26. září 2020: Trevor Ross z města Inverness prý spatří lochnesskou příšeru poblíž části jezera, kde byla pozorována i dříve.
Domů     Paranormální jevy
Mrtvý promítač z kina Egyptian Theatre: Straší lidi v budově dodnes?
Dalibor Vrána
od Dalibor Vrána 20.8.2022
2.6tis
Budova kina Egyptian Theatre. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo
284
SDÍLENÍ
2.6tis
ZOBRAZENÍ

Boise je hlavní město amerického státu Idaho. Na rohu ulic Capitol a Main tu pyšně stojí kino s nesmírně bohatou minulostí – Egyptian Theatre. Po desítkách let věrných služeb prochází rozsáhlou rekonstrukcí a znovu se slavnostně otevírá ke konci roku 1999.

Jenže spolu s filmovým plátnem jako kdyby se tu probudilo k životu ještě něco jiného – duchové!

Budova kina Egyptian Theatre. FOTO: neznámý autor / Creative Commons / volné dílo Straší lidi v kině duch zesnulého promítače? FOTO: Pixabay

Jedním z nich má být Joe, promítač, který v kině pracoval 35 let. Jeho kabina se nachází až úplně na vrcholku schodiště, těsně pod stropem. Nesčetněkrát tudy za tu dobu kráčel, ale pak nastal den, kdy jej po cestě skolil infarkt.

Joe zemřel přímo v Egyptian Theatre. Od té doby uvnitř zaměstnanci cítí na různých místech podivné pachy. Slyší mužský smích z místností, v nichž ale nikdo není. A také mívají pocit, jako kdyby se jich někdo neviditelný dotkl.

Joe měl za života pověst vtipálka, který si rád z lidí dělá legraci, obzvlášť z těch namyšlených. Dává o sobě takto vědět i ze záhrobí? Zesnulý promítač má prý v kině navíc dámskou společnost – ženu oblečenou v šatech jak z 20.

let, působící velmi šťastně. Že by bývalá hvězda z němé éry filmu? Je to její desítky let starý parfém, co tu bývá cítit?

Straší lidi v kině duch zesnulého promítače? FOTO: Pixabay

Nehoda?

Joeova promítací kabina má vchod nahoře nad nejvyšší řadou sedadel, a právě tady i nejčastěji dochází k paranormálním jevům. Na vlastní kůži je naštěstí jen málem dost možná pocítilo country duo Brothers Osborne, tvořené bratry T.

J. (*1984) a Johnem (*1982) Osbornovými. 27. listopadu 2016 mají v Egyptian Thatre koncert, který opakovaně naruší padající kusy stropu! Osbornovi jim nevěnují pozornost a hrají dál. Nikdy předtím ani potom se tu podobný incident nestal.

Otřásala se snad budova tak moc kvůli povyku nadšených fanoušků? Nebo chtěl Joe mladé a úspěšné hudebníky vrátit tak trochu zpátky na zem a lehce je poškádlit, jak míval ve zvyku?

Lokalita:
reklama
Související články
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 75
Prvním, kdo se zabývá paranormální fotografickou metodou myšlenkové fotografie, je japonský profesor psychologie Tomokichi Fukurai (1869–1952) z císařské univerzity v Tokiu. Využívá fotografické desky zabalené do neprůsvitného materiálu, které drží fotografované osoby.     Právě na těchto deskách se mají objevovat jejich myšlenky. Fukurai pracuje s mnoha lidmi, které označuje za média. Provádí experimenty mající […]
od Adriana Vojtíšková 26.9.2022 170
Uri Geller (*1946) je muž, jenž prý disponuje snad všemi druhy nadpřirozených schopností. Geller proklamuje, že dokáže silou mysli ohýbat příbory či hýbat s věcmi. Veřejně předvádí, jak dokáže číst myšlenky, či pouhou silou vůle zastaví výtah.     Od poloviny 90. let 20. století se navíc pouští i do myšlenkografie. Člověk, který má mít […]
od Mirek Brát 24.9.2022 2.6tis
Přízračná plavidla, takzvané lodě duchů, se zjevují ve všech světových oceánech. Patří k nim i plachetnice zmiňovaná v amerických folklorních legendách. Místo jejího jména se nám dochovala pouze identita kapitána. Byl to don Sandovate. Se svojí lodí je těsně spojený, a to doslova! Doba objevování, potažmo dobývání Nového světa, byla v Evropě příležitostí pro množství dobrodružných povah. Patřil […]
od Mirek Brát 23.9.2022 2.6tis
Rok 1948 byl nervózní dobou nejen v našich zeměpisných šířkách, ale i ve Spojených státech. Rozbíhala se epocha studené války, a tak klidu nepřidalo, když se u přísně střežených laboratoří v Los Alamos objevily záhadné světelné úkazy. Přiletěli jimi na exkurzi sovětští špióni, nebo se pod prsty tamních vědců chtěli podívat jejich mimozemští kolegové? Podivná létající zelená […]
od Eva Soukupová 23.9.2022 3.0tis
Hora, na které se údajně začaly psát dějiny českých zemí, je obklopena řadou pověstí a záhad. V okolí Řípu bývají často pozorovány podivné světelné jevy a piloti malých letadel při přeletu nad Řípem údajně zaznamenávají nevysvětlitelné poruchy přístrojů. Nad plochou krajinou Středočeské tabule vystupuje už z velké dálky viditelný 455 metrů vysoký kopec. Tím je […]