cz
Slavkov otevírá brány. Město zažije přes stovku akcí
Barokní areál ve Slavkově u Brna se připravuje na další vlnu akcí a velkých koncertů. Zámek Slavkov – Austerlitz otevířel již tuto sobotu (25. března). Návštěvníky chce přilákat nejen na zvučná jmé
Je strašidelné sídlo pomstou ze záhrobí?
epochaplus.cz
Je strašidelné sídlo pomstou ze záhrobí?
Jakmile vstoupíte do dnes již slavného domu patřícímu rodině Winchesterových v Kalifornii, zamrazí vás. V této rezidenci vedou schody do stropu a nachází se tu i mnoho slepých dveří. Sídlo bylo prý vy