Nedaleko braniborské obce Zernikow v severovýchodním Německu byly v dobách nacistického Německa vysázeny modříny do tvaru ohromného hákového kříže. Přestože šlo o mohutnou svastiku na 3600 metrech čtverečních, nebyla mezi veřejností nikdy příliš známá.
Podle všeho byly stromy vysázeny v roce 1938. Pravděpodobně se však nejednalo o dílo stvořené pod taktovkou strany, nýbrž o sólovou akci nějakého nadšeného nacisty.
Pravděpodobně lesníka, který prý stromy vysázel společně s mladými členy organizace Hitlerjugend u příležitosti narozenin Adolfa Hitlera.
Dílo však nevzbudilo takový rozruch, jaký jeho autor pravděpodobně očekával. Ve skutečnosti zůstal hákový kříž v lese bez povšimnutí ještě dlouho po válce. Přišlo se na něj až v roce 1992, když si ho všiml okolo přelétávající pilot. Od té doby se začala o kříž zajímat média i veřejnost.
Úřady se pozornosti zalekly a snažily se svastiku poničit vykácením několika desítek stromů. Jenže jako by se svastika odmítala smířit se svým osudem. Řada pokácených stromů znovu vyrostla. A tak úřady zasáhly znovu. Poničily dalších 25 stromů a tím hákový kříž definitivně zmizel.
V roce 2006 byla nahlášena ještě jedna lesní svastika v Eki Narynu v Kyrgystánu, tvořena zhruba šesti sty jedlí. Ani u té není jasné, čí ruka jí vytvořila, faktem však zůstává, že ta je v oblasti k vidění dodnes.