25. září 2021: Na středověkém anglickém hradě Clitheroe vyfotí tým lovců duchů údajně hned tři přízračné bytosti.
Domů     Má v Oblasti 51 kancelář tajemné uskupení Majestic 12?
Má v Oblasti 51 kancelář tajemné uskupení Majestic 12?
od 3.2.2023
3.1tis
326
SDÍLENÍ
3.1tis
ZOBRAZENÍ

V roce 1947 se odehrává nejslavnější incident zahrnující možný mimozemský objekt – havárie v Roswellu.

Na událost se zaměřila pozornost celé Ameriky, veřejnost jen nelibě přijímá oficiální vysvětlení, že nešlo o UFO, tedy létající talíř, ale o pouhý meteorologický balón. Stála za ututláním pravdy záhadná organizace, údajně sídlící v Oblasti 51?

Mezi členy přísně utajené skupiny Majestic 12 mají být jen ti nejšpičkovější odborníci. Znají pravdu o největších záhadách světa? Možný mimozemský objekt? Oblast 51, místo bombardérů začínají ovládat počasí.

Byla právě roswellská událost prvním mistrovským kouskem tzv. Majestic 12, v překladu Majestátní dvanáctky? Ta má vzniknout z rozkazu tehdejšího prezidenta USA Harryho S. Trumana (1884–1972).

Jejím úkolem je za každou cenu zamést všechny stopy po jakémkoliv hlášeném pozorování neidentifikovatelných létajících objektů, přicházet s přijatelnými vysvětleními a nenechat nikoho zabývat se jednotlivými případy podrobněji.

A protože tuto „dvanáctku“ tvoří z většiny geniální vědci a inženýři své doby, jsou to právě oni, kteří mají obdržet výsadu zkoumat zblízka technologie i těla tvorů odjinud!

Mezi členy přísně utajené skupiny Majestic 12 mají být jen ti nejšpičkovější odborníci. Znají pravdu o největších záhadách světa?
Mezi členy přísně utajené skupiny Majestic 12 mají být jen ti nejšpičkovější odborníci. Znají pravdu o největších záhadách světa?

Kam až jsou schopni zajít?

Po úspěchu s Roswellem se pozornost Majestic 12 přesouvá k nesčetnému množství dalších případů. Jejich údajně reálné zážitky mají být předlohou pro kultovní seriál Akta X a třeba i pro novodobější Projekt Modrá kniha.

Také se říká, že kvůli stoprocentnímu splnění úkolu neváhají její členové, navenek spíš mírumilovní badatelé oddaní vědě, ani zabíjet. Vůdčí postavou má být americký vědec a profesor elektronického inženýrství Vannevar Bush (1890–1974).

Ten se mimo jiné účastní za 2. světové války projektu Manhattan, v jehož rámci Američané vyrábí atomovou bombu.

Dne 18. listopadu 1952 dostává Trumanův nástupce v úřadu prezidenta USA Dwight Eisenhower (1890–1969) zprávu označenou razítkem s nápisem Přísně tajné. Dozvídá se z ní, že uskupení Majestic 12 zajistilo zbytky dvou vesmírných plavidel.

Jak se podobné zvěsti dostaly ven? Za vším stojí neznámí informátoři.

Možný mimozemský objekt?
Možný mimozemský objekt?

Děsivé důkazy?

Americký televizní producent a ufolog Jaime Shandera dostává roku 1984 anonymní dopis, uvnitř kterého je film do fotoaparátu. Když ho Shandera vyvolá, svírá jej strach.

Na obrázcích vidí nafocené vládní dokumenty a také trosky čehosi, co považuje za mimozemskou loď. A hlavně – vidí tam i těla. Malá, šedá, mimozemská! Podobné psaní dostává i dvojice ufologů Stanton T. Friedman (1934–2019) a Bill Moore (*1943).

Otevírají nepodepsané obálky obsahující náznaky, že klíčem k odemknutí veškerého tajemna je Majestic 12. Oba následují pokyny, objevují další stopy vedoucí k Majestic 12, ale v závěru nejsou schopni prokázat pravost toho, co nachází, stejně jako samotných tajemných dopisů.

Co když si z nich jen někdo utahoval? Historik Robert Goldberg tvrdí, že ano. Podle něj jde o „očividně nastrčené dokumenty, které mají rozšířit mylnou domněnku, že UFO a mimozemšťané existují“.

Tajemný muž se odmlčí

Na scénu přichází muž, který si říká Richard Doty. Prohlašuje se za bývalého člena zvláštní vyšetřovací skupiny letectva USA a americké filmařce Lindě Moulton Howe (*1942) přísahá, že uskupení Majestic 12 skutečně existuje.

Dodává jí několik blíže neupřesněných dokumentů, které mají prokazovat, že ani šedí mimozemšťané, údajně pocházející ze souhvězdí Zeta Reticuli, nejsou výmysl.

Doty nabízí, že Howe předá záznam se záběry létajících talířů, a dokonce i nahraný rozhovor s mimozemšťanem.

Nic takového se ale dosud na veřejnosti neobjevilo, a tak je otázkou, jestli Doty lhal, ztratil nervy, anebo jestli se někdo přímo postaral o to, aby materiály nešířil dál.

Proběhlo o tom hlasování přímo v Oblasti 51, v kanceláři označené cedulkou Majestic 12? A může toto uskupení fungovat dodnes?

Oblast 51, místo bombardérů začínají ovládat počasí.
Oblast 51, místo bombardérů začínají ovládat počasí.

Snaží se v Oblasti 51 ovládnout počasí?

Podle různých teorií nastane doba, kdy se válčící státy přestanou zasahovat raketami či jinými klasickými zbraněmi. Místo bombardérů na sebe začnou posílat bouře a hurikány.

O jejich ničivé síle se přesvědčujeme každý rok ve zprávách, a možnost ovládnout tyto živly, či je dokonce umět uměle vytvořit, je lákavá pro armády všech světových mocností.

Mít kontrolu nad počasím by ale bylo užitečné i z dalších důvodů. Některé oblasti USA trápí v posledních letech katastrofální sucho. S tím by mohl být konec.

Za zdmi Oblasti 51 prý vědci pracují na chemikálii, která se v podstatě „nasype“ do mraků a tím způsobí, že začne pršet! Něco takového by bylo spásou nejen pro úrodu, ale i pro boje s ničivými požáry, které pustoší především západ Ameriky.

Zajímavé je, že i odpůrci konspiračních teorií připouštějí, že vývoj zbraní manipulujících s počasím představuje dost pravděpodobnou záležitost. Můžeme tedy v příštích letech v tomto směru čekat nějaké velké odhalení?

Foto: shutterstock.com, youtube.com, facebook.com
Lokalita:
reklama
Související články
od 25.9.2023 536
Šestnáctiletá Američanka Karlie Gusé se ztratila již před více než třemi lety. Pátrání nepřineslo téměř žádné výsledky a okolnosti jejího zmizení tak dodnes zůstávají záhadou. Co se stalo na party, které se večer před ním zúčastnila? Předávkovala se, ublížila jí nevlastní matka, nebo se stala obětí temných sil?     Když Američan Richard Ed
od 25.9.2023 1.3tis
Nešťastní farmáři po celém světě, zejména pak na americkém venkově, na pastvinách nacházejí zubožená těla svých zvířat, kterým kdosi odřezal různé orgány. V těle zvířat ani na místě jejich nálezu zpravidla není jediná kapka krve, což nasvědčuje, že k úmrtí dobytka muselo dojít někde jinde. Ale kde? A hlavně – kdo má celou věc na svědomí? Zlo
od 24.9.2023 2.1tis
Na jih od Plzně leží obec Žinkovy. Je to malebné zákoutí, které se ovšem může chlubit ještě něčím jiným. Psychotronik Pavel Kozák tvrdí: „V žinkovské oboře je přítomná zbytková bioenergie obrů.“ Zdá se, že podivné místo, které fascinuje lidi odnepaměti a které nese název Obrovo hradiště, není jen tak obyčejným místem. Místo vykazuje řadu zvláštností – od shl
od 23.9.2023 2.2tis
Dvojice rybářů pozvedne petrolejovou lucernu. Je noc a oni právě loví na jezeře Narrabeen nedaleko Sydney. Když se tmou zničehonic rozlehne hlasité šplouchání, rozsvítí světlo. To, co spatří, jim vezme dech. Nedaleko břehu totiž zahlédnou podivné stvoření. Nejenže se pohybuje po dvou nohách, hlavně má chobot místo nosu…  Na pastvině nedaleko jezera Narra
od 22.9.2023 2.9tis
Kruhy v obilí fascinují lidi po celé generace. Ty nejstarší pocházejí až z doby před 4500 lety. Kdo za nimi stojí? Jsou to pozůstatky po vesmírných návštěvních, kteří nás přišli zkoumat? Nebo se jedná o umělecká díla lidí? A které tajemné agrosymboly se objevily v poslední době? Rej zářivých koulí osvítil noční krajinu a začal se snášet k ze
reklama
reklama
reklama
Nenechte si ujít další zajímavé články
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
21stoleti.cz
Kapsle se vzorky z asteroidu úspěšně přistála v Utahu
Sonda OSIRIX-REx se na svou pouť vydala v září 2016. Jejím primárním cílem byla planetka Bennu patřící do Apollonovy skupiny. Zde měla sonda získat vzorky, naložit je do speciální kapsle a tu pak dopr
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
panidomu.cz
Jak vybrat a využít chytrou technologii na zápěstí
Také jste si všimli, že stále více lidí nosí na zápěstí chytré hodinky nebo fitness náramek? Pokud byste se i vy rádi nechali pohltit tímto trendem, ale nevíte, k čemu jsou taková zařízení dobrá a jak vybírat, jste na správné adrese. S obojím vám totiž poradíme. Jak vybrat chytré zařízení na zápěstí? Při výběru chytrého zařízení na
Oceán na Europě obsahuje uhlík
21stoleti.cz
Oceán na Europě obsahuje uhlík
Jupiterův měsíc Europa přitahuje zájem odborné veřejnosti jako magnet. Důvod je jasný. Měření ukázala, že pod ledovým povrchem se ukrývá oceán tekuté a teplé vody. A mnozí vědci nevylučují, že v této
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
epochaplus.cz
Komunisté oslavovali osvobození spartakiádou
Boj proti třídnímu nepříteli u nás v 50. letech 20. století vrcholí politickými procesy. „Nejdřív bylo třeba si vyřídit účty s předúnorovými politickými partnery komunistů… Pak přišli na řadu potenciální odpůrci nového režimu,“ píše publicista Pavel Tigrid (1917–2003). V rámci procesu s poslankyní za národně socialistickou stranu Miladou Horákovou (1901–1950) padnou v červnu 1950 čtyři rozsudky smrti. Jenže bezpečnostnímu
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
nasehvezdy.cz
Podaří se mu teď vysekat z dluhů?
Populární Marek Taclík (50) si snad už oddychne. Pokud soud vydá konečné rozhodnutí, zavře za jeho dluhy dveře. V roce 2018 vyhlásil osobní bankrot poté, co měl nepravidelné příjmy a nebyl schopen
Čočková pomazánka s mletou paprikou
tisicereceptu.cz
Čočková pomazánka s mletou paprikou
Nejlépe chutná na čerstvém chlebu, ale při oslavách do ní můžete namáčet na silnější proužky nakrájenou mrkev nebo řapíkatý celer. Suroviny 200 g žluté nebo červené čočky 200 ml vody 2 stroužk
Duch psa běhal domem
skutecnepribehy.cz
Duch psa běhal domem
Jela jsem s přítelem na návštěvu k jeho pratetě. Petr mě varoval, že je teta trochu šílená, protože tvrdí, že po nocích v jejím domě běhá černý pes. Před lety jsem zažila něco hodně zvláštního. S přítelem jsme navštívili jeho tetu z pátého kolene. Petr mi dopředu říkal, že je teta trochu vyšinutá, tak ať její slova neberu vážně. Tvrdila
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
rezidenceonline.cz
Exkluzivní kreativita arabské estetiky
Nádherný byt s desítkou rozmanitých luxusních pokojů představuje esenci dokonalého souznění orientální atmosféry se soudobou precizností, tak typickou pro nábytek a doplňky společnosti Covet House, je
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
epochalnisvet.cz
Pocházel první mistr světa v šachu z Prahy?
Rodina chudého pražského krejčího Josefa Steinitze žije na okraji židovského ghetta a v květnu 1836 do ní přibude další z mnoha dětí. Wilhelm přichází na svět s tělesnou vadou, v důsledku níž bude po
Babí léto v Hliněné Baště
iluxus.cz
Babí léto v Hliněné Baště
Každé roční období přináší návštěvníkům průhonické restaurace Hliněná Bašta jinak chuťově zabarvené dobroty. Proto netřeba „smutnit“, že léto tak rychle uteklo, neboť poklidné posezení na romantické t
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
epochanacestach.cz
JOSEFÍNSKÉ SLAVNOSTI 2023
S podtitulem pocta Marii Terezii a pevnosti samotné připomíná akce založení pevnosti Terezín 10. října 1780. Již tradičně jsou situovány především do období 18. století. Jejich cílem je připomenout jedinečnou terezínskou pevnost a události, která předcházeli její výstavbě. Jde o jedny z největších slavností zaměřených na toto období v Evropě. Každoročně je navštěvují z Čech,
Zápas století: Šachy, které rozhodují o politice
epochaplus.cz
Zápas století: Šachy, které rozhodují o politice
Na první pohled jsou to jen dva muži, sedící nad 64 černobílými čtvercovými poli. Jenže v sázce je mnohem víc. Nejde jen o to, kdo bude nejlepší šachista světa. Je to souboj mezi demokracií a komunismem. Mezi Spojenými státy americkými a Sovětským svazem. S trochou nadsázky jde o nejslavnější bitvu studené války. Proti sobě se