15. srpna 1977: Astronom Jerry Ehman zachytí tzv. Wow! signál, nikdy nevysvětlený úzkopásmový signál přicházející zpoza hranic Sluneční soustavy.
Domů     Neobjasněné události
Mrtvola pod hotelovou postelí: Mýtus, který se stal hned několikrát
Eva Soukupová
od Eva Soukupová 22.4.2021
6.8tis
Mrtvola pod hotelovou postelí bývá nalezena častěji, než by se na první pohled zdálo, foto Pixabay
296
SDÍLENÍ
6.8tis
ZOBRAZENÍ

Příběh o návštěvnících hotelu, kteří pod postelí, na níž strávili nejméně jednu noc, objevili rozkládající se mrtvolu, je obvykle označován za pouhou městskou legendu. Děsivou pravdou ovšem je, že něco takového se skutečně odehrálo. 

Mrtvola pod hotelovou postelí bývá nalezena častěji, než by se na první pohled zdálo, foto Pixabay Zatímco v našich legendách se pod postelí obvykle ukrývá vrah, na západě tam  bývá oběť, foto Pixabay Odborník na městské legendy, folklorista Jan Harold Brunvand, foto Benjamin Radford / Creative Commons / CC BY-SA 4.0 Prostor pod hotelovou postelí je lepší překontrolovat, foto Pixabay

Zatímco u nás jsou známé především ty verze současné pověsti, v nichž se pod postelí nic netušící ústřední postavy ukrývá bestiální vrah, na západě se naopak často vypráví o oběti vraždy v tomtéž úkrytu.

Legenda je situována do nejrůznějších hotelů, jejichž název a poloha se obvykle přizpůsobuje místu, kde je příběh vyprávěn. Jeho děj je přímočarý – hosté, velmi často manželský pár, se ubytují na hotelovém pokoji, kde stráví jednu či vícero nocí a ke konci svého pobytu učiní děsivý objev.

Svůj pokoj po celou dobu sdíleli s tělem ukrytým v úložném prostoru pod postelí! Místo, které mělo poskytnout komfort a bezpečí náhradního domova, se tak rázem mění v nesnesitelnou noční můru. Tento příběh je často vyprávěn tomu, kdo se právě chystá na dovolenou, snad aby jeho pobyt nebyl až příliš dokonalý. Mohlo by se něco takového skutečně stát?

Zatímco v našich legendách se pod postelí obvykle ukrývá vrah, na západě tam bývá oběť, foto Pixabay

PÁTRÁNÍ PO ZDROJI

Původ legendy, která je ve sbírkách pověstí uváděna jako „Tělo pod postelí“ se pokouší vystopovat americký folklorista Jan Harold Brunvand (*1933). Ten příběh poprvé zaslechne v roce 1991 a všechny verze, s nimiž se setkává, se odehrávají v hotelu v Los Angeles.

Podle Brunvanda jde ovšem o příběh zcela jistě mnohem starší. V různých verzích pověsti se liší nejen místo a konkrétní hotel, ale také hosté a důvod jejich cesty. Někdy je to rodina na cestě do Disneylandu, jindy novomanželé či jediný osamocený host na služební cestě.

Ve všech případech ale hosty zalarmuje podivný zápach, který buď přímo je, nebo přivolanou pokojovou službu dovede k mrtvole, zcela zjevně oběti vraždy, ukryté pod postelí. Je-li zmiňováno pohlaví jde zpravidla o oběť ženskou.

Logicky uvažující člověk zákonitě namítne, že jde zcela evidentně o pouhou legendu. Stop po vraždě by si přeci musela všimnout pokojová služba a tělo pod matrací by při převlékání postele muselo být odhaleno.

Nebo snad ne? Děsivým a těžko uvěřitelným faktem je, že něco takového se skutečně odehrálo. A nejednou!

Odborník na městské legendy, folklorista Jan Harold Brunvand, foto Benjamin Radford / Creative Commons / CC BY-SA 4.0

PRAVDIVÁ LEGENDA

Těžko říci, zda se v tomto případě zrodila první mrazivá legenda, nebo neefektivní způsob ukrývání tělo. Již v 80. letech bylo zaznamenáno několik případů, kdy vrahové ukryli těla svých obětí pod podlahou levného motelu a v roce 1982 také pod postelí.

Tělo bylo objeveno až čtyři dny po smrti a do té doby se v pokoji každou noc ubytoval nějaký host. Tento incident a několik dalších se odehrává v New Jersey, podobné případy jsou ale hlášeny také z Colorada, Virginie, Floridy a nejnověji z Memphisu v Tennessee.

V roce 2010 manželský pár upozornil hotelový personál na zvláštní zápach v jejich pokoji, pročež se ukázalo, že pod postelí je ukrytá několik dnů stará mrtvola zavražděné ženy. Na posteli od chvíle její smrti do objevení těla také přespalo několik různých hostů.

Podle vedení hotelu byl pokoj po každé návštěvě také důkladně uklizen. Stane se někdy kontrola prostorů pod postelí nedílnou součástí těchto úklidů?

Prostor pod hotelovou postelí je lepší překontrolovat, foto Pixabay
Foto: Creative Commons, Pixabay (Foto v úvodu: Pixabay)
Lokalita:
reklama
Související články
od Filip Appl 13.8.2022 2.3tis
Mikronésie ležící v Tichém oceánu severovýchodně od Austrálie je exotickou lokalitou plnou nekonečného oceánu, ale i fascinujících přírodních scenérií. Nedaleko největšího ostrova mikronéské federace se pak rozkládá také jedna z nejzáhadnějších lokalit planety: ruiny prastarého města Nan Madol. Proč do nich už zamířily kroky nejednoho slavného záhadologa? Guvernér kolonie Německá Nová Guinea Victor Berg (1861–1907) si prohlíží […]
od Mirek Brát 12.8.2022 2.7tis
Nizozemsko při hlášení pozorování o výskytu UFO spoléhá na rychlost. Právě proto zde byla zřízena horká linka UFO Hotline. Její idea se zrodila  již v roce 2006. Středisko pro nahlášení výskytu UFO si na nedostatek práce rozhodně nemůže stěžovat! Po nahlášení výskytu UFO hledají operátoři linky a redaktoři připojeného webu možnou příčinu záhadného jevu. Vznikají […]
od Mirek Brát 11.8.2022 3.2tis
Občas by se mohlo zdát, že UFO má zájem především o velmoci a velké státy. Není to však pravda. I evropské ministáty typu Andorry, Lichtenštejnska, Monaka, San Marina a Vatikánu jsou pro neidentifikovatelné létající objekty atraktivní vábničkou! Pozorování UFO na obloze nad evropskými ministáty můžeme dokladovat nejen konkrétními událostmi, ale i dobou, po kterou zde […]
od Mirek Brát 10.8.2022 3.1tis
V období let 1817-1819 došlo u pobřeží Gloucesteru ve Spojených státech k mnoha pozorováním velkého mořského hada. Dokonce se podařilo najít údajné mládě tohoto legendárního tvora. Zdálo se, že záhada mořských hadů je jen krůček od vyřešení… Mořský had v lokalitě Gloucesteru na pobřeží Atlantského oceánu byl poprvé pozorován již v sedmnáctém století. Sporadická hlášení o jeho výskytu se […]
od Dalibor Vrána 10.8.2022 3.5tis
Britský hasič Jim Templeton (1920–2011) pořídí 23. května 1964 v hrabství Cumbria na severozápadě Anglie snímek, který ho následně pronásleduje celý život… Hovoří o něm i krátce před smrtí pro televizi BBC: „Byla to normální odpolední procházka. Posadili jsme se do trávy a já řekl dcerce, že ji vyfotím v jejích nových šatech. Nikdy by […]