3. prosince 1967: Američan Herbert Schirmer spatří v Nebrasce podivný oválný objekt s červenými světly, jak se vznese a odletí.
Domů     Monstra z válečných časů: Mlžný démon ve Vietnamu a další záhadná setkání
Monstra z válečných časů: Mlžný démon ve Vietnamu a další záhadná setkání
od 11.10.2022
1.6tis
Válka přináší nejrůznější druhy hrůz. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
172
SDÍLENÍ
1.6tis
ZOBRAZENÍ

Plukovník Remy van Lierde přelétá helikoptérou nad džunglí afrického Konga. Najednou ho polije studený pot. Přímo pod ním se mezi stromy plazí zřejmě největší had, jakého kdy kdo viděl! A právě teď si pilota i jeho stroje všiml… Jak tohle dopadne?

Válka přináší nejrůznější druhy hrůz. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Jaká mlžná hmota děsila vojáky? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Obrovská hlava se výhružně zvedá nahoru, van Lierde je ale pro její čelisti až příliš vysoko. Dochází k podobným děsivým setkáním během válek častěji, než si myslíme? Říká se, že válka je, jako když se rozpoutá peklo na zemi.

reklama

A každé peklo má svoje démony a děsivé příšery. Ty pozemské zdá se na sebe berou podobu obřích ještěrů, hadů, jindy jde o neznámé lidoopy či vlkodlačí stvůry.

Když příběhy o nich vypráví „obyčejní“ lidé, s tím, že se mají vyskytovat poblíž jejich vesnice, může leckdo mávnout rukou a pomyslet si, že jsou jen pověrčiví.

Jenže jak se zachovat, kdy vám naprosto neuvěřitelná setkání popisují zkušení vojáci s dokonale vytrénovanými smysly? Měli jen halucinace způsobené psychickým vypětím?

Nebo během válečných konfliktů na povrch skutečně vylézají stvoření, která tam nemají co dělat?

Jaká mlžná hmota děsila vojáky? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
Jaká mlžná hmota děsila vojáky? FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo

Mlžný přízrak

Američan Robert L. Pollock vzpomíná v rozhovoru pro web The Paranormalist na strašidelný zážitek z doby, kdy sloužil ve válce ve Vietnamu.

reklama

Během jedné mise přelétá i s celou jednotkou nad jižní částí země v nákladním letounu C-130. Rutinní úkol se ale brzy změní v horor… „Všiml jsem si, že se v zadní části prázdného nákladového prostoru něco pohybuje. Ztuhnul jsem, když jsem si uvědomil, co vidím.

Byla to jakási vířící šedá mrakovitá hmota. Točila se proti směru hodinových ručiček a postupně vzadu během několika vteřin zaplnila celý prostor,“ vzpomíná Pollock. Posádka si myslí, že jde o technický problém, neobvyklé mlze se snaží vyhýbat.

Ta ale postupuje přímo k nim! Když do ní Pollock strčí ruku, hmota se rozplyne. Pak do ní zkusí vstoupit celý. To se podaří. Uvnitř je úplná tma, nic nevidí, jako kdyby tam vůbec nepronikalo světlo.

Mlha nemá žádný pach ani chuť, nenarušuje Pollockovo dýchání a necítí ji ani na kůži. Po chvíli se začne zase stahovat do místa, odkud se objevila a zcela zmizí. Šlo o vzácný meteorologický úkaz? Nebo měli vojáci v letadle nadpřirozeného černého pasažéra?

Foto:
Lokalita:
reklama
Související články
od 2.12.2022 1.0tis
Rodiče Jarmily K. z Brna bydlí na Vysočině. Jejich dcera se provdá za mladíka z Brna a nastěhuje se k němu. Zprvu za rodiči jezdí o každém volném víkendu, s narozením druhého potomka ale frekvence návštěv pomalu klesá. Na začátku nového milénia se vídají přibližně šestkrát za rok a jednou týdně si zavolají. Tatínkova holčička „S mamkou jsme si obvykle vola
od 1.12.2022 1.4tis
V závěru devatenáctého století začaly oblast západní Afriky děsit záhadné útoky. Těla obětí byla navíc zbavena části vnitřní orgánů. Letmé ohledání těl naznačovalo, že se tito nešťastníci stali cílem brutálního útoku velké kočkovité šelmy – leoparda. Pravda však byla mnohem temnější!   Koloniální úřady se snažily poskytnout nějaké logické v
od 30.11.2022 2.5tis
Moře čas od času vyplaví opravdové podivnosti, které se nedaří úplně jednoduše identifikovat. Tentokrát bylo na jedné brazilské pláži nalezeno cosi připomínající velkou kostlivou ruku. "Myslíme si, že to není člověk kvůli velikosti a množství kostí," říká Leticia Gomes Santiago, která strašidelnou část kostry objevila při procházce společně s přítelem. Ač by mohl někdo tipovat, že jde jen o něj
od 29.11.2022 2.6tis
Je to scéna, při které zalapá po dechu i tak zkušená vyšetřovatelka paranormálních jevů, jako je Lorraine Warren. Z temnoty hlubokých lesů v Tennessee na ní hledí pár nelidských očí. Tak Bigfoot je tedy skutečný… Napjatě čeká, co bude dál. Do toho případu se americkým manželům Edu (1926–2006) a Lorraine (1927–2019) Warrenovým původně moc nechtělo.
od 28.11.2022 2.9tis
Bizarní příběh zaznamenaný v Anglii roku 1912 popisuje neobyčejný případ spontánního a zcela jistě nechtěného přesunu v čase. Ve vlaku do Londýna se náhle objevil a poté zase zmizel záhadný cestující – muž z minulosti.     K velkému štěstí hlavního aktéra trvá jeho nedobrovolné cestování v čase jen krátce, přesto je svým zážitkem těžce poz