reklama
7. srpna 1994: Na americké městečko Oakville se z nebe snáší podivná rosolovitá látka neznámého původu.
Domů     Paranormální jevy
Mont Saint Michel: Turistický ostrov s tajemnou minulostí
Filip Appl
od Filip Appl 30.8.2019
4.9tis
Le mont se reflete dans l’eau
556
SDÍLENÍ
4.9tis
ZOBRAZENÍ

Hlubokou historii má ostrov (respektive od roku 1879 kvůli spojení s pevninou poloostrov) Saint Michel v oceánu nedaleko severozápadních břehů Francie. Proč mnoho lidí dodnes věří, že jde o centrum přízraků a temné energie?

Už Keltové považovali Saint Michel za jeden z mořských hrobů. Věřili, že jde o místo prastaré magie, na kterém sídlí množství příšer a démonů. Právě tam také měly odcházet duše zemřelých, které doprovázeli tajemní druidové.

Zajímavé je, že za podivuhodné a posvátné místo považují ostrov následně také Římané. Podle jedné legendy tam dokonce potají odváží tělo slavného vojevůdce Gaia Julia Caesara (100–44 př.n.l.) S postupem času pověst ostrova jako magického místa rozhodně nepolevuje.

V 8. století na něm biskup Aubert z Avranches staví první kapli, a to údajně na přání samotného archanděla Michaela, nejmocnějšího ze všech andělů. Proč je ale dnes ostrov vyhlášeným místem i pro nejrůznější lovce duchů?

Ostrov má opravdu silnou historickou auru.

DOMOV KRVAVÉHO KAPITÁNA

Další století se nesou ve znamení poutnických cest k ostrovu, za které mnozí lidé platí svým životem. Ostatně není se čemu divit – ostrov je známý pro vysoké vlny kolem, zrádný příliv a hlavně pro pohyblivé písky, které ho obklopují.

V pozdním středověku vzniká na ostrově opatství a později také mohutné opevnění a začíná přibývat zaznamenaných svědectví o pozorování nejrůznějších tajemných jevů. „K místu se dnes pojí mnoho duchařských historek.

Ta nejslavnější se týká kapitána Louise d´Estoutevilla, který byl velitelem tamní vojenské posádky v roce 1434 a úspěšně ubránil opatství proti silnému anglickému vojsku,“ vysvětluje britský spoluautor knihy o slavných strašidelných místech Gordon J.

Lynch. Kapitán spolu se svými muži prý chladnokrevně pobil nejméně 2000 Angličanů, jejichž krev zbarvila celou tamní pláž do ruda. Skutečně duch krvavého kapitána dodnes obchází opatství?

Opevnění ostrova bránil v roce 1434 Louise d´Estouteville. Přebývá tam dodnes jeho duch?

MNICH I PANÍ V ČERVENÉM

Ačkoliv přes den dnes na ostrově Mont Saint Michel lze potkat hlavně zástupy turistů, v noci se tajemná historie za prastarými zdmi opevnění ozývá. Kromě krvavého kapitána, jehož siluetu prý několik návštěvníků spatřilo na hradbách, se má po ostrově procházet také neznámý mnich.

Místní věří, že jde o jednoho z poutníků, kteří před mnoha stoletími zemřeli po náročné cestě těsně před branou místní poutní kaple.

V blízkosti chrámu se má vyskytovat i duch mnicha.

Uvnitř opatství se pak za okny čas od času zjevuje žena v červené róbě podobná červeným paním, které se dle legend vyskytují i na jiných šlechtických sídlech po celé Evropě. O její možné totožnosti se nám ovšem nic bližšího zjistit nepodařilo.

Jde snad o nějakou šlechtičnu, která zde ve středověku také přišla o život? Nebo i původ tohoto ducha souvisí s děsivým příběhem kapitána d´Estoutevilla?

Foto: pmdvod.nationalgeographic.com, www.tourismebretagne.com, 2.bp.blogspot.com, Wikimedia Commons
Lokalita:
reklama
Související články
od Pavel Polcar 7.8.2022 703
Že se nevyplácí stěhovat se do domů, kde násilnou smrtí v minulosti někdo zemřel, vypráví příběh paní Terezy z Prahy. S manželem a dvěma dětmi se přestěhovali do bytu, kde muž zavraždil svou ženu a spáchal sebevraždu. Jak to dopadlo? Vůbec poprvé zažili vskutku podivné chvilky v době, kdy byla Tereza těhotná, již měli s […]
od Eva Soukupová 6.8.2022 1.6tis
Unikátní studie amerických vědců sledující dlouholetý vliv meditace na lidský mozek odhaluje překvapivé výsledky. Meditační techniky tibetských mnichů zřejmě zpomalují stárnutí jeho a současně mnohem rychleji dozrává.     Zvěsti o mimořádných, někdy dokonce až nadpřirozených dovednostech tibetských mnichů se v západním světě vyskytují odedávna. Mniši jsou podle nich schopní regulovat svou tělesnou teplotu, čímž […]
od Eva Soukupová 5.8.2022 2.3tis
Šáhův diamant, který se v současnosti nachází v Diamantovém fondu Ruské federace, byl objeven před téměř šesti staletími a váže se k němu temná historie potřísněná krví. Ve vlastnictví drahokamu se střídají především panovníci, jejichž říším prý kletba diamantu přináší politický nezdar. Lehce nažloutlý diamant bez výrazného uměleckého broušení možná nezapůsobí svým vzhledem, jeho výjimečnost […]
od Eva Soukupová 4.8.2022 2.2tis
Hostinec ve skotském Edinburghu je domovem hned několika různých přízraků. Údajně tu straší duchové čarodějnic, které byly mučeny ve sklepení pod budovou, a zjevil se tu také kvílivý přízrak smrti z irského folkloru. Lidé, kteří v tomto navenek malebném podniku pracují a navštěvují ho, hlásí nejrůznější nadpřirozené jevy, od sklenic létající po místnosti až po […]
od Eva Soukupová 4.8.2022 3.1tis
Hotel Menger v americkém San Antoniu, a zejména jeho bar, zažil v dobách Divokého západu řadu rvaček a přestřelek. Působil tu také bývalý prezident Theodore Roosevelt, který opíjel kovboje a lákal je do armády. To vše tu prý zanechalo nesmazatelný otisk.     Bar byl otevřen v roce 1859 spolu s hotelem Menger. Stejně jako […]