Skip to content

Mohly stroje z prastarých indických eposů skutečně létat?

Vimanas, toto neznámé jméno ukrývá mýtické létající stroje, o nichž byly nalezeny zmínky v několika prastarých indických příbězích psaných téměř zapomenutým jazykem sanskrt. Příběhy o Vimanas jsou mnohem starší, než například příběh o Ježíši Kristu.

A mnozí Indové dodnes považují existenci těchto vzdušných lodí za holý historický fakt.

Některé z eposů dokonce dávají lidem přímý návod k tomu, jak Vimanas sestrojit a jak zaručit, aby létala, jiné texty vysvětlují postupy k tomu, jak například loď učinit neviditelnou či schopnou odposlouchávat cizí rozhovory.

Texty na sebe často odkazují. A často vzpomínají také další eposy, které jsou buď nadobro ztraceny, nebo ještě čekají na své objevení.

LÉTAT A NIČIT

Vimanas mohli mít podle některých lidí obrovskou sílu a schopnost ničit celá města. Jednou z obětí těchto strojů se mělo stát sídlo Mohenjo-Daro, ve kterém byly objeveny ostatky lidí vyzařující radioaktivitu.

Sídlo samotné působí, jako by bylo náhle zničeno prudkým útokem.

Texty, které o Vimanas mluví, jsou často velmi propracované a ukazují na dobré znalosti autorů, kteří v nich pojednávají o fyzice nebo aerodynamice. V roce 1895 se pouze za pomocí těchto textů pokusil o sestavení létajícího stroje učedník Shivkar Talpade.

Ve své snaze uspěl a stroj doletěl do výšky asi 450 metrů.

Foto: historydisclosure.com
AKTUÁLNÍ VYDÁNÍ
Sdílej!
Komentáře
Další články z rubriky historie Zobrazit více …

Nenechte si ujít další zajímavé články