reklama
3. července 1969: V 27 letech umírá za nevyjasněných okolností Brian Jones, zakládající člen kapely Rolling Stones.
Domů     Neobjasněné události
Mimozemský posel Vrillon a jeho televizní vzkaz pro lidstvo!
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 14.12.2021
1.9tis
Kdo v 70. letech v Anglii přerušil televizní vysílání? FOTO: Unsplash
189
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

26. listopadu 1977 dochází v domácnostech na jihu Anglie k potížím s televizním signálem. Obraz se vlní, zvuk vytrácí. Pak se ozve znepokojivé dunění a do něj nepřirozený hlas odříkává slova: „Promlouvá k vám Vrillon, zástupce Ashtarského galaktického velení.

Už mnoho let nás vídáte na obloze. My jsme ta světla, co se nahoře pohybují…“

Kdo v 70. letech v Anglii přerušil televizní vysílání? FOTO: Unsplash Byl Vrillon bytostí z vesmíru, nebo jen povedeným žertem? FOTO: Pixabay Vysílač poblíž vesnice Hannignton, okdud byl signál

Tento případ z Velké Británie dodnes nikdo nevysvětlil. V listopadu roku 1977 je přerušeno televizní vysílání britské televizní stanice Southern Television. Nutno připomenout, že se tak stane v době bez internetu a bez mobilních telefonů.

Diváci jsou jako přikovaní k obrazovkám. S bušícím srdcem a vytřeštěnýma očima naslouchají klidnému, ale zlověstnému hlasu. Nemají šanci si ihned ověřit, co se děje, neví, jak reagují ostatní, nemůžou s nikým sdílet své pocity a vyměňovat si komentáře.

Každý z nich se srovnává s možností, že mimozemšťané zřejmě skutečně existují a že se nám právě teď odhalili, zatímco Vrillon předává své poselství.

Byl Vrillon bytostí z vesmíru, nebo jen povedeným žertem? FOTO: Pixabay

Přestaňte válčit, nebo…

Celý vzkaz trvá šest minut a představuje varování pro planetu Zemi. Vrillon hovoří o nástupu nové doby, o míru, osudu lidstva a ohleduplnosti ke všem živým tvorům kolem nás. Jen tak se prý můžeme vyhnout blížící se katastrofě, která náš svět ohrožuje.

„Seďte v klidu a naslouchejte, další šanci už nemusíte dostat. Musíte zničit všechny zbraně působící zlo. Časy sporů jsou minulostí, vaše rasa může postoupit na vyšší stupeň evoluce. Pokud se ukáže, že jste toho hodni,“ říká Vrillon.

Britové jsou známí vybraným smyslem pro humor, suchým a černým. Ovšem i ti, kteří mohou vysílání považovat za vtip, jsou znejistěni vážností, se kterou je vše podáváno. Nejde o žádnou exhibici, „jen“ věcné sdělení.

Anglický spisovatel a folklorista John Reppion k tomu říká: „Tím, že k přerušení vysílání došlo během zpráv, si vzkaz vyslechlo nejen více diváků, ale také větší počet těch „seriózních“, přemýšlivých lidí.

Neběželo to v dobu nějakého laciného seriálu. Takže díky tomu to mělo ještě silnější dopad, působilo to závažněji.“

Vysílač poblíž vesnice Hannignton, okdud byl signál „unesen“. FOTO: Rcasula / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Dodnes nevyřešená záhada

Díky převážně mírumilovnému obsahu sdělení nedochází mezi lidmi k panice. Probíhá vyšetřování, ale jeho výsledky nejsou nikdy zveřejněny a podle oficiální verze už ani neexistují. Proč vyšetřovací orgány nevydají žádné prohlášení?

Můžeme věřit tomu, že se jeho závěry během let prostě ztratily, či vyhodily? Vrillonovo sdělení končí slovy: „Teď už víte, že jsme tady, že ve vesmíru existuje více bytostí, než vám vaši vědci přiznávají.

Máme o vás a vaši cestu ke světlu vážné obavy, ale uděláme vše, abychom vám pomohli. Nemějte strach, učte se poznávat sami sebe a žít v harmonii s vaší planetou.“ Následně hlas utichá. Obraz se znovu rozkolísá, šum pomalu mizí a naskakuje zvuk televizního vysílání.

Je to veselá melodie zrovna začínajícího kresleného seriálu s králíkem Bugsem Bunnym, která teď působí nepřirozeně, skoro až strašidelně. K nabourání vysílání se nikdy nikdo nepřiznal a nikdo nebyl odhalen.

Co tedy byl zač tajemný Vrillon? A ozve se nám ještě někdy?

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od Matěj Soukup 1.7.2022 254
Bylo 12. května 1986, když vyděšení příbuzní nahlásili na policejní oddělení v Guntersville v Alabamě zmizení tehdy šestadvacetileté Wandy Jean Maysové. I přes rozsáhlé pátrání v oblasti nebylo její tělo nalezeno dlouhé roky a teprve analýza ostatků v roce 2008 potvrdila, že Maysová zemřela. Oficiálně náhodou. Ale bylo tomu vskutku tak? ZMIZELA Z POKOJE Maysová trávila noc z 11. na […]
od Adriana Vojtíšková 30.6.2022 2.8tis
Vědcům se podařilo odhalit souvislost mezi sebevraždami a prvokem jménem Toxoplasma gondii, původcem známé toxoplazmózy.     Tento parazit je ještě nebezpečnější, než se předpokládalo. V napadeném organismu totiž způsobuje závažné změny v mozku, které mohou vést až k sebevražedným myšlenkám. „Předchozí výzkum ukázal příznaky zánětu v mozku obětí sebevražd a lidí bojujících s depresemi. […]
od Dalibor Vrána 29.6.2022 3.1tis
Finská divočina údajně nabízí podivné jevy! V odlehlé oblasti na severu, v zemi nikoho, jak se podobným krajinám říká, lidé slýchají podivné věci. Nebo tam s nimi přeci jen někdo nebo něco je? Když se finští chlapci při kempování ukládají ke spánku ve stanu, slyší zvenčí hlasy a hluk nějakého stroje. Přemýšlí, jestli mohl nedaleko […]
od Dalibor Vrána 28.6.2022 2.6tis
George Bush starší (1924–2018) je podle mnohých prezidentem, který toho o UFO ví nejvíc. Říká se, že je u moci v době, která by byla pro zveřejnění takové informace ideální. Dokonce tomu mají být nakloněni i nejvýše postavení představitelé tajných služeb. Proč se tedy nakonec nic nestalo? „Během období jeho vlády končí studená válka. Dveře […]
od Eva Soukupová 27.6.2022 2.8tis
Prokleté zrcadlo údajně připravilo o život celou řadu předchozích majitelů. Francouzská policie se pokusila tuto sérii tragických úmrtí přerušit umístěním zrcadla do jednoho ze svých skladů. V roce 1997 však nebezpečný artefakt záhadně mizí. Zřejmě byl ze skladu odcizen. „Zrcadlo bylo drženo na policejní stanici poté, co v roce 1910 zabilo dva lidi. Myslíme si, že […]