8. prosince 1980: Populárního hudebníka Johna Lennona zastřelí Američan Mark D. Chapman. Mnozí věří, že vraždu zosnovala CIA.
Domů     Mohou být mimozemšťané fyziologicky něčím úplně jiným, než lidé?
Mohou být mimozemšťané fyziologicky něčím úplně jiným, než lidé?
od 8.11.2022
2.7tis
Může takto vypadat život na jiných planetách? FOTO: Pixabay
255
SDÍLENÍ
2.7tis
ZOBRAZENÍ

Americký spisovatel sci-fi Terry Bisson (*1942) napsal povídku nazvanou Oni jsou z masa. V ní se dvojice inteligentních mimozemských bytostí vydává na misi s cílem najít a zaznamenat všechny další formy života ve vesmíru.

Mají podobu dvou světelných paprsků. Může to tak být i v realitě?

Může takto vypadat život na jiných planetách? FOTO: Pixabay Jsou mimozemšťané třeba jen paprsky světla? FOTO: Pxfuel

Když narazí na Zemi, jsou zaskočení. Nejde jim na rozum, že tyto podivné pohyblivé hmoty tvoří život založený na bázi uhlíku. A že jsou z masa a kostí, tak přeci žádná jiná jim známá rasa nevypadá!

reklama

Ve finále jim lidstvo přijde příliš bizarní a groteskní na to, aby vůbec mělo smysl je kontaktovat. Nechápou samotnou podstatu naší existence. Proto se rozhodnou nepořídit ani žádný záznam do deníku, sluneční soustavu označí slovem „neobývaná“ a letí pryč.

Nemáme stejný přístup při našich pátráních i my? Co když mimozemský inteligentní život přehlížíme a nepovažujeme ho za hodný naší pozornosti?

Jsou mimozemšťané třeba jen paprsky světla? FOTO: Pxfuel
Jsou mimozemšťané třeba jen paprsky světla? FOTO: Pxfuel

Díváme se pozorně?

Když se řekne mimozemšťan, každý si představí strašidelnou postavičku s malým tělem a velkýma očima. Je to představa natolik vžitá, že ji skoro automaticky předpokládáme.

reklama

V roce 2018 psychologové z univerzity ve španělském Cádizu zkoušeli pozornost 137 dobrovolníků. Ukázali jim snímky povrchu různých planet a chtěli, ať tam najdou stopy mimozemského života.

Všichni byli natolik soustředění na nejrůznější mimozemsky působící artefakty, že jen necelých 30 % z nich jmenovala i muže v gorilím kostýmu, který byl na fotkách rovněž skryt.

Podle Gabriela G. De La Torreho, vedoucího celé studie, to dokazuje, že bychom měli rozšířit svůj pohled na to, co považujeme za mimozemské. Jinak to neuvidíme, ani pokud to budeme mít přímo před očima.

Americký astronom Seth Shostak (*1943) tvrdí, že mimozemšťané budou stroje vynalezené jejich živými předchůdci.

„Hledáme planety, které by byly obyvatelné pro nás, ale místo toho bychom měli pátrat po místech, kde by přežily stroje, kde by měly dostatek energie.

reklama

Snažíme se pořád najít svoje dvojníky, ale nemyslím si, že takhle vypadá inteligentní většina ve vesmíru,“ uzavírá zřejmě lehce sarkasticky Shostak.

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od 7.12.2022 995
Psal se rok 1987, poledne 12. července. Posádka vrtulníku Mi-24D s imatrikulačním číslem 0220 v Božicích na Znojemsku dostává rozkaz k hotovostnímu vzletu. Radiolokátory československé protivzdušné obrany objevily neznámý objekt nad Rakouskem, který si to namířil k naší státní hranici. Brzy nato hranici překročil. Podle parametrů se zdálo, že jde o zbloudilý sportovní letoun. Vzápětí došlo
od 6.12.2022 1.6tis
Přesná příčina tragické havárie není dodnes známá. Obecně se má za to, že na vině je chyba tepelné izolace. Konspirační teoretikové ovšem hovoří o tajných experimentech, které měly na palubě vesmírné mise probíhat.     Těšili se domů na opětovné shledání s rodinou a přáteli, kterým měli ze svého šestnáctidenního pobytu ve vesmíru jistě co
od 1.12.2022 3.2tis
V polovině října se na Twitteru objevilo video, které zaznamenává přelet dvou zářících světel neznámého původu nad San Diegem v americké Kalifornii. Mimozemské teorie na sebe po zveřejnění klipu nenechaly dlouho čekat. Zajímavé záběry, které tento podzim na sociální síti Twitter zveřejnila uživatelka vystupující pod přezdívkou magot_e_dead, ukazují něco, co vypadá jako dva jasné objekty pohyb
od 28.11.2022 3.1tis
Dobývání vesmíru se stalo symbolem studené války, v níž bojuje USA se Sovětským svazem o technologickou nadvládu. Podle všeho ale boje probíhají také uvnitř znesvářených táborů. Vzájemná nevraživost firem podílejících se na americkém vesmírném programu měla skončit obrovskou tragédií. Mise Apollo 1 skončila ještě dřív, než vůbec mohla začít. Bezprostředně
od 25.11.2022 2.3tis
Na starověké Krétě prý bylo na sto minojských měst a dalších lokalit, které mohou nyní dosvědčit zázraky minojské civilizace. Některé se změnily v turisty vyhledávané archeologické parky, jiné provázejí legendy o tajných vykopávkách a záhadných nálezech. Do druhé skupiny patří krétská lokalita Tsoutsouras a tamní jeskyně Eileithyia. Jeskyně Eileith