Čupakabra je bytost, která se řadí po bok Lochnesské příšery či Yettiho. Mezi těmito záhadnými tvory je však zásadní rozdíl – údajné mrtvé tělo čupakabry bylo již mnohokráte nalezeno! A v roce 2014 bylo prý dokonce chyceno i její živé mládě!
Vážně tento upírský tvor, který ze zvířat vysává krev a možná ani nepochází ze Země, existuje?
Jelikož prý čupakabra ze svých obětí vysává krev, panuje názor, že je jakýmsi druhem upíra.
Americký spisovatel a badatel Benjamin Radford (*1970), zabývající se zkoumáním případů spatření čupakabry již několik let, se nedávno přímo pro ENIGMU vyjádřil takto:
„Čupakabra je nejznámějším upírem hned po Drákulovi a jeden z nejzáhadnějších tvorů vůbec.“Podobnost s upírem je skutečně očividná. I o nich je obecně rozšířeno, že mají rudé oči aživí se krví.
Za svými oběťmi se též mají přikrádat převážně v noci a zakusovat se do nichsvými špičáky.
Existují věrohodné důkazy?
Podle Radforda nejsou známy žádné jasné vědecké důkazy o tom, že tato krvežíznivá kreatura skutečně existuje. Její existence byla dosud buďto pokaždé vyvrácena, nebo zahalena rouškou tajemství. „Věda nefunguje na základě jistoty.
Je teoreticky možné, že zítra, za měsíc, nebo za rok někdo najde zcela autentickou čupakabru. Až se to stane, nezbude mi nic jiného než uznat, že je to pravda,“ prohlašuje Radford před několika lety.
V roce 2014 má na jeho nadčasová slova skutečně dojít… Každý tvor, který kdy odpovídal popisu čupakabry, byl pokaždé nalezen mrtvý.
To se ale mění v březnu 2014. V té době Jackie Stock a její manžel Bubba z texaského Ratcliffe objevují černé stvoření bez srsti a o velikosti kočky, které v jejich zahradě sedí na stromě a pojídá kukuřici.
„Ihned jsme si všimli jeho velkých drápů, množství zubů a agresivního vrčení,“ tvrdí manželský pár. Tvora se jim nakonec podaří chytit a zavřít do klece. Když se na něj podívají zblízka, Bubba prohlásí, že mu tvor připomíná mládě čupakabry.
Na pořízeném videozáznamu je dokonce vidět, že tvor má protáhlý čumák, velké tmavé oči, inteligentní pohled a hlavně – postává na dvou nohách!
Pustit, nebo utratit!
Podle pracovníků z texaského úřadu specializujícího se na divokou přírodu se jedná o vypelichaného mývala, který trpí prašivinou.
Toho názoru je i přivolaný biolog Brent Ortega. Stockovi tak dostanou na vybranou – buď tvora nechají utratit, nebo ho pustí na svobodu. Manželé se nakonec rozhodnou pro první možnost a stvoření uspí.
Skeptikové však namítají, že identifikace tvora a následné utracení bylo provedeno bez testů DNA, čímž úřady chtěly zakrýt, že se jedná o skutečnou čupakabru.
K tomuto názoru se přiklání i soused manželského páru Arlen Parma: „Lovím mývaly se psy 20 let. Ale takové zvíře jsem ještě nikdy neviděl!“ Bylo tak nakonec opravdu usmrceno mládě čupakabry?