18. ledna 1986: Končí podivuhodný případ Kena Webstera, který si měl dopisovat s mužem ze 16. století.
Domů     Neobjasněné události
Mimozemský posel Vrillon a jeho televizní vzkaz pro lidstvo!
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 14.12.2021
1.9tis
Kdo v 70. letech v Anglii přerušil televizní vysílání? FOTO: Unsplash
189
SDÍLENÍ
1.9tis
ZOBRAZENÍ

26. listopadu 1977 dochází v domácnostech na jihu Anglie k potížím s televizním signálem. Obraz se vlní, zvuk vytrácí. Pak se ozve znepokojivé dunění a do něj nepřirozený hlas odříkává slova: „Promlouvá k vám Vrillon, zástupce Ashtarského galaktického velení.

Už mnoho let nás vídáte na obloze. My jsme ta světla, co se nahoře pohybují…“

Kdo v 70. letech v Anglii přerušil televizní vysílání? FOTO: Unsplash Byl Vrillon bytostí z vesmíru, nebo jen povedeným žertem? FOTO: Pixabay Vysílač poblíž vesnice Hannignton, okdud byl signál

Tento případ z Velké Británie dodnes nikdo nevysvětlil. V listopadu roku 1977 je přerušeno televizní vysílání britské televizní stanice Southern Television. Nutno připomenout, že se tak stane v době bez internetu a bez mobilních telefonů.

Diváci jsou jako přikovaní k obrazovkám. S bušícím srdcem a vytřeštěnýma očima naslouchají klidnému, ale zlověstnému hlasu. Nemají šanci si ihned ověřit, co se děje, neví, jak reagují ostatní, nemůžou s nikým sdílet své pocity a vyměňovat si komentáře.

Každý z nich se srovnává s možností, že mimozemšťané zřejmě skutečně existují a že se nám právě teď odhalili, zatímco Vrillon předává své poselství.

Byl Vrillon bytostí z vesmíru, nebo jen povedeným žertem? FOTO: Pixabay

Přestaňte válčit, nebo…

Celý vzkaz trvá šest minut a představuje varování pro planetu Zemi. Vrillon hovoří o nástupu nové doby, o míru, osudu lidstva a ohleduplnosti ke všem živým tvorům kolem nás. Jen tak se prý můžeme vyhnout blížící se katastrofě, která náš svět ohrožuje.

„Seďte v klidu a naslouchejte, další šanci už nemusíte dostat. Musíte zničit všechny zbraně působící zlo. Časy sporů jsou minulostí, vaše rasa může postoupit na vyšší stupeň evoluce. Pokud se ukáže, že jste toho hodni,“ říká Vrillon.

Britové jsou známí vybraným smyslem pro humor, suchým a černým. Ovšem i ti, kteří mohou vysílání považovat za vtip, jsou znejistěni vážností, se kterou je vše podáváno. Nejde o žádnou exhibici, „jen“ věcné sdělení.

Anglický spisovatel a folklorista John Reppion k tomu říká: „Tím, že k přerušení vysílání došlo během zpráv, si vzkaz vyslechlo nejen více diváků, ale také větší počet těch „seriózních“, přemýšlivých lidí.

Neběželo to v dobu nějakého laciného seriálu. Takže díky tomu to mělo ještě silnější dopad, působilo to závažněji.“

Vysílač poblíž vesnice Hannignton, okdud byl signál „unesen“. FOTO: Rcasula / Creative Commons / CC BY-SA 3.0

Dodnes nevyřešená záhada

Díky převážně mírumilovnému obsahu sdělení nedochází mezi lidmi k panice. Probíhá vyšetřování, ale jeho výsledky nejsou nikdy zveřejněny a podle oficiální verze už ani neexistují. Proč vyšetřovací orgány nevydají žádné prohlášení?

Můžeme věřit tomu, že se jeho závěry během let prostě ztratily, či vyhodily? Vrillonovo sdělení končí slovy: „Teď už víte, že jsme tady, že ve vesmíru existuje více bytostí, než vám vaši vědci přiznávají.

Máme o vás a vaši cestu ke světlu vážné obavy, ale uděláme vše, abychom vám pomohli. Nemějte strach, učte se poznávat sami sebe a žít v harmonii s vaší planetou.“ Následně hlas utichá. Obraz se znovu rozkolísá, šum pomalu mizí a naskakuje zvuk televizního vysílání.

Je to veselá melodie zrovna začínajícího kresleného seriálu s králíkem Bugsem Bunnym, která teď působí nepřirozeně, skoro až strašidelně. K nabourání vysílání se nikdy nikdo nepřiznal a nikdo nebyl odhalen.

Co tedy byl zač tajemný Vrillon? A ozve se nám ještě někdy?

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od Dalibor Vrána 18.1.2022 94
Skvěle padnoucí oblek, parádní zbraně a chuť i schopnost rvát se za správnou věc. Přesně tak máme díky známé filmové sérii zaškatulkovány muže v černém. Mají chránit Zemi před „šmejdem z vesmíru“, jak zní jejich motto. Jenže co když oni sami vůbec nejsou lidé? Následující příběh z Japonska tomu nasvědčuje! Japonské Tokio se dávno ponořilo […]
od Mirek Brát 14.1.2022 1.8tis
Rok 1946 nebyl pro Evropu jednoduchým obdobím. V paměti byly stále hrůzy druhé světové války, avšak vztahy mezi bývalými spojenci značně ochladly. Studená válka a železná opona se už chystaly rozdělil svět na dva mocenské bloky. Do takové atmosféry začaly ze Švédska přicházet stále další a další hlášení o pozorování neznámých raket. Začalo se jim říkat […]
od Adriana Vojtíšková 13.1.2022 2.9tis
Někdejší první dáma Argentiny Eva Perón (1919–1952) umírá jako teprve třiatřicetiletá na rakovinu dělohy roku 1952 v Buenos Aires…     Když populární Evita zemřela, bylo rozhodnuto, že její tělo bude odborně nabalzamováno. Její manžel, argentinský prezident Juan Domingo Perón (1895–1974) si poté vzal Evitino tělo s sebou do exilu, který trávil postupně ve Venezuele, […]
od Michaela Holubová 13.1.2022 3.4tis
Talentovaná herečka, která je velmi trefně nazývána „Marilyn Monroe“ francouzského filmu, umírá v nedožitých 47 letech. Přes její slávu a bohatství má však Martine Carol osobní život plný zmatků a neklidu…     Pomyslná horská dráha života nešťastné Carol zahrnuje pokus o sebevraždu, zneužívání drog a také čtyři sňatky. V profesním životě se jí nejprve […]
od Pavel Polcar 12.1.2022 2.9tis
Jaroslav Štencl bydlel v přízemí dnes už zbouraného domu v Rolnické ulici v Opavě, kde žil spolu s rodiči, o patro výš bydlela jeho sestra s rodinou. Štencl ji často navštěvoval, když potřebovala pohlídat děti. „Téměř vždy nás ale vzbudil hluk, který přicházel stropem z půdního prostoru. Znělo to, jako když se po podlaze válí […]